Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

astora
15. okt 2009

bože lumah nestras brrr až ma striasa naši maju zakaz do kuchyne lebo ked boli mensi mam sporak a pracku oproti sebe a v nestrazenej sekunde jeden pusti pracku a druhy plyn 😖 takze preventivne do kuchyne nesmu nehovorim ze tam nikdy neboli ale istota je istota

grmi drž sa bude lepsie a budu aj zmluvy neboj

dracik1
15. okt 2009

boze lumi, ze noz, my vsetko davame daleko, kavu a pod, varim len na zadnych horakoch, aj tak sa mi furt hrabu pod nohami v kuchyni 😀
no my sme boli naposledy vonku vcera, do obchodu a spat, ale horor, revali a vzpierali sa, ze chcu von z kocika, takze dneska papucova kultura, ale som sa s nimi hrala cely den, same somariny sme vymyslali a bol klud, strasne boli dnes dobri 🙂, nech aj fuka, len nech neprsiiiiiiiiiiiiii 😠

inak nas Jakub dnes vyliezol na stolicku v kuchyni pri okne, lebo sa chcel pozriet ako fuka 😀 😀 😀

otec mi poslal tekvicu Helloween, dali sme do nej sviecky a na okno, decka sa isli popucit 😀

dracik1
15. okt 2009

ahoj ika, mas zlate kocky...nemusis chodit do cakame dvojicky - je nas tu dost s detmi s malym vekov rozdielom oproti tvojim kockam 😀

womenne
16. okt 2009

čaute
Nikolasko ma nadchu a v noci kašle tak sucho cez den moc nie,asi mu sopliky stekaju do hrdla tak preto kašle možem mu nasadit robitussin?či si radšej skočit k lekarovi ked ide vikend.Nema ani teplotu tak neviem,ešte mam doma clacium a mucosolvan,zasenemam kde nechat Sebka sa mi ho tam nechce tahat medzi chore deti ☹

lumah
16. okt 2009

astorka my máme kuchyni spojenú s obývačkou-teda otoverný priestor, takže nehrozí nepúšťať ich do kuchyne 😝 Pračku púšťajú aj naši, máme ju tiež v kychyni, sporák pustiť nemôžu našťastie, lebo tie gombíky spredu sa dajú zatlačiť a tým sa schovajú.
dracik tiež varím na zadných horákoch 😀 presne ako u vás - naši sa mi mocú pod nohami, dokonca dado má takú zábavku, že sa mi prepcháva pomedzi nohy a veeeeľmi sa na tom zabáva. Tak ja stojím rozkročená pri sporáku a bohovsky sa mi v takejto polohe varí. 😀 😝 S tým oknom veeeeeľký pozor, hlavne maximálne na vyklápačku dať. Ale však teraz nehrozí otváranie v tej kose. 🙂

womenne
16. okt 2009

lumi to statie pri vaeni poznam aj ja naši totiež robia aj ked umyvam riad alebo iečo ine robim,minule som sa na nich zaplietla skoro som sa zrypala 😎
unas konečne neprši a nefuči hurááá

ajka72
16. okt 2009

lumah aj moje dievčatá ke´d varím tak sa so všetkými hračkami presťahuju ku mne uplne su pri nohách a ja mám vďaka ich hračkám prekážkovu dráhu a tiež sa mi vedia vešať pomedzi nohy no jednoducho varenie pri nich je veľká zábava 😅

mima595
16. okt 2009

Womene - skus Sinupret, aby tie hlieny rozpustali... inak teraz su take hrozne virozy - synovec mal nieco podobne, a mala to cela skolka - zacalo to nadchou a suchym kaslom v noci, cez den to celkom v pohode.. ale o 3 dni nastupila teplota, až do 39, v noci kasel, aj cez den. A teploty trvali skoro 4-5 dní, a kasel sice mierny trva doteraz - a to už trva 2 a pol tyzdna.
A o kasli mi ani nehovor, my sme s nim bojovali skoro mesiac ☹

womenne
16. okt 2009

Mima sinupred nam nepasuje maly sa zneho obsypali,neviem či ho vyskušat znova.Mi ani nehovor to mam čakat horučky?dufam že nie.Ono je teraz v pohode absolutne nekašle aj nadchu ma minimalnu vd uvidime nasadila som aj zirtec.

mima595
16. okt 2009

tak skus Xyzal - nemas ho nahodou doma, ked ste alergici?

mima595
16. okt 2009

wom - nechcem ta strasit - nasi napr. teploty nemali, ale viem, že teraz su take hnusne virozy ☹ ale zase, ked sa tak zmenilo pocasie - tak možno je to u vas len klasicka nadcha

womenne
16. okt 2009

nemam škoda ani enviem čo toje,počujem to prvy krat.No oni vždy ked sa prudko zmeni počasie dostau nadchu,ak to bude tym.Tentokratju nema Sebastianko čož sa čdujem.Inak uživaprobiotika na to bruško zatim je to fajn.

katarinka123
16. okt 2009

ahojte tak ako sa mavate a co robite v takom pocasi?mi sme cele dne doma stale prsi. ☹
ani neboo kedy vas dojst sem pozret.chalani boli chori uz sa soliecujeme.tak super.domko mal rozbite celo tak mu to museli zasit.ten chalan je sidlo na neho sa vsetko lepi,ale ved aj on sa vsade liepa. 😀
mima uz sa ty to krati .tak sa drz a vies co uz b udete mat?

lalupa
16. okt 2009

wom, pokial len kasel a celkova pohoda, skus len skorocelovy sirupcek, rozne firmy ho robia napr.dr theiss, mucoplant, chuti vyborne, ak sa pridruzia teplotky, potom ine veci

u nas bola chora najprv jedna,teda zo strachu a revu sa jej pustili sopilky, trosku teplotky, tak sme neseparovali, nech sa uz chyti aj druha, lebo mat to po case opat nic moc
nastasie len obycko nadcha, atb asi zase vyhodim, uz ich mam rok v chladnicke a exnu mi, ako vascina liekov nastastie netrebalo

nam dnes vari mamina babina,svieckova,knedlik , hlivova polievocka pre dospelych, cervena sosovicka, no svedske stoly mnam mnam

vykuka slnko, odpadnem ,ide jar??? 😀

zefa
16. okt 2009

ahojte..wom ja dávam pri vodnatom soplíku homeo...hydrastis canadensis 9ch- 3 granule+ na zetekanie soplíkov ipecacuanha 9ch -3 granule aj 5x denne(im to dám rozpustiť do tej odmerky od nurofenu do trošky vody) a tak mi to vypijú...to im dávam až pokiaľ sa ten soplík tak nezhustí,že netečie furt z nošteka..až trošku závidím ako vám tu dokážu deti piť sirupy..Samko by to ešte aj hej ale Nancy tá nič okrem takýchto homeopatík..toto mi kázala naša dokina..tak skoré uzdravenie

womenne
16. okt 2009

baby dik.budeme cez vikend doma auvidme ako sa to vyvinie.Tu je hrozna kosa ffuuuj mna veru nikto nedostane von ja som staršna zmrzlina je mi stale zima.Mam rada len prvy sneh asi tak tyžden poto ma o už nebavi 🙂

no naši vždy pekne spapali sirupy aj teraz každe rano vypiju imunoglukan sami.Zato ja mam s liekmi problem,dlho som žiande nejedla okrem brufenu pri kramoch a teraz mam ich zjest 4 denne + sirup od bolesti a ja to do seba neviem dostat normlane mi je ztoho zle bleeeeeeee už viem aky je to hnusny pocit pre detičky 😖

womenne
16. okt 2009
helka1
16. okt 2009

Wom, videla som to video v spravach, fakt neuveritelne, ze to dopadlo bez zraneni 😨
Ja som dnes bola v poradni, drobcek ma 7 cm, vrtel sa kyval ruckami, vzala som tam aj MM aj deti tak sme vsetci cumeli do monitoru, potom nam to Dr ukazal v 3D, pustil srdiecko , no super 😵

grmitko
autor
16. okt 2009

ahojte babulky,
wom ja na nadchu davam sinupret a coryzaliu, osvedcene je to u nas 🙂 🙂

helka, super, to ste mali namiesto kina cela rodinka 😉 😀

vranka4
16. okt 2009

ahojte,my tiež trošku soplíkujeme 😖 ,ale zatiaľ im dávam Nasivin kv. ,tak dúfam,že sa nič k tomu nepridruží,v škôlke má vždy niekto sople alebo kašeľ a tak je to začarovaný kruh 😖 ,ale zatiaľ sa naši držali fajn 🙂 a čo sa týka celkovo liekov,nemajú problém zjesť ani horké kvapky alebo tabletku,pokiaľ im to rozumne vysvetlím,že prečo musia,tak sa nezdráhajú 😉

bibianka
16. okt 2009

Helka, to to letí, už 12. tt 🙂

womenne
17. okt 2009

Ahojte tak ja som po dlhom čase vyspata som prave vstala,drahy mi spravil kafe a už zase sedim 😵 😵 😵

ja totižto v noci nespavam tak milujem ranny spanok,zajtraje na rade tatiko.

Tak u to prešlo a vnoci kašlal len 2x,ono naši vždy zareagujuna prudku zmenu počasia nadchou,ved to aj bola prudka z 26 stupnov na 6 stupnov je riadny rozdil.
Včera sme pozerali spravy bože kolko sneu,kolko stromov je na zemi no strašne 😔

zajtra mam vychadzku idem s kamoškou na nakupy hurááá

vranka4
17. okt 2009

ahojte 🙂 ,tu nikoho 😀 😀 ,čo všetky lyžujete? 😀 😀
womenne,ranný spánok to je moje,večer ponocujem bežne aj do 0.30h.a ráno dospávam,pokiaľ to dvojičky dovolia a nebuntošia zavčasu 🙂 ,tak zajtra-hor sa na nákupy 😀 😀

womenne
17. okt 2009

ježiš baby muž sa diva na film uplne hrozny-ne lietadlo agresivnych hadov a ja nenavidim hady fuuuuuuuuj ja snad ani enzaspim,som si radšej zapla počitač 🙄 😢 😢 ja ho asi.... 🤐

lumah
18. okt 2009

wom, ajka je to ale sranda, ako sú tie deti na nás závislé, potrebujú byť blízko nás, veru s tými hračkami aj u nás je to tak, že mi ich napchajú pod nohy a musím prekračovať. Už sa ani nerozčuľujem, automaticky prekročím. 😀 Skôr ich dávam nabok, keď tadiaľ oni behajú, aby nespadli.
Na Sinupret nedám dopustiť, poradila mi ho zinuska a je fakt super. Ozaj zinusku som tu už dlho nečítala, dúfam že sa jej a detičkám darí. 🙂
wom až sa mi chlpi postavili na rukách!!!! Hozne to vyzeralo s tým kočíkom a vlakom!!! 😕
Kočky ako to vyzerá v Tatrách-teda myslým vo vysokých, chceme tam ísť koncom týždňa pozrieť na pár dní. To asi už zimné kombinézy dám, že?

grmitko
autor
18. okt 2009

Na sinupret nedam ani ja dopustiti, my ho pouzivame v podstate od malicka pre deti a v kombinacii s coryzaliou u nas robi zazraky 😉 🙂

zinuska zije 🙂 deti boli zase chore

ja som sa rano zobudila nejaka nijaka, hrdlo bolave, hlava bolava, sople, deti tiez soplia, tym som uz nasadila liecbu

katarinka123
18. okt 2009

ahojte tak ja som sa zdekovala na par dni k nasim trochu si oddychnut.ved cely tyzden prsalo tak sme boli zavrety doma soro som scvokla. ☹ a marodom zelame skore uzdravenie.

lumah
18. okt 2009

katarínka nápodobne - aj my sme trčali doma tri dni, ja som to zvládla, ale chlapci boli umrnčaní, nervózni-lezú im zuby, takže "veselo" bolo.

katarinka123
18. okt 2009

NO AJ NASIM IDU ZUBKY MAME 4 HORE A 4 DOLE
marko mal uz v ich veku vsetky
ja som tiez zvladala len decka ysa postavili pri dvere a pistli
akurat sme sli do obchodu a naspet.ale ked bolo najhorsie tak som ich obliekla a dala som ich na balkon zachrana 😀

katarinka123
18. okt 2009

haloooooooooo
kde ste vsetky? hadam uz ste v tepluckej postielke 😉