Ryanair a batožina

anie89
25. sep 2015

Ahojte, viete sa mi ozvat tie co ste teraz v poslednych par mesiacoch leteli s Ryanair z BA ? Totizto , s touto spolocnostou poletim prvy raz a nejak sa stale z toho neviem vymotat. Moje otazky : Batozina ,ktoru si mozem bezplatne je teda kufor s rozmermi : 55x40x20 a este plus kabelka ? Meraju to v BA nejak prisne ? napriklad ak budem mat naviac par cm ? Dalsia otazka je ,ze kde ste kufre s takymito rozmermi zohnali ? Pozerala som nejake na internete ale 50 E za to vazne nehodlam nechat. Takze budem velmi rada, ak mate tipy na nejake super akcie alebo obchody . Dakujem kraasne za vsetky postrehy ! 😉

katie555
22. máj 2017

@minqea co konkretne na tom nechapes?
viem ze to prestali robit , ale mozno na leto zase obnosvili, skratka , ked budes na checkine s velkou batozinou tak svoju prirucnu 10kg kufrik si mozes checknut tiez ..

minqea
22. máj 2017

@katie555 toto🙂
Check-in hand luggage is a temporary service allowing you to check your hand luggage (1 cabin bag up to 10kg) into the hold. Add now when you check in online for just €5. Can only be added at time of check-in on the website (not available on the app or at the airport). Consequently, only 1 small (underseat) bag (35 x 20 x 20cm) will be permitted on board.
Najma ta posledna veta, kde hovoria o malej taske..pri kupe letenky bolo totiz pisane, ze 10 kg prirucnu batozninu si moze vziat so sebou do lietadla len prvych 90 cestujucich.
Vysvetlujem si to cele tak, ze je to len dalsia habadura🙂 aby vytlkili nejaky extra poplatok od tych, co chcu mat tych 10 kg na palube so sebou aj keby boli 91. 🙂 My mame kupenu aj 15kg extra. Prirucnu (55x20..ci kolko) ratam ako klasiku za ktoru sa normalne neplati.

katie555
22. máj 2017

@minqea ano , prvych 90 moze na palubu a dalsi musia na brane odovzdat a ide do podpalubia ..
jednoducho nie je to habadura ale 737 ( a tiez airbusy 321) maju ten priestor obmedzeny a velmi viac nez 100 malych kufrikoch tam nevojde .
preto robia toto opatrenie ( a ver mi nie je to jedina aerolinka)
takze oficialne mas povolene - vziat si kufrik s rozmermi 55 x cosi x cosi , plus kabelku alebo cosi male ..kufrik ide nad hlavu a kabelka pod sedadlo ...
toto ti ponuka moznost toho kufrika uz odovzdat na checkine , reps teda plati pravidlo ze na brane po 90 kusov zoberu , daju tag a pojde do podpalubia k ostatnej batozine

pomarancu
22. máj 2017

Nahodou je to super,neplatis za to a nemusis sa handrkovat,ze kde su v lietadle das.Hlavne ak cestujes s detmi sama,ja s radostou im davam moje prirucne kufre a mam aspon menej problemov pri usadzovani sa. Samozrejme,potom takato batozina skonci na pase.

minqea
25. máj 2017

@katie555 vdaka🙂 uz radsej ani nesledujem tie ich emaily. ked sa vratime, podelim sa o skusenosti🙂