V koľkých mesiacoch/rokoch ste už cestovali s dieťaťom do zahraničia?

lenagawel
5. aug 2022

zaujimalo by ma kedy ste brali svoje deti na dlhsie cesty a ako to zvladalo dieta a vy 🙂

melanta
5. aug 2022

Nemala rok, keď som s ňou letela na Kanárske, čo je cca 4 hodinový let, sama, muž nemohol vtedy. Od roka som lietala minimálne 2 x ročne. Vtedy ešte bez akejkoľvek znalosti cudzieho jazyka.

natalala
5. aug 2022

@lenagawel autom do slovinka, ked mala 5 mesiacov a 1x lietadlom ked mala 10 mesiacov. Cestujeme vela a zvlada to super aj teraz ked ma 2,5.

yanni
5. aug 2022

6 tyzdnov. Dama s dvomi detmi do Saudskej Arabie. A odvtedy cestujeme prakticky stale. Do elta 2020 sme takmer kazdy mesiac sedeli v lietadle. medzitym par dlhych cest autom a zopar (nie vela) aj vlakom: ale najviac sme lietali. A teraz uz zase lietame.

sense
5. aug 2022

3 mesiace a v pohode, v aute 1000km, v polroku lietadlom 1,5hod.tiez ok

jjanulienka
5. aug 2022

Maly mal polroka keď sme išli do Chorvátska chytili sme samé zápchy išli sme tam asi 4 hodiny ja som sa chcela ísť už utopiť do mora ale maly to zvladol super😬

rk123
5. aug 2022

6mesiacov, 1,5h let + 11h let. zvladla to super, cakala som ovela horsie 😀

ddaassuullaa
5. aug 2022

2 mesiace, chorvatsko autom, zvladla lepsie ako zvysok familie. Vyspata, oddychnuta, my vsetci K.O., vratane 8 rocneho syna. Pri mori v bazeniku pod slnecnikom spokojna ako leco. Zaspavala pod stromami za hlasneho cvrlikania cikad. So stravou ziadny problem, dojcena. To bolo jedine obdobie, ked cusala spokojna v kociku a aj v nom zaspala😁

panelacikova
5. aug 2022

mala 9, keď sme boli prvýkrát v zahraničí. dcéra býva totiž (respektíve bývala) dosť často chorľavá. tak som mala obavy, že len čo by sme prišli na miesto, ochorela by a bol by problém (lebo ona teda vedela ochorieť, väčšinou končila na infúziách v nemocnici. chvalabohu, že je to už za nami...)

diewcatqoo
5. aug 2022

Ked mal syn 3 mesiace, sli sme zo zahranicia na slovensko ukazat vnuca starym rodicom

stvura
5. aug 2022

@lenagawel syn mal 7mesiacov a bravúrne zvládol cestu lietadlom do UK aj presun z letiska. A to bol plne dojcene dieťa (každé dve hodiny). Všetky letušky ho v lietadle obskakovali (taký smejko to bol)

viestta
5. aug 2022

Mal 8 mesiacov spacim vlakom do Ciech

bubinko1506
5. aug 2022

Nasi mali 3 mesiace, ked sme isli lyzovat do Zell am See, potom prakticky kazde 2 tyzdne 500 km v aute. Mali 10 mesiacov, ked sme isli do Chorvatska.

vroni
5. aug 2022

Dcéra mala dva týždne, syn štyri. A to už mi tiekla voda zo zubov, kedy budú mať konečne pas... Letecky obe deti niečo cez rok, syn v siedmych mesiacoch dal Taliansko aj Francúzsko (my s nim už menej, do roka neznášal cestu autom a dával to najavo z plných pľúc)

nelly1310
6. aug 2022

@lenagawel dcera 9 mesacna 19hodin v aute.. Uz 2x absolvovane a v pohode

vevesh
6. aug 2022

3 tyzdnove 1200km autom, 6 mesacne 4000km autom, 1,5rocne lodou, 2rocne lietadlom 5 hodin, vlakom 14 hodin. Ako sa nastavia rodicia, tak to zvladaju aj deti. U nas uplne v pohode a casom su deti uz na dlhe trate zvyknute..

lila8686
7. aug 2022

@lenagawel Prvy let a dovolenka ked mal 4.miesiace a teraz 3.rocny dalsi let a oba boli uplne v pohode ale ked bol babo uplne vsetko prespal takze za mna cim mensie dieta tym menej narocne 😂😂😂

evica17
8. aug 2022

@vevesh čo robia deti počas tých dlhých presunov utom, lietadlom a tak ? My sme boli iba tri hodiny autom s polrocnym a bolo to hrozne ak nespal a to není nejaké náročné dieťa , aj bol v pohode ale tak dlho sa mu sedieť nechcelo.

vevesh
8. aug 2022

@evica17 ako kedy. Aj nase deti mali krizy- ked sme sli autom dlho, tak sme si spravili pauzu, ale tiez nie kazdych 5 minut. Ked boli vacsie (2-3) rocne, hracky, jedlo (take na hranie, napriklad burizony, slane tycinky ci bobulkove ovocie- co trva na jedenie), televizor(mobil, tablet) to istili. Samozrejme, ze dietatu sa niekedy nepaci- ale tak pocas 5 hodinoveho letu ci 12 hodinovej plavby nie je kam vystupit🙈🙉🙊tak sme zabavali, davali jedlo, spali. Par krat a deti sa naucili (respektive si zvykli). Teraz, ked vyrazame, automaticky si hned pospia...a pred dlhou cestou nechavam deti co najdlhsie hore, aby pocas cesty vacsiu cast prespali...

evica17
8. aug 2022

@vevesh ďakujem za rady do budúcna, využijem určite, radi by sme pochodili aj s nimi.

yanni
8. aug 2022

@evica17 u nas podobne ako u
@vevesh Na dlhe cesty ( myslim fakt dlhe a jedno ci autom, vlakom, lietadlom atd.) treba hlavne vela jedlaaaaa😂Baby (7 a 3 roky) napr. este stale funguju bez mobilov, tabletov, telky (telka len v lietadle, no co, ked uz tam je🙈) a vedia sa prehrat. v Aute je to lahsie, pospia si, jedia, citaju, navzajom sa nieco pohraju, spievame, hrame sa hry. Teraz so starou cvicim nasobilku😂 Vo vlaku a lietadel radi kreslia, citaju, trame sa spolocenske hry. Vo vlaku zial nepospia.