Rodinná dovolenka - Grécko, Španielsko, Taliansko

denissa14
12. dec 2017

Dobrý deň, potrebovala by som poradiť. Chceme ísť s deťmi(2r,4r) na dovolenku letecky k moru. Vyberame uz teraz z first momentu. Mame zuzeny okruh na destinacie Grecko-ostrovy, Španielsko, a Taliansko (sicilia, sardinia). A zaujima ma, kde ste boli maximalne spokojni. Hladame dobru rodinnu dovolenku,s dobrymi sluzbami. Pozerala som recenzie niektorym hotelom, a dost ma to v konecnom dosledku odradilo od hotelov, kedze aj tie vychyrene a drahe hotely tam boli okritizovane. Preto radsej sa spytam na skusenosti. Ake mate skusenosti s hotelmi od saturu a hydrotouru? Ktore mi odporucate? Dakujem

tatiana1980
5. jan 2018

Sithonia cez Satur chalkidiky

eribel
26. feb 2018

@denissa14 Ahoj, sme na tom presne, ako si pisala ty vyssie, deti (2r, 4r) aj zuzeny okruh destinacii....pre co ste sa nakoniec rozhodli??? Som prekvapena, ze tu skoro nikto nereagoval.....

denissa14
autor
26. feb 2018

@eribel Ahoj, presne aj ja som bola prekvapena, ze nejak nereagoval nikto, az na jednu mamicku. Popritom mi to nepride ako nejaka specificka otazka. ja som mala vybratu uz kretu, jeden celkom fajn hotel, ale pani v cestovke ma prehovorila na cyprus, kedze mojou poziadavkou bola hlavnd bezpecnost, a vraj ta je ba cypre jednoznacne najvyssia, hlavne co sa tyka utecencov, ti tam nemaju dovod ist, je to az prilis juzne, oni potrebuju na sever- skor grecke a talianske ostrovy. Ja viem ze bezpecne uz v dnesnej dobe nie je asi nikde ale tak predsa... No a okrem toho tento hotel limak co sme si vybrali je cisto novy-teraz v zime ho len dokoncili(tym padom odpada moj strach o plesnive steny a hygienu...😂🙈) je tam ultra all inclusive(najvyssia rada all inclusivu, s detmi to najlepsie ozaj) je to 5+ hviezdiciek, takze snad aj sluzby budu na vysokej urovni, priamo na plazi, slnecniky aj lezadla zadarmo aj na plazi, co je tiez super!!! A nehovoriac o tom ze plaze severneho cypru patria k najkrajsim vobec na svete, vo vsetkych recenziach ich len chvalia ze ciste a krasne more. Takze ozaj nie je o cok. Cena vzhladom na vysoku kvalitu nie je ani vysoka, taka normalna. My ideme prelom juna/jula. Jedine minus je dlhsi transfer z letiska do hotela-90min, ale vsade som nasla ba aj viac minusov takze toto ozeliem 🙂 radsej potom uz nech samotna dovolenka stoji za to a nemusim si trepat hlavu o stenu ze za co sme vyhodili tie nekrestanske peniaze ( povedzme si uprimne, ze v dnesnej dobe zaplatit letecku dovolenku 4clennej rodine stoji dost vela)
Prikladam link na nas hotel https://www.satur.sk/hotel/cyprus/severny-cypru...

hela_tn
26. feb 2018

@denissa14 my sme chceli ist vlani na severny cyprus a odradil ma let,ktory je s medzipristatim a v konecnom dosledku bol neskutocne dlhy..neviem,ci sa to uz zmenilo,ale vlani vsetci lietali len s tym medzipristatim..kedze sme mali o.I. aj rocne dieta,kde mi neprislo velmi vhodne volit takyto let,sli sme nakoniec opat do turecka a nelutujem,turecko je top..cena,kvalita,sluzby..boli sme tam uz 8x a vzdy spokojnost..

denissa14
autor
27. feb 2018

@hela_tn my mame chvalabohu priamy let, s prestupmi by to aj mna odradilo, a netrva ani dlho. Takze super. A ja som s tureckom ok, bola som tam uz 3x a teda viem ake su sluzby, ale moj manzel je dost proti turecku. Preto bol toto pre mna urcity kompromis-sluzby turecke (kedze je to turecka cast) a zaroven na inom mieste ako turecko samotne(ja som zazila aj rozruch na plazi s domacimi, dokonca aj so strelbou po sebe...no konec mi bol) takze pre toto som ochotna na cyprus hocikolko cestovat 😂🙈

kosicanka1
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
denissa14
autor
27. feb 2018

Tento rok nam za priplatok ponukali priamy let, asi viem za co sme platili

kosicanka1
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kosicanka1
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
denissa14
autor
27. feb 2018

Mila pani kosicanka, skor nez sem nieco pisete, poriadne si radsej precitajte vsetky prispevky. My mame priamy let, ziadne medzipristatia ani prestupy. Letime priamo do larnaci-ta je v europskej casti. My sme si mohli vybrat kam letime, a kedze sme nechceli medzipristatie, tak sme zvolili larnacu, a prave preto nam cesta z letiska na hotel bude trvat 90min, co som uz vyssie spominala ako jedinu nasu nevyhodu. Ale kedze ja nemam moc rada lietadla, radsej sme zvolili dlhsiu cestu autobusom.

denissa14
autor
27. feb 2018

Teraz som kontaktovala aj satur, my ziadne medzipristatie nemame, mame priamy cca 3hod let.
Podla mna ak by ludia viac citali a premyslali, menej mudrovali, bolo by tu viac pokoja. Lebo zapojili ste sa do debaty a znepokojili ma, ze mi nieco v cestovke zatajili. Nastastie to tak nie je

denissa14
autor
27. feb 2018

Ja som ani slovom nenapisala ze letime priamo na severny cyprus. Pisala som ze mame priamy let na cyprus a hotel je v severnej casti a to je rozdiel.

kosicanka1
27. feb 2018

👍

hela_tn
27. feb 2018

@denissa14 som si myslela,ze letite do larnaci potom,ked transfer 90 minut..len pocitajte s tym,ze bude asi dlhsi,ako 90 minut,nam tak koala tvrdila ze max 90 minut a nakoniec z toho bolo 2,5 hodiny,co sme s maxi busom rozvazali vsetky hotely..potom sme boli s nemcami,tam nam dali mikrobus a sli sme len dve rodinky,vtedy ten isty transfer trval cca hodinku🙂

eribel
27. feb 2018

@denissa14 Deniska, kebyze ti nenapisem, usetrim ta zbytocnych nervov kvoli letu, nebol by ta nikto znervoznil, prepac.....podla mna si super vybrala, nachvilku sme zavahali aj my s manzelom, ale nakoniec sme sa rozhodli pre Bulharsko....bude to nasa prva dovolenka pri mori s detmi a neviem, ako budu reagovat ....a hlavne ich koza, su ekzematici, tak ci nechytia alergiu na slnko.....mensi bude mat 2r azv septembri, takze s nim to este nie je uplne najlahsie, preto som nechcela dlhy let a transfer.....aj pobyt dame iba na 7 noci, leno co ak ozaj zle zareaguju a od prveho dna budeme ratat dni domov......tak na skusku som nechcela dat za dovolenku tolko penazi (aj ked sa mi zda cena adekvatna k ponuke), predsa len nase Bulharsko vyjde min o 1000€ menej.....ak si na mna po dovci spomenie, napis, ako sa vam a detom pacilo....mozno tam pojdeme k rok 🙂

radusiq
27. feb 2018

Za nas odporucam hotel Matina Pefkos na Rhodose. Bez cestovky. Transfer nie je uplne najrychlejsi, ale je to v super casti, hned pri plazi. Nerobia All Inclusive, ale ranajky alebo polpenzia sa daju dat, priamo v hotely je dobre zasobeny obchodik (robia aj teple), restauracii lacnejsich aj drahsich kopa - v hoteli aj hned vedla. Vynikajuci servis, super pre deti, plaz krasna, more teple. V rovnakom case boli nasi cez cestovku hore v Kolymbii, zaplatili skoro 2x tolko ako my a ked prisli za nami nechapali o kolko krajsi hotel a teplejsie more mame. Vela hosti sa im vracia kazdy rok.

dalilallit
27. feb 2018

Ahoj, my ideme hned do hotela vedla-Kaya Artemis 🙂 tiez sme zvazovali Limak pretoze je uplne novy, len nam v sature nevedeli vyskladat izbu lebo ideme 3 dospely a 1 dieta.. tiez letime priamo do Larnaci. Uzite si dovolenku 🙂

mila23
27. feb 2018

zalezi aj na kolko chcete ist. Lebo ja co som pozerala letecke dovolenky,tak SPanielsko a Taliansko je vacsinou iba na 7 dni, Grecko byva aj na 10 dni. A co som este pozerala,tak napr. v Taliansku byvaju neskoro vecere. V Grecku uz od 6-pol 7, v taliansku az po 7, niekde od 8. Navyse talianske ranajky byvaju o dost slabsie ako v Grecku napr. Takze to su take drobnosti,co tiez treba zvazit. My sme boli s detmi na Rhodose - hotel Lindoss Princess a druhy krat Rhodos Royal. Oba boli dobre, ten Lindoss predsa len lepsi (lepsie ihrisko, aj detske bazeny pre male deticky). a teda utecencov sme nevideli

miricka77
27. feb 2018

@radusiq ahoj.chcem sa spytat,kolki ste tam boli,kolko deti,kolko vyslo ubytko a letenky.a ako ste riesili transfer na hotel.nemam skusenosti s cestovanim mimo cestovku,preto sa pytam.my sme 5,z toho tri deti,tak letecky cez cestovku je to pre nas drahe.dik

radusiq
27. feb 2018

@miricka77 letenky ti neporadim, leteli sme z Londyna - a to bude rozhodne najvacsia polozka. Boli sme 2 dospeli a 1 dieta na vlastnej posteli - cca €450 na 8 noci v plnej sezone (za izbu nie na osobu, a bez stravy). Maju ale aj vacsie apartmany pre vacsie rodiny, mimo sezony su lacnejsie. Hotel ma svoju "cestovku" (ponukaju transfery, vylety, prenajom auta), tak cez nich sme bookli transfer - len som napisala e-mail recepcii hotela a oni vsetko zariadili, vyplatili sme pri prichode. 33 eur na osobu, syn mal vtedy 3 roky a neplatil. Ked dobre pamatam okolo €90 stal taxik.

miricka77
27. feb 2018

@radusiq dik za odpoved,popozeram to.

denissa14
autor
27. feb 2018

@eribel ale prosim ta, ty sa tym netrap, zato ozaj nemozes, ked sa tu rozprudila tato debata. Uz ma to aj preslo, len popravde nechapem. Otvorila som tuto diskusiu a cielom zistit nieco o europskych destinaciach a vidis, ledva mi niekto odpisal a potom zrazu ma tu bude poucat niekto o nasej dovolenke... Cele uplne zbytocne.
No ale vratme sa späť k téme. Urcite ste urobili velmi dobre vyberom bulharska kvoli vasim okolnostiam, je to pochopitelne. Tato nasa dovolenka nie je uplne najlacnejsia, ale co som si davala nacenit fakt vela rezortov tak vychadzala este pomerne lacno, k comu prispelo aj to ze ideme koncom juna- vtedy su este lacnejsie dovolenky a plus first momentove zlavy. My sme to platili este pred vianocami.
Zelam vam prijemnu dovolenku a hlavne nech si to s detickami naplno uzijete bez koznych komplikacii 🙂

denissa14
autor
27. feb 2018

@radusiq dakujem pekne za odporucanie, mozno niekedy neskor to aj u nas bude aktualne. Momentalne sme vsak mali jasne poziadavky na dovolenku s malymi detickami a hlavnou bolo prave all inclusive stravovanie. Nech nemusim detom zhanat stravu a riesit ci im objednane veci v restike budu chutit alebo nie plus neobmedzeny pitny rezim. Na rhodose sme uz boli, aj sme ho precestovali s muzom ked sme este nemali deti, su tam fakt krasne zakutia. A preto sme chceli nieco ine vidiet.

denissa14
autor
27. feb 2018

@dalilallit jeeej super, aj my sme sa rozhodovali medzi tymito dvoma hotelmi, dufam ze bude dobre 🙂 oba vyzerali super, a plaz je spolocna, takze sa mame na co tesit 🙂 vy kedy idete? Tiez vam prajem super dovolenku 🙂

floren
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
denissa14
autor
27. feb 2018

@hela_tn tak ja verim ze toto nas pripad nebude a pojdeme rovno do nasich dvoch saturackych hotelov co su hned vedla seba na plazi ;) nemyslim si ze by sme rozvazali este nemeckych hosti kedze urcite zaplnime autobus slovakmi

kikina84
27. feb 2018

@denissa14 odporúčam malorcu..prípadne ak môže byť aj drahšie niečo tak Španielsko.. konkrétne Costa Brava. Je to najkrajšie pobrežie španielska..

fosilka
27. feb 2018

@denissa14 ahoj, my sa tento rok chystame do limaku. Minuly rok sme boli vedla, v kaya artemis a bola to jedna z top dovoleniek ak nie top. Limak je novy hotel a plaz bude rovnaka, tak moze byt uz len lepsie, zalezi od sluzieb, ale hadam sa budu snazit ked je novy. My mame len s medzipristatim v antalyi a kratsim transferom. Minuly rok sme boli tiez tak, cesta tam v pohode, naspat sme trocha nadavali, ale ako si pisala, bolo to jedine negativum. Tiez sme zvazovali co tento rok, cyprus sme nechceli kvoli teplu (ideme v auguste), ale nakoniec pomer cena /vykon nas zlakali. Tak peknu dovolenku 🙂

denissa14
autor
27. feb 2018

@fosilka ahoj, super velmi si ma potesila, tiez si myslim ze to bude minimalne tak dobre ako kaya artemis 🙂 a teda plaz ozaj pekna? Pripadne este by ma zaujimala jedna vec-neboli moc hlucne noci? Lebo pisali ze diskoteky v areali su bezne, tak to ma trochu vyplasilo. Ale zas si vravim, ze to slnko nas isto tak vycerpa ze v noci budeme spat tvrdo vsetci 😂 Snad 😂

denissa14
autor
27. feb 2018

@kikina84 spanielsko sme tiez zvazovali, len vybrane hotely nejak nesplnali nase poziadavky. Ale spanielsko ma ozaj velmi laka, je to krasna krajina!