S koľko mesačným bábom ste sa vybrali na dlhšiu cestu autom?

veronikapavlove
19. sep 2021

Ahojte žienky, chcela by som sa opýtať 😊 s koľko mesačným bábom ste sa vybrali na dlhšiu cestu autom?? 😊

zuzanockamt
19. sep 2021

@veronikapavlove čo myslíš pod tým - dlhšiu?

somtunovaa
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
hailey1
19. sep 2021

@veronikapavlove so 7mesacnym sme boli v Chorvatsku - mali sme rozdelenu cestu na 5 a 6 hodin

elizabet173
19. sep 2021

@veronikapavlove to je individuálne, neprenosné. Sú deti, s ktorými môžeš od narodenia cestovať kdekoľvek aj kopu hodín, dieťa väčšinou okamžite zaspí, keď nespí, pozerá, sem tam zastavíte na kojenie a prebalenie. Môžeš cestovať stovky km. A sú deti, ktoré prerevú aj polhodinovú cestu k lekárovi od začiatku do konca a keď si myslíš, že spiatočnú cestu od únavy prespia, tak ťa prekvapia tým, že ju prerevú tiež. Môj bratranec mal takú dcéru, nechodili s ňou ani babke hodinu cesty, lebo bola až zachrípnutá, tak babka chodila do roka aj niečo k nim. Syna mohli voziť hodiny, ani nemukol. Najlepšie vyskúšať na kratších trasách, ty si najlepšie poznáš svoje dieťa

alzbeta311
19. sep 2021

@elizabet173 jeeej to je presne náš prípad 😂😂😂 o tom revaní k doktorovi aj od neho 😂 vlastne reve kdekoľvek ideme 😂😂

zuzuliennka1
19. sep 2021

s 8m do chorvatska. ale presne ako pise @elizabet173, nezalezi na veku, syn nemal s cestovanim problem nikdy, a poznam mamy, ktorym deti revali v autosedacke pomaly od narodenia aj na 10min trase

srferreira
19. sep 2021

Zalezi ake je babo? Place v aute? Je dobre? Nespokojne? Stastne? Keby je urevane v aute tak by som si rozmyslela na ako dlho pojdem, ale musi si zvyknut urcite, postupne. Ak je v pohode tak nevidim problem ist hoci kde.

vevesh
19. sep 2021

6tyzdnove 1000km, 4mesacne 4000km - je to o nastaveni rodicov.

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kubkovamama
19. sep 2021

@veronikapavlove kazde dietatko je ine.Najstarsi vydrzal,ale bol nervózny.Druha grca aj na polhodinovej ceste do potravin,mhd ani omylom.Najmladsiu len polozim do vajca a uz spí Prespí aj 5hodin v aute.Takze najlepšie si poznas bábätko co ti zvladne a co uz nie

vevesh
19. sep 2021

@beata_k vobec nie, moje tiez revali- su a boli fazy u deti, ale tak hadam neodstavim kvoli tomu auto...

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vevesh
19. sep 2021

@beata_k nie, isli sme k rodine + dovolenka jednou cestou. Ale nie je problem ist aj na dovolenku- je to o nastaveni rodicov. Pretoze neodstavim auto pri najmensiom placi. Ak dieta place, je mu nepohodlne a snazim sa odstranit tento faktor- zvacsa je problemom sedacka, svietenie slnka, teplo, hlad, mokra plienka a pod. Ak rodic prisposobi tieto veci, dieta prestane revat. A ano stalo sa aj nam, ze dieta bolo tvrdohlave a chcelo just von, lebo nemalo naladu cestovat autom (hovorime o starsom 2 rocnom dietati), tak ale bohuzial. Doma tiez neskaces podla dietata, lebo ono sa chce hrat a ty musis pratat/pracovat...

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vevesh
19. sep 2021

@beata_k vobec deti neboli vynervovane😀 deti totiz velmi rychlo zabudnu, ze im bolo nepohodlne, pokial to rodic vykoriguje niecim pohodlnym a prijemnym (voda, jedlo, zazitky, hracky). Ani neviem odkial je predstava, ze dieta by malo byt venervovane- mne sa osvedcilo, ak su rodicia v pohode, deti su tiez v pohode a to mam za sebou ine extremy s cestovanim - napriklad s jednorocnou som spala v spacaku na deku paluby na trajekte pocas burky🤪 (nie, to nebol plan, ale jednoducho to tak vydalo...)

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
srferreira
19. sep 2021

@vevesh nie je to o rodicoch. Ja sice nemam problem s mojim a ma len 7m a precestoval toho vela, ci autom, lodou, lietadlom. Priklanam sa k
@beata_k lebo poznam nie jedno dieta na ktore tie tvoje finty, na odstranenie faktorov by nezabrali ani keby si sa na hlavu postavila. A bolo by schopne rucat aj tri hodinu az dokedy by mozno od unavy nezaspalo. A trapit takto dieta? Hrdinka, potom by som ta chcela vidiet ist s nim 4000km. Ine je ked musis, ine je ked mas na vyber a dieta v pohode, a naopak keby sa s nim neda ist tak si dvakrat rozmyslis kam a kolko km ist.

cristy
19. sep 2021

@veronikapavlove S trojmesačnou, 2100 km...väčšinu cesty prespala vo vaničke, robili sme často prestávky, cestu sme rozdelili, prespali sme cestou v hoteli. Pohoda.

monika191019
19. sep 2021

Ja som bola s mojím predcasniatkom keď mala 5 týždňov na 300 km ceste autom.

vevesh
19. sep 2021

@srferreira mam 3 deti a kazde je ine. A kazde jedno z nich malo fazu, kedy sa mu cestovanie nepacilo-vobec. To nie je o frajerine, nechat dieta vyplakat, ale o ochote vynajst sa v hranicnej situacii. A to je malokto ochotny spravit. Vadilo dietatu ist cez den- isli sme v noci. Nepacilo sa mu teplo, tak sme zapinali klimu (alebo otvorili okno, ked sa klima pokazila). Nepacila sa sedacka-vymenili sme alebo sa islo bez (v krajine, kde nie su predpisane...). Alebo som spala na palube pocas burky, lebo dieta nevedelo zaspat v kajute. Vacsina z mojho okolia by povedala, ze nikam nejde, lebo klima nie je pre dieta dobra, spat na palube je ohrozenie zdravia a ist s otvorenym oknom je hazard kvoli zapalu priedusiek - ak sa rodic nastavi, ze kazda malickost mimo plan je katastrofa (a placuce dieta tiez) , tak to nebude dovolenka a prijemne straveny cas, ale nocna mora z hostela. Deti doteraz spominaju na taketo dovolenky, kde sme boli nuteni takto improvizovat, dokonca aj ked boli o dost mensie a spominaju iba to prijemne...treba mysliet pozitivne, je jedno, ako zle je- vzdy moze byt este horsie...🙃

yanni
19. sep 2021

3 tyzdne ca. 500 km rano ta a zecer 500 km spät. Vlakom. ca. 6 tyzdnov nieco cez 5000 km.

vilma7
19. sep 2021

6 týždňové na 1200 km, išli sme na Slovensko. Záleží kam a prečo. Len na dovolenku by som takú štreku nemerala, išli sme za rodinou.

ailiba
19. sep 2021

@vevesh ja si tiež myslím, že je to o deťoch... Ten náš v aute vôbec nespi... Aj keď sme vyrazili o 2:00 ráno, po krátkej dobe začal plakať a vystrajat, keďže nespal, tak tam samozrejme dlho zafixovany nevydržal bez plaču.

ailiba
19. sep 2021

@vevesh nesúhlasím, nás syn proste nechcel byť v aute a v autosedacke, pri dlhšej ceste to bola hroza... Nič nepomáhalo. Chvíľku vydržal, keď jedol, ale potom som už nevedela čo s ním. Nič nechcel, ani spat, ani hračky... Proste chcel len ísť von a nič mu nebolo dobre. Rozhodne to nebolo o našom nastavení. Aj sme robili prestávku, ale to bolo ešte horšie... Nechcel ani za svet späť do auta. Proste sa chcel hýbať. A bolo jedno, či sme išli v noci, alebo cez deň. Práveže som si myslela, že v noci pospi a bude pohoda... No akurát.

srferreira
19. sep 2021

@vevesh super na tvoje deti to zabralo. Ale ine v aute nechcu byt. A mozes na ne skusat hoc co. Aj vymenit sedacku, aj zmenit cas cestovania aj vsetko. A vela mamiciek to tu aj pise. Nie je dieta ako dieta. A verim, ze kazda mamicka skusa vsetko, uplne vsetko aby to dieta tam vydrzalo. Jednoducho na kazde plati nieco ine, napr. niektoremu staci ta sedacka vymenit a bude pokoj, a pri niektorom by ani auto nestacilo vymenit. Jednoducho tam nebude.

iinuska
19. sep 2021

S 2 a pol mesacnym do Chorvatska

siska53
19. sep 2021

@veronikapavlove co je dlhsia cesta? My sme s 4.m. sli asi 3 hodiny.. cize cesty, ktore sme bezne chodievali aj predtym. Cca 9hodin sme sli, ked mali rok a pol..

pragmaticka
19. sep 2021

S 3mesacnou a 3r som šla sama autom do švajčiarska, približne 800km.Kratke cesty do 200km ani nerátam, od malička s oboma. Tablety im zapíname iba od +500km aj to až teraz keď sú už staršie (7,4).Inak sú zvyknuté,beru si hračky knižky do auta a vzadu sa prehrajú. A to jazdíme fakt veľa a často.

budiakova
19. sep 2021

Ahoj. 259km s 5 dňovým bábätkom z pôrodnice domov a nebol žiadny problém.

elizabet173
19. sep 2021

@vevesh nie je to ani náhodou o nastavení rodičov, jedine, že by sa nastavili pre každé dieťa z dvojičiek ináč. Jedno ťažká pohoda, druhé amoky, otec za volantom na psychiatriu, lebo potom začalo revať aj druhé, mama ho musela vybrať zo sedačky, lebo sa zachádzalo od plaču. A to leteli lietadlom prvý krát ako polročné, to nebol problém, problém bolo auto. Nemá zmysel niečo siliť. To, že so susedovie Zuzkou boli pro mori, keď mala mesiac a zvládli to v pohode, je v tejto chvíli informácia k ničomu. Každá mama si hádam svoje dieťa najlepšie pozná