Vianoce mimo Slovenska

dominikav123
26. sep 2016

Ahojte baby 🙂

S manželom sme sa včera rozhodli, že tohtoročné Vianoce nechceme byt doma, nakoľko mame za sebou ťažký rok, chceme si oddýchnuť, ja nechcem variť a on zase pendlovať po návštevách 😀 Naša dcérka bude mat vtedy 8 mesiacov.
Chcem sa opýtať, tie čo ste boli na Vianoce mimo, čo odporúčate, Londýn, Paríž ? Rozmýšľala som aj nad New Yorkom len sa trochu bojím toho letu kvôli malej. Alebo nejaká exotika ? Ďakujem za každý postreh skúsenejších matiek-cestovateliek 🙂

moni244
26. sep 2016

@dominikav123 ja by som isla skor niekam za snehom, Alpy, Norsko, Svajciarsko

miriam11
26. sep 2016

@dominikav123 byt tebou sa skor obavam nie letu s dcerkou, .... ale pripadnych moznych teroristickych utokov. Takze sa skor orientuj na menej ohrozene krajiny.

dominikav123
autor
26. sep 2016

@moni244 nad Oslom tiez rozmýšľam, no Alpy veľmi nie, ja nelyzujem a žijeme už dva roky pod Tatrami, takze snehu mám dosť 😀

natalym
26. sep 2016

@dominikav123 Tak ak si spod Tatier, odporúčam dáke teplo. 😀

lady083
26. sep 2016

@dominikav123 v NY bola minuly rok dcerina kamoska s maminou a velmi sa im pacilo, chcu ist znovu. Ja by som sla do tepla radsej 🙂

dominikav123
autor
26. sep 2016

@miriam11 ďakujem za postreh no nikde to nie je 100 % bezpečne.

lareina
26. sep 2016

no ja pracujem v Ldn a na Vianoce je to tu úplny blázinec... metrá plné doprava kolabuje, všetko predražené...ako svetielka sú pekné, ale ani sneh tu človek nemá, len blato a furt leje a fúka, neviem veru, či by som si toto zvolila za Vianoce namiesto Slovenska...ale možno to je tým, že ja tu na Vianoce som skoro stále a chýba mi vianočný pokoj v SR a sniežik 😀 😀 😀
a nad teplom ste nerozmýšľali? naši známi chodia do Karibiku už roky na vianoce a sú veľmi spokojní.

dominikav123
autor
26. sep 2016

@lareina presne takéto info potrebujem 😄 Ďakujem čiže Londýn nic moc hej ? Hej rozmýšľam nas Miami alebo nieco v Karibiku tiež

vroni
26. sep 2016

Ked si chcete oddychnut, nad velkomestom by som velmi neuvazovala (aj ked aj Pariz aj Londyn su skvostne mesta). Skor by som brala nejaky detsky hotel, kde bude mat mala vsetok komfort a vy tiez, nikam nemusite lietat a od navstev a pribuznych budete mat tiez pokoj. Nad Oslom by som neuvazovala, je male, nudne, pochmurne a skapal tam pes... Ked uz ciel takehoto kalibru, tak Reykjavik.

zooeynka
26. sep 2016

Dominikanska republika alebo Kuba. Velkomesta su otravne s tak malym dietatom...

lareina
26. sep 2016

@dominikav123 teraz som si spomenula, že moja kolegyňa chodí zas na Tenerife na Vianoce s malým dieťaťom odkedy sa narodila - má 3 roky, a sú veľmi spokojní

lareina
26. sep 2016

@dominikav123
@zooeynka ako nechcem nikoho uraziť, ale do Dominikánskej pokiaľ nechcete sedieť v rezorte čisto by som vôbec nešla, lebo tam čo som počula to nieje najbezpečnejšie mimo rezortov, a mimochodom teraz tam majú aj najviac ZIKA prípadov z karibiku. my letíme napríklad teraz v sobotu na Antigua a Barbuda, už sme tam boli pred 3 rokmi a super, boli sme aj na Barbadose. Miami tiež má už dosť veľa ZIKA.

zooeynka
26. sep 2016

@lareina Boli ste v Dominikanskej republike? Lebo jedna vec je"pocula som..."a druha osobna skusenost. Netreba sediet len v rezorte, krajina ponuka vela moznosti...Zika je dost pruser, netusim ako to tam maju momentalne...

pragmaticka
26. sep 2016

ak este vobec nieco poriadne najdes. vacsina tych lepsich hotelov su na vianoce uz vybookovane. ale tiez by som viacej inklinovala k horam ako k velkomestam.

lareina
26. sep 2016

@zooeynka no ja osobne som tam práve preto nebola, pretože som nepočula na to ani jednu dobrú spätnú väzbu :( nevravím, že krajina nie je krásna, veď karibik ponúka nádhernú prírodu a pod., len rozmýšľam na cestovanie s malým dieťaťom a ja osobne by som si zvolila krajinu s pokojnejšou situáciou... lebo iné je cestovať vo dvojici podľa mňa, to sme s mangelom precestovali kadečo a bolo nám jedno .... teraz už rozmýšľam inak keď čakáme. viem že v SR a ČR sa vo veľkom predáva Dominikánska- lebo cestovky na tom veľa zarábajú, tu v UK je však Dominican Rep vnímaná inak... 😒

mirka0703
26. sep 2016

my sme boli pred 2r v Dubaji a bolo tam super....tiez som zvazovala NY... 🙂 my sme zatial odkedy mame deti boli doma len 2x na Vianoce, inak sme boli 2x v Tatrach-grand Hotel Jasna raz dubaj a tento rok asi tiez ostaneme doma ale neobavaj sa nicoho..stat sa moze aj na SK cokolvek...my sme toto leto dost cestovali vzhladom na aktualnu situaciu 😒

reklamka
26. sep 2016

@lareina - sniezik na Vianoce v SR? to uz bohuzial roky nebolo a asi uz ani nebude. v BA sme mali minulu zimu az jeden den sneh. 😝 😖

lareina
26. sep 2016

@zooeynka a kedy ste tam boli a v ktorej časti? lebo možno nejaká konkrétna časť s ktorou máš skúsenosť, že je pokojná by bola fajn 🙂 mne sa napríklad tiež veľmi páčilo v Thajsku, v Turecku či v Calabrii v Taliansku, ale s dieťaťom malým by som tam isto nešla...

lareina
26. sep 2016

@reklamka faaakt? to je škoda veru, ja si ešte ako dieťa pamätám sneh, ale ja som na východe vyrástla v Ke...

zooeynka
26. sep 2016

@lareina niekto(napr.moja mama)by s malym deckom nesli nikam. Ze zbytocne komplikovane, ze v tropoch ma aj dospely co so sebou robit aby to zvladol, a nie este mimino tam trepat...deti su citlive a aj jedna teplota vie pokazit celu dovolenku...doma ma clovek viac pohodlia....suhlasim, no len clovek by musel furt na riti doma sediet ak si nechce komplikovat zivot.
V DR sme boli oblast Juan Dolio, ale vylety boli kade tade...dalo by sa to zvladnut aj s miminom, ale nebola by to taka pohoda...

zuzanka21
26. sep 2016

@lareina Dominikánska je úplne bezpečná krajina. Boli sme tam minulý rok prešli sme toho dosť, nesedeli iba v rezorte a bola to naozaj jedna z najkrajších krajín kde sme boli. Ja osobne som sa viac bála v Paríži, Londýne a iných mestách ako tu 🙂 Teraz s tou zikou ale neviem ako sú na tom.

henikav
26. sep 2016

@dominikav123 Ja by som brala urcite nejaku exotiku, leto uprostred zimy -) A v ziadnom pripade zapadnu Europu, tu je vsade sivo, dazd, vlhko, hnusne brr

liza68
26. sep 2016

@dominikav123 Maldivy!

lareina
26. sep 2016

@zuzanka21 to máš úplne pravdu, Európa už nieje taká bezpečná ako bývala :( myslím, že Londým má jeden z najpremakanejších bezpečnostných systémov v celej EU ale uznávam, človek tu má dôvod sa báť, keď ráno ideš do práce a evakuujú ti celú stanicu metra nie je to nič príjemné, a pritom sa nič nikomu nestalo, ale je to iné... preto si robím aj srandu s mangelom, že môžeme ísť ozaj na dovolenku hocikam a kašlať na ZIKA a pod, keď prežijeme Ldn prežijeme všetko 😀 😀 😀
inak baby, tak beriem späť to o tej Dominikánskej, možno to len rozmaznaní angličania nejak zbytočne preháňali 😒
@zooeynka

alaguema
26. sep 2016

@dominikav123 za slobodna som trávila vianoce mimo sr často. Napr. aj v spomínanom Londýne a mne sa tam páčilo, bolo dokonca pekné počasie. Ale teraz je situácia iná. S malým bábom by som sa vyhla metropolám.

yanni
26. sep 2016

@dominikav123 velkomesta su vsade rovnake. PREPLNENE a vianocny zhon (aspon tam, kde sa oficialne Vianoce oslavuju). Takze neodporucam.
Skoda, ze nelyzijete, Familotel niekde v Alpach je super, mame vyskusane. Ale aj nelyziari si pridu na svoje.
Ked chces ale teplejsie, odporucam napr. Lanzarotte. Nie je to daleko, v decembri sme mali super pocasie, sice trosku fuka ale je teplo a da sa aj clapkat a nebolo to preplnene.

Co sa tyka, aj dlhych, letov s takym malym dietatom. Ziadny problem. Nasa copana ma 14 mediacov, lieta prakticky od pocatia a ma uz teraz nalietanych viac mil ako ktorykolvek obycajny smrtelnik. Ono je to ale aj o zvyku. my zijeme v Nemecku, terza docasne uz rok v Sudskej Arabii, lietame fakticky nepretrzite a vsetko OK.
Este, ak chces na Vianoce teplo a relativny, podotykam relativny, poko, tak skuste emiraty. Vianocny zhon tam oficialne nemas. V medzinarodnych hoteloch samozrejme to co vyzdobene ale nejak neprehanaju. A teplo, nie horucava, ale prijemne.

radusiq
26. sep 2016

@dominikav123 Londyn by som tiez asi nie...ja mam rada predvianocny Londyn (tak tyzden-dva pred - Winter Wonderland, svetielka a varene vinko pri Temzi) ale priamo na Vianoce co ja viem...a tiez posledne roky tu boli Vianoce na blate...
Ja osobne sa chystam ked maly trosku vyrastie do Laponska - tiez nelyzujeme, ale Santa village, sane, polarnia ziara, Zima ako sa patri a uzasna Vianocna atmosfera...neviem ci si to uzije viac maly alebo ja 😅 alebo potom Kanarske - let sa da vydrzat a v zime je tam prijemne.

dominikav123
autor
26. sep 2016

Ďakujem za rady 🙂 viem ze počasie tu v EU nebude nic moc no my s mužom sme dost fanúšikovia mestskej turistiky, ležať na piesku nas velmi nebaví 😄 Ale pozriem aj to teplo určite 🙂

momoqui
26. sep 2016

@dominikav123 ahoj, my sme boli 2 roky dozadu v spojenych ar. emiratoch, pocas vianoc je tam fajn pocasie (okolo 25 st) a slnecno. Nie je to moc daleko. Da sa tam relaxovat a tiez aj aktivne odpocivat. Vianoce tam "odignorujete" avsak ak vam budu chybat urcite najdete miesta s vianocnym stromcekom atd 🙂 co sa tyka 8 hodinoveho letu pre dieta ja by som sa nebala, nasa mala ma 9 mesiacov a letela 6krat a ani si nevsimla ze letime 🙂 takze porozmyslajte nad Karibikom Mexikom ... Inak Paris je najkrajsi pocas Vianoc ale ak chcete zazit nieco zaujimavejsie odporucam destinaciu s morom.

momoqui
26. sep 2016

@lareina preco by si nesla do Calabrie s dietatom? My tam chodime kazde leto (mame tam dom inak by sme menili destinacie) a tento rok sme tam boli cele leto s 5 mesacnym babom.