Teroristické útoky v Tunisku a letná dovolenka 2015

kikina84
23. mar 2015

https://www.modrykonik.sk/forum/dovolenka-v-zahranici/teroristicke-utoky-v-tunisku-treba-sa-bat-dovolenky-2015-2/

Ahojte maminy,nedávno som zakladala otázku do fóra (viď link vyššie) ohľadne tejto témy,,Vidím však a počujem z okolia že sa táto téma začína rozvášnovať kvôli
stále pribúdajúcim útokom v Tunisku,tak som sa rozhodla založiť túto tému aj ako diskusiu..Preto prosím tých ktorí ešťe neprispeli svojim názorom,
aby sa kľudne vyjadrili,čo si o tom myslia a či budete dovolenku napriek tomu prípadne kupovať,alebo prebookovávať..dnes som čítala aj v denníku,že nemenovaná cestovka robí od dnes prebbokovanie zájazdov do Tuniska,kvôli nepokojom..
Ja sa stále neviem rozhodnúť,zájazd sme kupovali ako First minute a vyšiel nás dosť lacno,teraz je o niekoľko stovák drahší a žiadna iná destinácia nás v tejto cene nezaujala,museli by sme dosť priplatiť,čo samozrejme už nechceme..Ale neviem či to riskovať 😒
Má prípadne niekto iný skúsenosť z minulosti s niečim podobným?
Ďakujem za príspevky 😎

mata90
23. mar 2015

@kikina84 ja osobne by som sa bála, samozrejme sa to môže stať aj inde na dovolenke, človek nikdy nevie...

kikina84
autor
23. mar 2015

@mata90 najhorsie na tom je to,ze je to momentalne zamer robit utoky na turistov,aby zničili krajinu ekonomicky,rataju s tym ze ludia takto spanikaria a zajazdy nekupia,alebo zrusia..ale zasa vela krat boli vo svete nepokoje a ludia vycestovali..no neviem sama,je to tazke rozhodnutie

tama321
23. mar 2015

Tiež sme chceli tento rok na Mahdiu a kôli tomu nejdeme.

kexik218
23. mar 2015

My mame kupene Turecko na september a tiez som trosku v strachu :-/ No dali sme 50%zalohu ktora nebola mala tak rusit to nebudeme urcite...

nemezys
24. mar 2015

My tiez mame kupeny zajazd do Mahdie v auguste a rušit to zatial nebudeme. do leta je este daleko. A teroristicke utoky boli uz aj v Europe, Bulharsko, Spanielsko atd. to by clovek nemohol vyjst ani z domu. A zastrelit ta uz v dnesnej dobe mozu aj doma. Pokial nebude situacia vyhrotena tak určite pocestujeme.

vevesh
24. mar 2015

@kikina84 nevies, co bude o par tyzdnov - vyckala by som, a pokial viem, tak v takychto pripadoch cestovka ponuka bud vyplatenie cestovneho alebo ine moznosti...
Z vlastnej skusenosti by som sla - boli sme v grecku pocas najvacsich nepokojov (a nebolo nic), a boli sme nedavno v severnom iraku a nic...
Ak sa privelmi bojis, prebookuj uz teraz, pretoze nikdy nie je nic iste,ani v zahranici ani doma...

huginko
24. mar 2015

Ja by som určite išla...stať sa môžu podobné útoky aj kdekoľvek inde....nielen v Tunise.my sme boli minulý rok, bolo perfektne a cítila som sa bezpečne 🙂

amanda0405
24. mar 2015
Používateľ amanda0405 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od amanda0405.

@kikina84
ja by som zvážila či sú mi prednejšie zbytočne vyhodené peniaze alebo život mojej rodiny....stať sa môže hocičo a kdekoľvek, ale ja by som zbytočne neriskovala keď vidíme čo sa tam deje...

lubina
24. mar 2015

@kikina84 ja by som s detmi asi nesla...je sice pravda, co tu pisu aj ine baby, ze stat sa moze hocico a hocikde, ale tam sa to uz stalo a s tragickymi nasledkami, bala by som sa, ci sa nestane to iste aj v lete pocas dovolenky, hlavne ak by som isla s detmi...je to smutne, co sa deje vo svete

tenerifka
24. mar 2015

Neviem, preco nazyvate nepokojmi hromadnu planovanu vrazdu turistov.....pod slovom "nepokoje" si predstavujem nieco ine......

kikina84
autor
24. mar 2015

@huginko kde ste boli v akej oblasti ak sa smiem spytat,? my ideme prvy krat a je to daleko od centra diania celkovo? prípadne tie fakultativne vylety co sa robia za delfinmi napr.,alebo podobne..je to skor pri centre niekde?dakujem

slnieckoma
24. mar 2015

MOJ nazor...ak sa nam ma na dovolenke nieco stat stane sa ak nie tak nie... to co sa deje vonku sa moze zo dna na den udiat aj u nas tak budeme radsej vsetci zatvoreny doma? A co ked na nas dom zrazu padne lietadlo??? 😀 😀 😀 je to na uvazenie kazdeho, kto sa ako citi...ja osobne by som dala na pocity ak mas strach ist nechod - zbytocne sa tam budes len strachovat co mas z tej dovolenky...

huginko
24. mar 2015

@kikina84 my sme boli v Tunise - Sousse sa to volalo, asi hodinka od Monastiru.Keď neviem,kde boli tie útoky,tak neviem,či je to ďaleko alebo nie.... 🙂

slniecko154
24. mar 2015

@huginko utoky boli v hlavnom meste tuniska - Tunis, konkretne v muzeu bardo, ktore je turistami velmi vyhladavane, takze utocnici isli na istotu..
ja som v tom muzeu bola tiez.. a teda mam z toho velmi zmiesane pocity ked vidim fotky co strasne sa tam stalo na mieste, kde mam fotku ja sama ako sa veselo usmievam..

kikina84
autor
24. mar 2015

@huginko aj my tam ideme do sousse

kikina84
autor
24. mar 2015

@slnieckoma no konkretne tento rezort je taky ze vsetko co chceme vidieť je na pešo v okolí,žiadne veľké výlety neplánujeme,,takže toto jediné ma ukľudnuje,ale ja si predstavujem hned scenare ako ideme transferom z letiska a prepadne nas na púštnej ceste ozbrojené auto teroristov..Moj muz mi hovorí nech nekukám správy,lebo som na zabitie potom s tým mojim stresom 😀

slnieckoma
24. mar 2015
kikina84
autor
24. mar 2015

@slnieckoma si pisala nieco? nic neprislo 🙂

slnieckoma
24. mar 2015

@slnieckoma ber to tak...ako som napisala, bud budes na to celu dovolenku mysliet a v konecnom dosledku sa aj tak nic nestane a ty zistis, ze dovolenka vlastne nebola az tak podla tvojich predstav 😉 a myslim, ze nas osud ma kazdy spocitany niekde medzi nebom a zemou je napisane, ako dlho tu budeme a stat sa moze hoci co proste sa potknes na ceste z obchodu a je to chapes..asi by som pocuvala muza a nedramatizovala. Uz ked ste na 100% rozhodnuty ist tak si skor predstav ako tam bude super a snaz si ju uzivat plnymi duskami 🙂

huginko
24. mar 2015

@kikina84 z letiska do sousse žiadnymi púštnymi cestičkami nepôjdete, neboj. No a my sme boli aj na výlete, voziť sa na ťavách cez olivový háj spojený s ochutnávkou domáceho chlebíka ....super zážitok.Tunisania sú vynaliezaví, organizujú kadejaké výlety...júj,keď si spomeniem, hneď by som šla aj zajtra.bola to fakt super dovolenka,ktorej sa nedalo nič vytknúť....

slnieckoma
24. mar 2015

@kikina84 hej sekla som prispevok pod 🙂

kikina84
autor
24. mar 2015

@slnieckoma asi mas pravdu..inak ja tiez verim na tzv. ,,nezvratný osud,, ..ak si videla film,takže názor mám podobný..ale pre istotu sledujem stránku MZV,tam su aktuálne veci ohľadne toho,tak uvidíme ..ale dakujem za podporu 🙂

kikina84
autor
24. mar 2015

@huginko a co sa tyka delfinov a tých táv,to je niekde v okolí? lebo sme rozmýšlali aj nad tým 🙂

nemezys
24. mar 2015

Podla toho co sledujem inviu sa ludia moc neboja objednavat dovolenky, kazdu chvilu tam je nejaka rezervovana do Tunisu.

huginko
24. mar 2015

@kikina84 áno, v okolí....vždy sa tam ide ale autobusom...určite treba ísť aj na takéto výletíky, aj keď to nie sú lacné záležitosti,ale zas zostanú zážitky....

zeleny_cajik
24. mar 2015

Nie, nešla by som a keby som mala kúpenú dovolenku, zrušila by som ju.

Áno, stať sa môže všeličo, ale objektívne, niekde je to riziko vyššie, resp. vysoké a niekde zas nižšie. Momentálne by som sa vyhla arabským štátom, aj Turecku, práve preto, že turisti sú obľúbeným terčom.

Boli sme nedávno svedkami bombových výbuchov v zahraničí, pri ktorých sa našťastie nič vážne nestalo, ale to v tom okamihu a niekoľko hodín chaosu potom neviete. Ten strach o svoju rodinu, deti, panika a bezmocnosť sú neopísateľné, a preto tieto správy o útokoch a vraždách, ktoré tu niekto nazval "nepokojom", beriem oveľa citlivejšie. Nie je to už len nejaký nepríjemný článok a o nepríjemných udalostiach, čo sa niekde niekomu stali, je to nočná mora, ktorá sa môže stať kedykoľvek aj nám a nebudem robiť nič, čím by som sa jej vedome priblížila, t.j. napríklad cestovať do rizikových krajín, ešte k tomu so svojimi deťmi.

kikina84
autor
24. mar 2015

@huginko kolko asi trva cesta? busom,kvoli malej..dakujem

nemezys
24. mar 2015

my sme isli do mahdie - 50 km cca 2 hod kym sa vsetky hotely rozviezli
@kikina84

tenerifka
24. mar 2015

@zeleny_cajik Ono tu ide aj o ine....je to lacne, a vela ludi radsej zatvori oci, zatne zuby a modli sa, aby sa nic nestalo, aj ked tu sa uz neda hovorit o dovolenke, ale o utrpeni....na to, aby si priplatili a isli do nejakej civilizovanej krajiny na juhu Europy nemaju, tak podla nich lepsie ako sediet doma.
Pre niekoho nepochopitelne, pre inych standard.....

andys11
24. mar 2015

@tenerifka si priplatili... a išli do nejakej civilizovanej krajiny na juhu Európy... Uf, asi nevieš, kolko stoja dovolenky do Turecka a kolko napriklad do Španielska. Chceš povedať, aby zaplatili menej a išli do Španielska, nie? To len poznámka...