Cestovamie - Španielsko, Gibraltar a Maroko?

viera
15. okt 2018

Bol niekto v Malage(Španielsko) alebo napodobne niekde blizko a išiel do Gibraltaru a odtiaľ do Maroka?Alebo niečo z toho?....Ďakujem za odpovede.

alaguema
15. okt 2018

Malaga je super, celé Mijas Costa, Marbella, rovnako aj Maroko. Gibraltar pre mňa nemal také čaro. A určite odporúčam Cadiz, aj keď je až za prístavmi, odkiaľ premáva trajekt, ale fakt stojí za to. Má taký špecifický vibe...

viera
autor
15. okt 2018

@alaguema Jeeeej dakujem.Takze si bola odtial aj v Maroku?Alebo Maroko zvlast?...Preco Gibraltar nemal take caro?..Mna zaujima plosina SKYWALK...Bola si na nej?A tie opice moc otravuju?...

abbey1
15. okt 2018

Opice otravujú riadne. Treba dobre drzat tašku, lebo oni predpokladajú, že všade je jedlo schované.
Oblasť od Malagy dolu nám veľmi učarovala. Určite si zopakujeme dovolenku.A hlavne na dlhšiu dobu.

viera
autor
15. okt 2018

@abbey1 Ale nerobia zle, zeby ta potahali za vlasy, alebo skocili po tebe?🙂))(opice)

slniecko35
15. okt 2018

Ak idete do Gibraltaru autom, tak vela trpezlivosti, byvaju velke problemy s parkovanim, my sme boli v januari a hroza, lepsie je ist pesi alebo busom.

madi727
15. okt 2018

Ja tiež odporúčam mestečko Mijas, Marbellu, Malagu a naplánujte si mesto Ronda, nie je na pobreží, je vyššie, ale je to úžasné. A Gibraltar odporúčam so sprievodcom. Parkovať treba na španielskej strane a peši prejsť. Už trochu ďalej je Alhambra v Granade. Celé pobrežie- Costa del Sol stojí za návštevu.

alaguema
15. okt 2018

@viera ani neviem prečo ma Gibraltar neoslovil. Na plošine som nebola. V porovnaní so zvyškom Andalúzie, Pueblos blancos, spomínanou Granadou, Rondou a Cadizom, mi prišiel taký nezaujímavý. Do Maroka som letela, ale plavba môže byť zaujímavá. A tam rozhodne do púšte aspoň na jeden deň a samozrejme Marakesh, Casablanca, Essaouira, vodopády Ouzoud, Agadir, Paradise Valley...

viera
autor
15. okt 2018

@slniecko35 To som uz pocula, ze lepsie pesi cez hranicny prechod..

oli18
15. okt 2018

@viera Ja som bola autobusom s miestnou cestovkou, ktorá pozbierala turistov z rôznych hotelov. Napriek tomu, že bol začiatok sezóny, hraničný pruh pre autobusy bol prázdny. Potom sme presadli do mikrobusov a išli na plošinu. Bolo to s výkladom z magnetofónu 🙂