Detská izba pre dvojčatá

1martincanka1
24. máj 2015

Ahojte maminky dvojiciek 🙂 Prosim vas o inspiraciu ako rozvrhnut detsku izbu pre dvojcata.. Nakolko ich budeme musiet mat od zaciatku v detskej izbe, potrebovali by sme vediet ad1 co vsetko v izbe nesmie chybat a ad2 ako veci co mozno najlepsie rozvrhnut z hladiska praktickosti atd. Budem vdacna za kazdy napad/radu/foto ako ste to mali vy. Dakujeme. 🙂

duun
24. máj 2015

Velkost izby? Orientacia na svetove strany? Kde je okno (ake velke), kde dvere? Ako je izba spojena s ostatkom miestnosti? Ma prepojenie na terasu / balkon / satnik / vlastnu kupelnu?
Deti su obe dievcatka/chlapci alebo chlapec a dievcatko?

Nepises takmer nic konkretne.. keby si prisla za interierovym dizajnerom, toto presne by sa ta spytal a potom by zacal uvazovat, co navrhnut/odporucit.

Ak je izba na sever - vymenit za inu, napr. vasu spalnu. Ak je mala, bude zariadenie ine (variabilne, minimalne) ako vo velkej izbe, kde sa da spravit kutik len na hranie, len na spanie... Ak ma pristup na terasu / balkon - bude dispozicia zariadeni usporiadana inak - aby bol vyhlad, dobry pristup a podobne. Ak je izba mala - svetle farby, male vzory, ak je velka a presvetlena, potom sa da ist aj s tmavsimi, vyraznejsimi a velkymi vzormi.
Je toho priiiiiiiserne vela, kludne mi napis.
Moja zbierka na pintereste (neviem, ci to zobrazi): https://sk.pinterest.com/zuzana24/0-detská-izba/
A ak by si chcela hladat cez google - skus twins room.

1martincanka1
autor
24. máj 2015

@duun fuuuuuu 🙂 dakujem za tip, popozeram.. obaja s manzelom sme za minimalisticky styl (v byte mame vsade biele steny, jednoduchy kontrastny nabytok..) no je mi jasne, ze deti potrebuju vela vnemov, farieb, vsade bude vela hraciek atd. mozno aj pre to je to pre mna tazsie "vymysliet im izbu".. velkost izby 4x4m, okno 1,5 m na juznej strane (za oknom je velka loggia, na ktoru sa ale ide z obyvacky), dvere su na protilahlej stene, izba je neprechodna.. kombinaciu d/d, ch/ch, ci d/ch sme neprezradili nikomu, tu si chceme az do porodu nechat pre seba 🙂

patkaza
3. nov 2015
Používateľ patkaza je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od patkaza.

deti potrebuju izbu nejako skrášliť a tak neviem ako by som to povedala zútulniť .. dajte im tam všeliaké doplnky http://akoapreco.com/ako-zariadit-detsku-izbu/

deanse
3. nov 2015

Síce budú hneď v samostatnej izbe, no moji majú 3 roky a aj tak sú stále tam, kde som ja, vo svojej izbe sa ani tak moc nehrajú, tak taký hračkársky kútik máme aj obývačke alebo teda tie "dôležité" hračky nemajú vo svojej izbe. Podľa mňa na začiatku je dôležitá praktickosť izby pre teba, až neskôr, keď už budú samostatní, im tam robiť nejaké väčšie miesto pre hranie.