Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

katullka
28. jan 2009

kili, tak to je super nie? 😵

Ja sa najviac bavim na tom, ked zostane nejake dieta stat pri nasom kociku a zacne sa s mamou bavit o tom ake pekne babatka, malicke.. a nakoniec vysvitne, ze to dieta je tak stare ako nasi 😀 . Naposledy jedna mama nechcela verit, ze maju 13m. No ale asi je to tym, ze su v kociku zababuseni, a nie je vidiet aki su uz straaaasne velki 😅 . Inak este sme ich vonku nepustili bezkat, no uz je fakt najvyssi cas, ved uz 2m chodia, uz len cakam na dobre pocko, ale trochu sa bojim, ze ci potom budu chciet byt v kociku 😒

margaretka11
28. jan 2009

Kati, to je individuálne, ale nás začali trápiť okolo toho roku a pol. A to bol riadny nárez lebo sa im tlačili viaceré naraz 😝 . Asi to aj tie zuby už chceli mať za sebou 😀 .

elenita
28. jan 2009

Kati, tak skoro zacali chodit? To je super! Ja sa strasne bojim, ako to bude s nasimi, hlavne s Lucinkou, ta je taka troska spomalena, dievcatko moje 😅 . A nemozem si pomoct, ale ja som strasne precitlivena na take poznamky okolie, ze este nevedia to a to, a moji to uz davno vedeli a tak....mna sa taketo veci vedia neuveritelne dotknut....dnes uz tusim ludia nevedia byt taktni... 😔

margaretka11
28. jan 2009

Kati, čo sa týka toho chodenia po vonku, my sme to tiež tak vyskúšali keď mali drobci rok. Raz sme sa vybrali von bez kočíka, máme tu pri dome ihrisko (ale také futbalové, nie s preliezkami) a to je dobré na také chodenie a chodenie a chodenie ako praktizujú naši drobci.. Ale malí sa radi vozia aj v kočíku, našťastie. Hlavne Simonka je taká šibalka, doma sa preháňa ako torpédo, ale vonku je lenivček a chcela by sa voziť alebo nosiť na rukách 😀 . Takže zatiaľ ich kočík ešte neprestal baviť. Ale keď sme v NC tak tam sa už z kočíka pýtajú von a potom je trošku problém ich presvedčiť, aby si tam znovu sadli 😝 . Ale minule nebol problém, zahlásili sme, že idú obedovať a tak sedeli ako päť peňazí a vykrikovali obed, obed 😀

margaretka11
28. jan 2009

El, tu sa nedá poradiť nič iné len to, nevšímaj si takéto poznámky. Ľudia sú zlí a závistliví a naozaj nie sú taktní. Ja som sa tiež stretla s takými otázkami, že som proste nechápala 😲 . A čo sa týka Lucinky, nehádž flintu do žita. Aby si ešte nebola prekvapená 😉 . Aj Simonka bola vo vývoji za Simonkom dva týždne pozadu, ale to, čo to naše dievča vystrája teraz...ja ju proste zbožňujem 😀 😵

margaretka11
28. jan 2009

aj keď výraz žeriem by v tomto prípade bol ešte výstižnejší 😀 .

elenita
28. jan 2009

U nas je Lucinka pozadu v porovnani s bracekom tak dva mesiace.....no ale to mozno on je taky prehnane aktivny a ona je normalna 😀 . Ale ved napr. uz si pekne dzavoce a vie uz oznacit nejake veci..a ked nie som pri nej, tak place, ze mama 🙂 pridem tam, hodi na mna stastny usmev a hned je to super 🙂
No, ale uz ozaj koncim...idem este asi chvilu studovat 😖 alebo poumyvat tie flasky? 😅
ahojte babulky a nech sa Vam vsetkym dari,

margaretka11
28. jan 2009

Dobrú noc Elenita a krásne sny 🙂

a to isté prajem aj všetkým ostatným maminám a detičkám, dobrú noc a krásne sny

katullka
28. jan 2009

El, my sme to prehybanie nijako neriesili a preslo to same. Neboj bude to v pohode, uvidis aka betarka sa z nej vykluje, este sa za nou nabehas 😀 . Inak ja si tiez tie poznamky vobec nevsimam. Ja beriem vsetko s rezervou, niektore deti napr. chodia v 10m niektore v 15m a nic sa nedeje. Nasi chodili skoro, ale zase nechcu robit ine veci, Pauli si vobec nevie drzat flasku, Samko uz ako tak..Nikdy som to neporovnavala. A vzdy som praveze povzbudila kamosky, ked sa napriklad divili tomu, ze este v 6m ich dieta nesedi, no pri tom som este nepocula, ze by si nejake dieta same z lahu sadlo uz v 6m, no niektore sa uz tym chvalia a pri tom ho maju podlozene vankusmi, no neviem, ale pripada mi to dost trapne 🙄 , ved nejde o nejaku sutaz, ale o deti, ktore su individualne a jedinecne!

katullka
28. jan 2009

kili, este pred spanim som si pozrela Tvojich loptosov ale uplne od narodenia, je to neuveritelne ake malinke zabiatka to boli, tak do dlane a aki z nich vyrastli krasni velki chalani, su strasne zlati 😵 😵

Tak dobru noc!!!!

yasmina
29. jan 2009

Dobre ranko
Tak Maxim zaspal o 22.00 a vstal o 8.00 a Milosik zaspal o 23:00 ☹ a zobudila som ho o 8:30 lebo chcel chrapat...
tu krasne nasnezilo...vezmem ich vonku bez kociarika to bude padov a smykanie 3 kroky a fuk na zemi hlava v snehu...

lenkamt
29. jan 2009

ahojte.

Elenita - aj naša Lenka bola vo vašom veku o 2mesiace pozadu /pohybovo/ ale akonáhle začala Lucka štvornožkovať /v10m/ tak sa snažila opakovať a všetko rýchlo dobehla 😉 aj teraz nerobí niektoré veci ako Lucka, tá si napríklad vie dať dole tepláčiky keď jej kážem, už aj celkom pekne sama papá. Lenka je proste náš lenivec 😉 no a Verča tá je najlenivejšia od malička takže ja vôbec nemám stresy čo sa tohto týka 😀

Yasmi - uvidíš že ich pomaly naučíš režimu, len sa nedaj, musia narovnako vstávať aj zaspávať 😉

Margarétka - že dva roky 😕 to ako rýchlo ubehlo 😕 čas na nové mimi 😅

womenne
29. jan 2009

Ahojte
baby daval niekto zvas malym BIOPRON????mam 2baličky a minule Seba prehanalo tak im to idem dat a vraj tu ma prist silna cghripka tak na imunitu len neviem či možem kombinovat musim ist do lekarne 😝 čo davate vy?ja som davala Imunoglukan je niečo lepšie alebo ine?
Som naštvana včera som pisala do oarnge že sa mi startila zmluva že kedy mi skončil paušal a dnes mi odpisali že v decembri 🙄 to su mrch tak ja platim mesiac za nič oni niesu schopny ani zupozornit sms že mi skončil a ked som tam volala že nič vam neprišlo???a to už druhy krat mrchy 😠

aneti78
29. jan 2009

ahojte

yasmi, nasi boli uplne hotovi, ked rano zbadali tu kopu snehu, sme sli do skolky na sankach 😉

vcera Tamka vracala, ale len rano dvakrat cely den nic, aj jedla, sice take lahke jedla, ale v pohode. dnes uz isli do skolky a tam uz im zrana traja vracali a vela rodicov volalo,ze dieta nepride,lebo vracia. zevraj crevne chripky nastupuju 😖 tak som zvedava.

ja davam uz len vitaminy Male hviezdy od Revitalu, su s kolostrom takze netreba probiotika. ale su od troch rokov

nana77
29. jan 2009

ahojky!
kerstynin malicky mal vrodenu vadu srdiecka a dostal aj zapal pluc 😢 ...anjelik 😢

katulka, dakujem za ukludnenie s tym skorym vstavanim!!! lebo uz som mala strach, ze to tak zostane a ja budem permanentne nevyspata 😝 . a to sa nechcem stazovat, naozaj nepatrime medzi tych co maju problemy so spanim, viem, ze kocky niektore to tu maju omnoho horsie 😝 😝 😝 . ozaj, nevies ako lalupka? uz sa na nu tesim!!!!

dracik1
29. jan 2009

caute kocky, mne je zasa nebavi kazdej predavacke vysvetlovat, ze na Jakubka potrebujem c.86 😀 a ze ma uz 8 zubov 😀 .....vsetky utekaju obzerat krpca v kociku...El aj nas Jakub je tak 3 tyzdne pozadu za Jurkom

nana, chudatko a co sa mu stalo? pises o Romankovi?

yasmina
29. jan 2009

womwnne ja davam biopron do mliecka probiotikoum ma vanilk.prichut tak to bez problemov vypiju...

yasmina
29. jan 2009

wom. aj imunoglukan davam na odp. tu od kociek 😉

womenne
29. jan 2009

aj ja som davala imonuglukan asi začnem znova len musim sit k largičke kedže maju aj zirtek tak pa ked zaspia sa pripojim.
och jo Kirsty chudačik ☹ ja vždy ked taketo niečo počujem tak si hned idem vystiskat oboch mojich ja som tak rada že to dopadlo snami dobre 😵

froschka
29. jan 2009

ahojte, ten imunoglukan sa da kupit bez receptu?lebo u nas v rakusku su vsetky vitaminy a imonologicke lieky len na predpis

kiwuska
29. jan 2009

jeej ako nam snehuje 🙂 budeye to sankovacka, Baby nech nas vsetkych chripka obide. ja davam kazde rano cebion,
tiez som nemala rada otazky typu uz robi toto?, uz robi hento? Uz by mal, nejde o preteky ako povedala katulka. vsetko ma svoj cas. tabulky su tiez len orientacne.
u nas sa v noci moc nenaspalo. Mame strasne teplo a zle sa im dycha, i ked mame zvlhcovac. Ani neviem kolkokrat boli hore. preto dufam ye cez obed pojdeme si vsetci traja pospat aspon na dve hodky 😀
a este idem pridat foto o dumani nad prazdnou flasou

yasmina
29. jan 2009

fro bez receptu...

froschka
29. jan 2009

yasmina dakujem, bo 6teho idem na sk a chcem im nakupit lieciky bo choroby by uz stacilo co sme si v zime odskakali.

margaretka11
29. jan 2009

No ako pozerám, tak všade na Slovensku nasnežilo len v BB nie 😀 . Ale nesťažujem sa, ja sa už totiž modlím k jari 😀

Leni dve mi stačia, na ulici zúri kríza tak onedlho možno bude problém uživiť aj dve deti, nieto ešte štyri. Pretože pri mojom šťastí by to boli zas dvojičky 😀

mimochodom, ahojte maminy 😉

amdeis
29. jan 2009

Ahojte dvojmamy. Prosim poradte mi lebo ja osobne som v koncoch. Mam pol rocne deti a nikto mi nepride k detom aby som mohla ist povybavovat veci. Obycajne raz za cas prisla bud moja mama, zriedkavejsie sestra, aby som na par hodin vybehla po uradoch, na nakup, k lekarovi lebo mam od porodu stale problemy. Skratka vybavit si veci, trosku sa nadychnut. Len akosi na mna zabudaju cim dalej tym castejsie a ja uz neviem ako dalej. Moj manzel je naozaj skvely. Chodi do obchodu, na postu, povybavovat veci vramci obednej pauzy. Nadraba si hodiny aby mohol s nami chodit po doktoroch a podobne. Ale uz to pomaly prestavame zvladat. Zacina toho byt na nas vela a ja mam strach ze nas to zlomi. Som stale sama ,aj v bolesticha aj v chorobe, s dvomi detmi. I ked su zlati ti moji tigrici ale predsa len narocne to je.

womenne
29. jan 2009

baby ja sa....tak som pytala niečo od imunity a dala mi PREVENTAN junior ale je od 3rokov čo maju naši aj za 3mesiace možem im to dat?pritom som jej povedala že 3rok ešte enmaju. 🤐 🙄

diddi
29. jan 2009

amdels,asi to chce len obrovsku davku kludu..ja som na tom rovnako,muz je v robote 14hod.denne,som bez auta a v tomto pocasi zavreta s detmi v byte...som uplne na prasky,deti su uvrieskane a ja s nimi,velakrat sa rozplacem,co uz fakt nevladzem....a tu v BA mi nema kto pomoct

lenkamt
29. jan 2009

my neberieme nič na imunitu 😕 to sa má? lebo my sme ešte neboli choré /iba 2-3x prechladnuté/ a 2x brušná chrípka 😅

Amdeis, Diddi - máte to ťažké, neviem čo poradiť mne chodí aj mamina aj ségra /každý deň aspoň 2hodky/ takže ja mám veget. možno skúsiť nejakú študentku, čo by raz za týždeň za malý poplatok postrážila deti, fakt neviem 🤐

Fro - aj naša Verča bola taký drobec, fakt nechápem po kom sú tieto také "pevné" 😀

womenne
29. jan 2009

amdeis ja som bola na tom rovnako manžel na tyždnovke ja u svokrovcou kde svokra robila každy den,nemal mi kto pomoct ja ešte nervaky kvoli.....a deti boli hrozne urevane,cvičit vojtovku na prehliadky ist skoro 10km pešo 🤐 ale zvladli sme to sice ja s odtretimi ušami ale dalo sa .Ono všetko prejde a bude lepšie neboj len to chce čas a už su velky zaved si režim kde si najdeš chvilu času na odpočinok a vybavuj na urade snimi ak sa da,maly by ta uprednostnit ak sa neda holt musi manžel 😉 viem, že je to tažke ale nejak to fungovat musi.

froschka
29. jan 2009

amdeis verim ti ze to je velmi tazke este k tomu ked mas sama zdravotne problemy, neviem aku mate rodinnu situaciu, a z akeho dovodu sa tvoji rodinny prislusnici odmietaju starat z casu na cas o vase deti, neviem kolko si ich ziadala a akym sposobom, mozno maju sami vela starosti, mozno mate inne rodiinne zalezitosti o ktorych nechces hovorit, ale ja by som sa pokusila ich poprosit a vysvetlit im ako vam je nech sa trosku viac staraju, ak to nepojde potom by te mohli skusit nejaku opatrovatelku, susedku na dochodku alebo niekoho z okolia za nejaku financnu malickost aby trosku postrazili....no a ak ani to nepojde tak poprosit socialnu pomoc pokial by bolo tvoje ochorenie zavazne myslim ze by sa nieco dalo poriesit