Taliansko - Toskánsko

anksunamonka
24. feb 2012

ahojte kocky,
chcela by som vas poprosit o radu. Urcite mnoho z vás navštívilo Toskánsko.... 😎
s manzelom sa v lete chystame autom na dovolenku do talianska. Pred 2 rokmi sme boli v casti Rimini. Bolo pekne, ale tentokrat by som chcela "vymenit more" uvazujem o casti bud Liguria alebo Toskansko. Toscanu je moj sen vidiet tak preto tam, a nie je odtial daleko ani do florencie, pisy... taktiez by som velmi chcela navstivit aj mesto Voltera.
Mohli by ste mi poradit nejake konkretne miesto pri plazi, ci uz v toskansku alebo ligurii, miesto ktore je krasne, ma uzasnu plaz (nie preplnenu taku ze slnecnik na slnecniku) a k tomu nejaky dobry hotel? Nehladam najlacnejsi, ale ani zas najdrahsi, nejaky ten "middle" 😵

a este jedna otazka... ked si dam do google obrazky z toskanska, vyhodi mi plno takych, kde su polia alebo nejake vinice zlatistej farby, s tymi typickymi stromami, vysokymi a uzkymi v 😎 ktorom obdobi to ma vsetko taku zlatistu farbu... asi to bude okolo žatvy? kedy to asi bude, okolo akeho datumu?
DAKUJEM ZA KAZDU ODPOVED!
😉

santamonica
24. máj 2013

ahojte baby, my ideme autom o tyzden do San Gimignana, spat budeme v kamennom vidieckom dome vo viniciach a budeme si robit vyletiky do vsetkych tych spominanych miest.....strasne sa tesim...huraaaaaa 😀

bebuska1
25. máj 2013

San Gimignano je super.Určite si tam dajte zmrzlinu - dostala ocenenia ako najlepšie na svete :D Každopádne treba navštíviť aj Florenciu a hlavne Sienu, ale aj malé dedinky s typickými trhmi.
Ak by ste mali záujem,vieme vám sprostredkovať ubytovanie v apartmánoch priamo v časti Chianti-nádherné prostredie v malebnej dedinke ku ktorej patrí aj vinárstvo, ale aj v časti Maremma - prímorská časť- vo vilách - tie sa dajú prenajať na min. 2 týždne.

santamonica
25. máj 2013

@bebuska1 dakujem pekne, mozno buduci rok, toto ubytko mame super, uprostred vinic, krasna kamenna usadlost aj s bazenom, domaci robia vino, olivovy olej, takze sa tesim, ze sa zasobime na rok dopredu a budeme robit vypady do tych dediniek, siena, florencia, pizza to urcite absolvujeme a ideme aj na jednu noc do benatok.....k moru mame odtial tak 3/4 hodinku, tak tam sa odvezieme ak bude pekne.....my nepotrebujeme 10 dni vkuse lezat na plazi.....zili sme dost dlho pri mori, takze nas to az tak neberie 😀 .... o zmrzline vsade pisu, to som zvedava....ale kedysi som v lete robila v bibione a tam mali uzasnu, najlespiu aku som kde jedla, takze ak tato bude lepsia, tak zase priberiem 😎

bebuska1
25. máj 2013

@santamonica užite si to.My sme tiež boli vo vnútrozemí,nepotrebujeme byť pri mori.Tá zmrzka je potom Gelateria di Piazza- určite neoľutujete.Ja som sa zmrzliny nevedela dojesť :D Ochutnávala som všade také klasické chute,ale tu majú aj také že gorgonzolová,malinová s rozmarínom,alebo lesné ovocie s levanduľou-tú chutnal manžel a chutila mu 😀 Hneď by som išla späť 😉

sylvestrion
11. jún 2013

ahojte babinec,

som na tejto stranke prvykrat, a zaujali ma rozlicne skusenosti z vasich vyjazdov do toskanska. je to moj nesplneny sen, ale urcite si ho raz splnim. 😉
mate niektora priame skusenosti s pobytovo-poznavacou dovolenkou, absolvovali ste niekto z vas uz takyto vyjazd s dcerami "v puberte"? rada by som preliezla vo florencii aj galerie, aj pamiatky, ale neodvazim sa nato zatial podujat s 11 a 13-nymi. nehovoriac o tom, ze cesta tam z BA musi byt dlhsia ako ked chodievame na Hvar (cca. 10-11 hodin). Manzel ten trva na pobyte pri mori, a ten som zatial nevedela objavit na zapadnom pobrezi Toskanska. Vacsinou su vzdy spoplatnene, alebo daleko od ubytovania. Mate niekto aj s takouto variantou skusenost, prosim dajte mi vediet. Uz vopred dakujem za vase prakticke postrehy.

isiska
18. jún 2013

Skús villagio girasole v stredisku Follonica. Z Bratislavi je to vraj 1090km.(z katalógu cestovky) moja kamoska bola asi pred rokom aj s trojročným synom, ale majú v Taliansku rodinu, tak prestali u nich počas cesty. Môžem sa jej opýtať na detaily, ak chceš. Ak nebudeš trvať na každom múzeu a kostole tak to dcéry možno zvládnu. Ja s mužom a ešte s nejakými známymi sme boli teraz v marci Florencia, Verona, Sienna, San Gimignano, Pisa. Cesta je dlhá, striedali sme sa štyria šoféri. Čo si treba dať pozor je parkovanie, lebo do historického centra je limitovaný vjazd, takze dobrú GPS 😀 a vyhľadať parkovisko zväčša platené. Viem že to chceš spojiť s letnou dovolenkou ale z mojich skúsenosti na pamiatky je lepšie ísť mimo sezónu. Nie je tak horúco a hlavne menej turistov, teda kratšie rady a nemusíš sa tisnúť kým niečo uvidíš, to len tak na okraj. Prajem peknú dovolenku.

tomiholula
21. jún 2013

@carmella
ahoj nevies prosim poslat nejaky kontakt na lacnejsie ubytovanie pre 2 osoby, kludne niekde na vidieku? 🙂

carmella
21. jún 2013

@tomiholula ahoj posli email a napisem ..

berusska1
23. jún 2013

Ahojte 🙂 Toto leto sme sa rozhodli spolu s drahým, kamoškou a jej chalanom spoznať krásy Toskánska a radi by sme sa ubytovali v niečom obyčajnom. Nechceme nijaký luxusný hotel ani nič podobné. Stačí niečo ako "štúdio" s kuchyňkou, kde by sme si sami varili a izbou na prespanie. Mohol by byť aj bazén pri dome a pláž cca do 15km. Viete nám niečo takéto poradiť? Vopred ďakujem za odpovede 🙂

berusska1
23. jún 2013

@santamonica Ahoj 🙂 Môžem prosím vedieť, ako sa volá to ubytko kam sa chystáte? Ďakujem 🙂

santamonica
23. jún 2013

@berusska1 ahojky.....no my sme uz aj spat.......bolo tam naaaaaaaaaadherne uuuuuzasne skvele.....dam sem aj fotky,teda skusim, ale teraz som mimo domu a ani presne meno usadlosti si nepamatam....byvali sme v takom kamennom dome vo viniciach pri San Gimignane......zajtra ti to napisem....ta usadlost patri vinarom, robia aj vlastny olivovy olej a pod., a maju tam svoj dom a 4 take mensie na prenajom, je tam aj bazen a prosto nadhera.....my sme ani k moru nesli, lebo nam to prislo zbytocne...robili sme si vyletiky po okoli....sienna, firenze, voltera,monteriggioni,atd. ochutnavky po viniciach, syry, zmrzlina naozaj najlepsia na svete.....najma levandulova je super, ludia mili,jedlo neskutocne, boli sme na takych miestach sa pozriet, co nam odporucili domaci, takze sme asi videli miesta, kam normalny turista ani nechodi, proste stalo to zato....v nasom dome boli dve izby , krasne toskansky zariadene,spolocna obyvacka s krbom a kuchyna so vsetkym, 3 kupelne a vonku sedenie s lehatkami, priniesli sme si z mercata parmazany a prosciuta a domace cestoviny, susene rajciny, vina, oleje,korenie no mozem varit pol roka pastu 😝

santamonica
23. jún 2013

inak ale takychto miest je tam milion.....urcite aj blizsie k moru ak chcete ist.....my sme to mali skoro hodinu autom, co by nam nevadilo, ale sme po mori netuzili nejak moc.......

berusska1
23. jún 2013

@santamonica bošínku, znie to nádherne, budem sa tešiť keď zajtra napíšeš a pridáš fotky, júúúú ... ďakujem 🙂

kacka0
22. júl 2013

@carmella ahoj, v prosinci se stehujeme do obl. Chianti, na pul rok, mame dvouleteho kluka. Bydlis pobliz ?

ivuzzz
24. júl 2013

Ahoj carmella, aj ja by som si prosila kontakt alebo link na nejaku stranku..

labelaisabela
1. jan 2014

Prosím byl jste někdo v Toskánsku na konci května? Bývá tam už v tomto období teplo? Je mi jasné, že na koupání v moři to asi nebude, ale myslím spíš teplo na opalování slunko 😉??? díky za každou reakci..

slniecko41
16. feb 2014

poprosím kontakt a bližšie info aj pre mňa....ďakujem TI...... 🙂

patrick1
16. feb 2014

@len.petra

ahoj Petra, citam ze ste boli v mestach podobne ako my chceme teraz cez velku noc.
planujeme benatky, florenciu, pizu a sienna

spat by sme chceli vo florencii alebo okoli vies prosim nieco poradit?

dakujem

P.

pragmaticka
16. feb 2014

@patrick1 My sme boli minuly rok tiez, a tiez sme zostali paar dni vo Florencii (na ceste po Taliansku) nooo ale koli hrozne vysokym cenam sme sa rozhodli prespavat radsej v Prato (kusok od florencie). Vo florencii sme vobec nevedeli najst hotel s rozumnymi cenami, ved aj za auto by sme tam pomaly zaplatili 40e na den!! Noo a v Prate bolo super. hotel 4*, parkovisko strazene zadarmo k tomu a do florencie sme pohodlne vlakom dochadzali..Aspon sme si obaja bez stresov mohli vychutnavat vyborne talianske vinka po florencskych restikach.. 😉 Tak skus pozriet nejake ubytko v tom Prate..na dochadzanie je to velmi dobre (max. 30min vlakom tusim ak nie aj menej), mas tam priamy spoj a vlaky chodili tusim tiez skoro kazdych 15-20min

sazumak
16. feb 2014

@pragmaticka Díky za info, lebo sme sa chceli na pár dní ubytovať vo Florencii, tak ako kukám by sme len kopec peňazí minuli za parkovné🙂 Tiež sme minulý rok išli do Benátok vlakom. Tento rok chceme pár dní stráviť v okolí Florencie a pár dní na Elbe...vie mi niekto poradiť nejaké ubytovanie na Elbe?

maca.hc
20. feb 2014

Ahojte, poprosila by som kontakt, popr. aj fotky na nejaky vidiecke ubytko v Toskansku. Dakujem

stefany75
11. mar 2014

Ahojte, planujeme v lete dovolenku v Toskansku, vedeli by ste nam poradit nejake pekne miestecko blizko mora, pripadne nejake ubytovanie v sukromnych apartmanoch, dakujem za kazdy tip 🙂....🙂

kristinaaa
17. mar 2014

@stefany75 ahoj, aj my plánujeme dovolenku do Toskánska... Ubytovanie sme si našli cez airbnb.com. Je tam veľa na výber 🙂

u2jana
17. mar 2014

@jonathana1 ahoj
nasla som tvoj prispevok o dovolenke v Ligurii, a mohla by si mi dat info, kde ste boli a kedy. Ci je tam more a plaz vhodne pre male deti.
Hladam nejake ubytko blizko plaze. vdaka

evaszo
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
al1son
26. mar 2014

@carmella ahoj,mozem ta aj ja poprosit o kontakt na toto ubytko? dakujem 🙂

carmella
26. mar 2014

@kristinaaa ahoj mmozem sa informovat kde budete ubytovani(v akom meste))

al1son
26. mar 2014

ahojte, tiez sa chystame na toskanska na svadobnu cestu 🙂 len sa trochu bojim, pretoze vacsinou zvykneme chodievat na dovolenky viac na juh, som naozaj teplomilny clovek, ci nebude chladne more na konci juna-zaciatku jula. nemate skusenosti? dakujem

applede
26. mar 2014

@santamonica ahojjj...my sme uz nad podobnym niecim tiez uvazovali a chcem sa opytat ako si riesila pobyt ...prostrednictvom mailu len ...ci aj telefonicky..?hmm...mam obavy ohladom komunikacie.... : 😒

carmella
26. mar 2014

@al1son ahoj ak chces blizsie info napis my do ip