Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Sharm el Sheik 2015 - bezpečnosť

jespera
9. aug 2015

Chystame sa objednat dovolenku v oktobri v Sharm el Sheik - len citam na ministerstve zahr. veci upozornenie, ze v tejto oblasti je zakaz nocneho vychadzania a kto nemusi nech do tejto oblasti necestuje...Bol tam niekto toto leto, ako to vyzera?

tenerifka
9. aug 2015

@jespera
Nezavisle od toho, ako to vyzera toto leto,situacia sa moze zmenit o 180º zajtra, za 3 dni, za tyzden ci za mesiac....v Tunisku takisto bolo vsetko OK, potom tam pozabijali turistov najprv v muzeu, za par mesiacov na plazi....a teraz je krajina na lopatkach. Toto sa sice moze teoreticky stat aj v hocijakej europskej krajine, ale pravdepodobnost neleganeho drzania zbrane v EU a v tychto moslimskych krajinach sa neda porovnat, v EU su vsetci sledovani, a najma moslimovia, takze take jednoduche to nemaju.
Ak ti niekto odpovie, ze tam bol a vsetko bolo OK, budes kludnejsia a booknes?
Ja ta chapem, ze more a podmorsky svet spolu s lacnou dovolenkou v Egypte nema konkurenciu (ja osobne by som rada isla na "povalacsku dovolenku" do Marsa Alam), ale mas aj bezpecnejsie alternativy, aj ked cenovo to vyleti vyssie....

delia933
9. aug 2015

My sme tam boli cca 4 roky dozadu, akoze nic pokoj, ale uz by som tam urcite nesla. Kupanie otrasne,more velmi dlho plytke a spinave, jedine ist po dlhom mole dost daleko od brehu, vsade stale stoja policajti, clovek ma bez toho blby pocit a to nebolo ako teraz bol akoze pokoj, vsade odtial daleko. Drepeli sme cely cas pri bazene. Bez zaludocnych problemov sa to neobislo aj ked sme sa dezinfikovali. Proti Egyptu osobne nic nemam poznam ludi co chodia kazdy rok ale ja som bola sklamana i ked hotel bol cisty a pekny. Vtedy som lutovala, ze sme nesli skor k Hurgade ked uz sme vôbec isli. Odtial boli lepsie aj vylety co mi hovorili znamy, teraz by som nesla ani tam.

zeriempizzu
9. aug 2015

@tenerifka v EU su vsetci sledovany? To co za blbost?! 😄😄😄 socializmus skoncil - vsimla si si?

jespera
autor
9. aug 2015

Dakujem za duchaplne prispevky, ktore mi velmi pomohli - ocenila by som konkretne skusenosti z tohto leta 😀

horana
9. aug 2015

Boze baby, v Egypte sa len 34 perc. obyvatelov vyjadrilo v prieskume ktory skumal ci je su obyvatelia su v zasade proti alebo by za istych okolnosti akceptovali pouzitie teroristickych rieseni. Len 34 perc. bolo zasadne proti. Tak si tam chodte a jasne ze je uplne miziva sanca ze sa nieco stane prave Vam, ale ktory normalny clovek bude fedrovat nase peniaze ich ekonomike a podporovat tym tychto ludi? S ktorymi by ste si pre ich mentalitu mali fest problem vyjst v beznom zivote, aj ked ako obsluha z zlatch klietkach vam venuju profesionalnu usluznost, keby ste vsak boli ich zenami, to by ste az uvideli.... Za plne stoly aj koleno vrtat tusim 🙄 To uz co je tam take co inde nie, v nam blizsich zemiach mentalitou, politikou, zmyslanim?
Pokial vam vsak ide len o nejaky zakaz nocneho vychadzania, aj tak by ste pomaly ani cez den (bez ozbrojeneho doprovodu), nieto v noci, neliezli mimo rezort, tak co...

tenerifka
9. aug 2015

@zeriempizzu Lenze tu nikto nehovori o socializme, su aj ine rezimy, ci uz lepsie, horsie, ostrejsie.....to nech posudi kazdy sam....kazdopadne vdaka tomuto sledovaniu uz odhalili par "Aladinov", ktori sa planovali realizovat priamo v Europe....

zeriempizzu
9. aug 2015

@tenerifka je rozdiel medzi sledovanim vsetkych a sledovanim podozrivych. Vsetkych moslimov nesleduje nik, a uz vobec nie vsetkych ludi v EU. Kusok menej paranoje.

jeennyv
9. aug 2015

@jespera sorry, ale co este ine ako varovanie ministerstva potrebujes, som toho nazoru, ze ak je situacia aka je, tak dovolenkovo by som do takych krajin nesla...ano, hocikde sa moze stat hocico, ale tieto krajiny su obzvlast rizikove....

Tu začni písať odpoveď...

Odošli