Predĺžený víkend v zime

nelinka2009
28. okt 2017

Ahojte. Premyslame kam na predlzeny vikend po novom roku... Zaujimaju nas hystoricke mesta a tak ma napadla Varsava. Pamiatky si vygooglim, ale mate skusenost kam tam s detmi? Kedze bude zima tak nejaky aquapark, alebo nieco vo vnutri... Dajte vase typy a skusenosti s cimkolvek v tom meste. Dakujem

bluka2
28. okt 2017

My sme išli do varsavy nočným vlakom z viedne, spaci vozen, za pár supou (tuším 39€), deti do 6r. zadarmo. To bolo super, ale nebolo to v zime.

nelinka2009
autor
28. okt 2017

@bluka2 cestujeme autom. Ale co tam??? Ako bolo co vsetko ste videli? Stalo to za to??

kiwi3
28. okt 2017

ak vas naozaj zaujimaju historicke mesta, tak skor krakow. varsava bola cez 2. svetovu vybombardovana, takze historicke tam nie je skoro nic. inak do varsavy sa daju zohnat spiatocne letenky za 20 e z ba, takze autom by som tam zo zapadneho slovenska nesla.

vienala
28. okt 2017

Vo Varsave som nebola. Ale v Polsku je pre mna jednoznacne top Krakov - neskutocne krasne mesto. My sme tam boli v zime a aj na prelome jar/leto. Historicke centrum je nadherne, je tam velka zidovska stvrt Kazimierz s velmi smutnou nacistickou historiou, posedenie priamo na brehu Visly... Moje oblubene mesto blizko od Slovenska - urcite sa tam planujem este vratit. Cez zimu sme sa tulali po meste a boli v solnej bani Wieliczka. Boli sme tam so vsetkymi troma detmi. My sme tam isli hlavne kvoli Sanktuariu Bozieho milosrdenstva, je to velke putnicke miesto pre veriacich. Ale ked sme videli mesto, vedeli sme, ze sa tam musime este vratit - proste nadhera.
Z Europy ma este napada blizka Budapest alebo Vieden. Ja mam precestovanu velku cast Europy, mojim snom ostava Pariz a severske staty, ale to je skor na vylet len vo dvojici s manzelom, takze na to si budem este musiet nejaky cas pockat 🙂

sisaka
28. okt 2017

@nelinka2009 ak chcete v zime behať po pamiatkach smerovala by som na juh. My sme pobehali v zime Taliansko, histórie, krásnej architektúry, umenia je tam na mraky a k tomu výborne jedlo, menej turistov ako v lete ... ak nemáte veľa času ostante niekde na severe - Benatky, Verona, Bolona pripadne Florencia

lusiena
28. okt 2017

Nám učaroval Gdaňsk, je však až pri Baltiku... V Krakove v podzemí pod tržnicou Sukienice je úžasné múzeum interaktívne aj pre detičky www.podziemiarynku.com vo Wroclawe je úžasný Hydropolis a po celom meste maličké sochy škriatkov... V Poznani super aquapark, v Lodži múzeum voskových figurín rozprávkových postavičiek, múzeum kanálov Detka, po celom meste sochy a parádne nákupné centrum... J
V každom veľkom meste kde sme boli niečo nájdeš, ale boli sme vždy v lete... Aj Zakopane je fajn, aj aquapark, lanovka, v zime ľadové bludisko...

nelinka2009
autor
28. okt 2017

@sisaka dakujeeeemmmm

nelinka2009
autor
28. okt 2017

@lusiena dakuuujjjjem

nelinka2009
autor
28. okt 2017

@vienala dakujem budapest, vieden, prahu... Uz mame pozrete.

ivage
29. okt 2017

Vo Varsave doporucujem navstivit centrum vzdelavania Kopernik - uzasny IQ park http://www.kopernik.org.pl/ - zaujimave miesto pre deti i dospelych.