Turecko, Belek, Hotel Papillon Zeugma

ywette
31. aug 2014

Ahojte, chcem sa opýtať na túto destináciu a tento hotel. Poznáte to tam niekto? Privítam akekoľvek skusenosti, postrehy, rady. Cestujeme s 4,5 roč. dvojčatami. A chcem sa ešte opýtať aj na cestovku RUEFA REISEN, kto má skúsenosti s touto cestovkou, uvítam ich. Cestujeme 1x. Ďakujem

dai
31. aug 2014

@ywette ahoj. Boli sme s ruefou v tomto hoteli tento rok. Byvali sme v rodinnej izbe vo vile - cize uz klasika spalna a obyvacka - my sme si spravili 2 spalne...
Neviem s cim porovnavas kedze idete prvykrat... my chodime kazdy rok a k top tureckym by som ho nezaradila, budu ho tento rok prerabat tak mozno potom... strava je bohata, hladny nebudete🙂 aj ked ako pisem zazila som aj luxusnejsie jedlo, bazeny ok, plaz klasicky belekova - piesok, pri vstupe kamienky, voda v mori teplucka co ja teda milujem🙂 my sme boli s detmi 3 a 7 a oni boli nadseni - kazdy vecer minidisco, super animatory a co by som vyzdvihla - naozaj pekny vecerny program ...
Ako som pisala, neviem ake mas ocakavania, ak cakas mensi komplex ktory je ok, tak sklamana nebudes😉

ywette
autor
31. aug 2014

dakujem ti za reakciu. Ja naozaj nehladám luxus, hoci nám bolo povedané, že hotel luxusný teda je. Mne ide hlavne o to, aby bolo všetko zabezpečene a nič nás neprekvapilo. Ideme s malými deťmi, a jedno je postihnuté. Takže potrebujem mixovať stravu. Preto sa len potrebujem uistiť, ža ani cestovka a ani hotel ma nemilo neprekvapia, ja si totiž nemôžem dovoliť prekvapenia. Vieš, večerné správy su furt plné turistov uviaznutých na letiskách aj dva dni,... bez stravy a vody, alebo nemajú ubytovanie. Dospelý vydrží všetko, ale decká nie. Pravdupovediac mi ani nezaleží na pláži, a či je tam štrk alebo piesok. Ideme tam na delfinoterapiu so synom, na to sa budeme sústrediť. Zaujímajú ma tie animácie pre deti, strava a voda, dostupnosť služieb - lekárne, poprípade lekár, obchody. Tiež aj to cestovanie, letíme z Viedne. Obaja sme anglicky nehovoriaci, takže to bude asi zujímavé.

peterbelica
7. jún 2016

@ywette Dobrý den, chcela by som vas poprosiť o pomoc, ako ste vybavovali ubytovanie? Aj ja chcem ist so synom na delfinoterapiu, ale kedze si musime uhradit ubytovanie sami tak hladam nieco za rozumnu cenu. Viete mi prosím poradiť? Dakujem

ywette
autor
7. jún 2016

Ahoj, my sme bývali v tom hoteli Papilon Zeugma. Je luxusný a drahý, ale blízko delfinária. 200m, čo je hlavná výhoda, lebo sme po raňajkách len vybehli v šľapkách z hotela a prešli po ulici. iné rodiny čo bývali v lacnejších, ale vzdialenejších hoteloch to nakoniec zhodnotili zle, lebo museli chodiť taxíkom a tie sú drahé. denne vyšiel jednu maminu myslím 30€, ale teraz nepamätám či to bola len 1 jazda, alebo tam aj späť. vybavovala nám to cestovka. treba skordinovať termín delfinoterapie s dostupnými možnosťami na hoteli. hotel je bombový, pohodlný, bezbarieérový, všade sme sa dostali. strava podľa chuti, veľký výber, všetko all inkluzive. my sme tam boli aj minulý rok. bude mi chýbať, lebo tento rok ideme do Odessy.

peterbelica
7. jún 2016

@ywette Dakujem pekne za odpoved. Ktorá cestovka vam to vybavovala? A ak mozem vediet, kolko vás vysiel hotel s letenkou?

peterbelica
7. jún 2016

@ywette Ja som tiez najprv chcela ist na Ukrajinu, pretože som pocula, že to je lacnejsie ale neviem sa na nikoho nakontaktovat kto by mi s tým pomohol. Kedy tam idete a kolko to prosím vas vychádza tam? Dufam, že vas neobtazujem, ale som z toho už záfala. Dostali sme na delfinoterapiu príspevok 1000eur a musim ho do konca roka pouzit ☹

ywette
autor
7. jún 2016

neobťažujete. zajtra by som vám napísalasumy, lebo rozpočet mal pod prstom manžel a ja už neviem presne, lebo sme boli celá rodinka. aj poplatky do odessy vám napíšem. treba ale počítať s riadnym balíkom ešte, lebo 1000 vám pokryje ozaj len delfíny, aj to neviem koľko terapii. ukrajina je určite lacnejšia, a nie sú tam nejaké objednávacie termíny. hotel je Nemo a zároveň je spojený s delfináriom. takže ubytovanie a delfíny vám spolu zabezpečí sám hotel. vy si len zarezervujete letenky. my sme ich rezervovali cez Pelikán služby. 1 osoba nejakých 250€,ale to ozaj len orientačne. ceny leteniek stále stúpajú, lebo sa blíži sezóna.

peterbelica
8. jún 2016

Dakujem velmi pekne.

libus83
31. júl 2018

@peterbelica @ywette dobry den absolvovali ste delfinoterapiu? mohli by ste mi napisat blizsie info? chcela by som skusit s 5 rocnym synom len neviem co a ako.dakujem

ywette
autor
7. aug 2018

@libus83 Ahoj, áno, v Beleku. Ale pokiaľ viem už to tam asi nerobia. Len v Antályi. Ak si na fb, skús sa nakontaktovať na Zuzana Matheová. Ona je priamo terapeutom. Vela ti pomôže, nasmeruje. Už takto jednej pani s dcérou pomohla, ja som ich na nu odporučila. U nás veľa vybavoval manžel, takže ja veľmi nepomôžem. Je to drahé, ale vieš si to hradiť z nazbieraných 2%, alebo sponzorsky. Hotel čo najbližšie pri delfináriu ti može poradiť Zuzka, lebo my sme v Antalii neboli, tak neviem. A ked budeš vedieť aký hotel, tak ideš do cestovky a riešiš s nimi, že kde chceš isť a kedy. Neviem čo by ťa konkrétne zaujímalo.

libus83
9. aug 2018

@ywette dakujem mozem sa este opytat kolko to vyslo vas a ci pomohlo?viem ze je to individualne...ale clovek chce skusit vsetko aby pomohol dietatu

ywette
autor
9. aug 2018

@libus83 no boli sme 4 členna rodina, letenky, 5* hotel 10 dní + terapie, všetko dokopy 8000€ ale to je veľmi hrubý odhad, lebo si to už moc nepamätám, a ako som ti písala, všetko riešil manžel, aj platby, ja som sa tým nezaťažovala, takže neviem presne čo koľko stálo. No a polovicu sme si uplatnili cez 2% - dieťa + sprievodca, maju narok na celu uhradu terapii, ubytovania a cesty.

libus83
10. aug 2018

@ywette Dakujem za odpoved...skusime a uvidime..co mame z 2% tak este skusim lovit nejake firmy...bo to riadna palka je..ale co uz..chceme pomoct syncekovi☺