Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

yasmina
24. mar 2009

ked ide o brusny je pravdepodobnost ze sa to upravi ak slabinovy operacia, je to bezny zakrok, 3 dni v nemocky, ostava mala jazva.Prajem uz len velal vela zdravicka...verim ze s tym pruhom to bude ok.
MOj rano o 6tej letel tak uz sme free.

adrolka
24. mar 2009

kati nočníky aj my až v lete..
posúvať chcem trošku kvôli tomu blbému posúvaniu času, tuším budúci týždeň. neznášam to. 😀

womenne
24. mar 2009

vieš onma citlivy pipik už davnejšie som s všimla že ked ho umyvam tak sa zohyba a hovori mami boli,ale pripisovala som to že sa boji ked mu to prestrihovali a čistili.no uvidime ako dopadneme.
a kam letel tentokrat tvoj manžel???

adrolka
24. mar 2009

yasminka ta kto bude vegeeet a pohodičkaaa 😎

lilinka76
24. mar 2009

Womenne, velmi som nepostrehla, ale ak si dobre pamatam, Niko ma zvacsene vajicko???V tom pripade sa moze jednat o hydrokelu. Je to vraj akysi vodny pruh, ma v miesku tekutinu, my to mame tiez, nateraz mame pozorovat a ak sa nevstrebe, tak nas caka operacia. ☹

womenne
24. mar 2009

Ahojky baby možem im uvarit mlete mesko a dotoho mrkvičku a zahistit solamylom????alebo čo im tam mam dat?????? 😕
lili neviem teraz sme boli na chirurgii ale odtial nas poslali na urologiu kde dnes nerobia a objkednali nas na piatok tak som zvedava.

zuzka.25
24. mar 2009

ahojte

katulka, no veľkí sú už obaja tí moji loptoši 🙂
a nie, nenočníkujeme 🙂 nočníky máme ako súčasť výzdoby detskej izby 🙂 občas povedia kako, ale robia si zo mňa vrtulu... posledný cca týždeň, čo sme vlastne kvôli chorobe doma, tak ich tam občas posadím, ale nič tam nespravia a potom zdrhnú.. vydržia tam sedieť chvíľu len kvôli tomu, že im čítam pri tom knižku, ale potom ich to už neba a idú si po svojom... takže sa vôbec nepýtajú 🙂 ako uvedomujú si, keď sú pokakaní, ale že by húkli predtým, tak to ee...ja tomu nechávam voľný priebeh, keď sa oteplí, tak im proste nedám plienku... ale teraz nechcem, aby mi prechladli...
paulinke želáme, aby modrina čoskoro prešla.. naša už tiež bledne 🙂

yas, tak to pekne dlho balil tie kufre 🙂))

wom, super, že už máš trošku lepšiu náladičku... môj tomi mal vraj tú hydrokélu, ale keď sme prišli na urológiu s tou hypospádiou, tak povedala, že nemá nič.. tak buď tam bola blbosť napísaná, alebo to zmizlo.. každopádne hypospádia nezmizne, takže narkóza náš určite čaká..

no a teraz správy z domova: ráno som išla k dr., lebo už sa neviem zhlboka ani nadýchnuť.. mrťa ľudí, prídem k dverám a že dovolenka :( zastupuje dr., ktorý začínal ordinovať o hodinu a predomnou x ľudí... tak som to po hodine vzdala a išla som domov k deťom, aby muž mohol ísť do roboty.. hodila som si paralen a teraz som dala deti spať a ja sa len povaľujem... stále dúfam, že to mám len presilené..

lumah
24. mar 2009

katullka to len Dado chodí, Filip ešte nie, ten sa len prevaľuje a plazí.
zuzka tak to ozaj skoro začal, aj náš Filip asi bude 2 mesiace meškať, nevadí, aspoň to nebudem mať naraz vela. 😀
Máme nové topánočky - naše prvé... 😀 od yasminky. Dala som foto. 🙂

altea
24. mar 2009

ahojte babuľky týždeŃ sme nemali prístup k PC,takže sa ozývam až teraz. 😲
Prečítala som si len váš včerajší večerný pokec 😉 ,takže sa opravedlňujem ak budem trošku mimo.

zuzka 😲
u Teba sa s veľkou pravdepodobnosťou jedná naozaj o zápal pľúc s komplikáciou 😕 -zápalom pohrudnice-tzv.pleuritis siccca,čo nie je sranda.Neviem aké lieky berieš,či bola robená citlivosť na antibiotiká,pretože podľa všetkého berieš antibiotiká,ktoré ti nezaberajú 😒 .Je treba urýchlene začať liečbu kortikoidmi,analgetiká,niečo na skvapalnenie hlienov a hlavne iné antibiotiká (podľa citlivosti).Takže prosím ťa - najbližší meilik nech je už so správou,ako si dopadla u lekára.Pleuritída nie je sranda.

adrolka 😲 ,
neviem moji drobci sú strašne mliečkárski,až mi to začína vadiť.A papáme teda za troch.Ráno mliečko,o hod.chlebík,vianočka...,potom hajaja-pravdaže len s mliečkom 😔 ,potom obedík-polievku zatiaľ nechceme 😝 ,
Doobeda nestíhame desiatu ,tak na olovrant jogurt s ovocím,keksíky ,cca medzi 18-19.00 kaša s ovocím ,pribináčik,no a okolo 21.00 hajaja-pravdaže s mliečkom-Samko cca 300ml,Sofi taktiež.No a v noci Sofi 3x hore 😕 😕 😕 -mliečko,Samko 1-2x 😕 😕 -mliečko.Takže u nás ide mliečko na dračku 🙂 .

zuzka.25
24. mar 2009

ahojte

lumi, krasni su ti tvoji 🙂 a fešaci v novych topanockach 🙂

altea, ja beriem teraz atb penclen, kvaply pleumolysin, ten som uz ale prestala, lebo mi kazala, ze ked budem uz vykasliavat, tak si mam davat kalciovy sirup a detom donho kradnem fenistil kvapky..
tvoja sprava ma tusim vydesila viac, ako yasmi včera :(
ty si dr.???

ako tak čítam, tak vy musíte za mliečko platiť majland 🙂

lumah
24. mar 2009

zuzka veru upaluj radšej k dokimu a počkaj si u neho radšej, aby si fakt nemala zápal pluc. To nemusíš mať ani teplotu, len pokašliavať, moja mama to tak mala.

altea
24. mar 2009

zuzi, 😲
pleumolysin obsahuje látky,ktoré uvoľňujú sekrét z dýchacích ciest + kodeín, ktorý tlmí dráždenie na kašeľ.
Pleumolysin sa užíva pri suchom, dráždivom kašli, pri zápaloch hltanu, hrtanu, priedušnice a pri akútnych a chronických zápaloch priedušiek.
je nezmysel aby ,teraz keď si začala konečne vykašliavať si s tým prestala,práveže sa naopak má podporiť vykašliavanie do konca-aby sa priedušky vyčistili od hlienov úplne,pretože aj malé množstvo hlienov dráždi na kašel.Ale pleumolysin by som nebrala,v Tvojom prípade skôr Erdomed (dúfam,že to môžem sem písať 😒 ).
Kalciový sirup ? 😕 Zuzi to je liečba "maličkých" -pre deti,kedy chceme predísť alebo už liečiť vzniknutú dráždivosť -pri zachrípnutí,bolestiach hrdielka,alergické stavy....u dospelých ako náhrada,doplnok liečby avitaminózy-zvýšená potreba Kalcia.
Fenistil kvapky - taktiež o ničom v Tvojom prípade,ak už Dr.si myslí,že Tvoje ťažkosti súvisia ,alebo sú na alergickom podklade tak už niečo silnejšie-Alerid,Zodac,Clarinase....
No,áno ,musím s pravdou von 😔 ,prezradila som sa ,som Dr.

Hej,mliečko nás vycuciava teda poriadne 🙂

altea
24. mar 2009

Mňa šľak trafí z tohoto počasia,svieti slnko 😅 ...hovorím si,idem umyť okná,kým sa vytrepem z kúpelne s kýblikom už je zatiahnuté 😠 ,no nič,otváram okno,pár krát prejdem handrou-začína pršať 😝 😠 😠 ,ľudia sa na mňa dívajú-či som akože v poriadku,zatváram okno a číham kedy zas vyjde slnko. 😵 😵 Slnko!otváram okno,rýchlo začínam utierať,začína pršať 🙄 🙄 ,zas pohľady 😕 😕 na mňa ,zabuchnem okno,kašlem na to 😖

Zuzi 😲 a vyžiadaj si RTG hrudníka,pravdepodobne už bude vidieť známky pleuritídy-teda podľa toho čo opisuješ,tak usudzujem.(Aby si si bola istá.)

womenne
24. mar 2009

Altea to nemaš na nas,išli sme von fučalo,išli sme z nemocky svietilo slnko,dala som malych spat čož prešlo cca 15minut začali padat krupy všetko uplne biele a eraz po hodinke svieti slnko a krupy sa roztopili 🙄

nana77
24. mar 2009

ahojky!
zuzik, ja som mala zapal pluc, ked som mala 18 rokov, nepamatam si uz, ci ma to bolelo, ale podnes si pamatam, ze ten kasel bol strasny, ked som zacala kaslat, mala som take zachvaty, ze som myslela, ze sa zadusim. urcite radsej chod k dr, ako ti kocky radia, lebo mna vtedy chceli nechat v nemocnici... aby si si neuhnala naozaj nieco vazne.

katulka, aj ja posielam paulinke pusinky na cielko!!!!!

wom aj chlapcom tvoji obidvom, nech uz ste ok a dufam, ze ta operacia nebude nutna!

baby, moji chalani mi vypiju za den presne 300ml mlieka + 180ml kase (robim nemliecnu, ktoru im zarabam do ich mlieka), takze denne vypiju 180ml mlieka. nie je to malo? uz som im skusala zvysit davky, ale nechcu, viac nevypiju. a v noci vobec...

nana77
24. mar 2009

denne vypiju 480ml mlieka som chcela napisat...

zuzka.25
24. mar 2009

altea, díky za vysvetlenie :(
dnes už tam nie je, ale zajtra príde môj otec a keď mi bude furt zle, tak pôjdem...
a co ten smutný smajl, ze si dr?? 🙂 ved na to musíš byť hrdá, nie?
inak dobrý popis s tým oknom 😀

nan, naši tiež vypijú max. 440 ml mlieka, k tomu este majú jogurt al. kašu.. ale mliečnu... tiež nechcú viac...

altea
24. mar 2009

no,kočky ja som už skončila, 😒
prechádzajúca RZP zobudila drobcov,húka ako besná 🙄 .
Idem,možno sa mi dnes ešte podarí umyť tie okná,ak nie aspoň si zacvičím-hore-dole 😀 😀 .
Večer sem nakuknem.

yasmina
24. mar 2009

ahojky...
Lumah som rada ze sa topanocky pacia 🙂
a aka som ja sikovna ked som tiez rozpoznala zapal pohrudnice kazala rtg este pred alteaou a nie som dr. 🙂 hehe ale to len vdaka tomu ze som to mala aj ja 😒
idem vas citat 😉

yasmina
24. mar 2009

nana nasi vypiju mlieko rano 220-250ml a vecer 220 ml a v noci okolo tretej 150ml to je asi tak vsetko...tiez by bolo malo nastiastie/nanestastie sa este zobudia v noci ze chcu mliecko a placu...vypiju davku som im zmensila 200 na 150ml a chrnia dalej

womenne
24. mar 2009

baby myslite že možem dat malym kašu od nestle od 4meiacoch?je tam pridane mlieko a dava sa tam voda,ja som zabudla kupit bezlaktoznu.Ale zase na druhej strane maly mali v nemocke jogurt tak teraz neviem možem nemožem?alebo počkat???

yasmina
24. mar 2009

wom.je to ryzova kasa?

womenne
24. mar 2009

ryžova kaša s bananmi

yasmina
24. mar 2009

daj im aj ryza aj banany stahuju...ja by som dala...neboj hnacka nebude

womenne
24. mar 2009

yasmin ty si pokolkych dnoch prešla na mlieko???

womenne
24. mar 2009

no teda ja som sa teraz dočitala že velka noc je od 10 do 13.4 ja odpadnem a 11maju mali 3roky je to presne ako pred 2rokmi 😵 😵 😵 len som zvedava ako dohodneme oslavu asi pojdeme na Slovensko ☹

yasmina
24. mar 2009

prestali hnacky a tri dni po poslednej hnacke Nestle AL 110 na realimentaciu...

helka1
24. mar 2009

Ahojky
Zuzka, ale okamzite klusaj k DR !!! Chlapci potrebuju zdravu maminku !!! 😉
Womene, nam kazali dietovat dovtedy kym stolica nezhustla, teda nesmie byt riedka !
U nas neskutocne fuci, kopec snehu, kde je ta avizovana jar ?!

yasmina
24. mar 2009

wom a nechces ist na slovensko?
helka ahoj 😉 necas jak svina ze? 😀

womenne
24. mar 2009

No SEbko mi už 2dni nekakal,Niko ma užnormalnu stolicu tak ja neviem asi im dam dnes ešte presnidavku s piškotami nie???ježiš ja sa citim jak ...
tu zase prezmenu sneži ja odpadnem