Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Skúsenosti s dovolenkou na lodi

ketthrin25
4. mar 2015

ma niekto skusenost s dovolenkou na lodi?poprosim niake info dakujem

lucik194
4. mar 2015

upresni ci na velkej lodi na mori, ci na rieke, resp chcete ist na jachtu do chorvatska.....?

traffic
4. mar 2015

@ketthrin25 s dovolenkou nie, ale iba s plavbou 1 den, je to nieco uzasne super zmena

miadi
4. mar 2015

zatial iba 4denna plavba 5*lodou po Nile super to bolo..zastavili rovno pri pamiatkach jedlo bolo super najlepsie grilovane mega krevety ake som kedy jedla -no snazili sa lebo vacsina zakaznikov boli Francuzi tak koli nim 🙂

ketthrin25
autor
5. mar 2015

Myslela som na veľkej lodi na mori taká týždňova okružná plavba, chcela by som vyskúšať namiesto klasickej dovolenky. A čo sa týka ceny našla som celkom super teda ak som to dobre pochopila 😅 1kajuta pre 2 dospelí a 1 dieta cca 800-900€+ cesta do prístavu...

broonislava
13. máj 2015

@ketthrin25 Ahoj. S manzelom a detmi mame velmi dobre skusenosti s dovolenkou na lodi, tento rok chcem zobrat aj moju mamu, lebo o tom sniva cely zivot, ale ja uz mam ozaj problem vybrat si nejaku inu dovolenku, lebo toto je ten typ dovolenky, ktory asi budeme ako rodina vyuzivat kazdy rok, kym sa nam neminu trasy. Ak by si chcela, zalozila som stranku www.dovolenka-na-lodi.sk, kde pisem o nasich zazitkoch, je to zatial dost strucne, ale postupne ju doplnim. Rozhodla som sa pre tieto stranky z toho dovodu, ze zatial som take komplexne info na jednej stranke nezohnala. Ak by si mala aj potom nejake otazky, kludne sa opytaj. Ale cenovo je to podla mna super dovolenka. Lepsia, nez kdekolvek na plazi.

ketthrin25
autor
15. máj 2015

@broonislava dakujem za info,pozriem stranku....tento rok sme sa nakoniec rozhodli do turecka a dufa mze buduci rok nam vide ta lod 😀

ketthrin25
autor
15. máj 2015

@broonislava pozerala so stranku a urcite ju budem sledovat aj nadalej uz sa tesim na buduci rok ak vsetko pojde podla planu urcite to bud edovolenka na lodi!!!krasne tesim sa na dalsie info super napad.este jedna otazka.cez aku cestovku ste boli alebo mate niaku overenu ?DIKI

horana
17. máj 2015

Dovolneka na lodi ma vyhody aj nevyhody prave v tej cielovej kategorii, ktoru chce oslovit.
Rodiny ktore davaju prednost ALL, pohodliu a vsetkeho po ruke v rezorte, a na plaz si zajdu max. jednu hotelovu dlhu komercnu, ziskaju naozaj v podobe vyletnej lode benefit toho ze ich vozi este naviac po pamiatkach. Sktratka taky plavajuci ALL rezort. Bazeny, animacie a jedlo stale po ruke a kazdy den vyklopi v inom pristave.

Nevyhodou moze byt pre rodiny, ktorym nejde o luxus po ruke, ale hlavne o pekne plaze a ciste nie prilis ludnate prostredie. Moje deti sa mi vykaslu na Atensku Akropolu, alebo sopecne Santoriny a vyhlady z utesov. Velka vyletna lod kotvi len vo velkych pristavoch a tam v okoli nebyvaju krasne ale zaroven prirodne plaze, alebo presun na ne by zabral viac nez je "opustak" v takomto pripade, + nutnost zhanania pokazde auta ci taxiku, busu,nestihalo by sa to a aj logisticky dalo zabrat.
V pripade Grecka pokladam za vyhodnejsie mat prenajate auto, gps suradnice dopredu vytypovanych plazi a apartman pouzivat len ako zakladnu a clovek je tymto stylom aj tak kazdy den na inej plazi a pozna dokladne cely ostrov, to najlepsie z neho. Z vyletnej lodi by toto nebolo mozne.
Taktiez tam chyba kontakt s morom a vodou, ono to akoze plava, okolo je voda, ale je ine prenajat si na den/par dni lodku, ci uz s kapinanom alebo bez, alebo pre vacsie deti aj jachtu a mat kontakt s morom priamy a zivy, kupanie z lode ziadny mega kolos neumozni a pritom nielen pre deti uzasny zazitok.

Treba si hlavne ujasnit priority a to co kto ocakava.

broonislava
17. máj 2015

@horana Ahoj. Kazdy ma dobrovolny vyber dovolenky, kazdy si vybera podla vlastneho zaujmu a moznosti. Dovolenku planuju ludia od 15 rocnych po 80-rocnych. S malymi detmi, s väcsimi detmi,alebo aj bez deti. Zaujmy rodin sa lisia. Niekto chce more, iny pamiatky, iny chce nakupy. Niekto chce dobrodruzstvo, lebo ho ma v zivote malo, iny potrebuje pohodu a obsluhu, lebo ma hekticky zivot a chce si lahnut a oddychovat. Tato tema je zadana v prosbe ketthrin25, kde sa pytala na skusenosti s dovolenkou na lodi. Nie na nazory, ake tipy dovoleniek existuju. Pretoze aj my mame za sebou aj taketo dobrodruznejsie dovolenky. Moje deti zaujimalo v piatich rokoch ine, nez v 14-stich. Niekto si vyskusa dovolenku na lodi a povie-nikdy viac. A niekto si ju zamiluje. Takze drzme sa temy a odpovedajme na to, co sa ludia pytaju a nie na to, co sa nepytaju.

horana
18. máj 2015

@broonislava Ahoj, nemyslela som to v zlom. Mojim cielom bolo upozornit na to aby si ludia premysleli pre a proti. Obe tieto kategorie ma teda kazdy druh dovolenky. Nemalo to byt proste vymenovanie typov dovoleniek, ale ich vzojomne porovnanie. Teda ktore aspekty pridaju a ktore naopak vezmu. Jasne ze niet nad osobnu skusnost, ale ta je natolko individualna, ze aj ked jej tu niekto napise ze supeeer, tak jej sa pacit nemusi ale samozrejme aj naopak. Preto aj potencionalne nevyhody a nielen jednostranne juchanie nepovazujem za kazenie temy, ani nic od veci, ale poukazanie na skutocnosti, ktorych by si mal byt clovek vedomy, aby sa vyhol pripadnemu sklamaniu. Nieco co mu moze trochu dopomoct aj posledne atributy si utvrdit a povedat si: ano, toto je to, kde davam aj sam tazisko a preto sa mi bude pacit. Skratka cim viac si je vedomy celeho pozadia, nie je to nic co by temu kazilo. Posledne co by som chcela je niekoho odhovarat od dovolenky na lodi, ale ukazat ze tak ako isty typ dovolenky nieco da, vzdy aj nieco zoberie, coho by sme si mali byt dopredu vedomi.
Sama mam radsej cestovky, prirucky ci cokolvek co radi, ktore nie su jednostranne pozivitivne, nech uz sa to tyka cohokolvek, nakolko mi hned blika kontrolka, ze naschval vynechavaju nutnu objektivitu.
Mas pravdu ze som od veci s tym ze sama osobne skusenost s dovolenkou na velke lodi nemam, ale nemam ju prave preto ze mame v rodine ludi co takto s detmi boli a ktorym sa aj pacilo, ale aj si uvedomili - az potom - iste veci, a sice prave ta ista nemoznost dostat sa k urcitemu typu plazi viac zblizka nakolko boli len v tych velkych pristavoch a kazde nalodzovanie a vylodzovanie bolo dost dlhe co bralo cas, takze sice toho pobehali vela, ale len z rychlika a iba akosi dopredu nalinkovane veci. Toho ze fakultativne vylety a ich ponuka bola dost draha a nemali az taku slobodu pohybu sami. Taktiez neboli uplne spokojni s vyberom kajuty ktoru im pritom v agenture odporucili na zaklade ich poziadaviek vs. ceny ktoru chceli, ze priestory boli stiesnenejsie nez si mysleli. Skratka dovolenka na lodi slobodu v niecom da a v niecom vezme, vela aspektov je tam dost nalinkovanych. Oni vraveli ze super zmena, ze su radi ze absolvovali, aj ked cenovo nakoniec viac nez klasika, nakolko ked si zratali vsetky poplatky, transfer po vlastnej ose do vychodzieho pristavu a naspat, poplatky za stravu, ktore vraj boli vyssie nez u dovoleniek na suchu, povinne sprepitne, a volajake poplatky naviac v pristave, uz si ani nepamatam vsetko, ale nebola to uplne ze brnkacka a oni sami mali dojem ze nie uplne vsetko im dopredu v agenture predostreli ako celok.

broonislava
18. máj 2015

OK, práve preto vytváram stránku s informáciami ohľadom plavieb, kde budem postupne vymenuvat pozitíva aj negatíva plavieb a cenové možnosti, ktoré sú ozaj rôzne. Stránka je zdarma, ani ja na tom nezarabam, len mi také niečo chýbalo na nete, tak keď mám čas, postupne tam niečo popridavam. Ale s cestovaním je to vždy tak, že dá sa na to isté miesto a aj takmer rovnaký typ dovolenky zohnať lacno aj draho. Záleží od šikovnosti a trpezlivosti cestovateľa, ako si zoženie za lacno aj drahsiu dovcu.

tilly
18. máj 2015

Bola som, odporucam, najlepšia dovolenka a zároveň spoznavanie, bola som cez skvelu cestovku, vyborna organizácia, ak chces, napisem nazov do ip 😉

ketthrin25
autor
19. máj 2015

@tilly ok budem rada ďakujem

gabi89
19. máj 2015

@ketthrin25 my sme boli v marci na tyzdnovej plavbe po Karibiku a uz viacej asi nepojdeme. tri dni som bola na nejakych ich liekoch a prespala som ich. ale tak ja som zistila, ze mam morsku chorobu,tak asi preto. ak nemas citlivy zaludok tak to zvladnes. ale bol to krasny zazitok aj napriek tymto tazkostiam 🙂 posledne dva dni sa mi polepsilo a konecne som si to zacala uzivat. odporucam 🙂

tilly
19. máj 2015

@gabi89 ja mam citlivy zaludok, serpentiny autom nezvladam 😀 ale na lodi to bolo v pohode, ked som sa zacala blbo citit, poharik vodky to ustalil 😀

spirit16
19. máj 2015

Ja urcite odporucam! Len je nutne vybrat si dobru agenturu, kto vie poradit.

miraliska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz