Risknete ísť tento rok do Grécka?

vieruna
8. jún 2012

My sme chceli ist tradicne do Chorvatska. Neviem co sa tento rok Chorvatom porobilo, ale tusim strasne zdrazeli. Co sme zistovali, tak len cisto ubytko by nas vyslo cca 1200 eur. A to sme este nic nejedli, netankovali, nepoistovali sa.... Kvoli podmienkam, cenam, babyfriendly a roznym inym veciam zvazujeme bud Turecko, alebo Grecko. Ja sa toho Grecka trochu bojim. Akoze ani nie sluzieb v rezorte, ale skor, ci zrovna v den nasho odchodu si niekto, kto ma na to vplyv nezmysli strajkovat, alebo nieco podobne. Co vy na to??

frola
8. jún 2012

my ideme

vieruna
autor
8. jún 2012

Frola kedy a kam idete? My chceme ist v auguste.

vegetarian
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
slexa
9. jún 2012

aj my ideme do Grecka..nakolko sme boli v chorvatksu minuly rok, tento rok sme kvoli 1,5 rocnemu babatku vylucili Turecko,Egypt, Tunis (špina, hygiena a pod.)...španielsko a grecko padlo do uvahy, a nakolko grecko ma krasne ciste plaze a vodu...nebolo o com dalej rozmyslat...pôvodne sme chceli ist na Kos...(ale v cestovke ho prave v ten den zrusili, ze sa tam nelieta, neviem dovod)...takze sme si vybrali Korfu, krasny hotel, babyfriendly...a dufam, ze bude vsetko ok....

kajkape
9. jún 2012

My uz siedmykrat ideme na Rodos, ostrovy ziju z cestovneho ruchu, isli by sami proti sebe... Skor by som nesla na pevninu.

mirka907
10. jún 2012

@vieruna my sme pravidelne chodili do Grecka ....minuly rok sme sa nechali ukecat na HIT leta, ze Bulharsko .....a zrejme nikdy viac....Tento rok sme skusili first moment a to uz bola prijatelna cena do Turecka, tak ideme skusit tam....avsak ak by sme nemali FM nevaham a beriem na LM Grecko....tie ceny teraz su neuveritelne....5 hviezdickovy hotel na Rodose na LM pre 2 dospelych a 3rocne dieta s AI do 1200 eur? Akoze nebolo by co riesit...akurat by som nabalila viac jedla a pitia na letisko, aby ak nahodou strajkovali, nech malej tieto veci nechybaju..

veverka84
10. jún 2012

prave som tu na krete po volbach 20. ideme domov,nic take akoze nebere euro a pod. sme nespozorovali a je tu fajn ludi vela tiez na to ze neni ta prava sezona...ja mam tiez nazor ze ostrovy ziju z turistov pevnina to je mozno ina vec...

malabiba
12. jún 2012

@vieruna hádam to v Grécku nebude tak zlé, my sme ešte vo februári kúpili Rodos, celkom sa teším uvidíme. Pôvodne sme uvažovali tiež o Chorvátsku, ale tie ceny !!! vzhľadom k službám
@slexa Turecko je pre deti bezpečné, sú tam aj 4* hotely úplne čistučké, pláže a služby na vysokej úrovni, boli sme v Side a bolo super, určite odporúčam, myslím, že Turecko je oveľa na vyššej úrovni ako Grécko, či Španielsko

vieruna
autor
12. jún 2012

my sme tiez boli s detmi v turecku, ked este nemali dva roky. a uplne v pohode bolo vsetko. My sa fakt furt nevieme rozhodnut kam sa zamerat hladat dovolenku. Hlavne mame problem s ubytkom, ked nechceme byt v dvoch izbach 😒

hasleerka
12. jún 2012

@kajkape kam sa chystáte presne??? poradíš kde si spokojná??? .. my tie uvažujeme žeby sme išli ...len chceme získať nejaké recenzie a dobré hotely a kde by bolo najlepšie s deťmi..

ivkapon
13. jún 2012

@vieruna hotel Mareblue beach na Korfu je s možnosťou 3 prísteliek a je tam pre deti aj klub markiza. Skús pozrieť.

janulabj
13. jún 2012

@slexa
@kajkape
@malabiba
prosim Vas baby napišete aj konkretne hotel? aj aj premyšlam nad greckom , no neviem vybrat...dakujem

ivkapon
13. jún 2012

@janulabj odporúčam hotel Lindos Princess na Rodose

malabiba
13. jún 2012

Atlantica Club Aegan Blue na Rodose, ten je priamo na pláži a trochu drahší, ale neďaleko je jednoduchý menší čistý hotel, dokonca so slovenskými študentkami-brigádničkami Relax a ľudia si ho celkom chválili. A tam je možnosť až 2 prísteliek pre deti do 15 rokov.

cat
13. jún 2012

dva posledné roky po sebe sme boli na Rodose- Lindos Princess. Najlepšia dovolenka! Práve teraz tam mám tiež rodinu, všetko je v pohode. Ja by som šla okamžite, bez zaváhania.

mita9
13. jún 2012

aj my ideme do grecka a do konca na aute partia...turizmu by sa to nemalo dotknut. aj o egypte sa pisali bludy a boli sme tam v tom obdobi a absolutne nic 🙂

lulu10
13. jún 2012

@janulabj ja odporucam na Rhodose hotel Lindos Imperial, boli sme tam minuly rok a je to raj, skvela strava, vyborne ubytovanie, odporucam boty do mora ale inak supeeeer!

libka1
13. jún 2012

tiez mam odskusany lindos princess o ktorom pise ivkapon... vynikajuci hotel pre rodiny s detmi.. mne trochu vadili kamienky na plazi, inac vsetko ok... nebala by som sa ist, ale my sme tento rok zvolili turecko...

kajkape
13. jún 2012

@janulabj @hasleerka my sme teraz uz stvrykrat cez firotour v hoteli relax na rodose, niekomu nemusi vyhovovat, nam plne... Maly rodinny hotelik bez zbytocnych animacii... Treba pohladat recenzie 🙂 je to 3 aj pol hviezdicky, all inclusive, mini detske ihrisko, velky bazen, detsky bazen, od jula.funguje klub firacik pre deti...mozes si vybrat z troch plazi, ktore su 5 min.od hotela...

terina25
13. jún 2012

my sme boli min.rok na Kréte a všetko by bolo fajn až....na straaaaaaaaaaaaaaaašne dlhééééééééééé meškanie lietadla.Mali sme letieť niekedy poobede a leteli sme až v noci.syn mal 14 mesiace a dcéra skoro 3 roky.ešte aj pitie nám zhabali pre deti.otras.som povedala,že nikdy viac.teraz som zvažovala ten rodos,čo sa tu spomínal hotel relax,ale odradilo ma to,čo počujem v TV ,aj čo čítam.samé štrajky,nepokoje.keď si mám predstaviť,že by znovu malo meškať lietadlo.tak to radšej neriskujem. 😒

malabiba
14. jún 2012

@terina25 my sme leteli do Turecka a v Ba sme čakali na meškajúci let pol dňa....tak neviem, či je to o krajine 🙂

luciamili
14. jún 2012

Presne tak,my sme boli min.rok na Rodhose Lindos Princess a odlietali sme presne v den ked greci vyhlasili štrajk a meškali sme asi hodinku čo bolo celkom v pohode,myslim že sa to stava aj pri bežnych letoch..hlavne do Turecka čo viem aj z KE sa par hodin meškalo..my sme toho roku tiež zvolili turecko kedže sme 2 roky po sebe boli v Lindos Pr. ale ja by som aj toho roku tam šla len manžel chcel zmenu 🙂

martinka13
14. jún 2012

@janulabj My sme boli minuly rok na Rhodose v hoteli Lindos princess Bolo fantasticky Priplatili sme si front see view takze sme boli v prvych domcekoch od plaze hned pri bazenoch Super. Zlozenie: 2 dospeli a 1 dieta 2,5 roka. Inak tiez stale uvazujeme ze kam tento rok Troch mam obavy z greckych ostrovov Uvidime po volbach. Uvazujem na Mallorcou, Menorcou, Ibizou alebo Formenterou Lenze tam je to trosku slabsie s atrakciami pre deticky Ale zas menej pravdepodobne zdravotne problemy ako v Turecku No tak uvidime

terina25
14. jún 2012

@malabiba no,lenže čo sme mi boli min.rok,tak to bolo asi kvoli štrajku 😒

hasleerka
14. jún 2012

@kajkape a išli ste letecky???? idem kuknúť na ponuku... také malé rodinné by mi vyhovovalo

kajkape
16. jún 2012

@hasleerka ano letecky... No my sme tu 4krat a muz tu zas chce prist aj v oktobri...mozno, kebyze sme v hoteli o hviezdicku viac tak som spokojnejsia ale deti aj tak odp mora donesu plno piesku a z bazenu plavky aj tak musim preprat 🙂 🙂 🙂, ja mozem odporucit. teraz je tu aj malo ludi, ktovie, co bude po volbach teraz 19teho ☹. Inak kolymbia je kludnesia oblast, faliraki zas o zabave, je tam aj vodny park... No a lindos je krasny, ale cesta tam veeelmi klukata, hoci je to len 50 km od letiska...ak deti nemaju radi cestu busom, treba dat min.kinedryl.

kajkape
16. jún 2012

@terina25 treba pockat po volbach, to je asi fakt. My sme tu teraz a je tu skvele, menej ludi, este aj majitelia ta zdravia a praju ti dobru chut 🙂. Ziju z cestovneho ruchu. Jediny problem je ta doprava. Treba vyberat cestocku, co lieta cez den, a aj s pripadnym meskanim aby to nebolo v noci B-).

dionyzka
16. jún 2012

... ja by som tento rok Grecko urcite vynechala. Atmosfera je dost napata, neverim, ze sa na sluzbach a bezpecnosti toto nepodpise. Viacmenej im zo strany vlady zlyhalo vsetko ☹ Ja urcite nie, ved svet je velky!

monika15
16. jún 2012

ja osobne by som nesla s detmi do krajiny kde je nepokoj......

ludia sa tam trepu a potom v jojke nadavaju..........

da sa ist aj inde.... je milion krasnych miest aj na Sk 🙂

atiatko
16. jún 2012

Tak zajtra sú tam voľby .... uvidíme čo si sami zvolia ... ide o to, či tam zostane euro alebo sa vracajú späť .... My určite rozmýšľame ísť tam aj tento rok .... naše dovolenky tam - Kréta aj Corfu boli úžasné a vôňa Grécka sa nedá vymeniť za žiadnu inú vôňu dovolenky ..... prešli sme si viackrát aj Taliansko, Španielsko, Francúzsko no nikde nám nebolo tam krásne ako na gréckych ostrovoch .... boli sme tam aj pred 2 rokmi presne v čase, keď sa tiež štrajkovalo, boli zatvorené čerpacie stanice, nefungovali taxíky, boli ohrozené lety, u nás v telke dávali o stretoch polície a štrajkujújúcich, naša babka nás bombardovala telefonátmi a sms, či sme v poriadku ..... a tam v letoviskách aj po rôznych výletoch bol úžasný kľud, pohoda ...... jediné čím sme boli obmedzení, bolo prenajatie auta - s tým síce nebol problém, ale nebolo čo natankovať, lebo čerpačky boli zatvorené ..... no vôbec sme nepociťovali, že sú v krajine nejaké problémy ...