Pozor na leteckú spoločnosť Air Slovakia

tinni
17. júl 2008

http://noviny.joj.sk/z-domova/17-7-2008/clanok/...

Ja osobne som s nimi letela cez kancelariu Satur v polovici juna.
To lietadlo bolo katastroficke, ked som nastupila, doslo mi az zle... V takomto starom lietadle som fakt este nikdy pred tym neletela...
Ked sme dosli do nasho hotela, cakali sme na izbu a dala som sa do reci s pani, ktora cakala na Check-out, letela tiez s Air Slovakia, vravela, ze ked odlietali z BA, leteli cca hodinu a pre poruchu motora sa museli vratit, lietadlo im dali nakoniec uplne ine...

Ide o malu spolocnost, ktora ma dokopy zamestnanych cca 300 ludi a asi dve lietadla, povedala by som, ze ich kupili ako vyradene a dali ich nejak dokopy.

kocur63
1. okt 2008

info k air slovakia
spolocnost ma 7 Boeingov typ 737-300 a 737-200
typ 3 x200 a4x300
1x Boeingov 200 rok vyroby 1985
a 2x Boeingov200 rok vyroby1989
2x Boeingov300 rok vyroby1986
2x Boeingov300 rok vyroby 87
takze maju dost stare stroje
sky ma najstarsie s roku 2006.takze tak

kocur63
1. okt 2008

a este maju 30 destiacii a 5 lietadiel,to sa neda stihat.

liana
2. okt 2008

a s kým chcete zo Slovenska lietať na dovolenku? veď tu je len Air Slovakia a Sky Europe. a zadlženy Ryanair.A keď cestovky lietali zo Sky tak bola taká istá kritika ako na Air. keď budeme velke medzinarodne letisko 😀 tak tu budú aj iné spoločnosti. a ako hovoré emjee, keď si kúpim zájazd v cestovke, poviem im že tou leteckou spoločnosťou nepôjdem, nech mi vybavia inú? 😀 no serioznejšia vybavý, Concord z Paríža 😀 🙂 a za mastnejšiu cenu.

mysti
2. okt 2008

Ahojte, aj ym sme na dovolenku leteli s Air Slovakia. Minulý rok sme boli v Egypte a leteli sme super lietadlom, ale nebol to boeing (asi airbus, alebo ako sa to vola). Malo to normalne aj GPS zariadenia, takze sme pocas letu sledovali, nad akymi statmi sa nachadzame, v akej vyske letime, teplota vzduchu, cas priletu a podobne, bolo to super, dobrý let aj tam aj spät. Tento rok sme leteli do Turecka s boeingom, to bola katastrofa, pilot mi pripadal ako v stihacke, to stupanie bolo priserne, male deti kricali, ze ich boli uska...s manzelom sme sedeli "na kridle" a mali sme pocit, ze normalne vidime, ako sa pohybuju nity na kridle, ktorymi boli pripojene k trupu....no nie super pocit. A jeho pristavanai? akoby nas z neba zhodili-fakt tvrde pristatie! Sme zartovali, ze az by sme takto mali ist aj spat, tak ideme peso...naspat sme uz ale isli asi "novsim" boeingom (moznu tym z roku ´89 😀 ) a to bolo v pohode, prijemny kapitan, paradne stupanie aj pristavanie a tiez lietadlo dolo v lepsom stave-priestrannejsie, bolo podstatne vacsie a aj krajsie... 😉

titkovamiriam
2. okt 2008

som z ivanky a nad nami lietaju 😠 takze mozem cakat ze niektore pristane v obyvacke 😠 😅

sirinka
2. okt 2008

miriam obcas lietaju aj nad nami, ze by sme zacali nosit nejake prilby 😨 😀

titkovamiriam
2. okt 2008

no lenze ked u nas pristavaju tak pomali vidis letuske nohy 😀 a hucia ako lietadla za prvej svetovej vojny,no a ked ich napadne ze tie lietadla vyvetraju a kruzia nad okolim aj pol mna je to na gulku do hlavy 😔

sirinka
2. okt 2008

u nas len obcas letia tak nizko, ze vidno batozinu 😀 asi ked duju zle vetry....hehe, ale aj z toho mam husiu kozu....

sstefi
2. okt 2008

ja si myslím, že to pristávanie závisí aj od pilota, nielen od lietadla 😉 a ešte aj od možností prístáť. ked je to letisko, kde denne prileti a odleti aj 1000 lietadiel, tak nemožme čakať, že dostane hned povolenie na pristatie.
Horšie je, ked kružite nad košickým letiskom, to už sa krvi nedorežete... 😅 🙄 😀

doteraz sme mali šťastie zo slovenských len na SKY, a celkom v poho. 😉

livi
2. okt 2008

no my sme pred pár rokmi leteli do Turecka s Air Slovakia. let bol v pohode, ale to lietadlo 🙄 som čakala niečo trošku novšie..no ale inak problémy neboli žiadne. teraz idem do Anglicka so Skyeurope. vraj majú novšie typy lietadiel, tak som zvedavá.

pingwinek
14. jún 2010

sstefi..myslim a suhlasim stebou zalezi to vsetko podla pilota..ano aj ja som mala statsie na skyeurope a to este ake zabukovala som si letenky a aj pre dcerku a za 2 dni vyhlasili krach ☹ takze sme boli bez leteniek a este aj bez peniazkou.... 😢

maruska24
14. jún 2010

Air slovakia nie je náhodou v konkurze?

tara
15. jún 2010

Maruska - air slovakia nie je v konkurze, len sluzia teraz na akesi vypomahanie pri letoch, ked spolocnosti nestihaju, alebo vypadnu lietadla kvoli technickemu problemu. letela som s nimi velakrat a vzdy je let bezproblemovy a maju vybornych pilotov. je pravda, ze lietadla su starsie, ale technicky sposobile. takze je skoda, ze neostali lietat castejsie.