Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

katarinka123
23. jún 2009

kati kam ty zmizlo foto?

diddi
23. jún 2009

janka,na atop.ekzem urcite nepouzivaj nic z drogerie....aj ja som to riesila s Miuskou....pouzivame vsetko,co si vymenovala....na opalovanie je super daylong kids/baby faktor 50+,alebo bioderma. Dracik,okolo roka nase spali len raz.....vyskusaj ich dat buvat okolo 12.00....alebo ked budu padat unavou. Yas,normalne sem napis jej meno....aj v 10 prispevkoch

katullka
23. jún 2009

Myslis mna?
Ja uz sa dlhsie chystam zmenit fotku, ale ani si tam nemam dat aku, no asi budem bez fotky.

Baby, balim to dobru noc vsetkym pa pa .

katarinka123
23. jún 2009

aj ja uz mizam dobru noc vsetkym

ajka72
24. jún 2009

janka a ešte sa ťa opýtam či ten olejček a masť su na lekársky predpis alebo su voľne dostať 😒

ajka72
24. jún 2009

inak dobré ránko všetkým 🙂

katarinka123
24. jún 2009

DOBRE RANKO

yasmina
24. jún 2009

ahojte zatial takto bez albumov a profilovej foto 😉

katarinka123
24. jún 2009

ahoj yasmi
ale mohla si si asi aj trochu pozmenit meno

yasmina
24. jún 2009

katus aj to bude...len uz nebudu kolovat moje fotky po nete a preposielat sa kade tade mailom...
jasne ze vsetci vedia ze som to ja mne islo o to aby som tu nemala fotky deticiek...

katarinka123
24. jún 2009

jaj
ale aj tak nechapem tu doticnu ze co je na tom ze tam mas foto a pises tu co ma stoho.takychto ludi nemusim ani videt

martiina
24. jún 2009

dobre ranko 🙂
yasmi, no to fakt naštve 😖 , len škoda že kvôli tej dotyčnej sa nebudeme môcť pokochať tvojimi detičkami
baby, chcem sa opýtať, kedy ste začali detičkám dávať mäsko, lebo mne už dr. kázala, len sa mi to zdá dosť skoro, veď sme eštelen začali so zeleninkou 😕 Teda, také čo ste plne kojili 😉 lebo u nedojčených viem že sa začína skôr

katarinka123
24. jún 2009

ahoj mati
ja som zacala davat masko od 6-7 mesiaca.a malym chutilo
a chuti im do dnes boze ty by jedli zarovjno kazdym.su neskutocny jedaci

felon
24. jún 2009

Ahojte babušky!!!
Včera sme boli s drobčekami u pediatričky. Detičky majú 3,5 mesiaca, Natália váži 7 650g a Filipko 6 500 g. Mali sme aj povinné očkovania. Som šťastná, že to už máme za sebou. Chcela by som sa s vami poradiť. Máme problém v noci, pýtajú jesť každú chvíľu. som hore v noci minimálne 6 krát. Som z toho dosť unavená. Papáme Nutrilon ha a na noc dávam Nutrilon extra. Pár týždňov nutrilon extra zabral (lebo je sýtejší)- bola som hore len 2 krát napr. o 1.00hod. a potom o 3.30 hod. Okolo piatej rána sú už hore obaja a chcú sa hrať. Snažím sa ich nechať ešte v postielke, dám im dudlík ale nezaberá to. Ak máte dobré rady ako na deti v noci sem s nimi. Vopred vám ďakujem za všetky odpovede. 🙂 😒
ahojček martinka! Z mojej skúsenosti ti nemôžem poradiť ohľadom podávania mäska detičkam, ale pýtala som sa mojej švagrinky a ona už v 6 mesiaci dávala detom mäsko. Veľmi im chutilo. Maličkým chutí zeleninka? Ja som už mojim začala dávať šťavičky. Pred tromi dňami som bola u susede na čerešniach a svokra bola s malými v kočíku pod stromom. Tak pozerali na nás ako jeme čerešne, že sme im museli do pusinky vytlačiť šťavičku z čerešní. tak im chutilo, že stále otvárali pyšteky ako vtáčiky. Ja som rýchlo zavarila 18 pohárov. 🙂 😵

tatolu
24. jún 2009

Martinka, ja som sa snažila dávať mäsko deťom od 7 mesiaca, ale vypľúvali. Pekne ho začali papať až asi ako ročné a Tánička odvtedy asi nič lepšie nepozná. 😉

Felon toto nočné vstávanie som absolvovala do jedného roka. Potom akoby uťal, tak som vstávala iba 3 x a teraz sa začínajú budiť nadránom. Jedno o 4tej a druhé o 5tej. Potom ešte vyspia do 7mej.
Dávala som klasický grísik. Myslím, že to je dosť husté a aj tak nepomohlo.

Prvý mi od naordinovania grísiku spal celú noc do 7mej.

Takže Ti neporadím 😔

katarinka123
24. jún 2009

ahojte
felon ja som mala tak isto do roka stym spanim krizu.boli hore 5 -6 razy za noc.bolo hrozne.ale teraz musim zaklopat klop,klop....mi mame celkom dobre spanie.no zaspia okolo 20:30a zobudia sa ako kedy medzi tou 3
-4 hodinov dam im flasku mlieka alebo caj a spia do 7-8:30ako kedy.

nana77
24. jún 2009

ahojky!
yas 😔
martinka, moji sice neboli kojen, takze s prikrmamy som zacala od ukonceneho 5. mesiaca. to boli zeleninove, skusali sme asi mesiac a po mesiaci som im pomalicky zacala davat aj masko, potom o nejake dva tyzdne ovocie (tak mi poradila pediatricka, ze najprv zeleninu, potom maso a ovocie posledne, lebo vraj niekedy deticky, ked uz poznaju chut sladkeho ovocia, nechcu jest zeleninu a maso - ale jasne, ze to neplati u vsetkych)

felon, super vahy mate!!!!!! s tym spanim ti tiez moc neporadim, moji mali od cca 4.-5. mesiaca prespali celu noc. a v jednej knizke som citala, ze od ukonceneho 6. sa detom mozu davky mlieka v noci znizovat, lebo vraj to uz nie je o hlade ale o zvyku... jasne, ze u kojenych deti je to ine a ide to tazsie. a hlavne je to vsetko velmi individualne 😉

ivet77
24. jún 2009

ahojte
martiina - ja som zacala davat po ukoncenom 6. mes. zeleninku a po 7. masko a tiez ako Nana, az potom ovocie. Nasi su ale riadni papkaci, vsetko im chuti. Je to az radost pozerat sa na nich, ako pekne papaju. Som zvedava, do kedy im to takto vydrzi.

felon - uf ... no, nasi v noci papaju kazdy este tri krat, ale su kojeni, a to sa mi zda uz total vycerpavajuce.A to som si myslela, ze nekojene deti dobre spinkaju a uz som sa pohravala s myslienkou, ze prestanem kojit, aby som sa vyspala. No ale tvoji su este malicki a ako pise Nana, az po 6.mesiaci sa odporuca zacat so znizovanim davok mliecka v noci.

martiina
24. jún 2009

ahojte
ďakujem za rady 😵
felon, no tak ty máš riadne váhy tých tvojich krpcov 😵 ....sa ani nečudujem že sú takí, keď v noci 6x papkajú 😀 , moji tak 1-2x ale sú kojení
zeleninka im chutí, ale už im pomaly začnem teda dávať mäsko... svokor chová doma zajacov, takže začnem len so zajačinkou 🙂

jarka82
24. jún 2009

ahoj felon krasne vahy naozaj 😲 ja som tiez kupila jablckovu stavu z pomarancom a chutilo im kdey das mrkvicku? ako sa vobec robi? uvarit v slanej vode a romixovat? 😕 ja uz sa nepametam 😀 nase su hore tak o 6tej a nechcu spat 😖 vstavame tak 3x ale edy ako niekedylen raz a niekedy kazde 2 hod
martinka vsak zajko je zdravy 🙂

dracik1
24. jún 2009

caute kocky, felon, mate dobre vahy, drobcom chuti jest 😵 , nechcem ta strasit, ale s nejakym kontinualnym spanim / az na extra vynimky/ do jedneho roka neviem , neviem 😝 , nasi sa prestali budit v noci na jedlo tak cca okolo 4-5 mesiacov....ale to neznamena, ze sa vyspim, furt je nieco a furt mraucia v noci 😲

martinka, zajacina je strasne sucha, kuracinka stavnatejsia, nasim zajac moc nejde a to ho otec tiez chova.....

baby, ja som na pokraji zrutenia, nasi spali doobeda 15 min, poobede 30 min, uz to ide s nimi a tiez so mnou dole z kopca 😖 , nic nestiham, som sa nastvala a oddnes mame vecer metodu toho blbeho spania, ked deti chudatka vecer revu, lebo ja strajkujem, Jakub zaspal po 30 min plakania a Jurko mal hytericky zachvat, Mm to nevydrzal a po 45 min ho siel uspat..... ☹ ,

SOM ZUFALA A NEVIEM CO MAM ROBIT, POMOOOC, ich nic neunavi a tiez nechcu spat doobeda vo svojich postielkach, prosiiim o rady 😲

dracik1
24. jún 2009

dufam, ze nie som zla matka 😔

margaretka11
24. jún 2009

Ahojte, idem okolo a čo nevidím? Dracik sa trápi s chlapcami? No tak to teda nie, to sa musím pristaviť. Dracik, maličkí ťahajú pomaly na rok, čo tak skúsiť im zrušiť doobedný spánok? Normálne, že úplne na drzovku ich nechať sa doobeda hrať dovtedy, kým sa neunavia. Aj naši malí takto štrajkovali, doobeda si strihli 15-20 min. spánok a potom poobede robili cirkus a nie a nie zaspať. A keď konečne zaspali tak boli po chvíľke hore 😝 . Skús ich nechať doobeda bez spánku a v prípade, že začnú byť mrzutí až neznesiteľní, daj im skôr obed a hajde do postele. 😉

astora
24. jún 2009

dracik hlavu hore ako mne kazdy vravi treba vydrzat mojich tiez nedavam spat spia jedine v skolke a ked doma nehajaju poobede tak mi zaspavaju uz o osmej vecer bez debaty. Tiez mam vsetkeho po krk a velakrat mam chut tresnut dverami a utiect prec ale nic sa neda robit skusali sme aj taky siprupcek na prirodnej baze na upokojenie ale nic nepomohlo tak cakam kedy bude konecne lepsie. Teraz riesim to ze som kazdy mesiac doma lebo zo skolky donesu kazdu jednu chorobu a na socke mi odmietli predlzit matersku lebo vraj su zdrave deti pardon rozdelili mi dvojcata na dve dei aby ich uznali za zdrave vitajte na slovensku ☹

grmitko
autor
25. jún 2009

bre ranko dievcata 🙂

dracik ako marg pise, skus iba jeden spanok, nechaj unavit, ono sa to upravi 😉
astora, no super, ved slovensko nase milovane ☹

katarinka123
25. jún 2009

ahojte
dobre ranko
presne tak dracik aj ja som dala decka na jeden spanok a naobed spia 2-3 hodiny
a ziadne kuskovanie.ako predtym,a vecer je o pol deviatej pokoj.

ajka72
25. jún 2009

martinka ja ti tu zajačinu schvaľujem lebo ja chodím s dievčatami na gastro kde mi lekárka povedala že tie kupované kurence su vačšinou dopované hormonmi aby rýchlo vyrástli a dievčatkA potom môžu mať problém že im začnu rasť prsíčka ja som to u mojej Lenky trochu spozorovala a hneď som hľadala zdroj na zajačinu, aj som ho našla v jednej dedinke tak som kuracinu vymenila za zajačinu, prípadne občas dám aj morčacinu, a prsíčka sa upravili teraz keď su dievčatá vačšie tak im občas dám aj kuracie, ale základa je zajačie, ktoré je veľmi zdravé ja ho varím spolu so zeôeninkou potom pomixujem a maju taku hustu polievku, a veľmi to lubia, dávam tam aj krupky alebo ovsené vločky ale u teba toto až neskor 🙂

nana77
25. jún 2009

ahojky!
martinka, aj ja davam zajacie masko, je vraj najlepsie a "najcistejsie" zo vsetkeho masa. mojim malym velmi chuti, ale tym chuti tusim vsetko - minule mi jeden spapal kusok z leporela 😀

jarka, co ja viem, do roka by sa detom nemalo solit. vyvijaju sa ladviny a sol sa vylucuje cez ne a moze ich poskodit - tak aspon nam vravela pediatricka. takze mrkvicku uvarit a rozmixovat, ale nie v salnej vode. oni to v pohode spapaju, este nepoznaju chut slaneho, tak by nemal byt problem. ja mojim este stale nesolim... a ako som pisala vyssie, zjedia uplne vsetko.

dracik!!! ty a zla mama????!!!! dostanes za taketo reci, no, no, no!!! fakt skus ten jeden spanok, aj ked mne sa zda, ze uz si aj to skusala. ci sa mylim? nechcem ta strasit, ale su deti, co v roku nespia ani jeden spanok 😔 - napr. moja starsia neter (teraz ma uz 9 rokov), ale ked bola mala, spanok bol jej uhlavny nepriatel. a teraz je problem ju zobudit... no neviem ti poradit, mozno skusit tu metodu podla tej knihy - ze kazdych 5 minut ist za nimi, ukludnit, pohladkat, nevybrat z postielky... a hlavne vydrzat to. neviem, tie 30 minutove hysterie su mozno moc, akurat ze sa decko tak vyhecuje, ze uz nezaspi vobec... a ak, tak spi nekludne a budi sa... drz sa!!! ozki, zajtra to plati? hm? teda, automaticky pisem zajtra, lebo dnes uz nieco mam, ale poobede mozeme aj dnes... daj vediet, oki?

nana77
25. jún 2009

baby, dnes ma moja sestra statnice... stale na nu myslim, som strasne nervozna z toho...nech uz to ma za sebou, chudatko moje, tak sa bala...

dracik1
25. jún 2009

kocky, dakujem za rady, ja tiez dufam, ze sa to zlepsi { aj ked nasi chlapci poriadne nespali asi 8 mesiacov 😝 {, chalani su inak strasne zlati, sami sa zahraju, su sikovni , Jurko sa dokonca vcera sam postavil a urobil jeden krok 🙂

drzte nam prosim palce, dnes mame ockovanie 😲