Stravovanie v Chorvátsku -Tučepi

zabinka8660
25. júl 2017

Dobrý deň, ideme na dovolenku do Chorvátska Tučepi. Sme ubytovaní v hoteli Vila Nikola. Stravovanie mame individuálne. Niečo si so sebou berieme, ale chcela by som sa opýtať, či tam niekto tento rok bol, a ako sa asi pohybujú ceny v reštauráciách. V chorvátsku sme boli, ale už dávnejšie. Ďakujem veľmi pekne

nyusika
25. júl 2017

@zabinka8660 ceny ako u nas, drahe su len plody mora a niektore druhy morskych ryb

kristinkahugo
25. júl 2017

My sme sa vrátili z Baska Voda kde chodíme uz 4 rok. Ceny cca ako u nas. Na trhu je lacnejšie ovocie a zelenina ako na promenáde a pri mori kde privezú loďkou.🙂

hettinka
25. júl 2017

@zabinka8660 zbytočne tam budeš niečo voziť, v Makarska je LIDL, v menších mestečkách Konzum, kupiš všetko tam v podobných cenách, ako u nás. V reštauráciách závisí, čo chceš jesť. No všeobecne, na juhu HR sú ceny vyššie a porcie menšie, ako na severe. My si kupujeme zvyčajne velkú pizzu. čevapi, pljeskavicu, alebo mäsový tanier pre 2 osoby a najeme sa všetci. Ryby sú tiež 2 kategórie, taká makrela je cenovo v pohode, drahšia je pražma (po chorvátsky orada, alebo to volajú biela ryba).
Drahé sú aj malinovky, ja mam deti naučené tak, že sa kupi jedna voda na stôl (čistá Jamnica, alebo Jana) a ak chcú inú malinovku, alebo džúsy, to si kupia potom v markete.

hettinka
25. júl 2017

a ešte som chcela, v priemere celková cena za večeru pre 4 osoby bola okolo 200 kuna. Ale taka jednoduchšia večera v plážovej reštike, nie nejaký luxus.

zabinka8660
autor
25. júl 2017

@hettinka Ďakujem 😀

l3yla
26. júl 2017

cenovo tak ako u nás,v pohode sa dá najesť. 🙂 ak idete autom tsú tam aj väčšie supermarkety ako Lidl a pod.,stačí hodiť do gps-ky 🙂