Príručna batožina Ryanair

pancakeska
1. feb 2022

Ahojte,
chcem sa opýtať, že ak budem mať ako príručnú batožinu ruksak či môžem mať cez plece ešte aj malú kabelku? Čítala som staršie diskusie a písali, že s tým nemali problém, ďalšia zase písala že v žiadnom prípade. A ešte sa chcem spýtať, či nie je problém so suvenírmi v príručnej batožine.
Ďakujem za odpovede

sissy27
1. feb 2022

@pancakeska záleží, čo máš na letenke, resp. čo si si kupovala. Ryanair má tri druhy - najlacnejšia batožina úplne zdarma je len malá kabelka/ruksak a k tomu oficiálne nemôžeš mať nič ďalšie, ale všetko záleží od personálu na gate. Ja bežne idem s ruksakom a minikabelkou, kde mám doklady, peniaze, telefón. Občas im to nevadí, občas to musím napchať do ruksaku (aby som si to na palube zas vybrala 😀 ). Potom je možnosť doplatiť si palubnú batožinu - to je kufrík o rozmere tuším 55x30x25cm alebo tak nejak a k tomu oficiálne môžeš mať ešte malú kabelku. No a tretia varianta je podpalubná batožina, ktorú odovzdávaš pri pulte a do lietadla si berieš malú kabelku s osobnými vecami.
So suvenírmi nie je problém pokiaľ spĺňajú predpisy - ak si kúpiš magnetku, sošku, inú hlúposť, tak je to v poriadku. Ak si ako suvenír berieš liter domácej pálenky alebo zbraň, tak to ti neprejde.

pancakeska
autor
1. feb 2022

@sissy27 ďakujem veľmi pekne za info 🙂 myslím že zbraň neplanujem kupovať :D

sissy27
1. feb 2022

@pancakeska to bolo ako príklad. Treba si pozrieť čo letecká spoločnosť dovoľuje vziať na palubu, vo všeobecnosti sú problém horľaviny, ostré predmety, tekutiny nad 100ml... Napriklad ak kúpiš ako darček pol litra olivového oleja, alebo nejaký džem nad 100ml, tak na na security check ti to vyhodia a vybavené. Často sú problém aj "prírodné suveníry" - mušle, rastliny...

mable123
1. feb 2022

zadarmo máš malú tašku resp.ruksak 40x20x25...inú malú taštičku môžeš schovať pod bundou 🙂 Záleží od ľudí... a v Bratislave to riadne kontrolujú vo Viedni nie 🙂

macinka777
12. aug 2022

ahojte, myslíte že by bol problem s takýmto kufríkom ako priručnou batožinou? rozmery bez koliesok su cca 50x35x21. Let z viedne. dakujem

laurita285
12. aug 2022

@macinka777 rozmery sa počítajú VRATANE koliesok, pretože ak budú kontrolovať rozmery, tak musíš dať ten kufor do kovovej konštrukcie a ak tam nevôjde prípadne bude vytŕčať tam budeš platiť navyše.
To aké rozmery dovoľuje tvoja letecká spoločnosť sa dočítaš na webe.

domibed
9. sep 2022

Ahojte zaujíma ma či môžeš so sebou do príručnej batožiny vziať lieky pre malú. Myslím lekárničku ako sirup na teplotu a podobne. Keďže má len 2 roky bola by som nerada išla na týždeň na Cyprus bez obyc liekov na teplotu .. vdaka.