Ako odnaučiť 9 mesačné dieťa od kolísania?

my_kids_my_love
9. okt 2017

Mam dvojicky a neviem ako by som ich odnaucila kolisaniu vo vajickach. Maju uz skoro 9 m a nevedia zaspavat sami v postielke uz som zufala stoho ak mate nejake rady tak mi poradte ako ich odnaucit ;)

dominika6
9. okt 2017

nekolísať vo vajíčku?

ankare
9. okt 2017

@my_kids_my_love aj môj 2 r. nevie zaspať sám. Buď na prse, alebo kolisanim.
Držím palce!

my_kids_my_love
autor
9. okt 2017

Ked oni len vo vajicku v kociku vobec. Dufam ze to nebude trvat do 2 rokov lebo sa zblaznim ...

nikol2515
9. okt 2017

@my_kids_my_love Ahoj, 9 mes.su este velmi malicky. Nasa bola naucena zaspavat pri kojeni, alebo tak, ze sme hopkali na fitlopte, inak nezaspala. Ked uz mala 14 mes.sli sme na vikend na navstevu bez lopty, po pravde dost som trpla, lebo som vedela, ze ju bude ocakavat. Lahli sme si do postele, zacala mrncat, silno som ju objala a robila šššš, zaspala. Od vtedy uz bez tohto zlozvyku. Vela stastia.

lujziana44
9. okt 2017

Neviem, či by som čakala. Viem, že to nebude len tak a padne pri tom veľa sĺz, no mala by si ich to začať od naúčať už teraz. Pekne do postielok vedľa seba, zapni im kolotoč alebo nejaké pesničky a neboj pôjde to 🙂

my_kids_my_love
autor
9. okt 2017

No skusala som a teras pred chvilkou nezaspia racej budu robit hoco ako nahle pokolisem len minutu zavru ocka a buvaju. Nechapem tak sa vedia unavit ale sami nezabuvaju :/ a nechcem ich nechavat dlho plakat vraj to nieje dobre

moninah
9. okt 2017

Ja si myslim, ze cim skor zacnes oducat, tym lepsie. Lahsie to pojde, kym nevedia utekat. Ved v tom vajicku si znicia chrbatik. Ak nechcu byt v postielke, lahni si s nimi na postel, daj im cumlik, oblubenu hracku/decku/plienku a tvar sa, ze aj ty zaspavas. Pripadne im pomaly spievaj alebo monotonne rozpravaj. Asi si poplacu a nebude to take rychle, ale bude sa to lepsit. Ked sa rozhodnes prestat kolisat, uz sa k tomu nikdy nevracaj. Drzim palce tebe aj drobcom.

lavender273
9. okt 2017

@my_kids_my_love

Moja ma rok a kolisem. Nemam na vyber ak chcem aby cez den spala. Ja uz neriesim, kolisem tak kolisem. Snad raz sa nauci sama zaspavat (dufam ze to nebude o 10 rokov 😂) Len ty to mas o trosku tazsie kedze mas dve. Snom kazdej mamy je polozit dieta ktore pokojne zaspi. Realita je ina.

divozienka26
9. okt 2017

@my_kids_my_love tak ich nechaj unavit, zaspat zaspia len to potrva, kazde dieta ked je unavene zaspi takze nechat trosku vyplakat, prist pomojkat , zopakuj to 5-10x unavia sa zaspia. Jasne ze to neodnaucis za den, mozno ani za 3 ale za 5 urcite uz uvidis vysledok 🙂

my_kids_my_love
autor
9. okt 2017

Ked oni sa vedia strasne unavit cez den spia len raz a potom vecer a aj tak nezaspia skusala som aj to ze si s nimi lahnem ale nic nepomohlo. Iba behali po posteli :D nechapem ako tolko energie mozu mat ja by som uz davno zaspala

katka2011
9. okt 2017

@my_kids_my_love ja mam dve deti, a prva spavala cez den v hojdacom kociku do 2r vonku na balkone, vo vnutri by spala 30 min, a to sa este aj 3x zobudila a museli sme ju pohojdat aby znovu zaspala, inak neviem ako by som ju cez den uspala, a donutila ju vyspat sa, deti spanok potrebuju, lebo v spanku sa vyvijaju a rastu, ak nevedia same zaspat musime im s tym pomoct, na kazde dieta zabera daco ine. potom raz som bola hrozne unavena potrebovala som si pospat cez obed a vravim jej no nic musis zaspat vo vnutri potrebujem si aj ja pospat, nebudem na teba davat pozor na balkone, inak si nemozem ist lahnut, a cuduj sa svete za 15 min zaspala, ale to uz mala tesne pred 2. narodeninami, hned na druhy den som schovala kocik a odvtedy uz zaspavala vo vnutri. nocny spanok bol tiez boj, do 3m spavala pekne, potom sa zo dna na den pokazila a budila sa aj kazdych 15 min az kym som v 18m neprestala kojit lebo uz som nevladala a bola som z toho nervozna, ona sa nevedela nakojit poleziacky, zakazdym zobrat na ruky a sadnut si. poriadne spat sa naucila, teda prespat celu noc az ked mala 3 r a 3 m a prestahovala som sa s mladsou dcerkou ku nej do izbicky, vtedy prespala prvykrat celu noc! a od 4r bojkotuje denny spanok, takze sme jej ho zrusili. ale posledny rok uz bol boj s vecernym zaspavanim, zaspavala aj hodinu a pol a to som musela byt s nou v izbe sama nezaspala. mladsia tiez spi cez den od pol roka v hojdacom kociku, je vahovo tazsia, neviem ako inak by som ju uspavala a tiez okolo 2r jej to zrusim, teda pokusim sa o to. ja viem ze je to o nervy, ale vydrz bude dobre, oni z toho fakt vyrastu a budu naozaj horsie veci, ze si povies ze ten spanok bol nic... ked budu mat 15 nebudeme spavat lebo sa o nich budeme bat ak pojdu vecer niekam von.

katka2011
9. okt 2017

@my_kids_my_love a to najlepsie som zabudla prvorodenu sme do roka hojdali po nociach na fitlopte aby spala... aj 3 h vkuse to trvalo, 20 - 30 min fitlopta polozila som ju a v momente hore... a takto dookola... joooj to bola parada 😴

xxxkatka
9. okt 2017

cim dlhsie fixovany zvyk, tym dlhsie odnaucanie... resp. odolnejsie dieta😉

blackcat8885
9. okt 2017

Moj syn zaspaval kolisanim do takmer 3rokov 😐 Od malicka zle spal bol uspavany v kociku a na fitlopte. Ako vacsi na fitlopte inak ked lezal reval strasne a ja som nemala to srdce nechat ho plakat. Moja vina teda. Az ked mal takmer 3r a bol tazky na natriasanie na rukach na lopte som to stopla. Zaspaval s placom aj ked som lezala pri nom no asi po 2tyzdnoch uz bez placu len sa mrvil strasne na posteli.Uspaval sa tym

marlenka222
9. okt 2017

Ja som dovtedy kolisala,pokial mala vypadla z kocika. Spavala na brusku alebo na boku talze uviazat ju bola nadludska uloha. A jednoho krasneho dna ked uz zo sportoveho (mame velky sportovy kocik,ktory pomaly nevojde do kufra oktavka 2 poskladany), presne v ten den som vedela ze hoc bude plakat ako chce, bude spat v postielke. Na ukor zdravia to neslo. Samozrejme,slzy, bojkot spanku. Tak som skusila dat o polhodku neskor,aby bola este viac unavena, poskusala som kadeco, spievat,tisit, drzat za ruku, nic nepomahalo az po case -kolkokrat aj po 4 hodonach !uspavania vecer,ktore som fakt psychicky uz nedavala, to mala vzdala a zaspava v postielke. Uz viac dalsie dieta by som nedala do kocika zaspavat. Na spanok je postielka, na cestovanie ak to nejde inak,kocik. Kocik,autosedacka nie je urcena na spanok dietata.

ivuska027
9. okt 2017

Čím dlhšie budeš kolisat, tým dlhšie budeš odúčat. Mám dve deti, samé sa naučili späť do troch dní. Prvý den si poplakali, druhý ovela menej, tretí spali. Sú to len deti, nie jadrová bomba. 😉 Veľa šťastia a úspechov ❤

my_kids_my_love
autor
10. okt 2017

Dakujem vam za vase skusenosti 🙂 pokusim sa ich uz nejak naucit nekolisat. Viem ze to bude tazke ale raz to musi aj tak prist. Ked ja nemam to srdce na to nechat ich plakat.

ivuska027
10. okt 2017

Akákoľvek činnosť, ktorá sa vykonáva dlhodobo a je pre teba čím ďalej tým vysilujúcejšia, je kontraproduktívna. Sama vieš, že to nie je ok, tak čím skôr to zvládneš, tým skôr budeš spokojnejsia ty a aj deti. Este je veľa rozhodnutí pred tebou a budú zavažnejšie ako toto. Základ je mať v tom jasno a byť odhodlaná. Ak budeš aj dôsledná, všetko bude zrazu oveľa jednoduchšie. Deti vycitia, že to myslíš vážne a budú ťa brať na vedomie bez zbytočných špekulácií. Držím palce ❤

my_kids_my_love
autor
10. okt 2017

Dnes som to skusala polozila som do postielok, unaveny uplne kedze buvali len o 12 pol hodku a nic iba plač liezli po postielkach .... nemohla som pocuvat ako placu. Zobrala som dala do vajicka troska pokolisala do minuty zaspali :/ asi ich to nenaucim nemam srdce pocuvat ich plač

katka2011
10. okt 2017

@my_kids_my_love a ked ti tam zaspinkaju potom ich prelozis do postielky?

my_kids_my_love
autor
15. okt 2017

Ano prelozim ich potom ale aj to plati len vecer ze sa daju prelozit aj to po hodine kolisani. Cez den ked ich chcem prelozit do postielky hned su hore