Môžem mať v príručnej batožine parfém?

anickask1991
5. sep 2019

Baby, prvý raz budem cestovať s príručkou. Doposiaľ som všetko mala v kufri, čo sa týka kozmetiky, a tak sa len chcem uistiť...nevyhodia mi pri kontrole 50ml parfem v skle, áno? Môžem si do toho priehľadného obalu zbaliť aj 50ml termálnu vodu v spreji? Hrebeň...., tuhý antiperspirant.... Čo taký tlakomer? Máte skúsenosti?skúsenosti?

emein
5. sep 2019

@anickask1991 nic tekuté všetko ti vyhodia ani len čistú vodu po kontrole pred nástupom do lietadla si môžeš tam už kúpiť hocičo ale cez kontrolu z ničím tekutimm neprejdes .

emein
5. sep 2019

@anickask1991 tuhý antiperspirant môžeš a sprej ti určite vyhodia tlakomer si myslím že môžeš ale to neviem .

sisa_s
5. sep 2019

Na obale spreju nesmie byt znacka "horlave", to ti vyhodia 🙂 telutiny do 100ml mozes, max.10ks v priehladnom uzatvaratelnom sacku 🙂 rata sa aj tuhy antiperspirant k tekutinam 🙂

simsalabim
5. sep 2019

@anickask1991 nebrala by som ten parfem. Sice mozes mat tekutiny do 100ml, ale sprej nam vzdy vyhodili ( dcera nosi antiperspirant v spreji). Tuhy aj gulickovy je v pohode.

viera1107
5. sep 2019

@anickask1991 ahoj, pozri si napr. letiskové pokyny bts (letisko Bratislava).. Tam nájdeš presný návod k príručnej batožine.. Mne ešte voňavku alebo dezodorant nikdy nezhabali, všetko treba mať v prehľadnom uzatváratelnom vrecku.. Vždy také drobnosti mávam v jednom vrecku, myslím že limit je do jedného litra.. To už si nepamätám presne ..

lula313
5. sep 2019

@anickask1991 letela som aj zaoceánske lety, v zivote mi parfem nevyhodili, tekutý deodorand som mala tiez

sisaka
5. sep 2019

Tiež prvý krat pocujem o vyhodení parfemu a to lietam niekoľko krat ročne a parfem mám vždy so sebou. To sa mohlo stať len v prípade ak mal viac ako 100 mL
Ak pod tým sprayom myslíš len rozprašovač, tak ho nevyhodia, keďže je pod 100 mL

janne318
5. sep 2019

Ako píše @sisaka - sprej môžu vyhodiť, rozprašovač nevyhodia.

ivetka_kamo
5. sep 2019

@anickask1991 no ja neviem, vždy cestujem len s priručnou batožinou, ale nikdy mi nič nevyhodili, pretože aj keď bola príručná, vždy išla do podpalubia, kufor som odovzdávala vždy pri lietadle! V batožine môžeš mať 10x100ml tekutiny, zabalené v priesvitnom uzatvaratelnom vrecku. Pekný let

ivetka_kamo
5. sep 2019

@anickask1991 čiže som vždy prešla cez klasickú kontrolu a až potom vonku odovzdala

ivetka_kamo
5. sep 2019

@anickask1991 dokonca ani jednorazovú ziketku nevyhodia

anickask1991
autor
5. sep 2019

@ivetka_kamo príručka do podpalubia? A prečo sú potom ju nej jasné uvedené rozmery....ja som si myslela, že to môžem mať u seba...hore nad hlavou, takú mini cestovku, kam si dám napr. plavky, a tak. Ak by sa náhodou stratil kufor....

jeyka
5. sep 2019

@anickask1991 leteli sme 3, mne jedinej prekontrolovali kufor a kukli vsetky zabalene tekutiny, ale nevyhodili mi nic kedze boli do 100ml, dokonca ani lak na vlasy

luckamjar
5. sep 2019

Vsetko do 100ml prejde, mávam bežne maly lak na vlasy, tužidlo, krémy, deodoranty rôzne druhy, jednorazové žiletky v pohode, manikurove nožničky, pinzeta, parfum...niekedy v UK zvyknú byt striktnejši, kontrolujú, sprej preskúšaju, no naozaj mi ešte nikdy nič nevyhodili.

sisaka
5. sep 2019

@ivetka_kamo nechápem, prečo by mala ísť príručná batožina do podpalubia. A na čo sú potom tie úložné priestory nad hlavami? Lietam s roznymi leteckými spoločnosťami, niekedy vyhlasujú, že je plne lietadlo a kto chce môže odovzdať pri vstupe príručnú a dostane ju nazad po prílete, ale je to vždy na dobrovolnej báze, nikdy ma nikto nevyzval aby som tak povinne urobila. Je logicke, že človek ma v tom veci, ktoré môže počas letu potrebovať, alebo ich u akýkoľvek dôvodov chce mat pri sebe, takze osobne by som s tým nesúhlasila.
Jedine, že ide o nejakú nízkonákladovku a majú to uvedené v poriadku, s takými spoločnosťami nelietame, takze nemám skúsenosti, tam je asi všetko možné ....

uhgara
6. sep 2019

Prejdi si pokyny danej spolocnosti, isto to budu mat na stranke, takze tam najdes vsetko, co potrebujes vediet. No vsetko tekuteho by som dala do podpalubia a hotovo

dadka36
6. sep 2019

@anickask1991 kozmetika do 100ml môže byt všetka, netyka sa to napr parfému ak je v 200ml flaske polovica. Rovnako obal musí mať max. 100ml. Spreje, lak na vlasy atd. závisí od konkrétnej leteckej spoločnosti

janne318
6. sep 2019

Príručnú batožinu má pasažier u seba, nastupuje s ňou do lietadla a uloženú ju môže mať buď v odkladacom boxe nad hlavami, alebo u niektorých leteckých spoločností menšiu príručnú batožinu pod sedadlom. Podaná / zapísaná batožina sa odovzdáva pri check-ine a ide do podpalubia. Množstvo tekutín, gélov v príručnej batožine je prísne limitované, taktiež sú z príručnej vylúčené všetky ostré alebo nebezpečné predmety. Tekutiny prepravované v podanej batožine (mimo alkoholu) nie sú spravidla limitované objemom, ale maximálnou hmotnosťou batožiny ako takej.

vnasea
6. sep 2019

tlakomer si mozes vziat