Soľná baňa Wieliczka

stankadu
28. okt 2018

Ahojte, ideme zájazdom na vianočné trhy do Krakowa. Cestou sa zastavíme aj v solnej bani. Ako by ste hodnotili jej náročnosť? Moja mama mala zlomenú nohu, síce je už ok ale zvykne sa skôr unaviť pri chôdzi a neviem, či to zvládne. Kolko trvá prehliadka, príp. dá sa tam niekde oddýchnuť? Asi pôjdeme ako skupina. Ďakujem

angela1989
28. okt 2018

@stankadu oplatí sa tam ísť, vrelo odporúčam! My sme tam boli dávnejšie a dole v bani sme boli cca 3,5 hod, ale to už bolo aj s obedom v reštaurácii, ktorá je tam v podzemí. Náročné to nie je, majú to tam premakane a často sa stojí počas výkladu sprievodcu. Najnáročnejšie pre maminu bude asi tam zijst, keďže sa tam schádza po straaasne veľa schodoch (nepamätám počet). Hore sa už ide vo výťahu.

miriam439
28. okt 2018

@stankadu No ide o to, ako ju ta noha bolí a aký je ona typ človeka, či sa vie zaťať a prekoná bolesť alebo... Mňa po úraze bolia dosť obe kolená aj bedrový kĺb a keď dlhšie kráčam aj kríže... ale chcela som tam veľmi ísť a prekonala som všetku bolesť. Bola som síce z toho hotová, ale zvládla som to. Tých schodov do dola je naozaj dosť, ale ak si dobre pamätám, tak v určitých miestach sa pri prehliadke zastavuje a dá sa tam aj sadnúť, teda si mamina trošku oddýchne.
Ale je tam naozaj krásne.

janinka007
29. okt 2018

Tak v prvom rade, dole do bane vedie 380 schodov a ttasa prehliadky je dlha 2,5km a pojdete ako skupina. Ziadne odpocivanie, ked mama nebude vladat, pretoze ak sa tam raz sprievodkyni stratite, tak amen tma. Samozrejme sú miesta, kde sa pristavíte, takze mama by si mala zvazit sama, co zvladne.

lienka9
29. okt 2018

@stankadu maju to prisposobene na vstup pre vozickarov.mozno by bolo dobre sa vopred informovat ci by mohla vyuzit tento vytah namiesto schodov..zvysok prehliadky je uz viac menej rovinka a robia pauzy pocas vykladov tak to by uz urcite zvladla 🙂

ateliermm
29. okt 2018

Boli sme v auguste odporucam. Len dolu sa ide po schodoch tak to asi nebude pre zlomenu nohu.

lubina
29. okt 2018

@stankadu je to tam krasne, boli sme aj s detmi a to mladsia mala este len 5 rokov a v pohode to dala dolu schodami, tych je tam dost. Ak teda so zlomenou nohou,alebo po zlomenine lepsie povedane, mozu tie schody byt narocne, ale ina je to ozaj v pohode. Inak odporucam listky si kupit predom online, su tam neskutocne dlhe rady. KUpuje sa to na presnu hodinu a prehliadka je asi tak 2,5 hodiny. Urcite sa oplati vidiet.

janinka007
29. okt 2018

@lubina ona ide so zájazdom, o termín a vstupenky sa postará delegátka.

stankadu
autor
29. okt 2018

ďakujem vám za postrehy, veľmi ste mi pomohli. ❤❤❤

blue_horsetalk
29. okt 2018

Dole ide miliarda schodov (relativne v pohode), hore sa ide v takej prisernej klietke co funguje ako vytah...uz by ma tam nikto nikdy nedostal...Pokial ti schody nerobia problem, nemas klaustrofobiu a paniku z vytahov, tak vpohode, je to tam celkom pekne.