Rozmer batožiny so Smartwings?

cacianka
31. júl 2019

Prosím poraďte. Idem kupit kufor ale neviem dohladat ake max rozmery moze mat do batožinového priestoru. Na palubu ako príručku viem.
mozem mat vahu 23kg.(Smarwings)

sissy27
31. júl 2019

@cacianka veľký kufor nemá limitovaný rozmer, teda aspoň pokiaľ to nie je úplný extrém. Z toho čo bežne dostať môžeš mať akýkoľvek, podstatná je celková hmotnosť, takže ak si rada so sebou berieš pol domácnosti, tak hľadaj čo najľahší.

ildiko36
31. júl 2019

@cacianka do batozinoveho priestoru ten najmensi kufor alebo daaky ruksak ..zalezi s akou spolocnostou letis..austrian ma do max9kg.germanwings -eurowings do 8kg.ale ku tomu kufru co zoberes so sebou hore mozes mat aj kabelku..niekedy mam kabelku tahsiu ako maly kufor😅..okrem toho mavam velky kufor co odovzdam do 23kg

evita11223
31. júl 2019

@cacianka rozmer je uplne jedno ak pojde do podpalubia, ale daj si pozor na vahu, ja som kupila velky kufor, ale sam o sebe je tazky a ked ho este nabalim tak to je sodoma gomora 😀

iukas
31. júl 2019

do batožinového priestoru charter smartwings nie je limit na rozmery kufra, len na váhu.

vikusjk
31. júl 2019

@cacianka smartwingsom sme leteli v juni, urcena je len vaha, nie rozmery. Rozmery a vaha spolocne su urcene len pre kabinkovu batozinu

cacianka
autor
31. júl 2019

@vikusjk
@iukas
@sissy27
Dakujem dievky.jedna dievka pisala nove pravidla na tento rok,nejako mi jej prispevok zmizol a pamatam si iba ze uz sa nemoze pouzit zdielana batozina(40kg na dve osoby) a kazdy musi mat svoju do 23kg
Nebojte sa nenosím pol bytu 😂
Este raz vdaka a pekny vecer teda dobru noc

cacianka
autor
31. júl 2019

@ildiko36 prepac trochu si to poplietla ale neva😎😇

ildiko36
1. aug 2019

@cacianka preco som poplietla..teraz nechapem na co si myslela?ja leteim kazdy druhy tyzden uz 8rokov.vieden stuttgart a vieden frankfurt.vyse 200letov mam zasebou..uz ani neratam..s tym co ja chodim pravidelne uz poznam kde co kontroluju ..

sajuri257
1. aug 2019

@ildiko36 batozinovy priestor = podpalubny priestor = ten dole kam odovzdavas velky kufor, palubny priestor = prirucna batozina = na palube tj.tam kde sedis ty ako pasazier.

ildiko36
1. aug 2019

@sajuri257 jaj to so myslela..som madarka😅prepac uz mam chaos v hlave s tymi jazykmi..vacsinou len nemecky a madasky rozpravam..len po uradoch po slovensky..

sajuri257
1. aug 2019

@cacianka do batozinoveho priestoru je velkost kufra nepodstatna, nie je limitovana, je to na vahu, kazda spolocnost pripadne let (kontintentalny, interkontinentalny) moze mat rozdiely vo vahe ktoru akceptuje, skus pozriet stranku pripadne by si to mala mat v papieroch k letu co ti zaslali. Prirucnu odporucam dodrzat rozmer aj vahu, niekde su fakt neprijemní, v Toronte pravidelne merali a vazili prirucnu.

babi81
1. aug 2019

@cacianka musis to mat rozdelene do 2, max vaha 1kufra 23kg, ak mas viac je nadvaha.a
plati to inak uz dlho ze sa neda zpocitavat.

cacianka
autor
1. aug 2019

@sajuri257
@babi81 ale baby ved som napísala presne o co mi ide.a uz to tu baby napisali k veci.dakujem.
Minulý rok sme mali spoločný velky kufor tam aj späť.presne 40 kg a vtedy bola taka možnosť v pravidlách.tento rok nie.1 osoba=23kg maximalne