Situácia vo Valčianskej doline

michaela.g
13. jan 2017

Ahojte, prosim o info ak ste z okolia Martina - Valčianska dolina.

Chceme tam k vam dnes po praci vyrazit, aka je u vas situacia, cesty v pohode? Alebo bude treba retaze? 😉

Dakujem

marosinecko
13. jan 2017

Ahoj,tam sa nejde do kopca takže by reťaze nemali byť potrebné.A cesty sú odrhnuté a posypané. Ale človek nikdy nevie,pre istotu by som ich v kufri v takomto počasí mala. 😉

esther03
13. jan 2017

Do Valcianskej urcite nebudes potrebovat retaze, to by musela byt inak kalamitna situacia 🙂

wikisara
13. jan 2017

@michaela.g my tam zase plánujeme ísť zajtra na celý deň sa lyžovať, len uvidíme ešte podľa počasie že aké bude. Včera som ale niečo v rádiu počula že tam je vyhlásený nejaký pôvodňový stupeň, o tom by ste mi baby čo povedali? Rozpúšťa sa tam sneh? Lebo mi to nejako logiku moc nedávalo

gabona1
13. jan 2017

Reťaze nepotrebuješ, prístup do Valčianskej doliny je super, nie je to do kopca, takže v pohode. Cez víkend tam býva poriadne plno, ale je tam veľmi pekne. Povodne sú celkovo v okolitých dedinách, ale nie preto, že sa topí sneh, ale preto, že zamŕzajú potoky, tvoria sa ľadové kryhy, ktoré upchávajú potoky a voda nemá kadiaľ tiecť, tak sa vylieva z koryta. Valčianska by mala byť v pohode. Príjemnú lyžovačku.

michaela.g
autor
15. jan 2017

Ahojte,

dakujem velmi pekne, vikend bol fakt uzasny 🙂, moc sme si to uzili...

Retaze sa veru zisli, chata bola este dalej do kopca ale po stredisko fakt v pohode...