Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

nana77
24. feb 2009

jaj, k tym dudlikom, aj mne nas zubar povedal presne to iste, co pise yasmin 😉 . moji mali maju dudle iba na spanie (ci uz v postielkach, alebo v kociku). ked im v noci vypadne, stava sa, ze musime vstat a dat dudku do pusky, lebo placu, ale nie vzdy.

baby, co pozerate zufalky, ja som to pozeravala na prime, tam isla IV seria skor a uz skoncila... neviete, to je posledna? aj som sa snazila to vygooglit, ale nejako som nic nenasla... a skoncilo to teda ozaj divne 😕 !!!!

margaretka11
24. feb 2009

Ahojte 🙂

Nana tak mu to očko sleduj a zatiaľ sa nestresuj. Keďže sa Oliverko u doktorky poriadne jedoval, tak mu mohla v očku prasknúť žilka, ako sa pučil tak mohol zatlačiť a pri tlaku praskne žilka. To máš ako u žien, ktoré idú rodiť, moja kamarátka mala riadne "krvavé" oči od tlačenia lebo omylom zatlačila do hlavy 😝 . Aj náš Simonko mával popraskané žilky, ale na tvári. Boli to také bodky, ak sa dobre pamätám tak sa to volá petechie, urobili sa mu skoro stále u doktorky lebo tam sa vynerváčil a pri plači sa riadne jedoval, očervenel a takto sa "vyhádzal". Akurát minule som si uvedomila, že už sa mu to nerobí a pritom sa vie jedovať aj teraz, ale zrejme mu to už prešlo. 😉

nana77
24. feb 2009

mar, bibi, kocky, myslite? lebo je fakt, ze oliverko je ten jedovatejsi a nervnejsi z mojich chalanov... mne by mali zakazat pristup na internet..ja som taky pako, ze zo vsetkeho mozne si vzdy vyberiem to najhorsie a potom sa klepem a bojim... asi nebudem normalna 😖 ... pricom normalne som skor optimista ako pesimista..

margaretka11
24. feb 2009

Nana to nie si sama, ja som tiež taká polepená pri deťoch, stále sa o ne bojím, to je normálka 😉 . A na nete je kopa informácií a niekedy nájdeš také a také príznaky nejakej choroby a zistíš, že ich máš väčšinu 😀 a hotovo, koniec a bumbác 😀 . To sa stáva aj mne a potom sa na mňa manžel hnevá 😔

Myslím, že Oliverkovi to prejde, ešte je to bábätko a tie cievky má určite jemnejšie a náchylnejšie k prasknutiu. Mne v detstve často tiekla z nosa krv a doktorka povedala, že treba vydržať, že tie cievky v nose zvyknú časom spevnieť a mala pravdu. Na základke som si síce svoje užila s tečením krvi, ale už na druhom stupni ma to vôbec netrápilo 😉

margaretka11
24. feb 2009

idem malým dať obed a uložiť ich, ešte prídem 😉

pappo
24. feb 2009

caute baby raz ste mi poslali recepty od 5 mesiaca dojedneho roka stratila som to v pc mozete mi to prosim vas este raz poslat ak to niektor&a mate v pc dakejem annapapp2@gmail.com

womenne
24. feb 2009

nana aj moj to mal len teraz si nespomeniem ktory 😝 ono sa stane že praskne cievka malym detom pri plači takže je to v poriadku,tak ako pišu baby len ho sleduj ak by to bolo často radšej chod.
ja som mojich uložila teraz a bez cumlikov tak som zvedava kto to vydrži či oni sa stym zmieria alebo a rezignujem a cumle im vratim 😀
som im odsavala noštek no Sebko v pohode ani sa mi nepral ani nekričal iba trolinku ale zato nikolaskoten vrieskal aj zanho 😖
baby mate teraz niektora za sebou tetanovku?ja mam teraz ist po 10rokoc a staršne sa bojim ja neznašam pichanie,boli to?moj mi hovoril že nie ale on ma rad bolest takže jemu neverim 🙄

womenne
24. feb 2009

tym že ma rad bolest nemyslim že by bol...ale že onto dobre znaša 😉 že mu to envadi

yasmina
24. feb 2009

nana poslala som ti link na toho Dr...
myslim si ze bud zrazanlivost krvy, je to len mala krvna zrazenink, musela mu prasknut cievocka...
neboj sa ten Dr. ti isto odpise...
Co sa tyka zufaliek aj ja som to pozerala na prime ale nejako nepamatam ako to skoncilo... 🙂 ja som si vsetky diely nahravala na Magio...
no a zajtra nas caka to ockovanie co sme tolko prekladali Hexa & Prevenar & Rotarix a diazepam nedavam...
inac davali ste pred ockovanim cipok Panadol proti bolesti a teplote pred alebo az po?

bibianka
24. feb 2009

Nani, keď som si všimla, že Filip má jednu zorničku väčšiu, schmatla som deti, jedno do golfiek, druhé do šatky (dvojkočík sa v zdrav. stredisku nezmesti do výťahu) a celá spotená som dobehla k očnému. A potom sa sa tam ešte nervózna zamotala do šatky, keď sme odchádzali a zdržala som im "prevádzku" na štvrť hodiny 😀

womenne
24. feb 2009

yasmin davaj až po 😉
ja som mala na očkovanie taky sprej a on im zamrvil nožku davala som im to pred očkovanim aj kratko pred vpichom a vpohode vobec neplakali predpisala mi to neurologička ked dala Sebastiankovi injekcie)už som zabudla ako sa volaju)na zvyšenie pohyblivosti on bol taky trošku lenivši 😀 ale pomohli mu 😎

yasmina
24. feb 2009

oki dam po...joj to bude plac...maly Milosko este len prideme do budovy a uz zacina mrnkat a ked zbada sestricku alebo lekarku hystericky plac az mu nabehnu cerveno-bordove mapyúflaky zo stresu...po celej tvaricke aj telicku...taky ma strach...chuda a mx sa prida a mame rodeo...

womenne
24. feb 2009

ešte som zabudůa na jednu historku 😎
v nemocke som im zobrala cumliky potom čo ma zdrbala a dala som ich pod moj zahlavok no a Nikolas tam stale chodil a dal si hlavu pod zahlavok a stal tak aj 5mnut mi nedopalilo že tam su tie cumliky,tak som si tam sadla a pozorovala ho a on zase prišiel dal hlavu pod zahlavok a dudla cumel sa ho pytam že čo robi,rychlo ho vypll a išiel preč zachvilu zase prišiel a dal hlavu pod zahlvaok a podudlal si cumlik a šiel preč 😀 vynalizavy je riadne 😀
asebo teraz ked som prišla knim tak sa akože robil že si upravuje zahlavok hlavne že predtym tadial skakal 🙄 si myslia že som asi blba nie????????? 🤐

yasmina
24. feb 2009

wom ved to je zlate...taky maly drobec a tolko rozumu... 😀

womenne
24. feb 2009

ved je ja som sa tk nasmiala aj ked som to v aute rozpravala ferkovi sme sa smiali,
včera som volala sestre ohladom tohoinhalatora a dala som jej sebka k telefonu ten hned začal vykladat že tatiko nabural auto a že ho musel traktor tahat(povedal to aj doktorovi 😝 )vymenoval koho lubi a bol by aj dalej len som ho musel a stopnut lebo to by bol učet 😝 zlaty je a aky ukecany len tie jeho otazky ,keby už aj nikolasko začal ☹

yasmina
24. feb 2009

aaaale zacne...aj u nas to je takto ze Maxim ten placko on vsetko akoze okomentuje aj ked mu nerozumiem...listuje knizky a cita a blaboce do nemoty a ten druhy Milosko nezajem...on sa hra, pozera rozpravocku a knihy a debaty ho netankuju...

womenne
24. feb 2009

som zvedava čo nam povedia na tej lokopedii sa bojim aby nema nejaky blok som sa už teraz rozhodla že ja ho učit nebude som mala take neryv ked som ho učila jedno slovičko a on na mna len čumil a nič 🙄 proste ma ignoruje.
oni ešte nespia mna............
yasmin a vy ako už ste ok?manžel je doma či na služobke?

evka1310
24. feb 2009

musim sa vyzalovat...prave som sa vratila z nakupu aj drobcami...boze ako mna k smrti vytacaju ti ludia, co cpu tie svoje sproste paprce do kocika... 😠 😠 😠 normalne by som im tu pracku zlomila...ako mna to vie nastvat... 😠 😠 😠 a dvojkocik samozrejme pritahuje pozornost...kazdi sa chce pristavit a potom tie "vysoko intelihgentne" otazka - TO SU DVAJA? No nie, piati...Boze nalepim si na kociar cedulku NECHYTAT!!! Pozor zla mama. Hryze!!!!
jejda aka som nastvata...cely nakup som sa vyhybala ludom, vlastne som nenakupovala ale utekala od tych co sa chceli pristavit a finovala ze mam na ponahlo...a nakoniec vovytahu 😠 😠 😠 taka stara raspla ze jej dvaja. (vobec som sa nedivala na nu) a ona mrcha ich zacala stipat do licka (Co tiez nenavidim) boze myslela som ze jej pastou jednu vrazim..najme ked potom zaclaa kaslat a tou ISTOU rukou si prikrila usta...Boze ak sa mojim malym nieco stane - ak ochoreju, vazne ze pojdem od domu k domu a budem zvonit a ked tu pozorku najdem, na kolene jej tu jej pracku zlomim na dve...jejda aka som ja vytocena!!!! 😠 😠 😠 😠

pappo
24. feb 2009

evka suhlas presne viem ako sa citis

womenne
24. feb 2009

evka fuj to ani ja nemam rada.
ale rada sa smejej ked sa mlady chlapy divaju s vypuleny očami na dvojičky 😀 raz sme šli z rehabilitacie a jeden par išiel okolo nas a ona že jej aky nadherne aj ja chcem a on že :čo ti šibe????vieš kolko to stoji???? sm sa so segrou s chuti zasmiali že sme ako antikoncepcia chlapy ked nas vidia si davaju večši pozor 😀

yasmina
24. feb 2009

evka viem si predstavit...
v taliansku je to o 1000% este horsie...moj zazitok zo sicilie...tam vobec neboli ziadne dvojicky...sme nestretli ani jeden dvojickovy kociar a to sme tam boli 14 dni...a najma stari ludia sa pristavovali...
a poznas to ...Gemelini?...I bimbi più belli ...atd atd...a este ma prekvapilo ze sa prezehnavali stari ludia a priali vela zdravicka...
ale nam sa deti nikto nechytal a nepriblizoval sa ...skor to bolo mile ako doterne...ale velmi casto nas zastavovali...

womenne
24. feb 2009

v taliansku asi fakt eieje vela dvojičiek tuna v čechacha na slovensku to začina byt pomaly rarita že?

womenne
24. feb 2009

bože samozrejmost som chcela napisat 😉 no v izbe je najk ticho že by som vyhrala?bolo by načas ležia od 11.15

evka1310
24. feb 2009

womenne 😀 😀

womenne
24. feb 2009

no som si riadne namyšlala oni sa mi zatial hrabali v komode preto tam bolo ticho už som im dala na zadok tak dufam 🙄

nana77
24. feb 2009

wom, podareny!! a vynaliezavy!!! jooj a musi to byt podarene, ked tak vykecavaju, uz sa na to tesim. tipujem, ze u nas ukecanejsi bude oliverko, ten uz teraz vkuse keca, len mu nikto nerozumie 😀 😀 😀 , mozno ked, tak ondrejko. inak, oni maju taku zvlastnu formu kominkacie medzi sebou, som ich minule sledovala, kazdy na inom konci miestnosti, pozerali na seba, vydavali nejake zvuky a usmievali sa na seba, no podarene to bolo 😵

evka, presne aj ja viem, ako sa citis!!! tiez to neznasam a zvlast, ked boli uplne malicke babatka a niektori ludia boli schopni vtrepat sa do kocika 😠 😠 😠 . uz sa mi aj stalo, ze ked som bola extra nervna, tak na otazku: jeeej, dvojicky, mozeme sa pozriet? - som odpovedala, ze nie, nemozete... 😀

pappo, poslala som ti ten mail, len neviem, ci je to to, co hladas...

yasmi, ani sa necudujem, ze placu u lekarky. ved si tam toho uzili dost... ☹

ti moji este spia.. 😕 . obed navareny, nachystany a cakam...takto dlho veru spat nezvyknu

grmitko
autor
24. feb 2009

evi ach to pozname asi kazda s tymi kocikmi mna doteraz vytaca, ked ich babky na ulici stipu do lic...

Dani nasi sa oducili od dudla tak, ze som im ich este na obed dala, a dohodli sme sa, ze ked vstanu, tak hodia do kosa a tak aj bolo a potom ked pytali, tak som im pripomenula, ze dudu uz vyhodili a uz su velki chlapi (oni su na to velmi pysni, ze su velki chlapi) 🙂 a ze dudliky potrebuju babatka a nie oni 🙂

yasmina
24. feb 2009

uz sme hore...max jasnacka place...letim...paa

lenkamt
24. feb 2009

ahojte 🙂

Nani - aj naša Lenka to mala , v čase keď sme sa vrátlili z onko, si vieš predstaviť moje nervy, ale zmizlo jej to pekne samé, jej sa často spravia aj také fliačky na hlavičke ako popraskané žilky 😒 a tiež je to náš nerváčik 😖

cumle máme aj my na spanie ale teraz keď im idú zuby tak pýtajú aj cez deň 😅

no a očumovači - 😀 neraz sme sa tu zabávali na "vtipných" komentároch 😝

evka1310
24. feb 2009

Nana - 😀 aspon sa ta spytali..aj ked asi taku odpoved nacakali.....mna sa ani len nespytali...navyse je chripkove obdobie...mozno keby bolo leto tak ma to trapi menej...a to navyse bola taka stara bosoka a stari ludia a mele deti su najvacsi prenasaci chorob....jeda ako ma nastvala...ale uz som sa upokojila...ideme do parku..uvidime kto sa mi tam nacpe do kocika 😠