Spanie s deťmi v jednej izbe na dovolenke. Ako to riešiť?

susik77
24. apr 2008

Ahojte, ako to riesite na dovolenke, ked chcete uspat dieta a mate len 1 izbu?Chodite spat zaroven s nim? My to doma totiz robime tak, ze malu uspime a nechame ju v izbe samu a my sme v obyvacke. Ked prideme-tak za 2 hodiny, tak sa niek. zobudi na kazde zasustanie.Teraz mame mat s nou izbu na dovce, tak si to vobec neviem predstavit-ci pojdeme spat s nou o 20h., al. 20.30, aby sme ju nebudili?

pietra
24. apr 2008

my sme na chate vyrobili cez postielku taky baldachyn zo zavesu, cize mala v postielku tmu a nevidela na nas a my sme dalej fungovali v tej istej miestnosti. ked sme isli aj my spat, zaves sme odhrnuli, aby na nas videla rano po zobudeni.

sammy
24. apr 2008

Tak tu vidim, ze my mame aspon jednu vyhodu, ze sme v 1-izb. byte 😀
Mala zaspava pravidelne pri zvuku TV, malom svetle a nasom rozpravani. Nehovorim, ze mozme nejak buchat alebo sustat, ale na uplne ticho nie je zvyknuta.

prasiatko30
24. apr 2008

no nam nepomohli ani baldachyny lebo mala sa stavala v postielke a tak sme museli poctivo pozhasinat vsetko v izbe a nakoniec sme ani telku nemohli pozerat ani nic lebo vsetci unaveni nakoniec sme zalomili obcas aj skorej ako ona 😀 to robi zdravy horsky vzduch a to ze sme rano vstavali o 7,30 😖 ja som pre istotu brala aj baby cameru alebo teda vysielacku aby sme mohli ist aspon do hoteloveho baru - ale ako hovorim po celodennej lyzovacke sme boli obidvaja viac-menej grogy len ta nasa mala chut na zabavu 😉

trixi
24. apr 2008

my mame za sebou jednu dovolenku. Hoci sme mali apartman, bola to velika miestnost, sice clenena ale bez dveri (jedny dvere boli na WC a este vchodove), bola tam spalna, obyvacka, jedalensky kut a kuchyna. Maly mal svoju postielku. Ked sme ho dali spat, tak sme napr. v kuchyni potichucky pri sviecke popijali vinko alebo sme si sadli do kupelne (bola obrovska) a pockali kym zaspi, von sa nedalo ist sadnut, lebo bola poriadna zima. Maly to zvladal uzasne. A my tiez.
V juni nas caka nasa druha dovolenka s Matkom, bude to len hotelova izba, bude mat svoju postielku, ale izba ma balkon a velku terasu, tak sa tesim, ze budeme sediet vonku, uzivat si romantickeho letneho vecera a maly si bude bez rusenia spinkat v postielke.
Urcite s nim nepojdeme spat, je zvyknuty zaspavat sam.

lusil2005
24. apr 2008

my tiez budeme mat hotelovu izbu s balkonom tak tiez to vidim na posedenie na balkone kym mala zaspinka. tiez by nezaspala keby sme boli pri nej. ja neviem, podla mna toto sa bude riesit na mieste. mozno mala bude taka znicena zo slnka a z mora ze vecer zaspi skor ako dolahne do postielky 😀
a mozno s nami bude vymetat ulicky do polnoci. kto vie 😝

tribitka
24. apr 2008

nám malá v tichu nezaspí, asi aj preto, že jej už v inkubátore púšťali hudbu 😀
najlepšie sa jej spí s nami v obyvke, ked som sa ju párkrát pokúšala uspať v tichu v spálni, bez šance...tak som ju odniesla k nám do obyvky a zaspala hned...skúšali sme byť s nou v spálni kým nezaspí, nič.....
a najtvrdšie spí, ked sused zapne zbíjačku, rekonštruuje byt 😀

prasiatko30
24. apr 2008

inaksie pokial idete k moru tak by som to ani moc neriesila - trochu uvolnit denny rezim a vecer sa ist vsetci prechadzat na plaz aj s malou - mala moze pekne zalomit aj v kociku a vy si este mozete dat nejaky ten drik na nejakej terase a mala bude na cerstvom vzduchu 🙂 v primorskych oblastiach sa nebudu na teba mrzko pozerat za to ze sa prechadzas s mimcom po vonku aj okolo 11tej v noci 😉

prasiatko30
24. apr 2008

to malo byt samozrejme drink

sue
24. apr 2008

Prasiatko a to by si vážne nechala drobca samého v izbe a išla by si do hotelového baru? 😕
Ja som od toho vlaňajšieho prípadu uneseného dievčatka na toto príšerne precitlivelá. Ani dovtedy by som nenechala dieťa samé, ale potom už dupľom nie 😔

luiisa
24. apr 2008

prasiatko, presne tak sme to robili aj my 🙂 aj napriek tomu, ze sme mali apartman...
susik, urcite si zoberte vysielacku a budete si mozno moct posediet aj von. to uvidis az na mieste. my sme sedeli v restauracii, ale videli sme na nase dvere, inak by sme to urcite neriskovali.

filipa
24. apr 2008

i ked sme mali k dispozicii velky apartman s viacerymi miestnostami, nikdy sme tento problem nemuseli riesit. po celodennych tulackach sme sa vecer osprsili, nanovo zbalili tasku s nutnymi potrebami a vyrazili sme opat von na veceru. maly pekne papal s nami, potom v kociku bud zaspal alebo vydrzal kym sme sa nevratili (vzdy bolo co pozerat). casto to bolo aj po 23.hodine. hned na zaciatku som si povedala, ze svet nespadne, ked 2 tyzdne uvolnim rezim, a maly bol cely happy, ze nemusi ist skoro spat. bol rovnocennym clenom rodiny... a ked zaspal uz v posteli, vobec mu nevadil nejaky mensi ruch odvedla, nakolko bol taky unaveny, ze inak ani nemohol. takze odporucam nestresovat sa dopredu

susik77
autor
24. apr 2008

diky za inspiracie 🙂 my ideme teraz na predlz. vikend na hory len na prechadzky a budeme mat len 2-jku izbu. v lete ideme do talianska aj s mamou a budeme mat apartman, tam to bude jednoduchsie 😉
vysielacky zatial nemam, nepouzivam, mala totiz este spi s nami v izbe. ale zoberiem ten baldachyn 😉 a mozno pojdeme vecer von a malu nechame spat v kociku 🙂

filipa
24. apr 2008

tak zelam pekny vikend 🙂 🙂

prasiatko30
24. apr 2008

sue pokial som v hoteli a mam pustenu video- vysielacku a dcera spi v zatvorenej izbe na druhom poschodi tak preco nie. to co urboli ti anglicania to bolo riadne na hlavu postavene - nechali spat decka bez dozoru a bez akejkolvek moznosti kontrolovat svoje deti v apartmane a oni boli v bare v uplne v inej budove na uplne opacnej strane - mne to podla tych rekonstrukcii v telke pripadalo teda paradne daleko na to aby som tam nechala same tie deti s tym ze obcas (a to sa ani nevie ci kazdu pol - tristvrte alebo hodinu) ich chodili kontrolovat; ak ich teda chodili kontrolovat - tak ak mas na mysli toto tak to by som urcite neurobila. 😉 decko by som si radsej zobrala zo sebou alebo by som sa zriekla prijemneho posedenia s priatelmi alebo by som zohnala nejaku babysitter - ktoru ti v kazdom dobrom hoteli mozu odporucit 😉 my sme aj chodili vonku z hotela - nakoniec sme vyrazali na vecere mimo hotel, a mala bola vzdy s nami.

ale opakujem pokial je to v ramci hotela - a je to dobry hotel, tak nemam problem - samozrejme podmienkou je ta vysielacka aby som ju videla a pocula co sa deje v miestnosti. inaksie nakoniec by sme ju boli asi aj tak nechavali dole s nami lebo tam bolo plno deciek a mali tam viacero salonov a ludia boli maximalne zvyknuti aj na santiace deti 🙂