Taxi v Bratislave s autosedačkou

belllinka
28. jún 2016

Baby, prosím, je v BA taxislužba, ktorá má aj autosedačku pre 3-ročné dieťa? Dík

sissy27
28. jún 2016

@belllinka http://cechtaxi.sk/index.php?p=taxi-bp-servis-0... títo majú v ponuke, zrejme treba dohodnúť vopred...
taxikári majú inak zo zákona výnimku, nemusia mať autosedačku pre dieťa, takže sotva to bude niekto dobrovoľne voziť v aute "keby náhodou"...

deltaa
28. jún 2016

ani v MHD ani v hoc akom autobuse ci primestskej doprave nenajdes autosedacku .... preco asi?

simsalabim
28. jún 2016

@belllinka taxikari by mali sedacku vozit so sebou...ja som sice motirizovana, ale minuly rok som isla 2x s easy taxi, pricom som im raz zabudla povedat, ze chcem aj sedacku. Taxikar - o 2 rano - mal aj podsedak, aj taku do 15kg. No a raz som im telefonicky nahlasila, ze chcem taxik so sedackou.

lorela
28. jún 2016

@belllinka Pri objednávaní taxíka dopredu treba požiadať o šoféra s autosedačkou.
Inak, no nie som si celkom istá, za akých podmienok, od troch rokov (alebo od určitej výšky?) po meste môžno dieťa voziť na zadnom sedadle pripútané. Aj keď toto je strašný risk...

miriam11
28. jún 2016

@belllinka taxikari nosia podsedak, autosedacku nie. Taxi s autosedackou treba vopred objednat.

belllinka
autor
1. júl 2016

Stacil by aj podsedak, kopa taxisluzieb, kam sme volali nemala vobec podsedak, nakoniec vo fun taxi povedala, ze bude podsedak a samozrejme taxikar co dosiel, nemal podsedak