Potrebujem pas pre bábätko?

zienka21
18. aug 2020

Ahojte ak by sme chceli ísť do susedných krajín do zahraničia s polročným bábätkom napríklad na trhy do PL nejaký víkendový pobyt či kúpanie. Potrebujeme mu vybaviť pas? Hned od tak mala? Alebo ako to je 😳 nemáte skúsenosť?😃

zuzana_ilkova
18. aug 2020

Ahoj ja som to riesila cca 3tyzdne dozadu, nemusis pas, staci obciansky preukaz je to lacnejsie (4,50€) a plati na 2 roky, cakala som nanho cca tyzden a pol a plati vramci celej EU...pas stoji 24,50€...

hettinka
18. aug 2020

@zienka21 samozrejme, treba mat pas, alebo detsky OP s fotkou.
My mame pas, vybavis na klientskom centre, treba len rodný list a dieťa osobne so sebou. Kolok sa platí tam.

hettinka
18. aug 2020

@zuzana_ilkova detsky pas stojí nejakých 8€, len ak ho chceš zrýchlene, tak sa platí viac.
Toez platí pre dieťa 2 roky. Výhoda je, že sa s ním dá cestovať aj mimo EU, keby napríklad chceli niekedy aj na dovolenku mimo EU.

dskjhfdlkdjhl
18. aug 2020

@zienka21 Pri prechode hranic potrebuje kazdy clovek (bez ohladu na vek) platny cestovny doklad-pas alebo OP.

hivanik
18. aug 2020

Cestovny doklad je potrebny pri prechode hranic a ked sa budete chciet ubytovat tak bez dokladu vas neubytuju

misulkar
18. aug 2020

Samozrejme, že dieťa potrebuje pas alebo OP (ktorý sa vydáva už aj pre malé detičky).
Ale všetky tieto informácie ti predsa dokáže nájsť aj ujo Google 🤔

lenuliatko84
18. aug 2020

Maly musi mat pas jednoznacne

zienka21
autor
18. aug 2020

@zuzana_ilkova oh to o tom som vôbec nepočula ešte super ďakujem idem googliť 🙂