Výlet do Prahy. Aké máte skúsenosti s MHD?

katrinka8
16. júl 2011

Ahojte,
o tyzden sa chystame do Prahy s manzelom a rocnou dcerkou. Mamicky, ktore byvate v Prahe, poradte, ako to je s dopravou po meste 😉 Myslim, ze pohybovat sa autom asi nebude velmi pohodlne, najma kvoli parkovaniu a zapcham, ci? Pozerala som trosku na nete, ale nenasla som, ci existuje nejaky kombinovany listok na MHD, napr. tyzdenny, ktory by platil na viac druhov dopravy... Existuje nieco take?
Dakujem vopred za vsetky rady 😉

mamkamarketa
16. júl 2011

@katrinka8 ahoj. jizdenky jsou od na 30 min az na cely tyden. kolik presne stoji netusim,ale system MHD je v Praze skvely a opravdu lepsi nez auto. mrkni na www.dpp.cz

katrinka8
autor
16. júl 2011

@mamkamarketa - dakujem krasne, idem si to popozerat, kukala som totiz len na stranke prazskej integrovanej dopravy, ale tam som sa nic vhodne pre nas nedozvedela 😉

mamkamarketa
16. júl 2011

@katrinka8 nemas vubec zac,pokud jedete do prahy autem,tak doporucuju parkoviste P+R. je jich po praze nekolik, a celodeni parkovani stoji asi 10korun 😉 jestli chces neco vedet, urco se ptej 😉

katrinka8
autor
16. júl 2011

@mamkamarketa - ano, ideme autom, budeme byvat u brata, takze v kazdom pripade parkoviska bude treba hladat 😀 Ja som v Prahe bola velmi davno - asi pred 17 rokmi, a potom nedavno pred 3 - ale to sluzobne, takze tam som sa o dopravu velmi starat nemusela 😀

kristi
18. júl 2011

@katrinka8 no, o prazdninach se tady dost dobre jezdi i autem

katrinka8
autor
19. júl 2011

@kristi - no, uz aj to mi napadlo, ze vela miestnych je asi v lete mimo mesta 😉