Ročné dvojičky a more

laurah
13. jún 2013

Kedže som minulý rok musela tehotenstvo viac menej preležať, tento rok by sme chceli ísť k moru do Chorvátska. Chcem sa opýtať, či ste boli s ročnými dvojičkami pri mori, popr. kde a môžete mi dať aj nejaký dobrý tip. A či ste si vôbec oddýchli. Dá sa to? Ja teda dúfam, že mi pomôžu tak ako aj doma moje 8 a11 ročné deti🙂

tova
14. jún 2013

neviem si predstavit ist s rocnymi dvojickami k moru a predpokladam s autom. Ja mam dvojicky a plaz 10 min. z domu, rocne vobec plaze nebavia, a ked uz chodia tak len budu pobehovat kazde v inu stranu. Lopatky, piesok, tak max na 30 min. Od 3r. vydrzali hrat sa v piesku, trocha vo vode.. Starsie deti si budu chciet tiez uzit dovolenku. Ak by ste isli, tak si vezmi maly nafukovaci bazen, ten im pri lehatkach nafuknes a vodu donesies z mora. Tiez plazovy stan, v tom mozu aj spat, hodis im na spodok uterak alebo deku zazipsujes, najlepsie pop up.

lauricka
8. apr 2016

@laurah ako ste vtedy dopadli na dovolenke? Blizia sa dovolenky, mozno to bude zasa aktualne 🙂. My sme boli s dvojickami, ked mali 1,5 roka, len ja s muzom, my nechodime s posilami. A super bolo. Sli sme autom, byvali v penzione, deti sa vyhrali v plytkej vodicke v mori, bola dostatocne tepla, aj s pieskom a kamienkami. Cela dovolenka prebehla v uplnej pohode, deti si to maximalne uzivali. Poobede spavali na plazi v dvojkociku pod stromami v tieni. A poznam rodicov, co sa sami vybrali s trojcatami a krasne to zvladli. Takze za mna, v pohode 😉

moonshine1
8. apr 2016
Používateľ moonshine1 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od moonshine1.

pochybujem ze si s malymi detmi oddychnes aj ked budes pri mori.. treba ich dat starkym a ist si oddychnut bez deticiek

siska53
8. apr 2016

@moonshine1 a preco deti ukracovat o more? Treba zobrat aj starych rodicov.
My sme chodievali so starymi rodicmi,po2x aj so svagrovcami a boli sme aj sami raz pri mori. Sice nemame dvojicky,ale 2r.rozdiel,no starsi syn je akcne,zvedave dieta,ktore neobsedi,stale sa musi hybat a strhne aj sestru. A ci sme boli sami ci s rodinou vzdy sme si oddychli. Lebo som nemusela varit ani upratovat,len sme sa venovali detom a kupali. A co viem,skor este dvojicky sa lepsie vedia spolu zabavit,takze podla mna je to z tohto hladiska ja lepsie ako viacrocny,ale nie velky rozdiel,kde deti mozu mat aj rozne zaujmy.

kacarina
8. apr 2016

my sme boli s nasimi prvykrat, ked mali 1,5 roka... Chorvatsko, Zaton / Nin ... väcsinou v Zatone na pieskovej plazi, z ubytovania v Nine smerom do Zatonu alebo do centra Ninu (krasne male historicke mestecko) sme sa presuvali cyklovozikom, ale peso, nie s bicyklom ... deti si v nom aj pospali cez obed, oni sa v tom radi vozili ... snazili sme sa podla moznosti zachovat ich rezim ... doobeda sme boli s nimi v apartmane resp. v zahrade alebo na nejakej prechadzke, na obed sme ich nalozili, v cyklovoziku spali aj 2 hodiny, manzel trenoval a behaval s nimi v lesiku nedaleko plaze 🙂 ja som medzitym nasla miesto a rozlozila veci na plazi, mohla som sa bud valat alebo si ist zaplavat, aspon som si oddychla ... ked sa zobudili, prebalit, prezliect a isli sme sa najest do restiky alebo rovno na plaz (to vychadzalo tak cca. o 14:30-15:00) ... tam sme vydrzali take 2-3 hodinky a stacilo (hrali sa v piesku, nosili vodu, kopali jamy, obzerali deti naokolo, vo vode sa trosku pojasili alebo sme ich povozili na nafukovacich hrackach a na zaver povinna jazda po odchode z plaze: detske ihrisko 🙂 ... nam to takto vyhovovalo, ale pravda je, ze pre nas to bolo predsa len dost narocne. Nastastie o tej dobe uz spavali celu noc, len obcas sa ohlasili, cize sme sa aspon mohli dobre vyspat. Tam a naspät sme cestovali v noci, cize decka v pohode, spali, zobudili sa 2x na buchnutie dveri na pumpe, poobzerali sa a spali dalej a rano pozerali ako puci, ze kde to vystupujeme 🙂 byvali sme u znamych v rodinnom dome so zahradou, cele prizemie aj so zazemim sme mali pre seba ... Navecer ak sme neboli dlho na plazi, sme chodili na prechadzku do hist. centra mestecka resp. k zatoke alebo do nedalekej pekarne kupit pecivo k ranajkam ... pokial deti vladali zajst 🙂 Boli sme tam 11 dni. Takze tak. Velmi zalezi na detoch, ci uz normalne chodia, ako spavaju, ci nie su velki "nervaci", co a ako jedavaju, ci nie su s nimi nejake problemy napr. zdravotne ... Treba si zvazit, co zvladnete vy dvaja s nimi a co by uz bolo "o drzku" 😅

sardinka335
8. apr 2016

Presne tak, ved si na dovolenke pre pána jána! Nevaríš, neperieš, neupratuješ, nechodiš na nakupy,neriešiš x veci...aspon teda ja. Pre mna neni dovolenka ked mam toto riešiť. Sme len spolu cela rodina, hrame sa, oddychujeme, kupeme v mori, bazene, staršie decka behaju po toboganoch. Teraz budeme mat ročnu v lete a ideme na Cyprus, je tam ,,člaptadlo,, more, piesok, berieme aj kočik a večer pekne na ,,minidisco,, nech starší odpadnu uz uplne a mala spi v kočari proste ,,nema problema,,...je to o pristupe, ked si budem hovorit ze si neoddýchnem tak si neoddýchnem, ked si budem hovorit, ze moje dieta je problém, tak nim aj bude. Ved to more je dobré aj po zdravotnej stranke pre deti.