Zničený kočík počas prepravy lietadlom

katkanova
24. apr 2013

chcela by som sa len podelit o skusenost a poradit inym mamickam - moj novy a drahy kocik som zobrala do lietadla so sebou len prvy a posledny krat, lebo som si vyzdvihla namiesto neho nefunkcny, zniceny vrak...sice sme spisali reklamaciu ale pani na reklamaciach ma rovno upozornila nech od toho nic zvlast necakam ... bucham si hlavu o stenu ze som nepocuvala inych a nevzala staru bugynu za par supov :(:(

anjelicek26
24. apr 2013

@katkanova - my sme lietali x-krat a kociky to vzdy prezili bez ujmy. Vzdy je to o ludoch, ako s tym budu hadzat alebo nie :(

danim
24. apr 2013

tak to mas nejaky divny kocik, ked sa ti po jednom lete rozpadol... my sme s golfkami ( jane energy ) leteli 2x a velmi nam tam posluzil a nic sa mu nestalo. nakladali ho do lietadla, ked sme my sli po schodoch do lietadla. toto leto ho berieme opat ( sme ho vyuzili pri oboch detoch )

danim
24. apr 2013
katkanova
autor
24. apr 2013

no len prave preto ze nikdy clovek nevie ako ho ohadzu, keby sa mozem este raz rozhodnut celkom isto ho neberiem ... a dalsi krat uz tiez so mnou naisto nepocestuje

katkanova
autor
24. apr 2013

@danim golface su ovela odolnejsie, lenze nas maly by v golfaci nezaspal ani so sedativom takze som brala normalny velky kociar - golfacu sa mi tiez nikdy nic nestalo

katkanova
autor
24. apr 2013
anjelicek26
24. apr 2013

@katkanova - my sme leteli dva razy aj s vanickovym kocikom ked bol drobec drobec a ziadna ujma.... stale to je o ludoch, ako im na tom zalezi, ked to nakladaju :(

danim
24. apr 2013

@katkanova ja som videla ako ten nas kocik do toho lietadla normalne polozili, tak sa mu nemalo co stat ( ak bol let bezny, bez extra turbulencii )

katkanova
autor
24. apr 2013

@anjelicek26 ... lebo o stasti/smole - neviem, ja som mala od zaciatku obavy ci ho mam vobec brat a naplnili sa ... predtym som vselikde citala skusenosti ako ludom znicili kociare ale kym sa to cloveku nestane ...

anjelicek26
24. apr 2013

@katkanova - neboj reklamaciu rychlo vybavia, len tam volaj a bud otravna a kupis si ten kocik novy.

katkanova
autor
24. apr 2013

@danim ja som ho nevidela - a nemala som moznost si vybrat ci ho vidiet budem, sice ho nakladali predo mnou, ale vyberali bezo mna a prisiel s batozinami

katkanova
autor
24. apr 2013

@anjelicek26 dufam, ale caka ma asi dlhy boj 🙂 sama som zvedava ako to dopadne

ervenka
24. apr 2013

@katkanova hmm, no nikto neodporuca ist s "velkym" kocikom. Napr. Transavia ma pravidlo- lahko zlozitelny kocik do 7kg zadarmo a ides s nim az po branu, resp. az takmer do lietadla, my sme isli az ku dveram, zamestankyna ho zlozila pred mojimi ocami, dala ho do brucha lietadla... Pri check-in ak mas velky kociar mozes si poziadat o opaskovanie, ale samozrejme, ze ho musis aj odovzdat. S akou leteckou spolocnostou si isla a kde ak smiem vediet?

katkanova
autor
24. apr 2013

@ervenka uz neodporucam ani ja 🙂 len keby mi este niekto vysvetlil ako moje dieta uspat v golfaci 🙂 leteli sme s easyjetom na sardiniu

happyfrog80
24. apr 2013

ja som bola svedkmom v Miami ako narabaju s kočikmi ,normalne to vlačíl jeden po betone ,tu hadrovu cast,sak to musel zodrať ,a nevadi im to,ja osobne s kocikom este necestujem ale ak budem tak jedine s buginou asi a vajkom ak sa da ked to bude malinke ,radsej si zaplatim sedadlo na to vajko .Detieste bemam tak neviem co sa moze a co nie.
No a skoda ze som nenahrala na mobil ako hadzu v Blave kufre na pas po prilete,stala som tak bokom ze som aj toho cloveka mohla nahrat,teraz ma palia dlane,mohol sa hanbit,doslova to schvalne plestil na ten pas celou silou aby sa vsetko znicilo v kufri ,ak budete cestovat do Blavy tak skuste si cakat na batozinu hned tam kde uvidite kto to tam dava.To bolo pred 2 rokmi co ja som videla ,zhnusena som tymito ludmi,ich to nie je tak to schvalne dojebbú hieny

juliankaaa
24. apr 2013

@katkanova nedaj sa lahko odradit, a naliehaj na nich.....susede znicili X-lander, nieco im nan spadlo, tiez jej povedali ze nech si moc od reklamacie neslubuje, ale ma manzela, ktory sa neda len tak poslat niekam 😀 nakoniec im poslali uplne novy kocik, tej istej znacky, len novsiu kolekciu 😉
ja planujem v lete tiez brat so sebou moje milovane brio 😎

danim
24. apr 2013

@katkanova s akym kocikom si to sla ?

trish31
24. apr 2013

@katkanova urcite sa nedat oni vam ho musia vyreklamovat,ja si kocik pred odchodom do lietadla odfotim v akom stave je,schvalne

biancaneve
24. apr 2013

@katkanova v turecku som videla ako na páse pri výdaji sa točia už len zostatky kočíkov, madlá, kolečká no proste katastrofa. a to mali ľudia dovolenku pred sebou, takže nič na závidenie ☹ mne golfáč tiež nakladali až pri nástupe, videla som ako ho tam dávajú a vyložili ho so škrabancami...z toho mi vycháda, že je úplne jedno či to vidíš alebo nie...

srdiecko9
24. apr 2013

@katkanova tak mne sa stalo presne toto minuly rok. Leteli sme zo Schwechatu do Dusseldorfu. A to som mala skoro novy peg perego sportak. Mal odtrhnuty drziak na vodu, zlomenu jednu cast na boku kocika. Vyreklamovali sme, ale po tejto skusenosti, bud stary kocik, alebo ziadny..ja mam v Nemecku segru, takze ked tam teraz ideme, kocar si uz neberiem, ale pozicia ona. Tak jasne, ze je to o ludoch, ale staci jeden taky blb a kocar je zniceny.

ervenka
24. apr 2013

@happyfrog80 kufre, jasne ze hadzu. Neviem ako je to s casom v BTS, ale na niektorych letiskach maju casovy limit na vylozenie lietadla. takze sup sup sup, bum bem bam. Este ti povedia, ze si mas kupit dostatocne pevny kufor. Ja som povedala,ze ci ma on dostatocne silnu sanku na moje bum bem bam. 😝

danim
24. apr 2013

tak ja taku skusenost vobec nemam.. co tu pisete o hadzani.. lietame kazdy rok, min rok napr po prilete na KOS z lietadla vylozili 7 kocikov ( vratane hlbokeho )- pekne vylozili a ostali kociky pri schodoch ( kde sme ich na SK odovzdali- kazdy majitel si sam zlozil kocik ) lietadla ( a 1 clovekom, kt. dozeral, aby tam nejaky kocik neostal ), pekne som videla ako tie kociky nakladali do trupu lietadla ( sposobom ako bezne my nakladame kocik do auta- opatrne, ziadne hadzanie ) dtto tak isto setrne tie kociky vyberali.

biancaneve
24. apr 2013

@danim tak keď príde kočík bez madla a kolesa a držiaka na fľašu a ešte neviem bez čoho tak asi sa s tým nemaznajú, nie??? tak si jedna z mála čo si tým neprešla.

danim
24. apr 2013

@biancaneve napisala som len, ze ja taku skusenost nemam, tiez lietame a aj s kocikom.. ja nemozem povedat zle slovo. a zas ak odpadne koleso ??? tak to je aky kocik z kvetu makoveho ?? a drziak na flasu - by si mali mamy odmontovat - vacsinou sa da- lebo je to plast a logicky sa to moze odlomit.

danim
24. apr 2013

@biancaneve
@katkanova preto som sa aj pytala, ze o aky kocik slo, ze to tak dopadlo. ale nedostala som odpoved.

srdiecko9
24. apr 2013

@danim ten drziak na flasu sice z plastu je, ale myslim si, ze ked by s tym kocikom narabali tak, ako si popisala, ze nakladali vase kociky, urcite by vydrzal. Ja ked nakladam kocik do kufra auta, vzdy aj s tym drziakom a nikdy sa mu nic nestalo. No naozaj s nim hodit museli, kedze bola na boku aj zlomena taka tycka. V kazdom pripade, ja po tejto mojej skusenosti kocik neberiem, ak by som musela, tak jedine nejaky starsi..urcite nie novy a drahy.

danim
24. apr 2013

@srdiecko9 ja som mala na mysli to, ze sa ten drziak moze odlomit vtedy, ak pocas letu budu silne turbulencie a vsetko sa v trupe lietadla poposuva.. pripadne sa na kocik zosunie, spadne nejaky kufor. ( lebo do auta jasne, ze nie )

libka1
24. apr 2013

my sme v strede januara tento rok doleteli do viedne, sice nam kocik neznicili ale vratili nam ho taky ze z neho prudom tiekla voda... kedze nam ale znicili kufor (ten aj vyreklamovali a opravili) tak som sa jednou cestou toho manika na reklamaciach spytala ze kde teraz mam dat decko ked je mokry kociar ako po vyprati... len sa usmieval a krcil plecami.. som bola taka nasrata 😠 😠

eeffka
24. apr 2013

Ako baby bez urazky ale kupit si novy kocik a ist s nim na dovolenku do lietadla.... OMG, kde mate zdravy rozum? hadze sa s batozinou, ej im putna ci kufor, ci kocik a po druhe nikdy nemas istotou ze ho omylom nevylozia/nezabudnu niekde inde nez si chcela. Na dovolenku zasadne idem s kocikom co ked sa "strati" nebudem revat 2dni, a taktiez batozinu mam pri sebe vzdy na 1-2dni aby som neostala s holym zadkom a plazi.
Tak balim aj zvysok rodiny. Gace+plavky+1tricko+sukna/nohavky + zubne kefky do prirucnej.

srdiecko9
24. apr 2013

@danim chapem..ale v nasom pripade sa ten pracovnik alebop pracovnici nemozu skovat za nejaku turbulenciu, pretoze neslo len o ten plastovy drziak. Zlomena tycka na boku a skrabance.. Proste nas kocar bol nepouzitelny a to bol uplne novy trojtyzdnovy kocar. Vkazdom pripade si myslim, ze aj spadnuty kufor na kocik a vsetko ostatne su veci, za ktore zodpovedaju oni a mali by vyreklamovat.