Rušíte dovolenku v Turecku 2013 kvôli nepokojom?

yennn
12. jún 2013

Ahojte, viem že je tu diskusia Dovolenka s deťmi v Turecku, určená na zdielanie skúseností s krajinou, cestovkami a hotelmi...
No mna by teraz vyslovene zaujímalo či už niekto zrušil alebo plánuje zrušiť už zaplatenú dovolenku 2013 kvôli nepokojom, ktore teraz prepukli. My máme ísť koncom augusta do side. Už máme len pár dní na vycúvanie s čo najmenšou stratou...

nastasja25
12. jún 2013

nie,ideme v piatok 🙂

tulipan25
12. jún 2013

nasi vcera odleteli a vsetko je tam ok, podla mna sa nemas coho bat 🙂

yennn
autor
12. jún 2013

@nastasja25 peknú dovolenku! 😉

nivi
12. jún 2013

nerusim idem

ninka1234
12. jún 2013

ideme teraz v piatok 😉

janeita
13. jún 2013

@yennn moji rodičia dovolenku zrušili- preistotu, kedže nepokoje sa rozširujú do viacerých miest a mali cestovať do Alanye čo je mestské letovisko. Preistotu. 🙂

adinam
13. jún 2013

@janeita,môžeš podať podrobnejšie info?Koľko dní pred odletom rušili?Vrátili im všetko?Cez akú CK mali letieť?

959touareg
13. jún 2013

@yennn
nebudte blbi, neruste to. media casto nafuknu viac ako je zdrave. ved sami dovolenkari tam hovoria, ze keby nebolo medii a rodin na SK co im denne so strachom volaju, tak by ani nevedeli co sa tam deje.
pokial to nase ministerstvo nezrusi - lety tam ,tak niet sa coho bat.
a august je daleko. az dovtedy zrusia, peniaze vam vratia. 🙂

mita9
14. jún 2013

to iste bolo v Egypte , boli tam nepokoje a vsetci strasili, ze treba zrusit dovolenku a pod....... my sme tam boli cez tie najvacsie nepokoje dokonca aj v Kahire a po nepokojoch "ani chýru ani slychu"......len nam rodina vyvolavala a davali "info".....takze predpokladam ze tu to bude to iste, MEDIA LEN NAFUKUJU!!!

mirinda10
14. jún 2013

v ziadnom pripade, v utorok letime, pre Turcov je teraz najvacsi business dovolenkova sezona len to, ze zaplatite viza sa im hodi, verte tomu, ze sa nam nic nestane 🙂 🙂 🙂 🙂

zebricka23
14. jún 2013

Aj my ideme a nerusime, Ideme koncom jula

ewwe
14. jún 2013

hm je zaujimave, ze vsetky nepokoje v dovolenkovych krajinach vypuknu prave v hlavnej dovolenkovej sezone, preco asi?

959touareg
14. jún 2013

@ewwe
chvalabohu, apon su neskutocne ceny za dovolenku, vcera, dnes nam chodia ponuky do Turecka za take ceny, az sa nechce cloveku verit. aj pred hodinou za 200-250€ na 8 dni s all inc. + uplne so vsetkym, to je konecna cena na osobu a su 4 hviezdove hotely. no nechod. 😉

zemruska
14. jún 2013

@959touareg odkial ti chodia tie ponuky z akej stranky

959touareg
14. jún 2013

@zemruska
to manzelovi stale posielaju na mobil ako VIP zakaznikovi. to mi nikto z okolia neveri ked to hovorim. pred 4-mi dnami ked som rozpravala dnes na masazi ze dosla ponuka na 5 hviezdu za 250€ so vestkym v cene aj all inc., maser neveril. a dnes toto,este lacnejsie. tak som mu hned volala a ponukla kopu hotelov od 200-245€ skoro odpadol a dakoval veeelmi pekne,hned ide objednavat.
su to take ceny, ze na internet sa nestihnu dat, v prvom rade poslu svojim stalym klientom a potom az na net daju, no oni sa hned rozchytaju, takze netreba uz ani net. odchod KE, BA, Sliac, Vieden....
chodia aj inde, ale najlacnejsie je Turecko a Egypt. za facku. bohuzial mi mame uz do septembra tak nahusene dovolenky, ze uz ani 8 dnovu nemame kde pichnut. tak ich ponukam znamym. nech to vyuziju za tu cenu. aj teraz od pondelka ideme na tyzden, prideme domov a za 2 dni ideme na dalsiu......uz sme viac na dovolenke ako doma. 🙂 ale nestazujem si.

zemruska
14. jún 2013

@959touareg ak by si mi vedela poradit na september 2 osoby z viedne

januska191
14. jún 2013

my sme sa vratili pred par dnami z dovolenky, boli sme v Side a leteli sme z Antalye a absolutne nic tam nebolo, keby som to predtym nevidela doma v spravach, tak ani neviem, ze sa tam nieco deje....

959touareg
14. jún 2013

@januska191
ano, teraz dosli 3 rodiny - znami s odstupom par dni, tyzdnov odtial a zevraj je tam super.
takze baby nic neruste tam, neblaznite. ak bude velmi zle, nebojte, vtedy to ministerstvo zahranicnych veci stopne samo a peniaze vam vratia do posledneho centa.

zazila som na vlastnej kozi revoluciu pocas dovolenky a keby nebolo medii na SK a pribuznych, ktori nam denne volali a horekovali ci zijeme, tak ani nevieme , ze sa tam, kde dovolenkujeme nieco deje. ked sme tam odlietali, tak na letisku nas natacili vsetky SK media ako blaznov, ktori idu do zahuby.ine staty uz vtedy posielali lietadla tam pre svojich ludi. to iste bolo pri prichode domov. uz v destinacii nam bolo povedane, ze nas na letisku v BA budu cakat a natacat. isli sme na dovolenku ako posledne lietadlo z SK, na druhy den po nasom odchode uz stopli tam lety a odchadzali sme aj z dovolenky ako posledne lietadlo z SK.
je pravda , ze boli sprisnene opatrenia vydane, bolo to ine ako inokedy tam, ale nic hrozne a to sme sa ocitli v strede vyse 1000-ky demonstrantov v ulici.
odvtedy uz mediam neverim ani kus. sami domaci boli zhrozeni, v akom svetle ich prezentuju media vo svete. hnus.

959touareg
14. jún 2013

@zemruska
ale tie ceny su ultra last minut, alebo LM, odchod do par dni. za tu cenu si hadam nemyslite, ze su to ponuky do konca roka......pre vsetky co mi odrazu hufne zacali pisat do postovej schranky...najneskorsi termin odchodu je teraz v nedelu,16.6., v pondelok 17.6....... 😉
ono pre niekoho je to problem dovtedy sa popakovat,no take ceny su jedine s odchodom do 2-4 dni. je to uz uplny vypredaj, im ide aspon o to,nech sa im nieco vrati a neprepadne. tak to daju pod cenu. ale tolko dni na pobalenie nie je malo, da sa to krasne stihnut.

murkaa
14. jún 2013

@959touareg ahoj, prosím ta to z akej cestovky chodia tie maily?. Ja mam vybratý termín - tak chcem ozaj LM - hoc aj taký, že zajtra idem

959touareg
14. jún 2013

@murkaa
to su vsetky CK v ramci SK a zahranicia....je to sprostredkovany predaj od viacerych CK, nie iba jednej.

17anit07
15. jún 2013

v noci sme sa vratili uplne bez problemov ziadne obavy 😉

zata2
15. jún 2013

@yennn my sme boli pred 2 rokmi takto v egypte ked boli nepokoje a nic sa nam nestalo boli sme dokonca v Kahire v muzeu a hned vedla je ta politicka buova na ktoru utocili. Vsade boli policajti davali na turistov poriadne pozor. A pri hoteloch sa nedialo nic dokonca ani v noci vstup do Hurghady strazili opat ozbrojeny policajti takze v pohode a dokonca by sme ani nevedeli keby nejdeme na vylet.

55evita55
16. jún 2013

ahojte my sme sa včera vratili z Turecka boli sme asi 20 km od Alanye je tam klud a pokoj boli sme v rezorte všetci boli prijemny nepokoje sme sledovali iba večer v telke bola to super dovolenka 🙂

luciana157
17. jún 2013

My ideme zajtra

demo
17. jún 2013

@mita9 no media teda nafukuju, to ano, ale zhodou okolnosti akurat aktualne dianie v Turecku dost ignoruju. Tym nechcem povedat, ze pre turistov by to mala byt teraz nejaka rizikova destinacia. Ja osobne by som tam teraz s malymi detmi neisla, ak by som mala v plane vidiet aj krajinu a nie iba resort.

nivi
17. jún 2013

@demo predpokladam, ze bezny dovolenkar nepotrebe male deti napriec Tureckom.
protesty su hlavne v Istanbule (tam sa rozsirili aj do inych casti mesta) a v Ankare. Ine mesta relativne tiez v klude.
Izmir sa ukludnil, na juhu tusia o protestoch len z telky.

demo
17. jún 2013

No je pravda, ze som, odkedy mam deti, voci islamskym krajinam trochu viac obozretna 🙂. Na druhej strane, ak by protesty ochromili este aj turisticky ruch, tak by to Erdoganovi hralo do karat a kedze konkretne tureckym demonstrantom naozaj drzim palce, tak to by som nebola rada. Ale ako hovorim, som presvedcena ze resorty su bezpecne.