Prvá dovolenka v Grécku

fallenkaa
28. feb 2015

Ahojte baby, boli ste niektorá na dovolenku v grécku?
Ja by som chcela ísť konkrétne na Rhodos alebo Krétu, avšak mám Dilemu, ktorá sa týka stravovania.
Zaplatiť si viac za hotel s all inclusive alebo bez stravy a vždy vyskúšať inú miestnu reštauráciu?

tenerifka
28. feb 2015

@fallenkaa Konkretne v Grecku by som urcite volila tu druhu moznost...All inclusive je dobre v Turecku alebo v Egypte, ale v juznej Europe(Grecko, Taliansko, Spanielsko) je hriech nevyskusat vynikajuce miestne restauracie, ktore su kvalitativne na neporovnatelne vyssej urovni ako svedske stoly v hoteli.....kedysi sme s manzelom pracovali v hoteli, teraz mame svoju restauraciu a neda sa porovnat, z coho sa varilo v hoteli a z coho varime my teraz.....

nedielka
28. feb 2015

My sme mali na zakynthose polpenziu,čo bolo úplne super, na obedy sme chodili do reštaurácií.

lu17
28. feb 2015

@fallenkaa Určite all 🙂 Len si musis zistit,čo všetko je v nom zahrnuté🙂 A určite 5 hviezdickový hotel, alebo minim 4 🙂 Rodos odporučam, je nádherný 🙂

tenerifka
28. feb 2015

@fallenkaa A este doplnim-nejde o peniaze, ale o ten prijemny pocit zjest certsvu rybu ci krevety na terase nad morom, nez niekde v hlucnej lacnej hotelovej jedalni, AI v juznej Europe je pre buranov

lucinocka
28. feb 2015

@tenerifka suhlas🙂 ale malo ludi vie ocenit kvalitu jedla,slovakom ide stale vacsinou o kvantitu...a poliaci...ti sa snazia na svedskych stoloch nazrat na rok dopredu... A je im fuk ze vajca na prazenicu su z prasku a ryba 5 rokov zmrznuta

tenerifka
28. feb 2015

@lucinocka Vies, my sme zazili aj Cechov aj Poliakov, ktori boli v ubytovani v4* AI, ale vedeli ocenit kvalitu a chodili k nam cely tyzden na veceru, aj ked mali zaplatene v hoteli, ze sa to v hoteli nedalo jest-verim im, boli u nas velmi spokojni.A takych, ktori to nevedia ocenit, nepotrebujeme....lebo zazili sme aj klientov, ktori si dali pol na pol colu, slane zemiaky s omackou a z toho sa najedli....opranie obrusu a servitiek stalo vicej ako zisk,co vyrobili 😀

lucinocka
28. feb 2015

@tenerifka haha u nas klasika, co si date na pitie? Dzban cistej vody poprosim...

maznacik007
28. feb 2015

@lucinocka dzban cistej vody povacsine s matou a citronom je standardom co vam prinesu v normalnej restauracii uz aj na SVK podotykam bezplatne 😉

tenerifka
28. feb 2015

@lucinocka To snad nie....k dobremu jedlu treba dobre miestne vino....ved velakrat sa hovori, ked niekto zomrie:
"Nerozumiem tomu, nepil alkohol a zomrel.....",podla mna vino nie je alkohol v pravom slova zmysle, v spravnej miere je to liek.....

lucinocka
28. feb 2015

@maznacik007 tu nikto cistu vodu nepije tak to neni zvykom, k jedku vacsinou sa pije vino a ani na slovensku som dzban este nezazila...

jersey333
28. feb 2015

@fallenkaa ja zijem v grecku a grecka strava je uzastna ...no kedze sa chystas na dovolenku urcite by som volila all inclusive..

tenerifka
28. feb 2015

@maznacik007 V rokoch 2013 a 2012 som stravila na Slovensku dost casu, navstivila rozne restiky(kvalitne), ale voda zadarmo nikde nebola....no a v juznej Europe je na pitie jedine mineralna balena voda(ci uz s bublinkami alebo bez), tak pri "hranolkovych" klientoch by takto hocijaka restika mohla zavriet....

maznacik007
28. feb 2015

@lucinocka neviem ja pracujem v BA v Starom meste a na obedy chodime po viacerych podnikoch ale teda je tu naozaj standard ze ho dostanes ....

a teda nie kazdy pije k jedlu vino .... 😉

@tenerifka to je tri roky dozadu a ja nevravim ze je to zvykom v kazdej hornej dolnej ale v normalnej restauracii v BA to zvykom je

ale teda je jasne ze ta situacia je ina ... podla lokality ... mne osobne prijde napr. Chorvatsko predrazene radsej chodime do Talianska

tenerifka
28. feb 2015

@jersey333 Praveze preto ze sa chysta na dovolenku by mala vyskusat uzasnu grecku stravu, aby mohla odvzdat posolstvo dalej a na buduci rok prislo do Grecka viacej hosti, ktori si budu chciet tiez vychutnat dobre jedlo a vino.....

maznacik007
28. feb 2015

a to bez stravy na hoteli a vyuzivame prave take male restauracie ... najma podla odporucani .... 😉 z tohto dovodu nechodime do egypta a pod .. tam by som sa bala jest len tak ..na ulici

tenerifka
28. feb 2015

@maznacik007 my sme sa pohybovali hlavne v BA, a velakrat v Starom meste....ale neva, tak ci tak je to voda z vodovodu a mna by z nej urcite prehnalo, lebo nie som zvyknuta,u nas je z vodovodu nepitna a 16 rokov pijem balenu

jersey333
28. feb 2015

@tenerifka ja uplne s tebou suhlasim ....mame skvelu grecku stravu no zial dovolenkari ju nevedia ocenit ,...na vyber je doslova vsetko od ryb az po maso ,.../ morske plody si objednava len mensina/ aj to nechaju vacsinu na tanieri,..cest vynimmkam ,... v com sa doslova vyzivaju su lacne snack bary a nas slavny gyros/ ktory sa s tym co podavaju na svk neda ani porovnat ,...ja len pre pohodlie lebo poznam "nasich " dovolenkarov ,..volia stravu v hotely a obcas zajdu pozriet aj do restiky ..no vacsinou na maso a rezne/ na veci ktore poznaju ,.....odcenit kvalitu jedla vedia len dovolenkary z inych juzanskych krajin

tenerifka
28. feb 2015

@maznacik007 Ked som byvala cca rok na ostrove, a rok pila balenu vodu, odisli sme na nejaky tyzden do Madridu....Madridcania vychvalovali svoju vyniikajucu chladnu pitnu vodu z vodovodu(co nespochybnujem)....no kto by odolal? Bola som chora asi tyzden.....skratka telo si odvyklo a zlenivelo

jersey333
28. feb 2015

@tenerifka zijes v spanielsku? ..ja som zila necely rok v Allicante a spanielsko je moja srdcovka..vzdy sa tam rada vraciam na dovolenky 🙂

lucinocka
28. feb 2015

@tenerifka do grecka sme chodili asi 8 rokov na dovolenky ked sme este boli mali, ale to nasi brali apartman, kde nam varili, a raz za cas sme sli na veceru...hahaha si pamatam jak nam delegatka na nejaky nazov, tusim calimero ooivedala ze to su ryby a nakonuec jak sme zistilki ze to su kruzky z chobotnice jak sme vxpluvali...a odkedy zijem pri mori chobotnicu by som jedla aj kazdy den...taky salatik mnaam...

tenerifka
28. feb 2015

@jersey333 My mame 90% klientov Nemcov....a ti vedia jest a vedia ocenit ryby,morske plody a dobre vino. Spanieli, Taliani a Francuzi jednoznacne, ti su najlepsi stravnici-predjedlo, hlavne jedlo, dezert, flasa-dve vina a este aj nejake likery....a vynikajuci su aj zo severskych statov-Dani, Svedi a Nori....my sa specializujeme na morske zivocichy a naozaj mame roboty vyse hlavy

maznacik007
28. feb 2015

@tenerifka hmmm hned by sme k vam isli my milujeme morske plody.... 😉 vy ste predpokladam na Tenerife?

tenerifka
28. feb 2015

@lucinocka calimero su asi calamares-kalamary, kruzky z kalamara

lucinocka
28. feb 2015

@tenerifka aj u nas nemci su naj...a sprepitne nechaju aj sto eur 😀 😀

tenerifka
28. feb 2015

@jersey333
@maznacik007
Som uz 16 rokov na Kanarskych-Fuerteventura, z toho by sa odvodzoval nick dost tazko 😀

lucinocka
28. feb 2015

@tenerifka hej hej kalamare, uz som zabudla:D ale vsetkym to chutilo kym sa nedozvedeli co je to:D

tenerifka
28. feb 2015

@lucinocka Suhlasim, chodia cely tyzden, nechaju kazdy den 10 eur sprepitne, potom sa pridu rozlucit a nechaju 50 pre kuchynu a 50 pre casnikov....ale aj Spanielov a Francuzov mame takych stamgastov, chodia parkrat do roka

lucinocka
28. feb 2015

@tenerifka to je upkne ina kultura...najviac to vidim v nasom beznom manzelskom zivote...ja zvyxknuta namazat rozok s pastekou a bezat dalej za svojim...zato muz musi mat kolo jedla cely ceremonial...od prestierania, vina, chleba a hodinu sedi za vecerou... A ani jeden a ani druhy sa nezmeni 😀

tenerifka
28. feb 2015

@lucinocka Vies co, z tohoto som mala nervy dlhu dobu 😀 .Pri veceri mi to nevadi, ale na dovolenke v tropoch, ked chcem zbuchnut obed a utekat znova do mora pozorovat ryby, tak akoze sorry.....pri poslednych dovolenkach sme s dcerami rychlo zjedli obed a nechali ho tam sameho-dovi, dopo....

jersey333
28. feb 2015

@tenerifka u nas su slovaci dost vtipny ako si ich vsimam v restikach/ napchavaju sa chlebom a hlavne jedlo ostava na tanieroch ,...zo zasady si objednavaju grecky salat/ ktory je ako salat a nie ako hlavne jedlo/ to si dokazu objednat aj 3x / vyzera to potom ako keby sme na slovaci nemali paradajky a uhorky :D robia to asi koly feta syru no ten sa da objednat aj osobitne..no casy ked u nas boli nemci dobrymi klientami su prec ,...teraz sa z nich stali drzgrosi/ asi koly tej nasej "krize" ,..najnovsie sedia v restikach len pri greckom salate ,..tringelty su minulostou ,..v kafeterkach si objednaju traja jedno pivo ,...dobry klienti su pre nas rusi/ ti nam nechavaju peniaze ,..bulhari a turci ktorych je tu neurekom sa stravuju na izbach nakupuju si v supermarketoch a varia tam