Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

helka1
3. mar 2009

LAlu, prave cez vikend som prekladala pribalovy letak k sirupu s hlivou ustricovou s 1.3-D-Beta Glukan s citronovou prichutou pre deti od 1 roka 😉 nasa firma to pravdepodobne ide ponukat na zahranicny trh tak chceli po mne preklad . Hned som rozmyslala ci nekupit na posilnenie imunity 🙂

Kiwuska rada by som sa zapojila, ale smola je, ze vela veci som si nepozapisovala co a kedy v kolkych mesiacoch robili 😒 , takze neviem, ci ti s tym pomozem, ale ak ano posli mi ten dotaznik 😉

Nas Adamko mal vcera aj dnes sopliky a aj teplotu mal, ale len mierne zvysenu, moze to byt zo zubku ? Vidim, ze mu cez dasienko presvita ocny zub 😕

lalupa
3. mar 2009

kde ste kto? spite, ci nieco fajne v telke?

helka1
3. mar 2009

som tuuuuu 😀

yasmina
3. mar 2009

kuk...ja som si nahrala film z hbo a teraz kukam...Invazia...

grmitko
autor
3. mar 2009

aj ja som tu, ale uz ledva kukam, tak len na moment 🙂

nana77
3. mar 2009

lalu, aj ja dufam, ze to nebude nic vazne.... som z toho velmi nervozna. inak, ten betaglukanovy sirup s jahodovou prichutou mame aj my (ale este ho neuzivame), a na jednej strane je napisane, ze od 1 roka vo vnutri ze od š rokov...

kiwuska
3. mar 2009

Helka jasne ze pomozes🙂 ja deticky roztriedim do vekovych skupin 0-6m 6-12m 12-24 atd do troch rokov takze si nemusis pamatat viac ako max pol roka dozadu dotaznik budem posielat zaciatkom bud.tyzdna tak poslem aj tebe🙂 a dakujem za ochotu

yasmina
3. mar 2009

nana neboj urcite to nebude nic vazne!
no my ten sirup pouzivame a aha kazdu chvilu im nieco je ... 😒

bibianka
3. mar 2009

Tak toto som našla (je to odpoveď lekára na otázku mamičky):

Anizokoria je neskorym priznakom vazneho stavu, pri ktorom dochadza k zvyseniu vnutrolebecneho tlaku u deti z roznych pricin (napr. po uraze). Ak ste si vsimli, pisem, ze je to neskory priznak. Znamena to, ze ak dieta predtym zmeni spravanie, vracia a malo v kratkom predchorobi uraz, je zle. Anizokoria nastupi skutocne az nakoniec, k takemuto stavu sa nedopracujete, nebojte. Nemusite dieta vobec tak uzkostlivo sledovat.

My sme žiaden pád nemali a všimla som si to už niekedy v novembri-decembri, ani si už presne nepamätám. Pozrela som si fotky a vidieť to už na fotkách z leta, takže zrejme to má vrodené, len si to nikto nevšimol, vidieť to v šere, keď sú zreničky rozšírené.

kili
3. mar 2009

čo je to tá anizikoria?

nana77
3. mar 2009

bibi, to som nasla aj ja a aj z toho som znervoznela... na fotkach starsich nie je nicvidno, ale aj u oliverka je to tak, ze v sere su rozdielne a na dennom svetle rovnake

bibianka
3. mar 2009

Ja len dúfam, že ho z toho nebude bolieť hlavička 😢

lalupa
3. mar 2009

kili, nerovnake zrenicky

bibianka
3. mar 2009

anizokoria sú nerovnako veľké zrenice

lalupa
3. mar 2009

helka, od 1 roka? ip- ni mi ,ak mozes, znacku 😉

kili
3. mar 2009

bibi, ale však jasné, keď mu z boku svieti svetlo, že tá zrenička je väčšia ako tá, ktorej tieni nos. si to všimni

bibianka
3. mar 2009

lenže je to stále tá istá, čo je väčšia

nana77
3. mar 2009

bibi, to ako keby som videla oliverkove ocko... a tiez lave

bibianka
3. mar 2009

to sme sa zišli, možno je to nejaký dvojičkovský syndróm... 😕

bibianka
3. mar 2009

Ja už sa na to nabudúce u neurologičky opýtam. Podľa očného je o.k.

nana77
3. mar 2009

aj nam ocna povedala, ze je to ok, robila mu ocne pozadie. a hovorila nieco o tom, ze niekde z krku idu nejake prepojenia nervove do oci (ja to bohuzial neviem tak odborne a spravne vysvetlit) a vraj sa moze stat, ze z jednej strany to prepojenie je nejake slabsie a vraj to nie je problem.

bibianka
3. mar 2009

No dúfajme. Tie hrozné veci súvisia s úrazmi a Oliverko ani Filipko nie sú ten prípad.

nana77
3. mar 2009

dufam, ze sa za uraz nepocita take nieco, ked dieta spadne zo sedu na hlavicku... 😕 . lebo to sa nam stalo uz zoparkrat

lalupa
3. mar 2009

nan,to nie 😉

lalupa
3. mar 2009

som vas chcela rozveselit fotkami zo vcerajska,ale asi pojdem haji

nana77
3. mar 2009

lalu, rozvesel!!!! ja som vcera nevidela nevesticky 😕

bibianka
3. mar 2009

Lalu, ani fitloptu, ani valec nemáme, aj som o tom uvažovala, ale ten môj leňoch sa najradšej hýbe, keď ho má niekto na rukách alebo sa s ním nejak manipuluje (prebaľovanie, obliekanie). Keď ho položím na zem, chvíľu sa pohrá, potom palec do pusy a leží... Saška sa za všetkým naťahuje, on keď nedosiahne, kašle na to. Asi neexistuje vec, čo by mu stála za námahu. Keď ho mám na rukách, tak sa siape po laptope, po zrkadle a ide z kože vyskočiť. Keď to dám na zem pred neho, ale tak, aby nedočiahol, stratí záujem. Na rehabke mi povedali, že možno ani nebude loziť a rovno sa postaví. Svalstvo má ukážkové.

bibianka
3. mar 2009

Nana, to by mali anizokoriu asi všetky deti

nana77
3. mar 2009

bibi 😀 . ja uz asi kombinujem nekombinovatelne... ale to ct aj tak skusim vybavit, nech mam klud

lalupka, kde mam fotecky????