Aký veľký kufor si môžem vziať do lietadla?

dajana40
6. sep 2019

Ahojte ake su rozmery kufru do lietadla? Letim z Ba ale neviem akou spolocnostou a vsade na nete pisu ine diik za radu

moonlight1210
6. sep 2019

@dajana40 kazda spolocnost trochu odlisne podmienky. Zisti si, akou spolocnostou letis a precitaj si na stranke ich podmienky na batozinu. Aj na to, co v nej mozes prevazat.

miadi
7. sep 2019

@dajana40 to je ako mozne letiet a nevediet akou spolocnostou? Ak si nekupovala letenku tak to ti nedali ziadny mail s detajlami letu? Čas čislo letu spolocnost. Ved ked prides na letisko na check in hladas tu spolocnost s ktorou letiš. . Kufor do lietadla klasicky mensi univerzalna velkost nebudu ti ho merat, Ak by bol moc velky tak ti ho zoberu pri nastupe a šupnu do lietadla k batožine. Ja lietam s jednym prirucnym roznymi spolocnostami a nikdy Nebol problem.

yanni
7. sep 2019

Ahmeds, kedy letis? Dufam, ze nie dnes, ked nevies akou spolocnostou. Ako sa chces "začekovat"?
Boardbatozina ma pro kazdej airline rovnake rozmery, tam netreba ani rozmyslat. Batozinu, ktoru odovzdavas, tam uz je skor rozdiel hlavne v povolenych kg a mnozstve. A tiez Bullky je uz kazdej spolocnosti rozne.

simsalabim
7. sep 2019

@yanni palubna batozina teda rozhodne nema rovnake rozmery u kazdej spolocnosti.... Len namatkovo - British Airways a Wizz Air
Dnes treba naozaj prekontrolovat rozmer palubnej batoziny. Pre istotu. Niekedy ju daju do sizera.

annlia
7. sep 2019

Kazda letecka spolocnost to ma individualne...preto treba hladat na ich officialnych strankach 🙂

dajana40
autor
7. sep 2019

@miadi detaily mi poslu tyzden pred odletom

simsalabim
7. sep 2019

@dajana40 a ako si kupovala letenku? Urcite sa da skor ako tyzden pred odletom dopatrat, s kym letis.

fokuska
7. sep 2019

@dajana40 Ides cez cestovku? Tak to znie ked poslu detaily tyzden pred odletom. Cize to bude charter. Aj pri chartovych spolocnostiach sa povolene rozmery lisia.
Nikto ti neda odpoved kym nevies spolocnost.

fokuska
7. sep 2019

@dajana40 Tu mas clanok od kocky co robi ma letisku v BA: https://www.modrykonik.sk/blog/kacusik69/article/cestujeme-lietadlom-prehlad-prepravnyc-fc9zcw/
Ked napises destinaciu, tak ina bude vediet ktore spolocnosti z BA tam lietaju a poradi ti aj rozmery.
@kacusik69 - dufam, ze nevadi, ze som ta oznacila.

miadi
7. sep 2019

@dajana40 to stihas poriesit nemusi to byt kufor ak ides na kratko moze to byt plecniak alebo cestovna taska ak nemas doma tu klasicku velkost.

dajana40
autor
7. sep 2019
dajana40
autor
7. sep 2019

@miadi len ja letim z rakuska z prace s tu mam vecsi kufor

dajana40
autor
7. sep 2019
dajana40
autor
7. sep 2019

@dajana40 vyska 65

nefertiti7
7. sep 2019

@dajana40 ak je to 60 CM tak to ti už do.prirucnej nevezmú. Obyčajne je príručná do 55 CM. A 44 šírka a 20/25 CM hĺbka. Toto ti už zoberú ako platená do podpalubia

miadi
7. sep 2019

@dajana40 a to ti nepreplatia kufor ked pojde do podpalubia? Ak vies den a presny cas odletu mozes vyhladat ze z viedne do tvojej destinacie co leti a zistis spolocnost

dajana40
autor
7. sep 2019

@nefertiti7 nie ja to nechcem ani ako prirucnu

dajana40
autor
7. sep 2019

@dajana40 ja som to myslela tak ci normalny kufor do podpalubia na ziez nieake obmedzenia cosa tyka rozmerov

miadi
7. sep 2019

@dajana40 tak to v pohode tam nemas problem v rozmeroch ide len o kila ak mas viac ako dovolia doplacas nejake poplatky

dajana40
autor
7. sep 2019

@nefertiti7 platenu? Preco ked som pred 5timi rokmi ketela nepametam si aby som platila za kufor

fokuska
7. sep 2019

@dajana40 Tak ides z Viedne alebo Bratislavy?

miadi
7. sep 2019

@dajana40 zalezi akou ides spolocnostou a ked ti kupili letenky ci vybrali aj batozinu do ceny. Trebars byvalo ze ked letis cez ocean automaticky mas narok na batozinu do 25kg teraz to zmenili mozes si pri booknuti vybrat lacnejsiu moznost bez batožiny ( a uz len do 22kg)s air canada. Nizkorozpoctove spolocnosti trebars spirit v USA si platis vsetku batozinu aj prirucnu tak mozno aj v eu tske niektore su. Platis cestou tam poplatok $60 za jeden kufor aj spet dalsich $60. Mame som minule kupila cez expedia a nevsimla som si ze batozina tam nebola v cene bolo to tam take nejasne a tak doplacala 50e a spet letela bez kufra nechala si u nas veci a za prirucnu nedoplacala nic co mala tasku so sebou v kabinke . V Europe to byva uz neviem okolo 10-15kg rozmeri nemusis riesit nemas to mega.

dajana40
autor
7. sep 2019

@miadi aha konecne sme sa vysomarili diik❤️

ivka185
7. sep 2019

My sme leteli v auguste a nikto nam nekontroloval rozmery kufrov ,ani som predtym nikdy s tym nemala problem, akurat vaha musi byt do 20kg. A prirucna do lietadla 8kg.

ninah1486
2. nov 2021

kazda spolocnost to ma inak

beahavala
6. nov 2021

zisti si akou spolocnostou budes letiet, ja si bravam maly kufor od Aeronautica Militare