Sem už nikdy na dovolenku nepôjdem. Máte také miesto?

leniciatko
13. júl 2009

Máte takéto miesto na Slovensku? prečo sa vám nepáčilo?

macka01
16. júl 2009

no ja nemyslim že zakladateľka chcela písať len o Slovensku ale o všetkych destináciách,krore sme navštívili a boli sme nespokojní.Alebo som to pochopila zle?Ale myslím že právenaše krásne Slovensko pooskytuje tak ubohé služby,že sa debata točí hlavne okolo našej domoviny 😠 No čo už.No musím dodať,česť vynimkam.Určite sa najdu miesta,ktore stoja za to.Len toľko 😅

nataly7
16. júl 2009

ja nemam zlu skusenost ,aj na slovensku su miesta ktore su pekne a aj horsie ale to iste plati aj na zahranicie ,mi sme uz raz taky narod kazdy by chcel prepichove ubytovanie ale platit malo a potom sa kazdy stazuje ako bolo zle,ved teraz je tolko moznosti ako sa da zistit ake je ubytovanie dopredu nie ako volakedy ,ja si dam poradit od znamich a cez internet si to este okuknem a vacsinou sme boli vzdy spokojni co sa tyka aj na slovensku aj v zahranici asi su niektori velmi narocny 🙂

leniciatko
autor
16. júl 2009

macka01 : máš pravdu,založila som tému,aby sme sa posťažovali jedna druhej,kde bola u nás hrozná dovolenka.

za 2 týž. ideme oravský biely potok,tak som zvedavá....len nech neprší aj čas. 😵

macka01
16. júl 2009

to počasie je ozaj nevyspitateľné,premenlivé.No uvidíš keď tab budeš,treba dufať.Doteraz spoň u nás sú bud tropy alebo prší a je zima.Zvláštne leto

leniciatko
autor
16. júl 2009

macka: keby sme nemali deti,pre mna za mna nech aj traktory padajú.... 😀

cipsinka
16. júl 2009

super tema 😉 😉 😉 😉

tak ja musim opravit tie zle referencie co sa tyka ORavic,kedze tam aspon patkrat rocne minimalne chodime 😅 😅 😅 😅 😅 .No teraz hovorim samozrejem o meandri a bazenov vedla meandra 😉 😉 😉 .

V meandri som v zivote nezazila,ze by tam bola hlava na hlave nahodou sa dalo aj zaplavat a aj si uzivat bublinky,masaze,trysky a podobne 😉 😉 😉 😉 😉 sice sme tam vacsinou chodili cez tyzden ale aj par krat sme tam boli cez vikend ale zas tam nebola hlava na hlave.

A bazeny vedla Meandra su z tou hrdzavou LIECIVOU vodou co znamena,ze to je vacsinou pre starych ludi co si tam rehabilituju klby a vlastne cele telo 😀 😀 😀 ,cize sedia len po okrajoch a medituju.TAK TAm s detickami urcite nie.

Ale MEANDER vreeeeeeeeelo odpourcam,je tam plavecky bazen,bazen s umelymi vlnami,vyrivky dve,rozne trysky a bublinky,cize je tam super,vlastne skrinky bar,tobogan,cize niet sa na co stazovat 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

cipsinka
16. júl 2009

a este pocit,ze si v bazene v tepluckej vodicke a okolo teba je tak uuuzasna priiiroda to je proste uzasne,clovek si tam tak oddychne a ten vzduuuuch 😵 😵 😵 😵 .

leniciatko budete mat krasnu dovolenku uvidis 😉 😉 😉 😉

cipsinka
16. júl 2009

kedze je to meander tak je to take mensie ale velmi utulne 😵 😵 😵 😉 😉 😉 😉

molnitko
17. júl 2009

ja mám čerstvú skúsenosť s Galandiou. dlho som počúvala pišťanie mojej staršej dcéry, aby sme tam išli, tak sme sa odhodlali. očakávanie na základe reklamy bolo veľké, ale aj to sklamanie. vycaltovala som 26 eur za vstupné (2 dospelí, dve deti, za jedno sme neplatili - má 1 rok) ale len do vonkajších bazénov, ktorých mylo byť 5, podľa informácie pri vstupe. boli sme tam celé popoludnie, ale nepodarilo sa mi nájsť, len 3. bola tam hlava na hlave, a to sme boli cez týždeň, lehátka sa minuli, podobne ako slnečníky, na tráve stála voda, no hrozné. ani
deku sme nemali kam natiahnuť.
a strava? 2 "bufety" kde mali len samé vyprážené gebuziny. veď chceme žiť zdravo.
bol to otrasný zážitok. ☹
bola som tam prvý a posledný raz. ☹ ☹

titkovamiriam
17. júl 2009

Oravice su suprove,aj na aqapark aj na lyzovanie!!!co sa tyka inych tak ja najcastejsie chodim do medera-super je ze je tam velky plavecky bazen a krasny bazen pre deti do 3-4 rokov.dalej podhajske.vincov les a dunajska streda.galandia a senec su strasne preplnene a predrazene!!!!

leniciatko
autor
17. júl 2009

cipsinka: aké sú cenové relácie v meneandri?

boli sme minulý rok v galandii,len ja s dvoma deťmi. so stupenkami a srandičkami čo sme tam pojedli,som platila skoro 1200,- a to boli dva nanuky,dva nejaké malé obedy bez polievky,nealko. ale čo hlavne, že je pohoda..

gagusinka
17. júl 2009

Posielam cenník Meandra, bývame neďaleko a poskytujeme aj ubytko ak budete mať niektorá záujem ozvite sa cez IP, pretože mi to admin zmaže keď uvediem svoju webku

Cenník platný od 27.6.2009
Pondelok - Nedeľa 09:00 - 21:30
Vstup
Dospelí

Deti do
14 r. Dôchodca ZŤP
3 hodinový + 10 min. grátis
12 €
49 PLN

10 €
45 PLN
Doplatok za každú začatú pol hodinu
+ 1,5 €
+ 5 PLN

+ 1 €
+ 4 PLN
Celodenný lístok
14 €
56 PLN

11 €
48 PLN
Vstup po 17:00 hodine
Dospelí

Deti do
14 r. Dôchodca ZŤP
2 hodiny + 10 min. grátis
10 €
45 PLN

8 €
36 PLN
Doplatok za každú začatú pol hodinu
+ 1 €
+ 4 PLN

+ 1 €
+ 4 PLN
Vstup po 18:00 hodine
Dospelí

Deti do
14 r. Dôchodca ZŤP
1,5 hodiny + 10 min. grátis
8 €
36 PLN

7 €
32 PLN
1 hodina + 10 min. grátis
7 €
32 PLN

5 €
23 PLN
Doplatok za každú začatú pol hodinu
+ 1 €
+ 4 PLN

+ 1 €
+ 4 PLN

leniciatko
autor
17. júl 2009

gagusinka: my budeme bývať - oravský biely potok. je to ďaleko do meeneandru?

takže určite odporúčaš?

gagusinka
17. júl 2009

no poznam to tam dobre napišem Ti radšej do IP

cipsinka
17. júl 2009

leniciatko tak gagusinka ti vsetko napisala 😉 😉 😉 😉 Myslim si,ze budete spokojni 😉 😉 😉

zmurka25
17. júl 2009

No tak aj ja pridám moju nespokojnosť.Roky chodíme na dovolenku na Liptov a každý raz ideme aj do Žiarskej doliny na salaš na halušky.
Tento rok sme sa už natešený vybrali,že si zasa zmlsneme.Žiaľ to čo nám priniesli,tak aj odniesli. Kapustové halušky takzvané strapačky bolo to najhoršie čo som v živote jedla a to sa ich inokedy neviem dojesť.Kuchár si asi pomýlil cukor so soľou,takže som mala kapustové halušky na sladko 😒 a buď boli skaramelizované,alebo tam dal papriku,no každopádne boli červenej farby.
Manžel si dal bryndzové halušky,tie pre istotu,nemali chuť žiadnu,neboli ani osolené ani nič a okolo bryndze ani neutekali 🙄 .
Kamarati si dali palacinky,no čistý humus,boli tak pripálené,že sa nedali zjesť a to nebola pripálená jedna palacinka,ale všetkých 6.
Takže po tých 5-tich rokoch čo tam chodíme sme boli na salaši pod Žiarskou dolinou posledný krát a naozaj nikomu neodporúčam,zbytočne vyhodíte peniaze a pokazíte si žalúdky 🙄

cipsinka
17. júl 2009

zmurka25 no fuuuj otras,jooj nepekna situacia,ale dakujeme za varovanie 😉 😉 😉 😉

leniciatko
autor
18. júl 2009

🙂

leniciatko
autor
21. júl 2009

a včera som bola ny myjavskom kupku : hrôza. voda ľadová,pre deti malý bazén nefunkčný. ešte že vstupné zodpovedalo kavlite... našťastie bolo otvorené kryté,takže sme mali vystarané. 😖

zuzu13
21. júl 2009

veru...na slovensku je vsade krasne....zalezi od vas co od "dovolenky" ocakavate...a co sa tyka sluzieb, tak to je diskutabilne....vsade sa najde zduta tvar...co robi len preto aby robila...a ak chcete dovolenkovat s detmi, co teda urcite chcete...musite brat ohlad na vek dietata a na zaujmy celej rodiny...a vtedy {verim tomu} sa na slovensku nemozete nemat dobre 😉 😀 😀 😀
krasne dovolenkovanie 🙂

verulka
21. júl 2009

cafte,
my vela behame po SVK, ale zase sme velmi nenarocni 😅
zatial sme boli spokojni uplne vsade, ale to bude aj tym, ze nikdy nejdeme cez CK, vzdy naslepo a najdeme ubytko ake nam vyhovuje za cenu aku sme ochotni akceptovat..
ale kupka a aquaparky moc neviem, lebo mna to nebavi 😅 konkr. na divine sme sa mali super, oravsky biely potok sme mali uzasnych domacich. my si zvycsa pripravime vacsinu stravy doma, takze restika len vynimocne a tym padom sme naozaj mega spokojni 😀
uzasne je, ze sa da vela pochodit aj len cez vikendik 😵

maruschka
22. júl 2009

po Slovensku beháme stále-od hraníc s Poľskom, po južné hranice..Všade sme boli spokojní-ale ako píše verulka, sme nenároční...Nepotrebujeme apartmány, pretože sme celý deň aj tak v prírode, spoznávame, chodíme po výletoch, takže na izbu sa ideme fakt iba vyspať 😎 😎 😎

Horšie je to s jedlom..Naozaj sa nám stalo iba pár krát, že nám niečo chutilo. Keď niekde ideme, vždy si dáme ako jedno z jedál bryndzové halušky a musím povedať, že s bryndzou to nikdy nemá nič spoločné-väčšinou bambino a kyslá smotana..Takže s týmto zvykom sme asi už aj skončili.

Určite sa nám nepáčila stráva v Bojniciach-Zámocká reštaurácia/priniesli mi pokazenú zemiakovú kašu a tiež aj zeleninový šalát, ktorý nakrájali hádam dva dni pred podávaním/, ďalej - Makov, hrozné bryndzové halušky-cesto pomaly čierne, bryndza žiadna, slanina čierna/, Terchová /bryndzové halušky som očakávala špičkové, keďže to je taký ovčiarsky kraj a bohužiaľ tiež bryndza žiadna, len nejaká tekutá smotanová poleva na haluškách/, Vysoké Tatry, Štrbské pleso /hotel Toliar-išli sme tam s tým, že predošlé roky tam bola tradičná kuchyňa, teraz je to hrozný fast food, kde vám strčia do ruky plastovú tácku, ako v IKEI a idete k pokladni, varia tam naozaj hrozne, zhoršilo sa to o 100%/....Ale samozrejme môžem aj chváliť, ale názov tejto témy je jasný, tak sa iba sťažujem

O jedlách píšem preto, lebo okrem izby si objednáme vždy aj jedlo-sauna,fitko také nič nepotrebujeme. Takže izby hodnotiť nepôjdem, ale to jedlo ma vie riadne vytočiť, pretože keď niekde necháme ako rodina pekných pár eur za obed alebo večeru, tak očakávam aj niečo, čo sa dá konzumovať. Niečo, čo nám priblíži tradičnú kuchyňu toho kraja, kde sme na výlete a nie niečo, čo je kyselé, pokazené....

Ale dovolenky sú všade krásne a zážitkov máme vždy veľa..

😵 😵

adetka
22. júl 2009

na Slovensku je vsade kraaasne... tiez nie sme velmi narocni... a lakaju nas skor hory ako kupaliska... chodime do hotelov s polpenziou... a nestazujem si (nie som narocna) a obedy velmi lahucke... pripadne si nabalime... velmi nam chutieva na vysokohorskych chatach (asi pre ten vydaj energie 🙂))

zlu skusenost vsak mam s bungalovmi Eurocampu pri Tatranskej Lomnici... boli sme tam pred dvoma rokmi... vonku cez den maximalne 15 stupnov, v noci 7... a oni nezakurili a nezakurili... moja sedemmesacna dcerka musela spavat v zimnom pizamku, bodynku a teplych ponozkach... a aby sa zohriala pytala si aj tri krat za noc mlieko... strava tam bola tiez neskutocne zla... sluzby kazdym rokom slabsie... vraj to mal niekto kupit...

casto sme chodili do soreackych hotelov (lomnica, strbske pleso, hrabienok)... a tam som bola maximalne spokojna... minuly rok sme boli v Liptovskom Jane (Avena) - fajn bolo... tento rok ideme pod Krivan (hotel krivan - je po rekonstrukcii - tak som zvedava)... snazime sa byvat tak, aby sme v priebehu tyzdna, dvoch mohli navstivit Vysoke, Nizke i Zapadne Tatry a Liptov...

z kupalisk odporucam Besenovu (nebola lacna, ale bolo tam super)... a namiesto Tatralandie navstevu Westernoveho mestecka (pripadne ich spojit - je to v jednej cene)... nasa dcerka (vtedy 18-mesacna) sa tam krasne zabavila cely den... zvieratka, vystupenia, trampolina...

jeden rok sme s manzelom (vtedy este bezdetni) byvali v Kurii v Dolnom Kubine... ale nebolo to zlym zariadenim, ale skor o pristupe personalu... po prvej noci nas presunuli do inej casti penzionu (vraj nechceli rozdelit nejaky zajazd)... kde bola zima (bolo to v januari), vlhko a smraaaad...

macka01
22. júl 2009

veď práve v tom je problém toho nášho Slovenska.Č o z toho,že je krásne,keď sa nevie predať.My sme skromní od prírody,ale zahran.turisti sú zvyknutí na komfortnejšie služby,ale keď sú im ponukané takým personálom,aký tumáme,nečudujme sa,že k nám prídu len raz a dosť.A my,Slováci si potom tiež radšej krkolomne našetríme niečo a vyberieme sa k moru.Hoci sme tam mnohokrát asi ako chudobní príbuzní,ale máme dobrý pocit,že sme dopriali deťom aj sebe pekné zážitky.nemyslíte? 😎

leniciatko
autor
22. júl 2009

tak,tak,tak......našťastie nie sme nároční. my tiež máme prechodené slovensko od vrchu po spodok. ale čím viac rozmýšľam nad tým,že dovolenka v chorv. sa asi viac oplatí.... cena skoro rovnaká,len sme pri mori.

anaxamon
22. júl 2009

ja pochadzam z okolia oravic, a co sa tyka meandru na to ake tam poskytuju sluzby v pomere k cene je to bieda...my sme tam sice prestali chodit asik tak rok a pol dozadu ked bola najvyssia sezona poliakov takze je mozne ze sa to dajako zlepsilo...ale zas do tej zaburiny co je povyse meandru ma nikto nidky nedostane...ale zas keby ze neboli zasypali povodny stary pramen ktory je trosku dalej, takze zaroven aj prijemna turistika tak to by sa dalo aj ked si zas myslim ze keby bol nezasypany chodili by tam tak si tak poliaci...ale inak je tam u nas na hornej orave krasne a oravice su superne...len tie sluzby..nic moc veru...ale najlepsie je aj tak pri ohni a pri kotliku s gulasom...alebo potom vybehnut na salas, dat si syra a zincice..juuj

no ale aby som sa neodklonila od temy a kolegyne ma nemuseli mazat tak chcem napisat ze zatial nemam zle skusenosti po slovensku ale tento rok toho chceme prejist viacej hore dole po slovensku tak potom mozno bude co pisat 😉

leniciatko
autor
22. júl 2009

anaxamon-už nestraš s meandrom! o chvíľu sa tam chystáme k vám hore na dovču,ale už mám obavu z meandra. 😨 nič pozitívne.... kam sa tam dá ísť kúpať? budeme v oravskom bielom potoku.

anaxamon
22. júl 2009

leni ale ved vyskusajte, za jeden vstup to stoji ked sa nebude pacit viac krat tam nepojdete 😉

kupat sa da aj v oravici 😀 😀 😀 bude dost tepla pri tychto horucavach 😀 😀

ono potom z bieleho potoko to cez huty nie je daleko do besenovej keby sa vam ze menader nepaci...ale okrem kupania urcite chodte na hrad a mate radi hrady, a najlepsie by bolo keby ste vystihli nocnu prehliadku aj ked deturence neviem ci by sa moc nebali..

a poviem ti ze ti zavidim ze ides na oravu... 😀 😀 😀

leniciatko
autor
22. júl 2009

na orave sme ešte s deťmi neboli,ale na kúpaliská nie sme nároční....ved uvidíme....díky... 😎

gagusinka
22. júl 2009

no super je v bešeňovej aj v tatrandii kedže tiež ubytovávam niektorí ako prenajímatelia máme zmluvy s bešeňovom o 15 % zlave na vstupoch