Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

astora
30. aug 2009

no tak to ja som bola raz v restike a mala som drobcov vo vajickach autosedackach ja som pri odchode vzala jedneho druhy bol tak schovany toho vzal mangel a ked nas jedna pani zbadala ze s troma detmi ideme skoro odpadla ze preboha tri deti mala som chut sa otocit a cosii jej povedat ale 🤐

margaretka11
30. aug 2009

astora, aj ja som sa stretla aj s nepríjemnejšími reakciami, ale nemá zmysel sa rozčuľovať a ani to riešiť. Lebo ľudia ti aj tak neuveria a budú si myslieť to, čo chcú 😝

astora
30. aug 2009

ved jasne aj ja ked mi spoluziackina mama povedala mas tri ? to by snad stacilo povedala to takym polorozkazovačnym tonom az ma zmrazilo ale viac sa mi pacia reakcie preboha a kde ste ich mali ??

margaretka11
30. aug 2009

astora teraz si mi pripomenula obdobie tehotenstva 😀 . Spomínam si, ako sa ľudia za mnou obzerali, keď som šla s manželom a tým mojim megabruškom na prechádzku, normálne aj otvorené ústa mali 😀 . A často to bolo tak, že keď som stretla nejakého známeho tak hneď hovoril, že aké veľké brucho mám a keď som povedala, že však sú tam dve deti tak zas zareagoval v štýle, že ale na dve deti je to malé brucho 😀

astora
30. aug 2009

mna sa tiez vsetci pytali ze ci uz idem rodit a ci prenasam ale to najvacsie brucho vypuklo az v nemocke tak vela ludi nevidelo ale ked sme dosli s porodnice ja som sla s jednym svokra s druhym suseda skoro z noh spadla ze preboha kde sa to vo mne vzalo chuda predychavala ale som sa nasmiala vtedy

margaretka11
30. aug 2009

ani sa ti nečudujem 😀

astora
30. aug 2009

to su take prijemnejsie reakcie

margaretka11
30. aug 2009

ja si zas spomínam na situáciu v nemocničnom bufete, čakala som na manžela, kupoval mi zákusky a keď už išiel ku mne tak som sa otočila a išla smerom k stolíku a to si všimol jeden chlapík, práve jedol, ale normálne prestal a pozeral ako puk 😀 . Zozadu som totiž taká veľká nebola ako spredu 😀

astora
30. aug 2009

ja tiez zozadu nic a vpredu jak tank a ked mi rastlo brucho sa mi smiali lebo original som vyzerala akoby som zjedla basketbalovu loptu a pamätam sa ako ma hned na ihrisku obchytavali kamosky lebo chceli vediet ake to je ked kopu dve naraz 🙂

margaretka11
30. aug 2009

aj s týmto som sa stretla, hlavne sestra mi zvykla hovorievať, aby som vybrala loptu spod trička 😀

astora
30. aug 2009

presne to iste aj u mna ale zas uz ked som narastla do obr rozmerov bracho mi vravi ty vole ale mas brusisko 🙂 😀

margaretka11
30. aug 2009

a dodnes neviem pochopiť jednu vec, keď som bola v treťom mesiaci tehotenstva tak sa na mňa mamina pozrela a vraví: "Dievča moje, ale ty máš nejaké veľké brucho na tretí mesiac. Nečakáš ty náhodou dvojičky?". Ja som sa vtedy odula lebo už som začínala čítať maminkovské časopisy a tam sa bežne písalo, že každá žena má iné bruško, niektorá väčšie, iná zas menšie a tak som to brala, že na mňa mamina útočí, že som snáď veľmi pribrala alebo čo. Však som bola tehotná a teda aj precitlivená na reakcie, že? O to väčšie bolo potom moje prekvapenie, keď som sa na sone dozvedela, že fakt čakám dvojičky? Ako to tá mamina mohla vytušiť? 😕

astora
30. aug 2009

ty si este v tretom mesiaci nevedela ze su dve ?? Mne to povedali v 6 tyzdni ale napriklad sused mi vravel ze suseda vy ale budete mat krasneho chlapca ja ze ako to vie ja som vedela ze budu dvaja chlapi on mi vravel ze som velmi opeknela ked som bola tehu a pri krpatej som nebola taka pekna ako pri certoch

margaretka11
30. aug 2009

veru tak, ja som to ešte nevedela, môjmu doktorovi nenapadlo poslať ma na sono 😉 . Ja som bola v tehu veľmi pekná, niežeby som sa chválila, ale rada si prezerám tie fotky, mám pocit, že mi to svedčalo 🙂

astora
30. aug 2009

ja som sa moc nechcela fotit tak foto ani nemam 😒

margaretka11
30. aug 2009

astora ja som sa nechala fotiť lebo som chcela spomienku na tehotenstvo. A ani pri prvom tehotenstve si sa nedala fotiť?

astora
30. aug 2009

pri prvom mam fotky ale pri dvojkach som sa citila ako balon pred vybuchom tak som nechcela foto

margaretka11
30. aug 2009

aha, ale tak sa netráp preto, načo by ti boli fotky, ktoré by si si možno nechcela prezerať? Pre mňa bude toto tehotenstvo jediné a som rada, že to mám uchované 😉

astora
30. aug 2009

uz nechces viac deti ?? inak ja som po malej uz deti nechcela

margaretka11
30. aug 2009

no ťažko povedať, s manželom sme chceli dve deti a máme ich. Navyše na sebe cítim, že to tehotenstvo mi dalo zabrať, aj keď bolo bezproblémové. A dnešná doba je taká aká je, onedlho si budem musieť začať hľadať prácu a tak nešpekulujeme nad ďalším dieťatkom. Chceme tým dvom, čo máme dopriať krásne detstvo, ale čaká nás aj riešenie bytovej otázky a to pôjde parádne do peňazí (zatiaľ bývame s rodičmi). No a tak sme to predbežne uzavreli. Ale ktovie, možno raz motyka vystrelí 😉

astora
30. aug 2009

magr my tiez v podstate byvame u otca chceli sme dom ale .... uvidime a co sa deti tyka tri je moc na dnesnu dobu september pravidelne najhorsi mesiac co sa financii tyka navyse som bez prace socka nepredlzila matersku vraj decka mam zdrave a kedze pravidelne raz do mesiaca su chori tak sa neviem zamestnat no katastrofa neviem co bude ak budu chori aj nadalej ☹

margaretka11
30. aug 2009

astora tak to je mi ľúto ☹ . Ja tiež ešte neviem, čo nás čaká, či sa mi podarí zamestnať, v dnešnej dobe 😝

astora
30. aug 2009

ved to ze dnes ak mas deti tak si skoncila bohuzial 😔 mne ked ochorie jeden do tyzdna je chori aj druhy a nato kolkokrat aj krpata a teraz co mam urobit socka povie ze su fit a vpraci ti tu OCR nebude tolerovat nikto tak som nahrata

margaretka11
30. aug 2009

toto ma štve, na jednej strane chcú, aby sa rodilo čo najviac detí, ale na druhej strane potom ženám hádžu samé polená pod nohy 😠

astora
30. aug 2009

ved toto je to svinstvo a platit musis socku zdravotku a nikoho nezaujima s coho o platbach v skole ani nehovorim a pomocky kupujes vsetky v skole nedostanu uz nic ale skoda reci je mi s toho do placu na adopciu babky alebo opatrovatelky nemam tak sa pretlkame ako sa da keby muz nezarabal tak neviem ... ale zas ho cely den nevidime a kolkokrat ani cez vikend

margaretka11
30. aug 2009

astora, nie si v tom sama, nebyť toho, že manžela platia celkom dobre, neviem ako by sme žili 😝 . A obávam sa toho, čo nás čaká až sa mi skončí táto "dovolenka".

astora
30. aug 2009

ved to je to ze nevieme co bude dalej stale si vravim ze robota vzdy bola a bude a ked bude zle pojdem uz robit hocico len darmo chcem robit ked koly chorobam deti nemozem 😔 ja len dufam ze uz svita aj na lepsie casy konecne 😅 treba verit ok idem haji lucim sa lebo rano nevstanem dobru nocku

margaretka11
30. aug 2009

veru tak astora treba veriť 🙂

aj ja už idem do hajan, prajem ti dobrú noc a krásne sny 🙂

dúfam, že sa zajtrajšie stretko vydarí a dodáte kopu fotiek (my mimobratislavské budeme tíško závidieť) 😵 😵 😵

grmitko
autor
31. aug 2009

bre rano kecalky 🙂 🙂
astora ako budes vyzerat na stretku ked tu do polnoci vykecavas 😝 😀 😀 😀 ?

ja som uz osprchovana, vlasy umyte, uz rozmyslam co si obleciem a ako sa namalujem aby som bola pre vas pekna xixi 😀 😀 😀 deti pozeraju Dinosaura, idem im spravit jest, pobalim a tesim tesim, idem este baterky do fotaka zbalit 😉

lumah
31. aug 2009

baby, takže všetko som mala nachystané už večer - oblečko, stravu, kočík už v aute, aby som sa ráno nenaháňala a ráno Davidko - teplota! 😢 Mal 37,8, vypil mliečko, zjedol kúsoček chlebíka a do pol hodinky zaspal znovu, porazí ma! Vôbec neviem čo sa deje, lebo celé leto im nič nebolo, aj teraz okrem teploty nič. Takže na stretko sa tentokrát nedostavím, aj keď som sa veľmi tešila a s katullkou sme už boli dohodnuté, že pôjdeme spolu.
Tak to všetko nafoťte, nech Vás aspoň tak uvidím. 😒