Rada na plavbu loďou Mauricius - Seychely - Madagascar - Reunion

brendnpeto
17. dec 2018

Čaute, 4.1.2019 cestujeme na svadobnú cestu z Viedne s prestupom v Paríži na Maurícius a tam pokračujeme 15 dňovou plavbou po ostrov Seychely - Madagascar - Reunion a na späť Mauricius.
Ešte som nestretol nikoho, kto by túto plavbu absolvoval a rád by som s niekym kto to zažil pokecal, prípadne mi dal nejaké zaujímavé a užitočné typy 🙂

Prípadne, keby sa tu aj našiel niekto, kto sa na tento konkrétny termín chystá a ide tiež loďou Costa Victoria.

Ďakujem za každé typy a rady ;)

janinah
17. dec 2018

určite sú cestovateľské stránky a blogy,kde nájdeš viac info ako tu

brendnpeto
autor
18. dec 2018

Práve že som videl, že aj tu sa vedú diskusie o podobných dovolenkách a nič moc sa mi zatial nepodarilo nájsť.

pajinka91
18. dec 2018

Nepoznám všetky ostrovy, ale určite zbaliť repelent pre tropické oblasti (je silnejší ako klasika na mierne pásma, majú v lekárni) a dlhé rukávy na večer, pretože na Madagaskare je malária (okrem iného) a v januári je akurát obdobie dažďov. Za tú chvíľu, čo tam budete veľa neriskujete, ale je lepšie dať si pozor.

brendnpeto
autor
18. dec 2018

@pajinka91 Díky za typ ;)
Aj ked termín január sme vyberali na základe toho, že je to najlepší termín v roku, kedy tam takmer neprší, prípadne prší len zriedka, obdobie dažďov tam majú, ked je u nás leto.

pajinka91
18. dec 2018

@brendnpeto Neviem, ako došlo k omylu, ale obdobie dažďov v danej oblasti je naozaj teraz, počas ich leta, približne november-apríl. Teploty sú vyššie, ale zrážky častejšie. Neznamená to, že vám bude aj naozaj pršať, ale je lepšie byť pripravení na túto možnosť.

brendnpeto
autor
18. dec 2018

Ďakujem za info, no snád bude toho daždu čo najmenej, aj ked som počul, že ten dážď býva osviežujúci 🙂

tenerifka
21. dec 2018

@brendnpeto my sme boli pred par rokmi prve 2 januarove tyzdne na Mauriciu a prsalo riadne, bolo sice horuco,ale niekedy prsalo aj cely deñ od rana do vecera, treba sa na tuto moznost pripravit

brendnpeto
autor
23. dec 2018

@tenerifka Ďakujem za info.
A je ten častý dážď otravný, alebo osviežujúci? 🙂

tenerifka
23. dec 2018

@brendnpeto no niekedy otravny az nebezpecny, chvilami nebolo vidiet ani na 5 metrov. Ale to neznamena, ze to tak musi byt kazdy rok, vtedy tam bol nejaky cyklon, ktory sa tocil niekolko dni stale dookola ostrova

martinka13
29. dec 2018

My sme sa plavili minulý rok po karibiku. Pre mňa to bola top dovolenka a to hlavne z dôvodu, že netreba cestovať medzi jednotlivymi destinaciami autom, či lietadlom. Večer sa nalodis a ráno si inde. Pekne vyspaty, vybaleny, vo svojej kajute 😀. Podľa mňa super výber. Určite to bude nádherné a veľa uvidíte. Krasnu cestu prajem

miraliska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kejtryn01
4. nov 2023

@brendnpeto boli ste na tej plavbe? Aky bol januar? Uvazujem ze by som isla presne tuto plavbu januar alebo februar ale odradza ma prave to obdobie dazdov. Dakujem ☺️