Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

margaretka11
6. jún 2009

Kati a neskúsila by si ten mokrý stan? Natiahnuť im mokrú plachtu ponad postieľky? Možno by sa im lepšie dýchalo...

katullka
6. jún 2009

no ona teraz ani nespi v postielke, ale na nasej posteli s manzelom, ale idem tam asi nieco vymysliet, ved sa stale budi... 😢

Tak dobru noc pa pa

margaretka11
6. jún 2009

Dobrú noc Kati, ja dám zajtra vedieť ako dopadol pokus s medovkovým čajom, či Simonka spala lepšie 😉

janettba
7. jún 2009

čaute babule,

Margaretka - krásne si opísala svoje pocity pri pôrode, až mi slzičky vyhrkli. 😉

Ja som sa inak po pôrode skoro nehla od mojich drobcov, v noci som spávala tak max. 3 hodky, ani za svet som ich nechcela dať sestričkám, iba keď mi prišla návšteva, tak som ich tam na chvíľku nechala. Sestričky ma dávali za vzor, že ani nevedia, že je tam baba s dvojičkami, že aká som starostlivá a tak. No a ja som poslednú noc v pôrodke dostala triašku, zimnicu a horúčku - bolo to zrejme z vyčerpania, najprv som sa to bála priznať, lebo som mala strach, že nás ráno nepustia, ale keď ma triaslo ako osiku, tak mi neostávalo nič iné, iba zavolať sestričku. Hneď mi nariadili odovzdať deti detským sestričkám, zalahnúť a vyspať sa. Dostala som injekciu a o 5 minút mi bolo teplo, tak som šla pýtať deti od detských sestričiek 😀 , že bez nich nebudem, tak mi taká milá mladá povedala, že nech si idem ľahnúť, že ona osobne bude pri nich sedieť a ani sa nepohne. Tak som jej povedala, že o hodinu majú papať, že ich prídem potom nakojiť, že teda tú hodku skúsim pospať. Baby vtedy bolo 22 hod a ja som mala neskutočný spánkový deficit, ja som tak zaspala, že som ani budík na mobile nepočula, keď som sa zobudila pozerám na hodiny a že 4 - ja som vyletela jak raketa, keďže som bola na jednotke, babätká boli iba o 2 izby ďalej, som tam vletela, že moje deti zomrú od hladu, sestrička sa smiala, že krásne spinkajú, že mi ich dokrmili mojim odstriekaným mliečkom.

Táto noc bola o čosi lepšia, ale zasa nemohli zaspať - Simča som hojdala nohou v jednokočíku, on mi takto v pohodke zaspí a Martinka som čičíkala na rukách, položeného na vankúši na kojenie, to je zasa spôsob uspania vhodný pre neho a ja ruky a nohy vyťahané jak opica. 😝

O 3 hod som mala budíček, urobila som im mliečko, znížila som dávku o 30 ml ako Nana poradila, vypili a zaspali. No Dominik vstal o 5 hod - nervy mojéééé 😠 😝 . A teraz je už umrnčaný a za všetko kvičí a ručí, no chcem ho troška natiahnuť, lebo by som bola rada, keby šli spať spolu, nech mám chvíľu pokoj...

janettba
7. jún 2009

pozerám, že som napísala "Simča som hojdala nohou v jednokočíku" 😀 😀 😀 bol to Domčo samoška, ale aj doma sa často pomýlim a kým začnem kričať správne meno, tak niekedy skoro všetkých najskôr pospomínam... 😀 😀 😀

kili
7. jún 2009

mar, neviem, či tá, čo mala vyše 3,5kg je tá, čo som ju osobne stretla. chodila na koníka, ale potom už prestala. A ona mala výšku asi 150cm aj z botamy, takže fakt sila 😕

ajka72
7. jún 2009

margaretka naozaj krásne napísaný príbeh o porode tiež sa mi tisli slzy do očí ja som rodila pri uplnej anestéze a teraz toho trochu ľutujem lebo ten pocit videť bábatká hne´d ako sa narodia je určite neopísateľný, ale mne v podstate nikto o tejto možnosti rodiť nepovedal a myslela som že sa to pri dvojičkách ani nedá,
elenita čo sa týka kupovania vecičiek cez net tak ja mám zatiaľ s tým dobré skusenosti hlavne na doma nejaké tepláčky, bodynka, je to predsa len o trochu lacnejšie a ja potom zvyknem kupovať od tých istých mamičiek ktorých vecičky už poznám inak sama inzerujem na babybazare nejaké vecičky pod menom inzerenta babulky, v kategorii kočíky pre dvojičky najdeš aj nejaké oblečko a taktiež na stránke mimibazar je kategoria pre dvojičky kde tiež niekedy niečo nájdem čo sa mi hodí

janettba
7. jún 2009

Katullka - ako sa máte??? Ja ti neviem poradiť nič, ja si musím zaklopať, ale moje deti soplíky fakticky nemávajú, iba posledné dva týždne mal Martinko, ale v noci bola pohodička, to bola prvá Martinkova "choroba". A ja tak ako Margarétka písala cez deň som ani neodsávala, na noc som odsala, ale u nás nebolo treba ani matrac dať vyššie, bola to len mierna nádcha. Za to keď je chorý Dominik a aj Simonko, tak horúčkujú o dušu - to musíme striedať paralenovú radu s brufénovou a robiť zábaly.

Dnes muž kúpil v tescu prvý krát pre našich troch mladších rovnaké tričká, tak sa teším, keď ich do toho natasím - moje tri žlté kanáriky 😉 .

A ku kupovaniu vecí cez inzeráty, ja som raz od jednej maminy zobrala nejaké dvojičkovské veci, úplne najúžasnejšie boli také svetríky s kapuckami, ale ostatné veci boli fakticky nepoužiteľné. 😒 Aj som bola trochu na tú maminu nahnevaná, že také veci predávala, na fotkách vyzerali krásne a ako nové a doma som zistila prečo - lebo boli nenositeľné. 2x2 disney bodynká s obálkovým výstrihom mali ten výstrih taký, že sa to otváralo a malí mali obe pliecka holé, takže to som hneď odložila, potom tepláčiky na ramienka, na fotkách vyzerali krásne, ale v skutočnosti bol na nich zips, ktorý mal veľmi ostré zakončenia, to som malým ani nedala, lebo by ich to určite doškriabalo a posledná vec pyžamká - tie boli tak neforemné tuším viac širšie ako dlhšie, tie som tak isto hneď vyzliekla a odložila a nadávala si do blbov, že tie svetríky som mohla mať za cenu všetkých tých harabúrd, čo som prikúpila aj nové. No to bola moja prvá taká negatívna skúsenosť, ktorá ma odradila. Ja som zatiaľ naše vecičky ešte nepredávala, ale teda ak budem niečo predávať, tak určite veci, s ktorými som bola spokojná, ja by som nedokázala predať niekomu niečo nenositeľné.
My väčšinou veci nakupujeme v rakúsku a v tescu, prípadne ak sú akcie v H&M a c&a, ale musím priznať, že kupujeme veľmi málo, lebo mám jednu úžasnú kamošku, ktorá býva v Rakúsku a tá nám dáva po svojom synovi vecičky a aj ked nie sú rovnaké, tak ich viem tak zladiť, alebo skombinujem naše veci s jej vecami. Som jej za tie vecičky nesmierne vďačná, lebo fakt toľko tričiek čo sme podostávali, to nám fakt bude stačiť na celé leto, že by sme ani nič už dokupovať nemuseli. Vždy keď dostaneme krabicu s vecami tak vyskakujem od radosti, lebo také krásne vecičky čo podostávame, to by každého potešilo a mňa hneď dvojnásobne... 😀 😀 😀

ajka72
7. jún 2009

no janettba tie krabice len v dobrom závidím ja takú dobru dušu nemám a preto si vypomáham netom verím, že takú zlu skusnosť nebudem mať, a potom obchodmi tiež používam tie značky ako ty, no z Košíc do Rakuska je ďalje ale bola som teraz v maďarsku a nejaké bodyna a čiapky som tam kupila ja sa snažím tiež predávať len také vecičky čo boli vačšinou nové mnou kupované a tie viac nosené dávam ako darček, nevedela by som tak predať ako píšeš že ti predala tá mamina to je potom naozaj škoda peňazí, mám jednu maminu ktorej som už dvakrát predala vačšie balíčky a bola veľmi spokojná už sa mi hlásila že opať chce nakupiť po lete...

yasmina
7. jún 2009

ahojte kocky!!!
dobre ranko z washingtonu vam prajem, sme ok ale skor som sa nedostala k netu, tu mame 6:37 a moje baulky prave asi spinkaju svoj obednajsi spanok...viete ako mi chybaju nonj stop na to myslim a neviem vypnut a moj maly milosko 2 dni mal straj nechcel vobec nic jest a potom nemohol kakat je to mozne ze hodil strajk zato ze som odisla?od nikoho ziadny papku nba lyzicku maximalne flasa taj je len na mliecku, mliecku s kasou a kasickach...dufam ze bude ok...tak mi chybaju bambusiky
tu bolo prvy den veterno a chlkadno ale postupne sa vycasuje a vcera uz bolo 26C ...dnes nas cakas shopping...je to krasne mesto vobec si nepripadam ako v usa to skor ak v nejaky pariz a pod. krasna historicka architektura...
no nic kocice idem sa sprchovat, pozdravujem vas vsetky aj vase deticky verim ze ste vsetci zdravi najme deturence...myslim na vas!
bozteky bobasikom pa 😵

katullka
7. jún 2009

Caute zienky,

marg, tak ako Simonka spala lepsie??

Janett, Samko sa stale drzi celkom dobre, Paulinka ma sopliky, ale je bez teploty, no a mne to vobec neprechadza, uz beriem 4den silne ATB a este nejake lieky na priedusky, ale je mi stale na nic, no a manzel tiez nevyzera zdravo ☹ . Teraz ich zobral na chvilku na prechadzku s kocikom, chcela som ist aj ja, uz som bola oblecena, ale tak sa mi hlava tocila, zostala som radsej doma. Paulinke to dufam neuskodi, no chcela som aby bola trosku na vzduchu. A co sa tyka porodu, tak Ta obdivujem, ze si mala tolko sil na drobcov. Ja som tiez chcela byt s nimi, ale mala som 2t vysoke teploty, mohla som ich iba chodit pozriet a len s ruskou, to bolo prvy tyzden, druhy uz mi nechceli pomahat s nimi, tak som ich mala na izbe, nikto mi nic neukazal..podpora kojenia ziadna, dokrmovali ich kludne umelym bez mojho vedomia a ja plne cici mlieka.. 😠 no mohla by som tu pisat niekolko stran..to je moja skusenost s Antolskou.

Yasmi, zdravim Ta, je fajn, ze ste dobre dorazili, uzite si to, neboj Milosko je prvy krat bez Teba, ale zvladne to. Relaxuj a dobre nakup 😉 . A ked budes moct, tak sa este ozvi!

Ajka pozerala som fotecky, male su krasne okanky! 😵

janettba
7. jún 2009

Katullka - no u mňa si zaškrkli na Antolskej, že treťorodička a tým pádom celá osveta a všetko skončilo. Ženské sestry so mnou nemali absolútne žiadnu robotu, iba ten posledný večer, čo mi dali niečo na horúčku. Detské sestričky boli fajn, jedna tam bola taká zlatá, taká staršia okatá, tá mi brala drobcov po pôrode, tak tá niekedy prišla a chcela mi Martinka šmajznúť, lebo sa do neho zaľúbila 😀 , ale ja som ho nedala, tak sa u mňa vždy keď mala službu zastavila, pokecali sme, malých mi prebalila a aj keď sme šli z pôrodky, tak mi Martinka obliekala. No ja som mala už skúsenosti a aj sily na to aby som to všetko zvládla sama, takže som si nedala pomôcť a to sestričkám asi vyhovovalo, mali menej roboty. Ale teda neviem si predstaviť, že by som bola prvorodička a bola by som hodená do vody, že staraj sa a dojči a všetko - však by som sa zbláznila. Si pamätám, aké muky som prežívala, keď sa mi naliali prsníky v pôrodke, keď som rodila môjho prvorodeného, to som rodila v Trnave a teda v tej dobe to bolo hrozné, o tom čo sa bude diať mi nikto nepovedal, že si mám odstriekavať a tak to vôbec. Takže keď som s plačom a s bolesťami prišla za sestričkou, ktorú som mimochodom zobudila a bola na mňa tak zlá, že mi vynadala, že ona teraz nebude behať po izbách a zháńať mi infra lampu na nahrievanie, povedala mi, že to potrebujem nahriať, trocha rozmasírovať a odstriekavať. Ja som nevedela, že čo tak som si uterák namočený v teplej vode dávala na prsníky a tak som ich nahrievala a keď tá "milá sestrička" dokvitla s infra lampou po cca 3 hodinách, tak tam po mne začala zjapať, že či mi šibe, že si dávam vodové obklady, že či som nemala ešte zápal prsníka... 😠 Celkovo na trnavskú pôrodnicu nemám dobré spomienky, ale to bolo roku páne 1994 - tak sa tam už určite toho veľa zmenilo... 😀 Potom som si užila v Ružinove, ale tam zasa nemôžem na sestričky a personál na šestonedelí ani slovo povedať, izby na nadštandarde boli fajn, tam sme si ale užili ten traumatický Simonkov pôrod, takže nakoniec som zakotvila na Antolskej a keby som si mala ešte raz vybrať, tak zasa by to bola Antolská, ale teda nechcem maľovať čerta na stenu - už by som si nerada pôrodnicu vyberala, už by asi aj stačilo - nie... 😀 😀 😀

Yasmin - ďakujeme za pozdrav z ďaleka, dobre nakúpte a neboj o pár dní si s drobcami - všetko si to vynahradíte. 😉

margaretka11
7. jún 2009

Ahojte 🙂

Kili tak to je fakt sila, keď sa takej drobnej žene narodia hotoví valibuci, ale musel to byť zaberák 😝

Som rada, že sa vám opis môjho pôrodu páčil, ja naň veľmi rada spomínam 🙂

Kati, Simonka sa síce zobudila, ale nerobila krik, trošku sa pohojdala na štyroch, bacla sa späť a spala ďalej. Takže im skúsim dať čajík aj dnes a uvidíme 😉 . A prajem ti skoré uzdravenie, tento rok je voľáky celý nanič, aj so mnou sa vlečú choroby. Už dávno som nezažila takéto stavy, že sa mi furt niečo pritrafilo. Aj teraz riešim problém... Na prsiach sa mi porobili také suché fľaky, kožná mi dala takú gebuzinu, uvidíme, či to pomôže. Vraj je to niečo vírusové 😝 😝 😝

kiwuska
7. jún 2009

ahojte,i troskuuzivam dni bez ucenia. pred chvilou sme sa vratili z futbalu, braskovi konci sezona, tak sme aspon na polcas boli povzbudzovat. este cez polcas si janicko trosku zakopal do lopty, je celkom sikovny. kubka to nebavi. baby ,kubko dnes celz den mnauka. a v kuse aj desat minut. aj poobede len co ocka otvoril mnau-mnau 🙂 . v piatok sme boli na veceri super.

marg dufam ze sa toho skoro zbavis. yas, super ze ste ok. a este vsetkym co ste mali sviatky, deticky aj maminky. z celeho srdca vsetko najlepsie 🙂 myslela so na vas

womenne
7. jún 2009

Hellou baby hlasim sa už sme domka bolo no ako by som to spravne povedala na piču???? 😕 ano myslim že to je spravne slovo 🤐 som ale totalne zrela na antidepresiva 😔 nebudem rozpisovat lebo tu určo chodi špehovat jedna osobka tymto je zdravim čau blondina 😝

včer amse posedili so svokrovcami do 1.30 rana a normalne s nam nechcelo spat zato rano sa vstavalo tažko najme nam maly boli čiperny až moc.

Dnes som absolvovala cestu z dmu až knam do bytu v čr išlo sa mi celkom dobre len blo strašne vela aut a to sme chceli ist naschavl skor aby nebola moc premavka,no nevystihli sme to 😖

boli sme aj na nakupe,konečne mam tlakovy hrniec a panvicu na steaky stala len 400.-z 800.-no super cena hriech by to bol nekupit 🙂 takže peniažky minute všetky lebo tatiko mi včera kupili 2 nadherne trička s bižuterkou no nadherne 😵 😵 😵

idem si okupat detičky bo sme boli na omši a oni rukami plevali okolo chodnika tak siviete predstavit tie čierne nechty 😖

kili
7. jún 2009

mar, to áno, že bala obrie brucho a po roku a niečo vyzerala furt ako tehotná 😔

janettba
7. jún 2009

😀 😀 😀 keby ste teraz videli mojich krpcov + Simona - všetci sú narvaní v ohrádke a tancujú na pesničku v Let's Dance 😀 😀 😀 som zvedavá, čo z tej ohrádky zostane. už je ohryzená - normálne igelit okúsaný, aj molitan, až je drevo vidno 😠 😠 😠

janettba
7. jún 2009

ako to neobhrýzli pri tanci - to obhrýzajú bežne, keď ich nevidím... 😀 😝

grmitko
autor
7. jún 2009

ahjte babulky moje zaltucke

tak velmi mi chybate, nemame net, odpojili nas o mesiac skot a teraz cakam kym nas zapoji novy poskytovatel tak som tu lne na skok, pisem od sestry, dovolila mi na par minut 😀 😀 😀
vsetky vas zdravim a docitam vas az ked budem mat doma net, len aby ste vedeli, ze zijeme, sme zdravi a zivi, aj ked synovec ma ovcie kiahne, tak hadam nas to obide 🙂
bezim, zelam krasny vecer

PS: ani si neviete predstavit aky mam abstak, ja zavislacka na nete 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

kiwuska
7. jún 2009

katullka, nam moja mamina aj ked sme uz boli starsi davala do izby zovretu vodu s morskou solou. a vzdy to zohrievala ked uz nesla para. len pri malych detickach treba dat pozor, aby sa k tomu nedostali!!!!!!!!

katullka
7. jún 2009

janett, tak to by som si rada pozrela takych troch tanecnikov... 😅
No a tie porodnice uz zdaleka obchadzaj! 😀 😀 😀 😝 Aj tak si sikulka, ze v pohode vychovavas 4deti 🙂

Marg, tak fajn, ze cajik aspon trosku zabral. A kolko krat sa v noci budi?A co Ti to kozna predpisala za masticku?

Wom, tak teraz sa Ti bude varit, ked mas novu vybavu. Tu panvicu by som veru brala.

margaretka11
7. jún 2009

Kili no chúďatko tá žena, mala čo nosiť..

Saši, viem ťa pochopiť, zažila som takéto odstavenie od netu, hrôza...

Janett museli byť zlatí 😵 . Ale tá ohrádka, no teda, to si nezaslúžila 😀 .

Kati, bežne sa Sisa budieva minimálne 5-krát, čo je podľa mňa dosť. A hlavne sa budieva s cirkusom a nejdem ju utíšiť. Ale manžel teraz pri drobcoch spáva a má na Simonku zázračný vplyv, ak sa aj zobudí tak keď zistí, že tam leží ocino hneď si ľahne späť 😀 . No a čo sa týka kožnej, predpísala mi taký minikrém Locoid Crelo a keď si nám natriem prsia tak na ten krém ešte dávam taký hnedý tekutý púder, ktorý vyrobili v lekárni. No a nosím bavlnené tričko a tri dni si to nesmiem umývať 😝 . Už mám jednu trojdňovku za sebou, teraz je druhá a v utorok idem na kontrolu. Ale štve ma, že sa to takto vyvŕbilo akurát pred dovolenkou. V piatok totiž odchádzame do Chorvátska a teda nevyzerá, že by sa moje prsia chceli dať dovtedy do poriadku 😠

kili
7. jún 2009

keď tu už píšete o časoch bez netu, tak oznamujem, že keď sa raz dlho dlho neozvem, tak si chlap zbalil PC 🙄 😝

margaretka11
7. jún 2009

ejha Kili dobre vedieť 😝

margaretka11
7. jún 2009

tak som dala pár novších fotiek 😉

zuzka.25
7. jún 2009

čaute decká.. je tu ešte niekto??

zuzka.25
7. jún 2009

vítam všetky nové maminy a želám všetko naj tým, ktorých som premeškala 🙂

A čoje u nás nové? v podstate nijaké prevratné zmeny, sme konečne zdraví, tak chodíme po vonku stále, keď sa len dá. Taká asi najväčšia novinka je tá, že už druhýkrát deti spia na veľkej posteli. Včera sa tam sami vypýtali, tak sme ich nechali, ja som sa o siedmej išla ospršiť a keď som o 7,15 vyšla, tak chrneli.. zostali tak spať do rána a super, akurát boli v jednej posteli... dnes už sú každý vo svojej, tak uvidíme... ale išlo to až moooc hladko... teraz ešte zostáva natrénovať takto poobedné spanie a je to 🙂 a môžem zrušiť postieľky...

Ad nočníkovanie, postupne pomaly ich začínam učiť, resp. skúšam ich posadiť.. doteraz tam nechceli sedieť ani za svet, teraz už obsedia, do včera sa nevycikali ani nič... dnes už sa vycikali, Luky 2x a páči sa mu, že nočník hrá.. tak hádam sme na dobrej ceste a do konca leta to skúsime nejako nenásilne zvládnuť.. keď nie, tak sa nič nedeje...

Tento týždeň máme doktorský, v utorok idem k zubárke, stále ma bolí ten kaz, tak uvidíme, čo povie.. no a v piatok to bude hnusný deň, ideme na kontrolu na urológiu a toho sa desím, určite ma zďube, že nenočníkujeme, lebo takto Tomi nemôže absolvovať tú operáciu... no veď podám potom info.

katullka
7. jún 2009

kiwi, dik skusim aj vodu dat.

marg, mozno Ti to slniecko zazracne vylieci 😉 . A kam do Chorvatska idete?

margaretka11
7. jún 2009

Kati, to mi hovoria všetci, že jednak slniečko, ale aj morská voda by mohli tomu napomôcť. Len či bude pekné počasie? Ideme do Puly 🙂

Zuzi tak to ste pekne prešli do veľkej postele, dúfam, že to bude stále takéto dobré 😵 . To je paráda, že sa ti drobci aj vycikali do nočníka, mne sa už malí síce na nočník posadia, ale bohužiaľ stále bez úspechu. Musím mať s nimi trpezlivosť, krásne sa mi vyvíjali až do dvoch rokov, s ničím nemali problém a tak teraz musíme aj trošku zabojovať, že? 😉 . Držím palce u lekárov a hlavne, nech vám už zdravíčko pekne drží 😵

zuzka.25
7. jún 2009

katka, cez deň choď s malými kľudne na slniečko, ak sa ty na to budeš cítiť, slniečko sople dobre vyťahuje a ostatné už bolo povedané, voda, odsávanie.. zdvihnutý matrac...

marg, tak si to užite na tej dovči a fakt, morská voda a vzduch by ti mohli pomôcť, aj keď verím, že ťa to škrie, že práve teraz také problémy...
marg a vy spíte už tiež vo veľkých posteliach???
s tým nočníkom, to je ťažko... nechcem ich nútiť ani ich stresovať... motivujem ich skôr tým, že chodíme stále za jednou kamoškou, ktorá má dcéru a tá sa behom týždňa úplne odplienkovala... a keďže sme spolu aj 3x do týždňa, tak vidia, že Elli ciká do nočníka a oni chcú to, čo ona 🙂 ale hovorím, uvidím, ako nám to pôjde... keď im plienku nedám, tak Luky sa kľudne pociká aj behom piatich minút 2x a nevadí mu to...
ja sa stále utešujem, že aj tak väčšina detí sa odplienkuje okolo 2 a 1/4 roka 🙂 tak aj my aj vy máte ešte čas...

áno, bojuj, bojuj a veeeľa trpezlivosti želám 🙂 ja ju tiež občas potrebujem 🙂