Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

margaretka11
7. jún 2009

Zuzi ďakujem, dúfam, že to už nebude trvať dlho a aj naši malí sa skamarátia s nočníkom 🙂 . A áno, štve ma, že sa moje kožné problémy objavili tak zrazu a práve pred dovolenkou, ale čo narobím? Snáď mi more naozaj pomôže 🙂

taella
7. jún 2009

ahojte ,
už dávnejšie vás tu špehujem a rozmýšľam , či sa ku vámi pripojiť 😉 niekedy je ťažko naskočiť do rozbehnutého vlaku 😀 a skoro všetky tu už máte väčši deti 😒 tak hádam nejaké rady dostatnem ak budem potrebovať 😉
niečo o nás : detičky sa narodili predčasne v 32 tt , s váhami Karolínka 1680g a Oliver 1600g. Chvíľu sme si pobudli v inkubátoroch a v nemocnici sme strávili dlhých 5 týždňov 😝 😝 😝 Dojčili sme do troch mesiacov a potom som to už vzdala , lebo som to nezvládala ☹ a tak Oliver je na Bebe HA a Karolínka po problémoch má teraz Nutrilon AC .
takže na začiatok aspoň toľko o nás 😵 a dúfam , že sa mi podarí zapadnúť medzi vás 🙂

zabka0609
7. jún 2009

Ahojte zdravim vsetky zienky.

Yas srdecne ta pozdravujeme a neboj drobcekovia to zvladnu.len im je za tebou smutno a nevedia to este povedat.ty si to tam uzi aj ked je to tazke ked vies,ze drobcekovia nie su celkom fit,ale ani sa nenazdas a budete zase spolu.papa

zuzka aj my sme uz zacali s nocnikovanim.celkom to ide,vycikaju sa uz pomaly zakazdym ked sedia a vtedy ich chvalim a chvalim a chvalim ake su sikovne a pekne dievcatka.a oni sa tomu tesia.ale este sa same nepytaju,to by som toho od nich asi chcela vela co? 😀 .drzim silno palce s nocnikovanim aby vas ta lekarka nezdrbala.

janettba to musel byt naozaj super pohlad 😀 😀 😀 to ked nase tancuju a su len dve tak niekedy idem od smiechu do kolien 😀 😀 😀 😀 😀

katullka
7. jún 2009

marg, na Pulu som pocula same chvaly, tak si to pekne uzite, uz teraz sa tesim na fotecky. Ja uz som nebola par rokov pri mori, kvoli tehu a detom, ale dufam, ze na bud. rok nam to vyjde. Takze vela fotte, nech sa aspon na fotkach pokocham krasnym jadranom s drobcekami 🙂 .

Cau Zuzi, takze ste sa pustili do boja s nocnikami..chce to asi riadnu davku trpezlivosti. Ja som este vobec nezacala ale stale sa o tom rozpravame a vysvetlujeme si to, no obavam sa, ze na nocnikoch vobec nebudu chciet sediet. Ani nemam chut sa este do toho pustat. Ale myslim si, ze ked su deti na to pripravene po kazdej stranke, tak sa to naucia rychlo, asi to fakt nie je treba silit.
Ale Tvoji uz musia byt velki chlapi, co uz rozpravaju?

ajka72
7. jún 2009

ahoj zuzka my sa ešte nepoznáme ja mám inak rovnako staré dievčatá ako ty chlpacov a tiež nočník funguje len občas resp. niekedy sa do neho vypiškajú niekedy sa len tak hraju a sedia ja čakám keď už bude teplejšie a nechám ich prípadne aj vonku na záhrade len tak nech vidia ke´d budu piškať že piškajú a celé si to uvedomovali ale tiež poznám maminy že sa snažili aby dieťatko chodilo a ono stále nič a ke´d prišiel ich čas tak behom týždňa boli bez plienok tak len musíme čakať na ten správny čas ke´d si naše deťurence uvedomia že sa pišká do nočníka a nie do plienky, mne kakanie dievčatá už dávno oznamuju ale keď ho už urobia do plienky a nemajú ako niektoré detičky taky konkrétny čas kedy kakaju a vtedy ich posadím na nočník, kakaju kedy oni chcu, a to je vtedy ťažké tak len trpezlivosť určite sa od plienok odučia

zuzka.25
7. jún 2009

mar, no pozri, na dovču pôjdeš tak či tak a určite ti to more pomôže, lebo aj ľudia s atopickým ekzémom tam chodia práve preto 🙂 tak si to tam hlavne užite a v zdraví dorazte naspať 🙂

ahoj taella, vitaj medzi nami... kľudne sa zapoj, stále sa pridávajú nové a nové maminy 🙂 určo si tu nájdeš aj vo vašom veku niekoho a ak vieme, tak poradíme 🙂

zabka a ty ich nechávaš cez deň bez plienky, či len skúšaš posadiť, keď prebaľuješ??? ani naši sa nepýtajú, to kdežeeee 🙂

jáj, ešte yas som chcela, že som rada, že ste doleteli ok, mrzí ma, že to malý nezvláda až tak dobre, ale rýchlo to ubehne, tak si to tiež čo najviac uži a oddychuj hlavne 🙂

janettba, tak tú sestričku, čo si spomínala, tak viem určite, ktorá to je, lebo mne tiež brala tomina takto isto, že je doňho zaľúbená 🙂 a keď mi bolo totál zle, tak si ich zobrala a tiež ma poslala prespať sa 🙂 jej som aj bonboniéru nakoniec doniesla, ale popravde, ostatné sestry tam na detskom nestáli za veľa...

ajka72
7. jún 2009

ahoj taella aj som tu a uplne v pohode podľa mňa zapadneš takže ťa vítam

ajka72
7. jún 2009

inak taella aj som kojila do 3 mesiacov ale potom mi mlieko už nestačilo a prešli sme na nutrilon a ten používame doteraz

zuzka.25
7. jún 2009

kati, moji začali od roka a pol taaak neskutočne kecať, že sa na tom dobre bavím 🙂 hovoria už toho strašne veľa, snažia sa zopakovať v podstate hocijaké slovo, čo poviem...ja im celkom dobre aj rozumiem, v podstate aj keď som vedľa v izbe, tak keď ich počujem, tak rozumiem, čo si hovoria... a čo tvoji, už tiež začínajú kecať??? uvidíš, že teraz sa to strašne rozbehne...

ahoj ajka, teší ma 🙂 áno, máme takmer rovnako staré detičky, moji sú 21.8. narodení...
ja som skúšala v byte, keď bolo teplejšie min. týždeň ich nechať len v slipoch, oni si uvedomujú, že plienku nemajú, ale hovorím, Luky sa proste vyciká, je mu to jedno... budem to skúšať priebežne, ale zas, keď sme furt vonku, tak sa to ani moc nedá 🙂, do kočíka bez plienky si teda netrúfam... kakanie mi tiež hlásia až po vykonaní, tiež nekakajú v úplne rovnakom čase.. len viem, že budú iste kakať doobeda...

margaretka11
7. jún 2009

ahoj taella, vitaj medzi nami. Myslím, že sem zapadneš, my si aspoň trošku oprášime vedomosti o bábätkovských starostiach a v rámci možností ti poradíme 🙂

Kati budem sa snažiť fotiť ostošesť, dúfam, že mi to malí umožnia 😀

Zuzi, krásne si ma povzbudila, hneď sa cítim lepšie 😵

katullka
7. jún 2009

baby, k tomu nocnikovaniu, k nam na ihrisko chodieva jedna baba so synom mladsim o mesiac od nasich a strasne silou mocou ho chce odnaucit od plienok, tak ho nechava chodit v tricku a slipoch alebo len v body a dole rozopnute. Chapete to? Lebo ja nie a zda sa mi to dost divne. Myslim si, ze aj male deti by mali mat nejaku intimitu zachovanu. Je ine behat po zahrade v slipkach ale normalne vonku mi to prislo dost divne, ze tak s nim beha po sidlisku. A hlavne je este dost maly na oducanie.

taella, vitaj medzi nami 🙂

ajka72
7. jún 2009

no to máš dobré aj mne vačšinou kakaju doobeda ale nie je to pravidlo napr. dnes Natálka kakala 3x a Lenka len raz teraz večer, my sme 6.9. a moje dievčatá tiež hovoria resp. uplne všetko po nás opakuju a snažia sa už spájať slová a tiež asi od roka a pol, niekedy je sranda ich počuvať opakuju aj ke´d muž na mňa niečo kričí resp. mi niečo hovorí a volá ma krstným menom tak všetko zopakuju je to sranda, ale rozumeju už dávno všetkému čo im hovorím, momentálne ich okrem bábik kočiarov a tancovania a čítania rozprávok chytilo kreslenie na tých zmazateľných tabuľkách

katullka
7. jún 2009

zuzi, nasi uz sa tiez rozbiehaju v debatovani, Paulinka trosku viac, ale Samko sa snazi po nej opakovat, najviac ma vie dostat Paulinka, ked ma oslovi mami, mamina.. 😵 , Samko, ked je velmi zufaly, tak krici klasicke mamaaaaa.

marg, no s tym fotenim je to pri drobcoch dost narocne, ale Tvoji uz su starsi, tak to uz je asi trosku jednoduchsie. My teraz velmi malo fotime, no obcas vytiahneme kameru. A idete sami na dovolenku?

Inak ja hladam nieco na Slovensku, co hovorite na toto www.penzionliptov.sk www.penzionlimba.sk ?

margaretka11
7. jún 2009

Zuzi tieto detské hlody sú úplne super 😀 . Ja sa naozaj skvele zabávam, keď sa malí rozprávajú v postieľkach. Ozaj, pýtala si sa na postele, malí sú ešte v postieľkach, ale je to otázka krátkeho času, keď im zaobstaráme normálne lebo tieto postieľky sú už šroty 😝

a z výplodov našich malých: už som asi spomínala, že pri Tescu máme veľkú kamarátku, figurínu kravy. Deti sa s kravičkou vedia pekne porozprávať a veľmi sa na ňu tešia. Momentálne mi jej fotka zdobí aj pozadie na pc 😀 . A tak sme predvčerom išli do Tesca a Simonka zo sedačky v aute zrazu vykríkne miesto obligátneho ahooooj kuavička Čau kuava 😀 . Alebo mojej mame, to sa práve rozčuľovala na Simonku, že robila niečo zakázané a tak ju hrešila. A keď skončila, Simonka sa jej pýta A babi, už ti je dobe?

zabka0609
7. jún 2009

zuzka vecsinou ich davam ked prebalujem,ale uz skusam nechat ich cele doobedu bez plienok,alebo niekedy podvecer,vies ked mam viac casu ich ustrazit.ale asi ako pisala ajka musi prist ten spravny cas.ine maminky vonku ma presviedcaju,ze ich deticky mali rok a 3 mes a ziadne plienky len nocnik alebo wc.na mna sa pozeraju ako na strelenu,ze boze take velke deti a este plienky?ale ked som si tu precitala vas,tak viem,ze su ok a kazde dieta je ine.no nie?

taella srdecne vitaj medzi nami.urcite sa k nam pripoj.neolutujesja som tiez vahala,ale ked som si ich tak citala tak som nemohla odolat.je to ako keby si sa s niekym kto ti dobre rozumie rozpravala.nevadi,ze mas malych drobcov ved aj nase boli take a mimochodom su nadherni videla som fotoalbum.rozkosni su

ajka si mi minule pisala,ze ak by som byvala v KE tak by si mi aj moje dvojky postrazila,ze ak zvladnes 2 tak 4 je nic.a ja zabudliva som sa ti zabudla podakovat.takze dakujem.len skoda,ze tam nebyvam.a chces aj moju skusenost s cisarskym?

ajka72
7. jún 2009

katullka inak ja som už písala že my ideme do tatier na dovolenku na odporučanie jednej maminy do hotela polpenzia s detskou herňou a vonku je ihrisko viac na stránke www.sorea.sk, Výsoké tatry, tatranské matliare hotel hutnik 3 hviezdičky

katullka
7. jún 2009

baby, dnes ma ale krpci dost nahnevali, znicili ten domcek, co mam v albume ☹ . Mal konstrukciu z takych plastovych tyciek a oni ich polamali, takze je po domceku. Dufam, ze uz sa dockam obdobia, ze ich zacne aj nieco normalne bavit, lebo teraz ich nebavia ziadne hracky, len hluposti robit a veru tych hraciek maju neskutocne vela, takze som povedala, ze do najblizsich narodenin sa ziadne hracky nebudu kupovat.

margaretka11
7. jún 2009

Kati, dúfam, že malí mi fotenie umožnia 😉 . Ale aj ja menej fotím, treba stále dávať pozor, čo robia a tak foťák nestíham použiť.. Na dovolenku ideme aj s mojimi rodičmi, takže si hádam s manželom chvíľku užijeme aj romantiku vo dvojici 😵 . A k tým penziónom, obidva vyzerajú dobre, hmmm, mohla by to byť dobrá dovolenka 🙂

ajka72
7. jún 2009

no jasné poď s ňou a inak s tým strážením nikdy nehovor nikdy možno budeš raz v Košiciach a moje "dvojičkovské" skusenosti ti prídu vhod

margaretka11
7. jún 2009

Kati tak sa ti nedivím, že ťa drobci naštvali, taký pekný domček ☹ . Mimochodom, Samko je na tej fotke v domčeku úplne úžasný, ten úsmevček je z druhu na zožratie 😵 😵 😵 . Ja som malým kvôli ich deštrukčným sklonom zrušila stan a teraz ho vyťahujem iba raz za čas. Oni sa totiž hádzali na jeho steny a to by fakt dlho nevydržal 😝

katullka
7. jún 2009

ajka, prave som ten hotel pozerala, vyzera byt velmi fajn, my este nemame nic zajednane, ani si velmi nemozme dopredu rezervovat. Chceme ist niekedy v juli. No uvidime, co bude vlastne potom volne.

zuzka.25
7. jún 2009

Katulka, tak to fakt nechapem, že to tá baba tak hrotí... on si ešte ani neuvedomuje, že vo co go.. ☹

ajka, presne, aj naši už začínajú spájať slová do viet... tiež opakujú a rozumejú komplet všetkému, len občas hrajú hluchých 😀
tie tabuľky máme aj my, samozrejme dve 🙂 a buď oni čmárajú machule, alebo si pýtajú, že "maminka poď kresliť" a ja sa pýtam, že čo mám kresliť a oni si povedia 🙂 najčastejšie je to pampúch, rozumej panáčik, je k tomu aj básnička, tak to majú radi 🙂 keď im hovorím a kreslím zároveň .. no a potom mi to s úsmevom hneď zmažú a znovu, maminka, pampúcha a takto aj sto krát dokola 😀

Katulka, áno, aj u nás sa klasické mama zmenilo na mami, mamička, maminka 🙂 je to nádhernéééé

marg, to ako tvoji doničili postieľky??? lebo naši vôbec nemajú tú tendenciu, proste postieľky sú len na spanie a sú fakt ako nové, neohryzené, nezničené ... čo som samozrejme rada...
🙂 hehe, tak tie hefty sú dobrééé... naši ešte takú dlhú vetu nepovedia... najdlhšia bola asi dnes, keď luky povedal, keď sa ráno v tej veľkej autíčkovej posteli zobudil "Lukáško spinkal v auticku" a potom dodal, že s Tomáškom, Plutom, macíkom a somárikom 🙂))

zabka, tak urcite nie si strelena, ked nechodia na nocnik... a presne ako pises, necham ich bez plienky len vtedy, ked mam cas, lebo ked pri tom varim, tak sa to proste nedaaa, nemam cas kazdu chvilu utierat mlacky a prezliekat dieta... to som urobila len raz a skoro ma slahlo 🙂 a ked ma na teba niekto pindy, tak mu povedz, nech si to vyskusa oducat naraz dvoch od plienok... grrr, to ma vie rozculit 🙂 mudri su vsetci, ale dvojcata by mat nechceli 😉

katka, tak to ma mrzi s tym domcekom, aj nasi maju demolacne obdobie... asi to musime len vydrzat

ajka72
7. jún 2009

my ideme 11.7. NA TýžDEŇ do 18.7., je pravdou že ja ho už mám rezervovaný skor ale neverím že by bol uplne plný a tam môžeš ísť aj na menej dní ako týždeň a deti su zadarmo

zuzka.25
7. jún 2009

júj, tak stan som zrušila aj ja.. presne to isté robili, hádzali sa na strany, nejde o to, že by ho zničili, lenže oni sa v tom stane normálne gúľali po izbe a bol to najprv smiešny pohľad, ale potom mi už nebolo všetko jedno... a aj tak ho už nemáme kam dať.. takže smola 🙂

margaretka11
7. jún 2009

Zuzi skákali v nich a tie šmejdy kapitalistické nevydržali 😝 . Teraz sa deťom vyhrážame, že ešte raz skočia tak spia na matracoch 😀

Kati, tá mamina je asi trafená, aby sa ten malý nezablokoval a bude v plienkach nakoniec ešte dlhšie ako jeho rovesníci 😔

margaretka11
7. jún 2009

ozaj Zuzi, malí ti fakt krásne rozprávajú 😵 . Naša Simča je expert na dlhé vety 😀

ajka72
7. jún 2009

zuzka so všetkými odpove´dami ktoré si písala dievčatám suhlasím s tabuľkami je to u nás rovnaké dievčatá kreslia čiary potom takých slimáčikov alebo mám ja kresliť do nekonečna zmazať a kresliť, zmazať a kresliť..., tiež suhlasím s tým aby si niekto skusil naraz odučať dve detičky od plienok tiež poznám takých mudrych nech si to pri všetkých iných povinnostiach ktoré máme skusia, ja stále tvrdím že hádam v 50tke už čúrať do plienok nebudú 🙂, keď sa to odučili všetky deti moje sa to odučia tiež keď príde ich čas a neriešim presný dátum kedy to bude, inak aj dievčatá majú také obdobie že ich žiadna hračka nebaví a len špekuluju čo by vyviedli a ke´d su chvilu bez dozoru vedia teda vymyslieť veci 😅

katullka
7. jún 2009

zuzi, my sme ten domcek mali na balkone, takze tam nezavadzal, ale oni ho stale nadvihovali a neskutocne s nim vymyslali.

Baby strasne dobre sa mi tu s Vami keca, ale musim uz zalahnut a trochu si pospat, aby som zajtra mohla fungovat. Manzel mi uz pred pol hodinou nadaval, ze nech to vypnem.

Tak majte sa zatial, dobru noc vsetkym.pa pa

katullka
7. jún 2009

ajka, myslela som, ze len u nas je take obdobie..tak si ma potesila, ze nie sme sami, co len vymyslame 😅

ale uz ozaj idem. pa

margaretka11
7. jún 2009

Dobrú noc Kati a krásne sny 🙂

a k tabuľkovej téme, Simonka rada kreslí kruhy, síce trochu bachraté, ale ide jej to jedna radosť. Simonko zas poctivo maže, čo nakreslím. Ja im kreslievam autá a kamióny a tiež x-krát dookola 🙂

ale mala by som aj ja pomaly ísť, ešte musím hodiť gebuzinu na cici a kým to uschne je aj polnoc 😝 . Takže aj ja sa lúčim a prajem všetkým maminám a detičkám dobrú noc a krásne sny 🙂