Poraďte ohľadom našej prvej dovolenky v Egypte.

alz_24
15. júl 2019

Ahojte, chcem sa informovať ohľadom dovolenky v Egypte. Ideme na konci augusta do Hurghady a chcem sa spýtať na bakšiš... keď sme boli v Turecku dávali sme v eurách na recepci 10 EUR pri ubytovaní a potom čašníkom alebo upratovacom tak 2€ a tak teda aby ste mi povedali ako to funguje v tom Egypte či sa môže nechávať v eurách alebo v dolároch librach alebo ako ? 🙂 a v akej výške z vašich vlastných skúsenosti.... ďalšia otázka či sú v hurghade vlny ? Aké je tam More a podobne ? A možnosti nákupov či sa oplatí ísť niekde do centra ? Ďakujem pekne 🙂

nika_m
15. júl 2019

@alz_24 davali sme do pasov 10$ a na izbe upratovacom nechavali po 1-2$ plus aj cukriky bonpari :D vsetko sme tam platili v dolaroch...more zalezi od presnejsej casti a hotela ale urcite bude teple ako voda vo vani, ak to je velmi zastavana cast tak tie koraly uz trochu ponicene mozno ale kvoli nim sa aj tak viac oplati ist na vylet napr...do mesta sa da ist, my sme sa stale presli, nakupis suveniry za smiesne ceny...akurat vas budu do kazdeho obchodika skoro lakat, budu sa chciet skamaratit a davat super ponuky na produkty takze sa treba mozno obrnit kusok a nenechat sa oblbnut...kazdopadne zazitok to je :D skor sme kupovali s takych vacsich obchodoch aj viacposchodovych kde boli suveniry, potraviny a vsetko asi co sa dalo...tam sa nezjednavalo a boli pevne ceny takze aj predavaci neboli taki otravni...no a si zena takze sa na teba budu vsetci egyptski chlapi usmievat aj keby si mala muza pri sebe 🤦 to je take ich no...mile miestami ale ked to mas 12 dni tak niekedy uz to otravuje trochu :D

pininka1
15. júl 2019

Tak ako píše Nika nado mnou, more závisí od oblasti, aj ako je upravená pláž. Tiež sme používali len doláre a aj moji rodičia ich používajú, chodia dvakrát ročne do Egypta. Upratovacie a pod po 1,2 dolároch a mama in necháva aj kozmetiku a v reštike ako kedy, ale tak primerane. Plus oni väčšinou dávali aj na pláži, aby im ráno obsadili miesta ktoré chcu. Hlavne pozor na zdravie, nič z ich vody nepoužívajte, ani džúsy na raňajky, sú z ich vody, to isté ľad. Treba pozerať na zvýšenú hygienu, aby ste neostali celý pobyt na izbe s hnačkami. Držím palce

simona92101
15. júl 2019

Jednoznacne dolare,dat hned do pasu,kolko to zalezi na vas..upratovacom sme dali hned na zaciatku po 5 dolarov a cely cas sa starali,a na konci smd nechali na izbe takisto vsimne.co ocenia je zahranicna kozmetika (rozumej napr.Sampon Pantene) u nich to nemaju,alebo cigarety,ale prachy su prachy 😉 more teplucke,zalezi do akej oblasti idete,fukalo minimum,pri rezortoch na vlny zabudnite 😀 treba ist na vylet snorchlovat na otvorene more ale to uz je adrenalin trosku..ja osobne do centra Hurghady na vlastnu past neodporucam,nas zatvorili v obchode a boli dost nasilni aby sme si daco kupili.po pamiatkach uz je to tiez adrenalinove,v dvojrade z autobusu vystupit,na nikoho nepozerat,nerozpravat sa s miestnymi ani nenadvazovat ocny kontakt..uprimne,tie vylety sme si velmi neuzili kvoli takejto vojenskej organizovanosti a neustalemu strachu.

bluka2
15. júl 2019

@simona92101 prepáč, nedá mi to nereagovať, ale samozrejme, že v Egypte dostať kúpiť panthene šampón a všetky normalne veci, napríklad v Carrefoure ( https://www.carrefouregypt.com/mafegy/en/panten... ) . Je mi smutno z toho čo píšeš, že nenadzvazovat očný kontakt a tak - každopádne ochudobnujes tým hlavne seba

simona92101
15. júl 2019

@bluka2 ja len rozpravam co sme my zazili, nechali sme na izbe kozmetiku a upratovac si isiel nohy dolamat ako nam dakoval a toto o tej kozmetike nam rozpravala sprievodkina.
Z coho ochudobnena preboha? Bola som po vsetkych pamiatkach,isli sme v konvoji a vedla nas na autach vojaci so samopalmi,v autobuse nas kontrolovali,verte mi ze nam ndbolo vsetko jedno.pred vchodom do hrobiek sme dostali pred vystupenim z autobusu tieto instrukcie,aby sme s miestnymi nenadvazovali ocny kontakt,inak sa ich nezbavime.jedna pani bohuzial chlapcovi co nukal pohladnice neodolala,a riesil sa velky konflikt,kedy chlapec jej isiel do kabelky a ona najprv sa snim rozpravala ze nema peniaze,no bol uz neodbitny tak ho zahriakla a spoza muru vyskocili miestny chlapi a isli chlapca branit lebo zacal kricat ze ho udrela.sprievodca mal co robit aby situaciu ukludnil..vy mate mozno ine skusenosti,no ja velmi dobre veru nie.boli sme v case ked sa konali volby,vonku kvoli nepokojom bolo nie velmi bezpecne.o rok na to boli len moji rodicia a vo vedlajsom rezorte vtedy ten pomatenec dobodal ludi na plazi.a hostom nikto nic nepovedal,otec sa to dozvedel az ked si zapol internet..

nika_m
15. júl 2019

@simona92101 ufff...no my sme chvalabohu nikdy zoadne problemy nemali v Egypte...raz sme tam boli aj ppcas velkych protestov ale vtedy sme nesli z hotela von, iba pri ceste na letisko a boli vsade vojaci samozrejme, aj kontroly na letisku prisnejsie + ponad hlavy nam sem tam lietali stihacky 🙄 kazdopadne je to ina krajina a treba byt pripraveny aj na taketo "zazitky"

alz_24
autor
15. júl 2019

@nika_m prosím vás a doláre mi dajú v banke aj 1 dolárovky alebo tak ?😃 vôbec neviem ako to funguje ďakujem 🙂

nika_m
15. júl 2019

@alz_24 myslim ze by mali mat v pohode aj take mensie...ak nie tak v zmenarni este...pravduppvediac som menila uz daavno a viac tak sme mali na dalsie 2 dovolenky a nepamatam presne ake drobne mi az dali 🤔

alz_24
autor
15. júl 2019

Prosím vás a nemáte niektorá vlastnú skúsenosť s hotelom The grand hotel v hurghade?

miricaaa
15. júl 2019

Staci ked si zoberiete eura, ked prepocitavaju na dolare ste v nevyhode, automaticky zaokruhluju smerom nahor. Priklad: 1pivo=1€=1,50$ a na druhy uz stalo 2$, trosku nepomer.... ale ked sme isli nakupit do Carrefouru, tam sa platilo librami, bol tam bankomat ktory fungoval aj ako "zmenaren"👈

bogierka
16. júl 2019

za servis na izbach sme davali po eure niekedy po 2 kazdemu, chodievali nam izbu upratovat 2. inak sme nikomu inemu za nic peniazky nedavali

maminecka2
16. júl 2019

Baby, asi blbá otázka, ale tým upratovačom dávate peniaze každý den? Lebo keď dám na začiatku viac a oni sa vymenia tak co? Lebo pred mnohými rokmi som zažila úroveň upratovania v Egypte a dúfam že to teraz, keď idem aj s deťmi, bude lepšie. Dik.
Jej, a este, tých 10$ dávate do každého pasu? Nás ide 6...

simona92101
17. júl 2019

@maminecka2 peniaze do pasu isli pri ubytovani,podla toho ako sme boli na izbe,s muzom sme boli dvaja,tak pasy sme zlozili dokopy a tam strcili peniaze.moja mama si zelala izbu kludnejsiu na vyssom poschodi a vedla nas takze tiez peniazky do ich pasu.davajte upratovacom priebezne 😊

maminecka2
23. júl 2019

Ahojte, ešte sa spýtam, stačí tých 10$ do pasu na jednu izbu? Teraz mi jedna pani písala že dávala 30? My budeme mat dve izby, to už by sa mi zdalo aj dosť 🤔
A môžeme piť vodu z tých barelov? Tiež niekto píše že nie, niekto že OK. Diky.