Severný Cyprus - skúsenosti?

gabinka01
17. dec 2018

Ahojte, mate niekto skusenosti so severnym cyprusom? Ako je to s letom a medzipristatim v Antalyi? maly bude mat rok a pol a trochu sa bojim ci to medzipristatie zvladne😩 zatial sme boli len na greckych ostrovoch tak som trochu bojko aj z tej tureckej kultury. dakujem za skusenosti 🙂

hanya1
17. dec 2018

@gabinka01 ahoj.akoze ja zijem na juznej strane cypru tej greckej a teda nikdy som tam na dovolenke nebola ale co mi jedna pani spominala tak ze otras.ze hotel ubytovanie super ale mimo arealu len na vlastne riziko.ja by som teda urcite nesla .maly ti zvladne let v pohode neboj nic😉to je moj nazor 😉

gabinka01
autor
17. dec 2018

@hanya1 dakujem no veru teda este rozmyslime :/

junova
17. dec 2018

@gabinka01 My sme boli v lete na severnom Cypre s dvomi deťmi a bolo super. Hotel, more, plaz, strava na jednotku. Všetci boli ku nám milí, od upratovačiek, cez plavčíkov, kuchárov, animátorov. Boli sme aj mimo hotela na fakultativnom výlete, nikde som sa ohrozene. Chodili sme mimo hotela aj na vlastnú päsť spoznávať okolie, do lekárne a všetci boli milí a pýtali sa nás po anglicky odkiaľ sme. Medzipristátie bolo v pohode, necelá hodinka v Turecku.

gabinka01
autor
17. dec 2018

@junova dakujem medzitym som pozerala aj ine diskusie o severnom cypre a veru vacsina su len pozitivne recenzie tak si ma potesila 🙂 snad prezijeme ten let a kedy ste leteli tam a spat ? rano alebo vecer ?

junova
17. dec 2018

@gabinka01 Tam sme leteli ráno okolo 10 a naspäť skoro ráno o 4,40. Boli sme na 11 dní. More čisté, našli sme veľa mušlí. Mali sme All inclusive, jedlo dobré. Ani raz sme nemali žalúdočné problémy. Každý deň nám upratovali izbu. Večer pravidelne animačné programy, detské diskotéky. Pri hoteli ihrisko, tobogány. Turci sa ku nám správali priateľský.

junova
17. dec 2018

@gabinka01 Letecky to trvalo z Bratislavy okolo 1,5 hodiny do Turecka, tam 45 minút sme sedeli vo vypnutom lietadle a potom 30 minút na Cyprus. Malému dieťaťu by som dala do úst pri vzlietani a pristávaní cumel alebo fľašu aby ho to nebolelo.

gabinka01
autor
17. dec 2018

@junova a mozem sa spytat v akom hoteli ste boli ? my sme si zarezervovali salamis bay conti 🙂 tak dufam ze budeme tiez spokojni

junova
17. dec 2018

@gabinka01 Tiež sme boli v Salamis by conti. Neoľutujete. Krásny, luxusný hotel. 🙂

vera39
17. dec 2018

@junova tiez sme boli v salamise aaa na 15 dni bolo super hotel fajn ale nam chybalo okolie. Delegatka slaba nakolko sme vyletnici. More pekne izby v celku ok. V juli tam bolo 40 stupnov. Let bol trochu odtial divny leteli sme nad ranom v turecku sme dost dlho cakali. Ani na wc nas nepustili takze za mna dost velke minus.

gabinka01
autor
18. dec 2018

@vera39 fuuha teplucko 😺ale aspon ste sa opalili🙂 my ideme koncom juna tak snad tie tepla chvilku pockaju..no veru uvidime, na let sa najmenej tesim:( dakujem za recenziu !

junova
18. dec 2018

@vera39
@gabinka01 My sme išli hneď začiatkom júla, teplo bolo ale nie 40 tky. Tieto veľké rezorty väčšinou nemajú v okolí nič. Výhoda bola súkromná čistá pláž. My sme si volali taxík a spoznávali sme okolie, napr Famagustu, chodili sme na fakultatívne výlety, večer na prechádzky po tie obchodíky. V Turecku sme tam aj späť čakali 45 minút. Áno, aj ja som nechápala prečo nemôžeme ísť na wc keď sme stáli v Turecku. To bolo mínus

junova
18. dec 2018

@vera39

@gabinka01 Inak na severný Cyprus sa dá letieť aj priamo bez pristátia v Turecku. Letite na južnú časť a odtiaľ vás autobusom odvezú na severný Cyprus do hotela. To odporúčam s deťmi. Treba sa opýtať v cestovke.

vera39
18. dec 2018

@junova ano da sa aj tak ale neviem ci to nie je este horsie. Viem ze ludia z cr cakali na hraniciach strasne dlho..kedze boli v buse ludia mimo eu tak ich preverovali.

lienockamalicka
18. dec 2018

My sme boli teraz v septembri v Kaya Artemis. Bolo uzasne, Turci su so sluzbami na velmi dobrej urovni, urcite by som sa nebala, nic ti tam nehrozi. My sme boli aj vo Famaguste a teda super, uplne volne sme sa po meste pohybovali a nakupovali a pamiatky pozerali. Aj mrtve mesto sme boli obzriet.
My sme leteli priamo z Ba do Larnaky na greckej casti a potom sme autobusom isli 1,5 hodiny na severnu cast do hotela. Leteli sme o 19tej z Ba, pristatie sme mali v Larnake o 23:00 miestneho casu (casovy posun +1hod). O 23:40 sme startovali z letiska autobusmi a o 1:30 sme boli uz aj ubytovani na izbe.
Na hraniciach to islo velmi rychlo. Delegatka po ceste pozbierala pasy, na hraniciach s nimi vystupila, medzitym nas turecky hraniciar v autobuse spocital, ci sedi pocet a za 5 minut sme uz frcali cez hranice a delegatka po ceste zas vracala pasy. Takze absolutne ziadne zdrzanie 🙂 Naspat sme leteli o polnoci, a ani naspat o 20tej nebol na hraniciach problem, vsetko prebiehalo tak isto 🙂
Pocasie uzasne, v druhej polke septembra sme boli a bolo 32-33 stupnov kazdy den, more este teple 🙂

koptakova
5. jan 2019

aj my cestujeme s detmi do Kaya Artemis v juni bez medzipristátia do Larnaky

koptakova
5. jan 2019

@lienockamalicka prosim vas môžem sa u vas poinformovat ohladom hotela a okolia?

lienockamalicka
6. jan 2019

@koptakova samozrejme, mozete, rada odpoviem, co budem vediet 🙂

brnka
8. jan 2019

@gabinka01 my sme boli vlani v Salamis. Spokojnosť, no v okolí hotela nič nie je (jednu malé potraviny a lekaren). Hotel starsi, ale ok.
My sme boli spokojní.
Let tiež bez problémov. No letelo s vami nejaké dieťa, to chúďatko pri každom vzlietnuti/pristátí vracalo strašne. Ak deti zvládajú cestovanie bez kinetozy, medzipristatie tiež zvládnu v pohode.

gabinka01
autor
8. jan 2019

@brnka Dakujem, tak dufam ze ten let zvladne drobec 😳 my sme sa dali do novej casti tak dufam ze budeme tiez spokojni 🙂 aa takto isto sme boli na rhodose v jednom rezorte v okoli absolutne nic a strasne mi to vadilo lebo sme chodit chceli po tabernickach ako mlady par 😁 teraz ako rodicia mozno aj dobre aj tak nikam nepojdeme 🙂) aspon mi smutno nebude

brnka
8. jan 2019

@gabinka01 ja vy som zase išla,aspoň na jeden výlet, ale mojich história nezaujíma. Takže sme dali len more, bazén, tobogany 😁

lili777
8. jan 2019

@koptakova ktorý termín v júni?

koptakova
9. jan 2019

@lili777 13.6-20.6 prečo?

junova
9. jan 2019

@brnka v Salamis ma sklamalo, že zmrzlina nebola v cene. Inak sme boli spokojní.

brnka
9. jan 2019

@junova to an mňa prekvapilo. Deti dj dali asi 2x, inak im Ani veľmi nechýbala.....

lili777
9. jan 2019

@koptakova lebo aj dcérka ide s mojou mamou, ale od 23.6. tuším