Prevoz potravín - výživových doplnkov na dovolenku

viera1107
9. jún 2014

Ahojte,
máte niekto skúsenosť s prevozom sušeného ovocia na dovolenku ? Mám zlé trávenie a dlhšiu dobu beriem Goji v sušenej forme, veľmi mi to pomáha. Chystáme sa na dovolenku, ale bojím sa aby som kvôli jednému sáčku sušeného ovocia nemala problémy na letisku. Ešte by ma označili za pašeráka 😀 alebo aby mi prehrabovali kufor 😖 . Vopred ďakujem za rady.

sissy27
9. jún 2014

@viera1107 pokiaľ bude v originál uzavretom obale, tak problém nebude... ak to budeš mať len tak nasypané v sáčku bez označenia, tak záleží na koho natrafíš a do akej krajiny cestuješ... a kufor ti pravdepodobne prehrabú tak či tak...

havana_frost
9. jún 2014

@viera1107 Asi by si mala povedať, kam ideš. Napríklad vrámci EU môžeš takéto prenášať. Sušené by nemal byť problém ani takmer hocikde inde. Ale napríklad do Austrálie by to nepustili 🙂

viera1107
autor
9. jún 2014

No bude to mimo EU, Kapverdské ostrovy. Cestovala som už zopár krát, ale nikdy som si nič podobné ako potraviny alebo sušené ovocie zo sebou nebrala - iba ak preháňadlo v lekárničke 😀 , ale račej trávenie riešim jemnejšou cestou. Ak by som nemala ani Goji ani preháňadlo musela by som sa non-stop prechádzať aby mi " nezaspalo brucho aj na 7 dní " ☹ . Asi si to Goji dám do veľkej batožiny do bočného vrecka ktoré nezamykám. Snáď nebude problém.

adria88
11. jún 2014

Ahoj, chcem sa spýtať, kto má skúsenosti, ako je to so stravou, keď sa cestuje do Chorvátska autom, či je to nejako obmedzené alebo nie a či nie sú nejaké problémy a tak... Ďakujem 🙂