Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

zefa
2. nov 2009

grmi nemo do nemoty? 😀 😀
zabka,tak prajem v novom domove len to dobré..potom nám tu budeš písať správnu angličtinu a my sa budeme učiť..lebo ja viem tiež len základy..
adrolka..pre mňa je maď.total nenaučitelný jazyk,takže keby si na mňa prehovorila,tak neviem či ma chváliš alebo mi nadávaš 😀 😀 😀 a presne ako píšeš deti sa opakovaním naj.učia a čím menšie tým lepšie
hoďte recept na čokoládovú polievku..len neviem či pri mne tá čokoláda dovtedy vydrží 😀 😉

grmitko
autor
2. nov 2009

zefa, hej do nemoty, rano ked vstanu, nemo, ked to skonci tak rodinka uzasnych, potom zase Nemo, potom ak sa podari spanok, potom zase Nemo a pred spanim zase Nemo 😀 😀 😀

zuzka.25
2. nov 2009

čaute
tak sme zas kompletka chori... rozmyslam, ze ked to bude este horsie, ked nastupia do skolky, tak zdravi asi nebudeme vobec 🙂

ja som bola dnes na preväze znamienka, dve hodky som si odsedela, vnutri som bola asi minutu, odlepili, postriekali nejakou dezinfekciou a zalepili... to som mohla aj doma spravit 🙂 v piatok este stehy.. uz som v tom Ruzinove ako na klaviri 😀

grmi, to myslis vazne s tym nemom? 🙂 nasi su tiez telemaniaci, ale snazim sa to trosku obmedzovat a citame radsej knizky, alebo stavame kocky..teraz som na dlhe zimne vecery objednala tu plastlinu play doh, tak dufam, ze ich to bude bavit 🙂
co som kukala, tak moje dvojrocne deti poznaju hannah montanu.. nechapem, ze odkial 🙂 spongie male 🙂

z anglictiny poznaju akurat car 🙂 zato slovencina im ide dobre, cely den sa im huba nezavrie...

prisla som na sposob, ako ich uspat cez obed... stojim ako bachar medzi dverami s varechou v ruke a pod hrozbou jej pouzitia sa nepohnu z postele a nakoniec zaspia 🙂 som to ja ale matka 🙂

grmitko
autor
2. nov 2009

zuzi to mas dobre, ze si nasla sposob ako ich uspat, ja som ho este nenasla ☹

a hej u nas je telka ich oblubena cinnost, ale dnes sa hrali na kucharov, to bolo take zlate 😵 😵 😵 aj som si ich natocila, jaki su uzasni 😉 🙂

ja som asi zla matka, lebo mna v poslednej dobe nebavi hrat sa s nimi, som nejaka unavena stale ☹ ☹ sama si to vycitam, ale nevladzem....

zuzka.25
2. nov 2009

grmi, ale ako ich poznám, bude to fungovať tak tri dni max 🙂))

nasi tiez radi varia, len mam potom vsetky riady po celom byte 🙂 ale najlepsi su, ked tomi krici na lukyho, ze lukasko, hori ti cibula 😀, miesaj.... to sa idem pocikat

vies co, aj ja som v posl. dobe taka unavena, furt by som len spala... tiez sa nutim hrat sa s nimi.. a ubija ma to pocko, ze nemozeme chodit von :( cele leto sme drandili a teraz trcime doma..

grmitko
autor
2. nov 2009

no ved to ze von s nimi nemozem ist a sediet doma ma ubija ☹

katullka
2. nov 2009

Zuzi, to mas dobry sposob uspavania 😀 , ale kolko tam musis stat, kolko to trva? Nasi zatial cez obed zaspavaju dost rychlo, len sa rychlo zobudia a chcu aby som spala s nimi. Uplne najlepsie je ked idem od zaciatku s nimi spat. Horsie je vecerne uspavanie, to je nekonecny pribeh.. 😒 .
Inak nasim dnes MM zobral TV, oni pozeravaju este stale to Bebe TV a obcas Jim Jam, ale stale vyliezali na suflik od komody a stavali sa na odrazadlo a prepinali TV, tak MM im povedal, ze este raz ich uvidi, tak im ho berie, no samozrejme, ze tam v sekunde stali zase, no mali ste vidiet tie ukrivdene pohlady a tie slzy. Ale uz bol najvyssi cas urobit taky krok, lebo neviem ako inak ich naucit posluchat.

Mima, tak ako to s Vami vyzera??

lalupa
2. nov 2009

zuzi, vyzdravte sa
aj ja sa len vyhrazam, tie choroby nas pokazili, vymyslaju viac aj skusaju viac na mna
presunula som ich k sebe, vedla mam telku aj kupelnu, aspon tolko nelietam,ale ked male jacia po x krat,ze bojim bojim a to som par cm vedla,tak mam dost...najnovsie ich beriem do izby,kde vysvetlujem,ze tu je smutno a ticho a nik tu nie je, zato vedla je lampicka,sestricka,svetielko a veselo...
starsej ide stolicka,taky maly pupienok
z ukrajiny hnusna chripka...

a mala druha nezavrie cely den pusu, uz sa citim ako magor, nepustia k slovu a ked aj hej,tak si v obchode pytam potraviny jak pako, len zizaju na mna
zato kecalka vie spievat uz skoro celu strofu slimak slimak vystrc rozky, dam ti maslo na parozky, dobre,nie???

a uz zacali dobre hlasky, nic si nepamatam,lebo cela energia ide na spustenie sanky 😀 ,neviem,odkial to beru

zefa
2. nov 2009

baby ja ked už neviem čo ,tak pomiešam fazuľu s hrachom a triedia jak holuby v popelke(sedím pri nich aby to náhodou neskončilo niekde inde) a ja už začínam piecť na vianoce,tak vykrajujú ostošesť(samazrejme,že to nevydrží do vianoc,ale ja si robím zásoby v predstihu,pretože väčšinou vtedy ležím ja chorá..buď vianoce abo veľku noc som skapatá)
na unavenosť...dajte si skontrolovať železo. (moja celoživotná diagnoza)..ja viem,že by nám všetkým najviac pomohol spánok 😒 😝

zabka0609
2. nov 2009

lalu tak to mas doma velke sikulky.nase maju 2 roky aj 2 mesiace a to zdaleka tak nerozpravaju ako tvoje.Ale neprekaza mi to kedze sa v zivote este dost narozpravaju 😀

zefa 😀 😀 😀

zuzka,grmi aj mna ubija to sedenie doma a najhorsie na tom je,ze ani neviem ako sa mam s dievcatkami hrat.ake hry?neporadite nieco?tiez vydrzia strasne dlho sediet pri telke ale to im nedovolim im to stale vypnem asi po hodine.plastelina ich nezaujima,rozpravky nechcu pocuvat ked im citam.ja uz neviem co by som vymyslela.aj ked sa celkom slusne dokazu pohrat aj same,ale to mam pocit,ze sa im vobec nevenujem ☹

helka1
2. nov 2009

Mima , snad si ta uz v nemocke nenechali 😅

Ja som dnes bola odovzdat krv na tripple 😝

Zefa, ta fazula s hrachom sa mi paci 😀 😀 😀

Aj nasi vymyslaju vela, skusaju hranice, ked uz sa total neda vydrzat povolim, ale to hlavne zalezi od situacie 🙂. Nasi za tak velmi telku nemusia , na rozpravky este trpezlivost obsediet nemaju, malu neskutocne bavi Viva- hud. kanal, vela potancuje, idem sa uásulat z tej jej tanecnych kreacii, MM ked je doma tak pusta sportovy kanal tak potom deti ficia na autach a motorkach 😅 😀, ale to je asi tak vsetko 😅

lumah
2. nov 2009

ahojte 🙂 pridala som pár fotiek ešte z Tatier aj z domu.
katullka aj naši večer dlho zaspávajú a vykrikujú z postielok.
Ozaj už sme v novembrovom Mama a ja, tie druhé maminy nepoznám.

mima595
2. nov 2009

ahojte - no so mnou to vyzera zatial OK - "tak, drží to" 😉 - to bol komentar mohjo doktora 😉
o tyzden mam ist znova na kontrolu a vraj dohodneme sekciu 😝 - tak mu vravim - že minule sme sa bavili o spontannom porode - tak "taktne" pomlcal a že nabuduce sa dohodneme 😉 - ale ked som spomenula, že chceme Ceptru - pupocnikovu krv - tak sa mu zlepsila nalada - asi maju z toho percenta 😉 😉

no a dvojky su na tom tak, že Matus ma brat Zinnat - lebo ma zadne hlieny, ktore mu zatekaju a velmi kasle
no a ja už mam toho plne zuby, tak som ich dala aj Baske, minule nam lekarka dala recept aj pre nu - už sa 2 tyzdne liecia a aj Baska rozprava na nos - proste je to nekonecny pribeh - a nastrasila ma aj ta chripka z Ukrajiny - neviem, aky je vas nazor, ale podla mna 2 tyzdne by mali stacit na vyliecenie nadchy - bud sme schytali nejaku druhu varku, alebo sme nedoliecili prvu.

grmitko
autor
2. nov 2009

zabka nasi tiez nechcu pocuvat ked im citam, teraz sa hraju na kucharov, tak sa chvilu prehraju, ale inak tiez neviem ako ich zabavit, radi vystrihuju, to im dam noznice a papier, ale to je iba tak na dve minuty a zase vymyslaju a vzdy to skonci pri tom, ze si sami pustia dvd, tiez nie som rada, ze pri tom sedia, a casto im to vypnem a radsej im nieco vymyslim, ale ked je uz veeelmi zle, tak im to necham

lalupa
2. nov 2009

zabka,neboj, aspon sa necitis blbo,ze chces nieco povedat a nemozes,lebo sa nepocujes 😀

mima, no super,ze ste oki

helka, nech dobre dopadnu! ako sa robi s tou cokoladou? nie je to moc sladke? napis prosim viac, som zbabelec,nechce sa mi blbnut s marcipanom 😅

lumah
2. nov 2009

mimka už finišuješ. 🙂
zuzka super uspávanie! 😀 😀 😀

helka1
2. nov 2009

Lalu, vdaka 😉
S tou polevou je to velmi easy. Ja som mala take okruhle placate kusky cokolady, myslim ze sa to riedi troskou oleja - treba odskusat konzistenciu, ja to davam roztopit do mikrovlnky na par sekund zmiesam s olejom, potom zase na par sekund pomiesam a potom rozlejem na kolac. Ziadna velka veda z toho nie je ....

Mima brali ste pup.krv aj pri dvojkach ? Ja o tom neuvazujem ani teraz , je to momentalne nad nase fin.moznosti ☹

zuzka.25
2. nov 2009

mimi, no som zvedavá, ako to nakoniec dopadne s tým tvojím pôrodom 🙂

lumi, krásne foto ako vždy 🙂

zefa, tak tú fazuľu s hrachom použijem nabudúce 🙂)) to je dobrý nápad...

lalu, že sú tie hlášky najsamsuper? 🙂 ja sa na mojich idem tiež pocikať...

kati, no my sme im jedného času zobrali takmer všetky hračky, lebo oni boli schopní za 5 minút totálne všetko rozmetať po izbe.. teraz sú na skrini, dávam na prídel len nejaké druhy... tie deti sú proste hluché, povieš, že toto nerob, on počuje "toto urob!!!!!!"

mima595
2. nov 2009

Helka - ano, brali - kedze sme mali dvojky po IVF - tak pre nich nic nebolo malo 😉 - sice sme o tom dost premyslali, lebo je to pekna palka - tak sme nakoniec pupocnikovu krv dali - sme znizili naroky na prerobenie bytu a vyslo aj na pupocnikovu krv.

no a aj teraz sme velmi premyslali - teda ja, MM bol hned za - ked maju dvojky, tak aj malemu, ale ja som stale mudrovala, že co by sme za tie peniaze mohli mat, atd. atd, ale nakoniec sme sa rozhodli, že tie peniaze, co dostanem za porod, mu dame na pupocnikovu krv a hotovo! no a ked tu krv nikdy nebude musiet pouit, tak to budem povazovat za najlepsie investovane peniaze.

lalupa
2. nov 2009

heli,takze nie nad parou rozpustas?

zuzi,aj my mame hracky ukryte a davam na pridel,lebo sa inac na nich pozabijame
nase bavi davat zapor na koniec slovesa, takze ako pises, to ne alebo nie decka nepocuju 😀 /cikat do gati nie, pocuvat maminku nieee/ a tak dalej 😀

u nas naviac ide drevene puzzle tri druhy, lego a magneticke tabulky, dnes ani telka nastastie nemusela byt

idem haji,lebo je spln a vcerajsia noc bola ako z grotesky, aspon ze sa dohodli a ked konecne to prestalo bavit jednu,tak druha vyspinkana zacala tahat nocnu... mozem ja krasne snivat 😅
dobru nocku 🙂

helka1
2. nov 2009

Lalu nie, na to neni cas 😀 , .... ale v mikrovlnke je to v pohode, chce to vsak len ustrazit a fakt len na par sekund zapnut, lebo aj tam to moze "prismudnut"

U nas je este v kurze "sam" a "sama", sranda ze Adamko hovori sama a Radka sam 😀 😀 😀, umyvaju sa sami, chcu jest sami, obliest sa sami.... no vacsinou to aj tak robim ja 🙂

Mima, urcite je to spravne rozhodnutie, ja som o tej pup., krvi vela studovala pri dvojkach, ale uplne ma to nepresvedcilo 😅

zabka0609
2. nov 2009

Babulky dobru a hlavne nicim nerusenu noc prajem 😉

ajka72
2. nov 2009

janka ešte si tu?

mima595
2. nov 2009

Helka - a ja som stale vahala, ale nakoniec ako ekonom 😉 som to preratala tak: že ak dam tie peiaze na vkladnu knizku teraz, tak o 18 rokov bude hodnota tych penazi fakt minimalna - dufam, že to im budem davat take mesacne vreckove 😀 😀 - rozhodne sa mi to vidi lepsia investicia ako ich len tak nechat ležať v banke alebo ich minut na dovolenku 😉

womenne
3. nov 2009

Dobre ranko kecalky 🙂 baby vy žijete večer a my zalahneme už o 21.30 😀 i ked ja toho vela nenaspim čo už.V noci Sebko zase kašlal tak somsi ho nechala doma aby sa to riadne doliečilo takže Nikolasko šiel dnes do školky sam bez bračeka ☹ som zvedava.....

mima ja ja som to chcela ale podobne ako Helka bolo to nad naše pomery maly by to davat za polvičnu cenu a polku by platil štat ale to im nenapadne.

nana77
3. nov 2009

ahojky!
zuzi, dobre som sa pobavila s tym vasim obednym spankom 😀 . ale vies ako sa hovori - ucel svati prostriedky 😉

mima, super tt!!! tesime sa na babatko! a na prekvapko, ze co to bude!!!
ozaj, podme tipovat!!!!! ja myslim, ze dievcatko 🙂

helka, teda aj tebe riadne pribudli tt odkedy som tu nebola. verim, ze testy dopadnu dobre, drzim palce!!!

adrol, to je super s tymi tromi jazykmi. som zvedava, akym zacnu hovorit ako prvym. alebo mozno naraz vsetkymi tromi? ale budu vo velkej vyhode, ked budu ovladat hlavne AJ.

lumi, aki ste velki!!!!! a aki podareni!!!!! musim si aj ja kupit ten casak, ale neviem sa dostat z domu v tomto pocasi...

inak, u nas s hovorenim tiez ziadna slava... nepovedia ani makke "f" 😒 . okrem "mamamamama" a haaaaaam" z nich dalsie slova nedostanem. ale vidim, ze vnimaju, pocuvaju, rozumeju... len nerozpravaju. a tiez nechcu opakovat... takze take nieco, ze daj papa, alebo aky bude veliky, to ani omylom u nas nehrozi...

a tiez sme soplavi... teda zatial len ja a ondrejko... ale cakam, ze oliverko to chyti tiez, ved ako inak. no ale kym to budu len sopliky, to snad prezijeme 🙂

baby, u nas rano snezilo!!!!!!!!!!!!! teraz uz skor prsi, ale na strechach domov sa este drzi trochu snehu 😨 😲

zefa
3. nov 2009

ahojte babulky...to čo sa deje na tej Ukrajine? ☹
zuzka a ked ma budú aj v puberte niekedy točiť mám v zálohe mak s krupicou 😀 😀 😀 kým nebude potriedené nebude nič a nepôjdu nikam
no ved aj naše mamy nás občas" strážili varechami" 😀 😀
v martine je celkom fajn..neprší,nesneží,nefúka...ideme von

grmitko
autor
3. nov 2009

tu snezi a krasne, a to sme s nanou od seba 4 km vzdusnou ciarou 😀 😀 😝
ideme do obchodu kupit nejake fajnove papucky, so sandolok uz vyrastli a nemaju co nosit po dome 🙂

nana77
3. nov 2009

grmi, uz opat snezi aj tu 😀

nana77
3. nov 2009

ozaj, kocky, ked sme pri tom snezeni, uvazujem nad tym, ze kupime malym sane. mate nejaky dobry tip? zatial, co pozeram na nete, tak su to docela palky....