Storno podmienky dovolenky

smajlik222
26. apr 2018

Ahojte baby , pocujte mam taky problem , mame zaplatenu dofcu , kupovali sme ju uz v januari , to som nevedela ze som tehotna, termin dovolenky je ked budem za siedmim mesiacom a gynekologycka mi uz teraz povedala ze mi neodporuca letiet , ked som ju ale chcela stornovat tak ze im musim zaplatit 10% z celkovej sumy a to je teda 300e a je mi velmi luto prist o nich len tak, nemate niektora skusenosti ze ci neexistuje nejaka vynimka? Ved rizikove tehotenstvo som si nenaplanovala predsa. Ked som sa na to pytala tak bol zrazu pan ku mne velmi neochotny a len mi povedal ze vinimka neexistuje a ak stornujem tak mi poslu peniaze spat ale bez tych 300e . Dakujem za rady

ciola
26. apr 2018

no ale čo viem, tak pokiaľ máš od lekára správu, že nemôžeš vycestovať tak by ti storno poplatok nemali účtovať

lukaskam
26. apr 2018

Pozri si zmluvu ktorú máš tam budeš mať uvedené aj ich storno podmienky len čím skôr lebo istý čas pred odletom si naozaj môžu účtovať, ale toto je myslím v dostatočnom predstihu

croasantik
26. apr 2018

Tiez som stornovala dovolenku zakupenu v decembri...a nechali si poplatok za kazdu dospelu osobu 100e a za dieta 50e. Nezaujimali ich dovody.

eeffka
26. apr 2018

Treba si precitat podmienky cestovky a poistenia dovolenky ak si si kupila. To ze ty si tehotna neznamena ze ostatni nemozu letiet.... smutne ale je to bohuzial tak.

smajlik222
autor
26. apr 2018

@eeffka no teda , to mam ako muza s detmi poslat so susedou eržou ...chore

ivuska027
26. apr 2018

@smajlik222 a poistenie ti tento pripad nezahrna?

kacusik69
26. apr 2018

vacsinou len ak tak mas nastavene poistenie, a aj to musi vo vela pripadoch byt uzatvorene v den kupy dovolenky

eeffka
26. apr 2018

@smajlik222 ak ste vsetci poisteni mali by ste tam mat aj poistenie stornopoplatkov, zhodou okolnosti som teraz pozerala svoj zajazd a je tam pri "nahlej chorobe" preplatenie 80% stornopoplatku
Otazne je co je to "nahle ochorenie", tehotenstvo byva vacsinou vo vylukach ( nemam detialy pri sebe. Cize idealne je prestudovat kupnu zmluvu, aku mate poistku a ist sa informovat do poistovne ako postupovat.

maria1678
26. apr 2018

@smajlik222 prever si to u asociácie cestovných kancelárii, určite ti poradia najlepší postup

ciusinka
26. apr 2018

Moji rodicia mali ist na dovolenku minuly rok v juli, lenze mame museli v juni narychlo vyoperovat oblicku, takze logicky nikam ist nemohla a cestovku to vobec netrapilo, museli zaplatit storno poplatok..Povedali im, ze jediny dovod, kedy by storno platit nemuseli,je pre pripad smrti..Fakt super 👍

fefe123
26. apr 2018

zbytočne sa jedujete... viem, že Vás to mrzí, ale oni za to nemôžu, že ste otehotneli.... ak ste podpísali zmluvu so storno poplatkom, tak ho musíte zaplatiť ( preštudujte ešte raz Vaše možnosti odstúpenia od zmluvy, aby ste niečo neprehliadli a zbytočne storno poplatok nezaplatili)... oni majú svoj zárobok z toho, že predali dovolenku, venovali sa Vám, všetko za Vás vybavili... vy by ste len prišli a dovolenkovali... ani Vy nechodíte do práce zadarmo....

renatka100
26. apr 2018

@smajlik222 mate poistenie? Mozno sa to vztahuje aj na takyto pripad a stormo poplatok preplati poistovna…musite si to zistit

hettinka
26. apr 2018

@smajlik222 možno vystornujú len tebe, zvyšok rodiny cestovať môže. Poslala by dom muža s deťmi a babkou, muzovym kamosom, niekym z rodiny... alebo zájazd predaj, ak ste kupovali bo FM, tak bude hádam dobrá cena.

V prípade, že máte dobrú poistku, TEBE stornopoplatok možno preplatí poisťovňa.

Keby stornopoplatky neboli, ľudia by zanedbávali a rušili dovolenky aj len tak z rozmaru. CK už má iste náklady, držia vam pol roka miesto a je pochopiteľne, že zadarmo to nerobia.

asocial
26. apr 2018

ja zas chapem aj podnikatelov, teda cestovky - musia zakupit hotelove miesta, letenky atd..a maju s tym robotu...
takze aj oni sa takto chrania pred stornom...
pre mna je storno poplatok pochopitelny...

a k teme - zavisi vylucne od storno podmienok o aku sumu prides..

dominika6
26. apr 2018

@smajlik222 podmienky mas v zmluve, treba si to precitat.. ak tam je storno poplatok uvedeny, smola.. ak budes dovolenku predavat dalej, musis dat zlavu, cize ta suma ta tak ci tak neminie..

ibrunova
26. apr 2018

Nerieš to s cestovkou, ale s poisťovňou, ak si mala uzavreté cestovné poistenie.

matazirafa
26. apr 2018

mala si poistenie storna? ak ano tak by ti mala poistovna storno poplatok uhradit

maminecka2
30. mar 2019

Ahojte, neviete ci sa oplati priplatit si samostatne este pripoistenie storna? Ked mi nahodou ochorie jeden clen nasej 6-clennej zostavy, tak sa storno tyka len jeho (pripadne dietata a jedneho rodica) a ostatni maju smolu? Chcem sa spytat v cestovke, ale zaujimaju ma aj realne skusenosti. Dakujem.

shandy137
30. mar 2019

@smajlik222 mate cestovne poistenie? kludne sami ozvite do spravy a poradim vam

pink31
21. júl 2019

@shandy137 poprosim o radu ohladom poistenia 🙏 pisem spravu