Poznávací zájazd do Paríža v 14. týždni tehotenstva

lucosa
29. mar 2016

Tak už dlhšie máme zakúpený zájazd do Paríža dva krát sme ho prelozili s dôvodu práce, teraz mame posledný termín a medzčasom sme aj zistili ze čakáme bábo, tak zvažujeme vobec či pojdeme inak to už prepadne. Neviem aké mate skúsenosti vy s cestovaným či sa nestane nič bábu. Cesta je zabezpečená autobusom, čiže zo Slovenska do Paríža trmácat sa autobusom v noci spanie v busi a ráno sme tam. začneme hned chodit po pamiatkach, na vecer ubytovanie v hoteli, teoreticky sa poriadne vyspíme no rano hned zas pamiatky a vecer domov busom čiže sa spanie v autobusy, Nemate nejaké skusenosti s podobným niečim ja sa osobne strašne bojim že by sa mohlo stať niečo malemu , dakujem za rady a skusenosti

janinah
29. mar 2016

Busom určite by som nešla.

emily76
29. mar 2016

@lucosa aj ked tehotenstvo nie je choroba.. ja by som tiez nesla. Mne byvalo do piateho mesiaca zle cele dni.. a predstava, ze by som cely den musela presediet v buse.... navyse.. situacia je aka je, ja by som sa tam necitila bezpecne. Aj ked moze niekto namietat, ze stat sa mi moze stat hocikde, hocico....

labajka
29. mar 2016

Tiez by som nesla.nemozete niekomu ten zajazd darovat alebo predat?

henikav
29. mar 2016

@lucosa dietatku sa sice nic nestane, ale pre teba to bude velmi unavne, o tom ani nehovoriac ze je to obdobie kedy mozno budes mat tehotenske nevolnosti. moze a nemusi to padnut akurat na to obdobie, ja by som v tom obdobi nesla.

tlucka
29. mar 2016

Ja by som tiež nešla. Úprimne, autobusom už nikdy viac na takú dlhú cestu.. Bola som presne na takomto zájazde v Paríži, ale mali sme to na viac dní. V podstate sa chodenie po meste a pamiatkach dalo zvládnuť, ale tých x hodín v autobuse... Bolo mi zle celú cestu a to som ani tehotná nebola 🙂 Asi by som.urobila to, čo ti radím kočka vyššie v príspevku.

lanugo
29. mar 2016

@lucosa vsetko by bolo o.k KEBY nie busom a program si organizovali sami.Ked je vajicko riadne zahniezdene, nic sa nestane, ale ty sa budes trapit ako kon.Ja som cestovala pri vsetkych tehotenstvach ( samozrejme len vyspele krajiny) ale naj zataz som dostala Vieden Barcelona lietadlom+Barcelona Salou vlak.Cestovali sme od 6-13 hod a bola som nesmierne vycerpana, vtedy v 9 tyzdni.A to som skuseny cestovatel

sasa1983
29. mar 2016

@lucosa nie, autobusom by som nesla ani netehotna, takto toboz nie. Ale nemyslim, ze by sa babu nieco stalo, skor Ty z toho nebudes nic mat.

sue
29. mar 2016

Ak je doteraz tehu ok, nevracias, tak by som isla 🙂 ked budes unavena, pojdete na hotel.
Pred tromi rokmi som takto bola so synom - presne tento typ zajazdu. Od sprievodkyne sme si vypytali nazov a adresu hotela a ked bol maly unaveny, proste sme sa metrom a neskor busom dopravili na hotel. Druhy den sme vobec nechodili so sprievodkynou, len sme sa dohodli, kam mame prist k autobusu a o kolkej a uzivali sme si sami ;)

tana85
29. mar 2016

ak mozem poradit, nechod. taky vylet je velmi vycerpavajuci a to teraz naozaj nepotrebujes. nic ti neutecie, za par rokov pojdes aj s drobcom a uzijes si to rovnako

sasa1983
29. mar 2016

@sue to je vlastne dobry napad, tam si uz clovek aj individualny program moze zostatvit

lucosa
autor
29. mar 2016

@emily76
@labajka
@henikav
@tlucka
@lanugo
@sasa1983
@sue
@tana85 Ďakujem vám baby, práve mi mame jedno s tých dobrých tehotenstiev, vobec mi nie je nič od začiatku, žiadna nevolnost, žiadne priznaky, proste ako keby nie som tehotna, tak za to, len sa obavam čo male aby bolo poriadku aby sme nejako neriskovali ,že by sa mu niečo nestalo, ako nebývam ani nejako unavena , ze by ma nejako tehotenstvo ničilo, len sa obavam ze ako by sme to zvladli , pokusali sme sa to predat no neuspesne a cestovka nam odmieta vratit peniaze

tlucka
29. mar 2016

@lucosa Ja by som mala na tvojom mieste len strach z tej nepohodlnej cesty v autobuse. Inak aj my sme to riešili, že sme sa odčlenili od skupiny a chodili po meste a pamiatkach individuálne. Ale pokiaľ sa cítiš fajn a nemáš žiadne problémy, tak kľudne choď.

sasa1983
29. mar 2016

@lucosa ja inak naozaj nerozumiem. Uz teraz pises, ze citujem ze sa strasne bojis...tak naco sa tam silou mocou chces doslova trepat cele hodiny? Aj ked mat tazkosti nebudes, narocne to bude isto, uz len presuvanie a cestovanie. A este budes nerva, aj na partnera...naco to? Niekomu to darujte, alebo nech ide nahradnik (kamoska, daka rodina..) namiesto Teba. Ja by som sa neznasilnovala. Cista blbost si nieco dokazovat. Necitim sa na to, tak nepojdem. No a?

majrab
29. mar 2016

Ja som bola na takomto zajazde, ale na 5 dni no nachodili sme sa riadne. Napr. ja som v 20.tt a uz by som si nato netrufla, ale iba pre tu cestu busom ( boli ma chrbat pri dlhom sedeni), aj ked tam budete mat prestavky,cize ak ti nerobia problem dlhe cesty busom ja by som sla. Neboj babetko sa nic nemoze stat. Len pocitaj aj s tym,ze ked idete na ajfelovku tak ma vyse 600 schodov,cize sa nachodis 🙂 Ale je tam velmi pekne odporucam

xenia2
29. mar 2016
Používateľ xenia2 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od xenia2.

@lucosa bude to urcite narocne, je to narocne aj pre zeny ktore nie su tehotne a nie este pre teba tehotnu, ja by som do toho nesla.. ked si predstavim ze by som sa mala tehotna 24 hodin niekde trepat autobusom, fuu tak to nie

zuzanalumnitzerova
29. mar 2016

Napisem aj ja nase pocity z Pariza. Bola to naša svadobná cesta, tehotná som nebola. Ale bolo to fyzicky dosť náročné napriek tomu, že sme si niektoré návštevy "zindividualizovali". Večer sme boli aj s mužom " mŕtvi"a smiali sme sa, že sme v Parizi ale ako brat a sestra. Večer sme sa nezmohli už na nic 🙂

lucosa
autor
29. mar 2016

@sasa1983 Po paríži sme velmi tuzili, no minulý rok sa nam to nepodarilo zrovna kvoli utokom, teraz babo, tak s toho mam obavy, ja by som isla aj teraz , no len som chcela vediet nazor báb ktoré takto cestovali po prvom trimestri ako to zvladli, mame bezproblemove tehotenstvo takze som mozno chcela len podporit

nyusika
29. mar 2016

busom a do pariza by som nesla ani ako netehotna 🙂

sasa1983
29. mar 2016

@lucosa ok. Ale ked si z toho vystresovana, tak si myslim, ze ked Ti 5mamiciek napise, ze by sli a dalsich 5, ze by nesli, tak to Tvoj vnutorny strach asi nezmeni. A Pariz neutecie. Staci si poistit storno a majoritna cast nakladov sa vrati. Moj nazor.

janezz
29. mar 2016

@lucosa bábätku sa síce nič nestane, ja som bola v približne rovnakom tt na dovolenke v Chorvátsku na týždeň a to som na striedačku s mm aj šoférovala...ale busom by som určite nešla a do Paríža už vôbec nie...nedívala si sa na noviny asi dva dni dozadu dávali, že pri Víťaznom oblúku strieľali na slovenské zájazdové autobusy...asi by som to radšej nechala prepadnúť alebo niekomu darovala...príp. skús stornovať

sardinka335
29. mar 2016

@lucosa my sme boli v Prahe ked som bola na začiatku tehotenstva a v pohode...pochodili sme pamiatky, oddýchli si pri obede, robili sme si prestavky na kavičky a kolačiky...nikto nas nikde nenahanal, samozrejme bolo to unavne, ale to by bolo asi tak či tak.Takze neviem či je to zajazd ze vas tam budu hnat od pamiatky k pamiatke alebo to bude take pohodove, alebo či si to vy viete spravit ako pohodovy vylet. Bábu sa nemá čo take stať, jedine ze budeš unavena. Moja pribuzna bola s deťmi a mužom vo februári na Seyšelách a tu je...a to uz je vyše 20tt..Sak vie že najbližší rok sa nikde nedostane 😀 😀
vieš tak ti poviem, ono to nemusi byt vobec problém, ale ak si nejaka trasoritka čo sa boji kazdeho prdu tak radšej ostan doma...tehotenstvo nie je choroba. Ja som pracovala do posledneho dna pred riadnym nastupom na RD a to som mala na starosti 36 deti....a teda nepovazujem sa za ziadnu super zenu.

sasa1983
29. mar 2016

@sardinka335 tak ale Praha a Pariz sa uz len narocnostou cesty trosku lisi, nie? Ci ides sama s muzom vlastnym autom 4hod, alebo autobusom hromadne 10hod..

nyusika
29. mar 2016

@sardinka335 no lenze na Seychely let, nehrkoce 24 a viac hodin v smradlavom buse 🙂
a tam uz len lezka a lezka a relaxuje a oddychuje 😀

lennulik1
29. mar 2016

@lucosa ahoj, my sme si tak 3 roky dozadu kupili poznavacku do Rima autobusom ( v Parizi sme boli rok predtym :D) a o tyzden nato som zistila,ze som tehotna. Ani ma nenapadlo,ze by sa malo nieco stat,jedine som sa bala,ci mi nebude zle (ale nemavala som ziadne nevolnosti). Bola som tiez cca13 alebo14tt. Vsetko bolo v pohode,dokonca sa muz smial,ze som vladala viac ako on. A tiez som bola cca v 30tt v Taliansku autom na dovolenke v Caorle a odtial este v Dolomitoch a tiez bez problemov. Dokonca som kazde 2 hodky soferovala (menili sme sa s muzom). Pokial nemas teraz nejake problemy,ci uz s tlakom alebo tak,tak si myslim,ze nie je problem. Ja som si vzdy hovorila,ze ci sa ma stat sa stane aj keby som nikam nechodila. Pohyb tehotenstvu prospeje a endorfiny z celeho vyletu si myslim tiez 🙂 drzim Ti palce,Pariz je nadherne mesto

monicm
29. mar 2016

@lucosa Dieťatku by sa nemalo vôbec nič stať (samozrejme, vždy je tu nejaké možno), ale osobne si myslím, že toto je zaberák aj pre netehotnú ženu v dobrej kondícii a nieto pre tehulku. Ak by ste si program organizovali sami a mohli ísť autom, prečo nie, spravíte prestávku kedy chcete, kde chcete................ Prípadne možno by stačilo, ak by ste si program mohli organizovať sami. Cestu možno nejako zvládneš a paríž si pozriete tak, ako to bude vám vyhovovať. Ale ja by som to oželela. Asi preto, že som si počas tehu užila svoje (nevoľnosti, bolesti, tvrdnutia a pod.). Skús zistiť ten program a podľa toho sa rozhodnite.

@sardinka335 Tiež si myslím, že je rozdiel ísť autom s partnerom do Prahy, ako autobusom do Paríža. Dokonca keby išli autom do Paríža, tak poviem, choď, ale autobusom nie. A môže byť ako chce luxusný. P.S. nemám nič proti hromadnej doprave, využívam ju často a ako slobodná som rada chodila busom či vlakom.

sardinka335
29. mar 2016

@sasa1983 ak by išla v noci, oprem sa o sedadlo a spim...je tam toho. Ked nema ziadne ine problémy tak čo. A da sa ist aj lietadlom.a iste aj vlastnou dopravou ..ja ju nenahovaram, nech si robi ako chce...ale tehotenstvo nie je choroba ze sa teraz zavrem doma a nohy vylozim - proste fungujem v ramci moznosti. To uz si ona musi zvažiť aky tam je program, nakolko sa tomu programu musi prisposobiť a tak...to uz vie ona.

@nyusika na seyšely let? ideš z viedne, tam na letisku čakať na lietadlo a letíš 9 hodin na letisko v Mahe tam kym sa vymotaš - další transfer podla toho na ktory ostrov ideš - lodou alebo zase lietalom...takze precestuješ bárs jak takmer cely den plus su daj asovy posun plus 3 hodiny v zimnom obdobi ...a ked su meškania letov tak v letiskovej hale je to fakt super na tých plastových stoličkách nam deti spali ako bezdáci čo sme čakali na odlet....ale tak za ten zažitok ist na dovolenku ,,aj koleno vrtat,, proste nejake nepohodlie k tomu vzdy patrí.

lennulik1
29. mar 2016

Baby, ved cesta do Pariza busom trva cca 14 hod. aj s prestavkami. To sa moze poprechadzat alebo tak. A celu cesru v buse bude sediet, ved to je pohoda. Ano,vecer asi s muzom ziadne "mecheche" mozno nebude,aby si oddychli,ale ved ked sa budu prechadzat a budu mat rozchod,mozu kamsi sadnut na kafe,caj a bude pohodaaaaa

monicm
29. mar 2016

@sardinka335 Predpokladám, ale že ide na zájazd, kde nemôže ísť vlastnou dopravou, ale len tým autobusom. A potom, ja by som v buse nezaspala, proste to už nedokážem, dokonca ani v aute neviem spať, maximálne tak chvíľu zdriemnuť. Ale ako si napísala, ona sa pozná najlepšie, musí sama vedieť, čo je schopná zvládnuť.

dismonika
29. mar 2016

@lucosa Ahoj, ja som bola na takom poznávacom asi 5-6 rokov dozadu a bolo to náročné aj keď super a spomienky mám krásne. Bolo to v polovici marca - páčilo sa mi, ale to cestovanie busom katastrofa a ešte som aj ochorela do toho.

its1mishell
26. apr 2016

@lucosa boli ste nakoniec, či nie? 🙂 lebo ja čo si spomínam na môj poznávací zájazd do Paríža pred pár rokmi - tak straaašne veľa sme tam za tri dni nachodili, že keby som to mala podstúpiť teraz v tehotenstve, zbláznila by som sa (hlavne kvôli tomu, že ma z dlhšej chôdze a státia bolievajú kríže). A cestu autobusom by som nezvládla kvôli nevoľnostiam...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre