Prvá dovolenka v Grécku

fallenkaa
28. feb 2015

Ahojte baby, boli ste niektorá na dovolenku v grécku?
Ja by som chcela ísť konkrétne na Rhodos alebo Krétu, avšak mám Dilemu, ktorá sa týka stravovania.
Zaplatiť si viac za hotel s all inclusive alebo bez stravy a vždy vyskúšať inú miestnu reštauráciu?

tenerifka
28. feb 2015

@lucinocka A ten chlieb je sam o sebe na hlavu...naco mu treba chlieb, ked je ryba so salatom a zemiakmi? Postupne sa naucil, chlieb sa na stol nedal(nemame, je v mrazaku) a bolo.....

lucinocka
28. feb 2015

@tenerifka ja ho tiez nechavam sediet sameho, kto by mal nervy kukat nasnho hodinu pri obede a hodinu pri veceri, pritom zje rychlo ale cumi do blba a akoze si vychutnava atmosferu... Kym si ju dovychutnava januz mam aj riad odlozeny, pradlo povesane a mala spi:D

tenerifka
28. feb 2015

@jersey333 Asi zavisi od toho, aki Nemci....najlepsi su starsi po 50-ke alebo dochodcovia, mladi su takisto drzgrosi.....

lucinocka
28. feb 2015

@tenerifka tak toto mojho neodnaucim...furt sa na slovensku hanbim jak pes , ked ku masu a hranolkam, alebo spagetam, alebo haluskam pytam prenho chlieb...tiez sme sa nahadali kvoli tomu, ze robi sa dolezity pri jedle a antrepe sa chlebom, jak potom voberc oceni chut jedla... Som to vzdala, denne jeden chlieb ide u nas...a ja jem len ku riedkym veciam ako gulas, mala chlierb nechce vobec a len on ku obedom a veceram

tenerifka
28. feb 2015

@lucinocka Pri veceri na dovolenke je to OK, ved aj tak sa nic ine neda robit, my vela kecame a decka sa zatial pohraju-pobehaju naokolo alebo tukaju do techniky(my uz mame pubertu).....ale pri obede toto odmietam

tenerifka
28. feb 2015

@lucinocka Da sa to, treba vytrvat....my sme dospeli do stadia, ze namiesto 4 chlebikov sa vypytaju k veceri 1 alebo 2...a naposledy(predvcerom) som povedala, deckam chlieb nie, lebo potom nechaju polku jedla, ze nenechaju, nech si zobnu pred vecerou....samozrejme som mala pravdu, tak uz zahlasil na plne usta ze nabuduce sa uz chlieb pytat nebude, ani decka, ani on....uvidime 😎

tenerifka
28. feb 2015

@lucinocka ale to je tak, mat za manzela cudzinca, no aspon sa nenudime, nie?

lucinocka
28. feb 2015

@tenerifka to teda urcite nie 😀 😀

horana
28. feb 2015

@fallenkaa Ide o styl, ked si vyberiete velky hotel v pustine kde okrem arealu rezortu nie je nic ine, tak k tomu patri all. Ked tam totiz aj nejak restika bude, najskor len malo (jedna) a taka prisposobena multi-kulti rezortovej kulture.
Ked si vsak vyberiete ubytko v autentickej razovitej dedinke, na apartmane, tak urcite je vyborne oskusat miestne taverny, a to nielen jednu, ale co najviac. Ma to neopakovatelne caro, sediet na nejakom peknom mieste, najlepsie takeho kde sa da pozorovat zapad slnka nad morom, alebo napak uzkej kamennej ulicke mestecka a vnimat tep a ducha miesta. Ziadne all ani na zlatych tanieroch vam toto nevyvazi. Ja to na Grecku uplne milujem a tvori to nezanedbatelnu cast dojmu. Toto oni vedia. Greci nezriedka, hlavne v tradicnych tavernach davaju zdarma nejake male "za_jedlo" ako darcek za objednavku ze ste u nich vobec jedli, napr. domaci husty jogurt s miestnym medom, kusok melona nakrajaneho so skoricou posypaneho a pod. vzdy ma to vie dojat. A rano nic lepsie nez cestou na plaz kupit si v miestnej pekarni uplne cerstve este horuce pecivo ci kolace, a spapat uz pekne na lehatku na plazi, k tomu vonavu paradajku od predavacka co ich ma v debnicke na ulici par kuskov so zahradky a ktore vonaju. 😵

martuska75
28. feb 2015

@fallenkaa V prvom rade za seba ti odporúčam na prvú dovolenku s drobcom skôr Turecko 😉 je tam veľmi slušný pomer cena výkon. V hoteloch sú k deťom úúúplne super, všade prebalováky, ohrievačky na flaše, dietny bufet, nutrilon... Minulý rok sme boli po prá rokoch Turecka opäť na Kréte a určite ma do Grécka zopár rok nikto nedostane. Čo sa týka AI pomerom k cene sa mi zdalo dosť slabé, ale zase neviem nemôžem zovšeobecňovať. Morské plody žiadne, čistý fast food , deti boli len na hranolkách a špagetách ...no neviem keby sme tam boli komplet s drobcom ... Vyslovene som mala skoro všade pocit, že prachy pošlite najlepšie poštou a neotravujte. Ale je to môj súkromný názor.

rainbow1
1. mar 2015

súhlasím s @horana, ako keby mi písala z duše 😉 , tá atmosféra je nenapodobitelná a očarujúca, tento rok Grécko Sarti, už sa moc tešíme 😵

horana
1. mar 2015

@rainbow1 V Sarti to mam rada boli sme tam uz viackrat a tym ze sme tam stravili s muzom prvu grecku dovolenku vobec a potom aj prvu s detmi, mame k tomu ako rodina take romanticke naladenie, paci sa mi aj ze par minut autom ci uz sever ci na juh su dalsie nadherne plaze, ktore sa daju prestriedat s tou v Sarti, my milujeme Kalamitsi, Vourvorou a Orange beach, aj Kriaritsi je krasna, no vlastne aj Platanisti a Artenistis. Malokde v Grecku su vobec tak autom blizko pri sebe take kalibre krasne. Tvrdim ze Sithonia je nedoceneny poloostrov 😵 😵

tenerifka
1. mar 2015

@horana Ved cim menej ludi tym lepsie, tajomstvo treba uchovat 😀

anketkarka
1. mar 2015

V Grecku som jednoznacne za stravu podla vlastneho vyberu. Perfektne sa tam da najest a nie si stale viazana na jednu restiku a ked Ti niekde proste nechuti, tak uz sa tam nevratis. A ta atmosfera sa neda s all ani porovnat...

martuska75
1. mar 2015

@anketkarka atmosféra nie je podľa mňa celkom závisla len od toho či to je alebo nie od AI. Ale súhlasím s tebou že v Grécku som tiež za vlastnú stravu, lebo AI sa tu veľmi podobá na školskú jedáleň. A to aj v slušných hoteloch. Ale nemyslím, že by to bol problém AI alko takého. 😒 Vieš zažila som, ako sa na nás pozerali krivím okom, ked sme si brali z AI reštiky so sebou nahryznuté nedojedené ovocie, ale aj AI s náladovou hudbou a príjemnou obsluhou kde sme pri večeri a vínku posedeli aj zo dve hodinky (to druhé v Grécku to nebolo).