Severný Cyprus - Salamis Bay hotel

sara22
4. mar 2018

Boli ste niekto v hoteli Salamis Bay Conti na Cypre? Ako ste boli spokojni?

luliu
4. mar 2018

Neboli sme v tomto hoteli, ale boli sme na severnom Cypre min rok. Bolo uzasne, 100% spokojnosť. Deti stále spomínajú a pýtajú sa kedy tam pôjdeme znova

sara22
autor
4. mar 2018

@luliu a leteli ste s medzipristatim?

luliu
4. mar 2018

@sara22 nie pristáli sme v Larnake, teda na južnom Cypre a autobusom sme prešli hranicami na severný Cyprus

sara22
autor
4. mar 2018

@luliu no tak snad to nejako aj s medzipristatim zvladneme 😏

luliu
4. mar 2018

@sara22 určite ano

spers
7. mar 2018

áno bola som pred 2 rokmi...doporučujem. mne sa tam páčilo, je to niečo na turecký štýl...pláž menšia, ale dostatok lehátok, výborná strava, pekné ubytovanie....a more úžasné...čisté, mierne a teplučké
let bol s medzipristátím v turecku

sara22
autor
7. mar 2018

@spers a v ktorej budove ste boli ubytovani?

lejla1981
18. mar 2018

@sara22 kedy idete? My mame tento hotel uz zaplateny na 24.7., recenzie ma dobre tak snad bude dobre 🙂

sara22
autor
18. mar 2018

@lejla1981 my ideme v juni, 12.6.-22.6. aj ja dufam,ze bude dobre,ze uz bude teple more 😊 uz sa neviem dockat 😍

lejla1981
19. mar 2018

@sara22 určite bude dobre, za tie prachy... 🙂🙂 potom ti teda napíšem na recenzie, môžem? 🙂

kikuta
19. mar 2018

My sme boli severný Cyprus ale iný hotel bez medzipristátia a bolo geniálne to horúce úplne čisté more a krásne pláže no nadhera ... boli sme jún -takze tie teploty neboli ešte take katastrofálne

sara22
autor
19. mar 2018

@kikuta a kedy presne v juni?

kikuta
20. mar 2018

@sara22 na konci júna posledný týždeň

cartridge
20. mar 2018

@sara22 Ahoj, neboli sme presne v tom hoteli, ale v tesnej blízkosti, ale z mojej skúsenosti - nikdy viac 🙂 Okolie nášho - a teda aj Vášho hotela, to sú obrovské oplotené rezorty, na každom "plote" vidíš viať tureckú vlajku a keď sme zašli trošku ďalej "za plot", už nás naháňali vojaci so samopalmi, no proste hrúza. Vôbec tam nebolo kde chodiť, museli nás voziť autobusmi, pretože za múrmi rezortov nie je nič a hlavné mesto bolo trošku ďalej. Tam sa nedá požičať ani auto, ako v iných destináciách. Ale deťom sa veľmi páčilo, tobogánov, šmýkačiek si užili dosýta 🙂.
Ak si "ležiaci" typ, teda nepotrebuješ poznávať krajinu a máš maličké deti, je to ideálne, ale ak si "chodiaci" typ - čo je náš prípad, tak si radšej vyber inú destináciu.

luliu
20. mar 2018

@cartridge by ma zaujímal rok kedy ste tam boli. My sme boli min rok a nevidela som ani jedného vojaka, žiadne ploty

kikuta
20. mar 2018

@cartridge to čo opisuješ by som prirovnala k “mestu duchov” áno tam to bolo oplotene koli bezpečnosti boli sme tam na výlet z nášho rezortu a bol pri tím i hotel veru tam si neviem predstaviť dovolenku... my sme boli pozrieť na historické pamiatky na to mesto duchov a ľutujem že sme ešte nešli do jednej pamiatkovej rezervácie na pláž ale mali sme malé deti tak všetko v rámci možnosti .... no teda my sa tam určite plánujeme vrátiť aj keď už by som chcela asi navštíviť Grécku časť nakoľko Turecku mame už trochu pochodenu ale že služby sú tam slabšie na greckej tak neviem

cartridge
20. mar 2018

@luliu
@kikuta My sme tam boli asi pred 3-4 rokmi, takže odvtedy sa asi veľa nezmenilo ... Mali sme blízko hotela dokonca vojenskú základňu 🙂 Aj "mesto duchov" sme absolvovali, aj všetky pamiatky, ktoré tam sú, ale môj dojem to nezmenilo ... Keby už - tak sa dám nahovoriť na grécku časť, mentalita ľudí je tam asi iná, mne jednoducho tí Turci nejako nesedia ... Ale to je vecou názoru, určite si tam nájde každý svoje🙂

littleslovak
20. mar 2018

@sara22 Ahoj, bola som na severnom Cypre ale v inom hoteli. Je to tusim 4 roky naspat a bola to dovolenka s mojou maminou. Nas hotel bol tiez takeho rodinneho typu - pre deti super a naozaj ziadne mlade pary, max tak ako my ze dospelaci mama+dcera resp. stari rodiacia + vnucata 🙂 No fakt tam nie je kde ist na peso alebo samostatne. Jedine cez fakultativne vylety (boli sme v Famaguste a bolo to super, vidiet inu kulturu - vlastne mix kultur). No boli sme na 10 dni a po par dnoch sme sa po veceroch uz zacinali nudit. Predsalen hrat 10 vecerov karty nie je bohvie co 😀 a za mna osobne bolo jedlo sice fajn, ale opat monotonne. Skratka po 2-3 dnoch ma to uz nudilo, ze sme mali stale to iste na vyber (nebol maly vyber ale bolo to na jedno kopyto).
Takze naozaj zalezi ake mas ocakvania. Ak ti staci rezort s plazou bazenom a detskymi toboganmi tak super. Ak vam staci jeden max 2 vylety este lepsie. Inak daju sa tam nakupit krasne fake veci, na nerozoznanie od orginal znaciek 😀

sara22
autor
20. mar 2018

@cartridge my tam ideme s 2malymi detmi(1,5 a 3roky), idem ja s mamou a deti, takze vela po pamiatkach nenabehame,kedze deti neobsedia,kazda ma 2vrtule v riti 😅 chceme ist urcite tou kyvadlovkou pozriet do mesta, no nic ine neplanujeme.. takze to,ze sa z rezortu nikam nedostaneme, mi moc nevadi. V podstate asi vsetky rezorty su taketo, nech si kdekolvek, ze mimo neho ziaden zivot..

sara22
autor
20. mar 2018

@littleslovak pre nas(mna a mamu) je hlavne,nech si to deti uziju, oni su malicke len raz a po dovolenkach s mnozstvom vyletov sa este nachodime s muzom,ked nam deti odrastu 😊
Ake boli izby? Boli ciste?

littleslovak
20. mar 2018

@sara22 jasne, pre deti to bolo podla mna super. izby boli pekne a ciste, vlastna klimatizacia, len som si nevedela zvyknut na tie ich hygienicke obmedzenia (toaletny papier nesmie ist do misy je tam na to kos).

kikuta
20. mar 2018

@littleslovak fuu tak my sme take obmedzenia nemali určite toto som len v Grécku zažila stym toaletakom

sara22
autor
20. mar 2018

@littleslovak 😲 to fakt? No to si neviem predstavit 😬

sara22
autor
20. mar 2018

@littleslovak a boli ste v tej novej budove park, ci v hlavnej?

littleslovak
21. mar 2018

@sara22 prepac ale uz neviem ani nazov toho hotela. ale ten "problem"s toaletakom suvisi s trubkami co tam maju a asi to tam tak bude vsade... kazdopadne po malej potrebe to nie je az taka katastrofa, po tej druhej som to riesila okamzitou sprchou.
nie su jedina krajina kde to tak je... mozno zalezi aj od rezortu. @kikuta

spers
21. mar 2018

ja som bola v salamis bay v hlavnej budove, WC je tak klasické - európske, nie sú tam žiadne "odlišnosti"....príjemný hotel na slušnej úrovni, hlavná budova pekná, moderne zariadená, nový nábytok...tá druhá budova neviem...

alenkam.
21. mar 2018

@sara22 my sme boli v Salamis, hned by som sla nazad. Deti mali 5 a 2.5r, boli sme aj v Nikozii na vylete. Neľutujem. Deti boli aj s animatorkami, na toboganoch sa vysantili, kazdy vecer program, cize ziadna nuda. Jedlo vela a rozne, chutilo, plaz mensia, lehatok dost.. Ja som si chodila zaplavat okolo 7, kym vsetci spali, cize zvycajne som uz rovno nechala uterak dole.. Boli sme v hlavnej budove, na 9.poschodi, ostatni boli na 1.a frflali.. Prip. boli pri bazene.. Nam to vybavil chalan z cestovky, ked som sa dodatocne pytala, ako je to mozne.. 🙂

sara22
autor
21. mar 2018

@alenkam. Super,my sme si dali do poziadavky 6a vyssie poschodie,tak snad vyhoveju 😁 a aka bola kupelka? Vana,ci sprchac? Balkon bol ok? Nemohli deti nejako cez tie diery vypadnut? Mne sa miestami zdaju dost siroke 🙈

alenkam.
22. mar 2018

@sara22 mali sme vanu urcite.. na balkone nikdy neboli bez dozoru.. necitila som sa tam ani ja velmi komfortne.. sme tam len odkladali veci ked sme prisli z plaze.. 🙂

sara22
autor
22. mar 2018

@alenkam. Tak planujem aj ja, len keby nahodou sa im nejako podarilo.. 🙄